Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) KillHates válasza csixy (#31450) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem azt szerencsére még nem hoztak, mert elég cumi szétszedni! :D

Igazából abban nincs is olyan hardver ami érzékeny lenne a melegre; azaz nincsen benne dedikált videókártya chip, vagy a foskupac AMD RS vezérlő...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31452) csixy válasza KillHates (#31451) üzenetére


csixy
addikt

Az is jó benne, hogy SSD van benne ,lehet pakolni forgatni össze vissza ,nem érzékeny a saját helyzetére és az alsó fele csak egy billentyűzet, gondolom oda nem fog bakapelyhet beszívni és így az alja légzőnyílásaira tulajdonképpen nincs szükség, nem kell alá szellőzést biztosító alátét az ágyban.

off (?):
Lenovo P780 teló képernyője nem reagál a birizgálásra. HW hiba, mert fw csre után is ugyanaz a helyzet.
Nagy bonyodalom lehet a javítása?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31453) KillHates válasza csixy (#31452) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csavard meg finoman (és ésszel) a telefont. Ha úgy sem változik, akkor digitizer vagy vezérlés hiba.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31454) d@vee válasza KillHates (#31449) üzenetére


d@vee
őstag

Pff...akkor meg sem szólalok :DDD

Ja

(#31455) csixy válasza KillHates (#31453) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm! Megnézzük. :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31456) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Csak egy megjegyzés. Megjött a hypery fury ssd-m, be is raktam az ominózus lenovo g585 laposba. Ezzel voltak ugye lassúsági problémáim a fos proci miatt (amd e1-1200). Kb. másfél hét használat után lassan ki merem jelenteni, hogy nagyon sokat használt az új meghajtó. Hagyományos feladatokban kiugróan megnőtt a sebesség, indítás, leállítás félelmetes, ablakok csak úgy ugrálnak. :) És azt kell mondjam a böngészés is javult, lehet, hogy csak pszichés, de pl. görgetésnél nincs szaggatás, gyorsan, egyben töltődnek be az oldalak. (és még a hóeséses oldal is javult.) :DDD :DDD

Köszönöm a tanácsokat, segitséget!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#31457) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

HP Elitebook 2570P-hez keresek autós töltőt. Ez milyen lehet? Ez valóban gyári? Jövőben HP Elitebook 820-szal együtt fog működni? A gép utódja valószínűleg egy olyan lesz majd 1-2 éven belül...
Köszi!

üdv, adika4444

(#31458) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Dell Inspiron N5110 gépem van. Eddig az integrált videókártyát használtam, ma gondoltam, játék miatt átváltok az "igazira". Próbáltam átváltani, leszedtem az Nvidia Control Panelt és átállítottam ott, hogy az legyen az elsődleges. Újraindítottam, semmi változás, ugyanúgy az Intel volt beállítva. Akkor fogtam magam, és az eszközkezelőben letiltottam az Intelt, viszont ettől már az Nvidia Control Panelt sem tudtam elindítani, mert azt írta, hogy nem található. Ekkor újra feltettem az Nvidia Control Panelt, majd újraindítottam. És a baj ekkor történt, hogy nincs kép. A Windows töltő logó bejön, a BIOS-ba is be lehet lépni, de a logó után sötétség van, pontosabban az egérkurzor par masodpercenként felvillan, de ennyi. A BIOS-ban nem találtam semmi videokártyára utaló beállítást. Valakinek van ötlete, hogy mit lehet tenni?

(#31459) Duree válasza Jakesz (#31458) üzenetére


Duree
veterán

Ennek a szériának a típushibája hogy a vga chip tönkremegy.Vagy reballozni kell vagy a chippet kellcserélni.

duree54

(#31460) Jakesz


Jakesz
őstag

Ez egyértelműen szoftveres hiba volt a driverek megbuherálása miatt. Újratelepítettem a gépet, és jó.

