Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27251) nyunyu válasza Fiddy (#27247) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem-nem, de ha rádugom tesóm gépére a netet, akkor nála minden gond nélkül megy, nálam blokkolja valami a kapcsolatot? :F

Alapveto halozati beallitasaid rendben vannak?
Explicite te allitottad be a gep IP cimet, vagy kapod DHCP-n?

Elso esetben neked kell kezzel megadni a DNS szerver cimet is.
Ha ez nincs megadva, akkor nem fog menni a nevfeloldas, csak IP cimmel tudsz mas gepeket elerni, nevvel nem.

Toljal mar egy ipconfig /all-t a parancssorba, akkor meg tudjuk mondani, hogy mi nem jo.

Esetleg nezd meg ezt az ablakot, mit ir ki alapertelmezett DNS kiszolgalonak? Ha ez ures, akkor nincs beallitva...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27252) Tompo92 válasza nyunyu (#27250) üzenetére


Tompo92
senior tag

Na így már okés, Válasz idő-re gondoltok, ha így mondjátok azonnal felfogom.
Szóval, nem veszek észre ilyesmit egyrészt teljesen folyamatos a mozgása másrészt gyorsnak számít a monitorom válasz ideje tehát nem veszek észre kését, emellett egy normális egerem van, ami tényleg azt csinálja mint amit akarok.

Phvhun: Ez a kérdés, hogy jön ide amúgy? :)

[ Szerkesztve ]

(#27253) nyunyu válasza nyunyu (#27251) üzenetére


nyunyu
félisten

Esetleg nezd meg ezt az ablakot

Hmm, 2 hete uj vinyora koltozeskor elfelejtettem kezzel beallitani a netet.

Meg jo, hogy a routerben is bekapcsolva maradt a DHCP. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27254) nyunyu válasza RegiSVK (#27224) üzenetére


nyunyu
félisten

Win 7 telepités közben megáll 61 % nál a telepítés és már vagy 30 perce ott várakozik ! (a meghajtoban sem forog a telepito DVD ) Lehet ilyenkor valamit tenni ?

Milyen vinyora probalod?

Nalam a bugos firmwarerel megvert Samsung SpinPoint F3 csinalt olyat, hogy par perc utan allandoan lekapcsolt, igy a 7 telepito max 55%-ig jutott, majd kiirta, hogy nem tudja kicsomagolni a telepitesi fajlokat.

Megoldas az lett, hogy visszavittem a boltba, aztan adtak egy masik F3-at, ami nem bugzik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27255) RegiSVK válasza fatal` (#27245) üzenetére


RegiSVK
tag

:R Köszi!

(#27256) RegiSVK válasza nyunyu (#27254) üzenetére


RegiSVK
tag

Köszi neked is !Közben megoldódott.Amugy teljes fagyás volt ... Majd ujra kezdtemde a 32 bit es verziót az felment majdnem gond nélkül . Már működik a rendszer (koppkoppkopp :) ) :C

bocs a nem szerk miatt !

[ Szerkesztve ]

(#27257) Fiddy válasza nyunyu (#27251) üzenetére


Fiddy
tag

A DNS restart nem segített. :( minden beállítás alapon van, automatikus ip van beállítva

D:\Documents and Settings\Fiddy_s>ipconfig /all

Windows IP konfiguráció

Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : fiddy
Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
Csomóponttípus . . . . . . . . . . . : Ismeretlen
IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat 4:

Adathordozó állapota. . . . . . . . . : Adathordozó leválasztva
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Control
ler
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-1B-FC-92-BB-B1

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat 5:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Control
ler #2
Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-1B-FC-92-C5-C0
DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
IP-cím. . . . . . . . . . . . . . . . : 62.201.64.231
Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.254.0
Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . : 62.201.64.1
DHCP kiszolgáló . . . . . . . . . . . : 195.228.242.218
DNS-kiszolgálók . . . . . . . . . . . : 84.2.44.1
84.2.46.1

Minden, aminek értelme van, kínlódással jár.

(#27258) nyunyu válasza Fiddy (#27257) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennek igy ranezesre mukodnie kene.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27259) Phvhun válasza Tompo92 (#27252) üzenetére


Phvhun
őstag

Emiatt

[ Szerkesztve ]

(#27260) Fiddy válasza nyunyu (#27258) üzenetére


Fiddy
tag

és esetleg valami más ötlet? :(

Minden, aminek értelme van, kínlódással jár.

(#27261) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv srácok!
Nagyon lassan kapcsol be a gép, és a bekapcsolás után is lassú...
Kérlek nézzétek meg ezt a fél perces videót mert tanácstalan vagyok és már elegem van belőle..
Videókártya a rossz? Memória? Alaplap? Processzor?

Biosban is nagyon lassan reagál...
A gép nincs tuningolva, illetve többször csinál olyat a gép hogy kék halál (kernelpower error 41) illetve 6gb memóriából újraindulást követően 2-t ismer fel... Én alaplapra gyanakodnék, de nem