(#31461) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok! Nem írnám fölöslegesen ide is le. Egy HP 630-ról lenne szó. Valakinek ötlet? :F

[link]

(#31462) bucihost válasza bucihost (#31461) üzenetére


bucihost
senior tag

Megvan az ok:

Teljesítmény: 100%
Kondíció: 16%
Hibás szektor: 143
Gyenge szektor: 15
Hátralévő élettartam: 39nap
:W

(#31463) -v-


-v-
addikt

Tud valaki esetleg ennél még kompaktabb meg egyszerűbb hordozható laptop állványt/magasítót? [link]
Eddig ez a legígéretesebb amit találtam, itthon nem annyira látok, ha tud valaki hasonlót linkelje már pls, minél kisebb annál jobb!

(#31464) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
A monitor tisztitó folyadék valahogy befolyt a kijelző fedő rétege alá.
Hogy lehetne ezt megszüntetni?
Hajszárítóval már párszor felmelegítettem és miután visszahűlt kisebb lett, de még sajnos így is ronda.
[így indult]
[most ilyen]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#31465) KillHates válasza 7Heads Drago (#31464) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kijelzocsere... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31466) d@vee válasza 7Heads Drago (#31464) üzenetére


d@vee
őstag

"valahogy" befolyt :D Aha...sokat nyomtál rá ugye? :DDD

Ja

(#31467) tserrof77 válasza 7Heads Drago (#31464) üzenetére


tserrof77
senior tag

...én ezért nyomom mindig papirtörlőre, és sose a kijelzőre közvetlenül... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31468) 7Heads Drago válasza d@vee (#31466) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Éphogy fújtam rá...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#31469) KillHates válasza tserrof77 (#31467) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ott a pont, de nem árt vízszintesre ledönteni a notit a kijelző hátlapjára is! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31470) KillHates válasza 7Heads Drago (#31468) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos most már fújhatod :(

Várj még vele pár hetet, ha nem javul vagy nem tudtad megszokni, akkor sajnos marad a panel csere...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31471) d@vee válasza 7Heads Drago (#31468) üzenetére


d@vee
őstag

Akkor várj vele pár hetet, hátha eltűnik. Ha meg nem, akkor a te dolgod, hogy együtt élsz-e vele vagy csere.
Volt pár éve egy laposom, amin szintén volt ilyesmi hiba. De annyira nem zavart, hogy megérje a kijelzőcsere, együtt tudtam vele lenni.

Ja

(#31472) Duree válasza 7Heads Drago (#31464) üzenetére


Duree
veterán

A diffuzor lap ezen a részen a folyadéktól bemattúlt,ez sohasem fog megjavúlni.

duree54

(#31473) KillHates válasza Duree (#31472) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha nem oldja fel a mikroprizmákat a tisztítószer akkor menthető jó esetben.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31474) Duree válasza KillHates (#31473) üzenetére


Duree
veterán

Lehet, kérdés mit tartalmazott a tisztítószer.

duree54

(#31475) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Van most 2 noti amit nézegetek az egyikbe i3 2350m van, a másikba i5 2520m. A két CPU között számottevő különbség van teljesitménybe vagy úgyse veszem észre? Átlagos irodai felhasználásra lesz + programozás.
Nyilván az i3 2350m változatot sokkal jutányosabb áron kaparintanám meg.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#31476) tserrof77 válasza func93 (#31475) üzenetére


tserrof77
senior tag

Mennyi a különbözet?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31477) func93 válasza tserrof77 (#31476) üzenetére


func93
senior tag

43 - 54

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#31478) tserrof77 válasza func93 (#31477) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én a feladatok alapján azt gondolom, elég lesz az i3... a különbözetet rakd félre egy későbbi ssd bővítésre.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31479) Ronam


Ronam
addikt

Próbáltam ma feltenni ezt a drivert, de a telepítésnél ezt írja ki. Esetleg valamit ötlet, hogy mi lehet a probléma? i7-6700HQ proci van a gépemben..

(#31480) amdni


amdni
aktív tag

Üdv!

Vásároltam egy Lenovo t420-at (használt), már volt egy ilyenem de azt eladtam. A gondom ennél az hogy a bluetooth nem működik. Szétszedtem, megnéztem van benne bluetooth adapter.
Eszközkezelőben minden telepítve van, újratelepítés sem oldotta meg (windows 7 x64), linux sem látja a bluetooth kártyát, előző ugyanilyen típusnál simán működött.
Az eladó cég szerint ha biosban engedélyezve van akkor működnie kell, de hiába. Fn+F6 kombinációnál csak a wifi-t lehet be illetve kikapcsolni, bluetooth-ről nem esik szó ott, angol oldalakon ezt írják, hogy Fn+F6 és ott be kell kapcsolni.
Remélem itt tud valaki nekem tanácsot adni. Kellene bele egy új bluetooth kártya?
Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#31481) Tim82 válasza amdni (#31480) üzenetére


Tim82
nagyúr

Fn + F5-tel próbálkozz, ne Fn + F6-tal. Utóbbi kombinációval csodálkozom, hogy a wifit hogy tudtad kapcsolgatni, amikor az a webkamera/mikrofon beállításokat hívja elő Win 7 alatt (ha a megfelelő Lenovo segédprogram telepítve van).

Másrészt ilyen benne a BT modem és itt találod a gépen belül. Ezt találtad meg?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31482) amdni válasza Tim82 (#31481) üzenetére


amdni
aktív tag

Helyesbítek, Fn+F5, elírtam, de nem működik.
igen az általad linkelt képen látható bluetooth egység van a gép elejében, a tapipadtól balra.
Típushiba lenne ennél a laptopnál ez a hibajelenség? Volt egy másik lenovo t420 is nálam, először annál sem működött, aztán linux alatt egyszer csak megjelent, és utána windows is érzékelt egy telepítetlen hardvert, és akkor már fel lehetett telepíteni a bluetooth szoftvert is. De ennél a linux sem látja.

(#31483) Tim82 válasza amdni (#31482) üzenetére


Tim82
nagyúr

BIOS-ban gondolom, a Security -> I/O Port Access menüpontban Enabled-re van állítva a bluetooth.

Win 7 alatt Power Manager, Power Manager Driver és Hotkey Features Integration nevű segédprogramok kellenek ahhoz, hogy működjön. Ha ezek nincsenek fent, akkor vagy manuálisan telepítsd fel, vagy a Thinkvantage System Update-tel telepíttesd fel.

Ha ezek fent vannak, akkor kellene elvileg így kinéznie az Fn + F5-re felugró ablaknak (mínusz WWAN, ha az nincsen a T420-adban).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31484) csixy válasza amdni (#31482) üzenetére


csixy
addikt

Linuxon rfkill lesz a barátod, keress rá. Azzal be tudod kapcsolni.
Velem egy sony vaio játszotta azt ,hogy kikapcsolódott a wifi és rfkill parancs segítségével tudtam vissza kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31485) amdni válasza Tim82 (#31483) üzenetére


amdni
aktív tag

Igen a biosban minden engedélyezve van.
Én ezt látom, a lenovo automatikus frissítőjét is lefuttattam, minden fel van telepítve, még az ajánlottak is.

(#31486) amdni válasza Tim82 (#31481) üzenetére


amdni
aktív tag

Linuxban ez a helyzet:

[ Szerkesztve ]

(#31487) amdni válasza amdni (#31486) üzenetére


amdni
aktív tag

Ez viszont hiányzik:
https://pcsupport.lenovo.com/hu/en/documents/migr-76821

(#31488) Tim82 válasza amdni (#31487) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt elírták, nincsen köze a bluetooth-hoz.

Még az jutott eszembe, hogy a gép oldalán van egy hardveres kapcsoló, bár az kb. minden wireless rádiót ki-be kapcsol.

Linux alatt lspci parancsnak kellene listáznia a bluetooth-t amúgy, ha érzékeli a gép egyáltalán, hogy benne van. Valószínűleg Broadcom gyártmányú modul amúgy, úgy azonosítható, melyik tétel a listából.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31489) amdni válasza Tim82 (#31488) üzenetére


amdni
aktív tag

Be van kapcsolva a jobb oldalán a wireless kapcsoló.
Vegyek bele másik bluetooth kártyát? A google -on olvasva sok ilyen hiba van, típushiba lehet ha sok embernek elszáll a bluetooth.
Megnéztem, be van dugva, kihúztam bedugtam újra a bluetooth kártyát.
Amit belinkeltem és írtad rá hogy elírták nincs köze a bluetooth hoz, az mi lenne?

[ Szerkesztve ]

(#31490) Tim82 válasza amdni (#31489) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az a Modem Daughter Card lesz.

BT-ből akkor már vegyél jobbat, mint a gyári. A T430-ba való BT modulok jó T420-ba is. Ilyen FRU-s modulokat keress (FRU számra érdemes keresni eBay-en): 60Y3303, 60Y3305.

Ezek már tudnak BT 4.0-t is, a gyári modul csak BT 3.0-t.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31491) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

HP 8470p az alany.

Hiába állítom be magyarra a billentyűzetet, nem írja az ékezetes betűket.

Mit tegyek?

(#31492) kaposznyak válasza kaposznyak (#31491) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Megoldódott.

(#31493) amdni válasza Tim82 (#31490) üzenetére


amdni
aktív tag

Köszönöm a segítséget, megrendelem az általad ajánlott bluetooth kártyát.

(#31494) the dealer


the dealer
tag

Sziasztok!

Rendeltem egy Dell Inspiron 5559 a laptopot. Tudtok ajánlani hozzá ssd beépítő keretet odd helyére?
Olvastam tesztet, ahol például beljebb került a keret mint a laptop széle, ezért kérem itt ki a véleményeteket, hátha van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok.

Előre is köszi a segítséget! :R

Real life is just a hobby.

(#31495) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Adott egy Dell E6420. Vettem hozzá nemrég egy új akkut, kb 2 ciklus ha ment bele, aztán egy ideig (pár hét) nem használtam a gépet, mert másodlagos masina, erre ma elővettem, tölteném, de nem veszi az akku a töltést :( Kiírja a Windows, hogy "0% áll rendelkezésre, csatlakoztatva, töltődik", de tegnap óta egy százalékot sem sikerült feljebb mennie. Lehet ezzel kezdeni valamit? 130 Wattos eredeti Dell AC adapterem van, az akkut próbáltam kivenni, betenni, az érzékelőket megfújkálni, de semmi változás.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#31496) Veron


Veron
őstag

Szaisztok!

Mit lehet tenni egy mézes teával leöntött Lenovo IdeaPad 500s-tel? 2 napja történt, azóta nem mutatkozott semmilyen meghibásodási szimptoma. Viszont 2-3 billentyűzet is be van ragadva, nehezen jár. A bill. Szigetes elrendezésű. Mit lehet tenni, hogy újra az új állapotába kerüljön? Amúgy alig 2 hónapos a noti, szóval különösen bosszantó.

Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#31497) SP4C3 válasza Veron (#31496) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha hozzányúlsz (szétszeded, szereled), akkor ugrik a garancia.

Amúgy alkohollal próbálkoznék, természetesen kikapcsolt állapotban, amíg el nem párolog. :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#31498) Veron válasza SP4C3 (#31497) üzenetére


Veron
őstag

És pontosan hogyan? Mivel lehet a gombok alatt tisztítani szerelés nélkül? Muszáj lepattintanom néhányat, de könnyen eltörik a kis pöcök az alján.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#31499) Duree válasza Veron (#31496) üzenetére


Duree
veterán

Haki tudod venni abillt akkor tedd meg és egy lapaos széles edénybe amibe belefér a billentyüzet tegyél meleg ioncserélt vizet és hagyd ázni egy éjszaka.Utána hagyd kiszáradni.Nálam tíz esetböl nyolcnál tökéletes lett.

duree54

(#31500) Duree válasza The DJ (#31495) üzenetére


Duree
veterán

Gondolom utángyártott akku amit vettél és erösen hibás lehet, vagy cellazárlatos vagy túlmerült.Mindenképpen cseréltesd ki.

duree54

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.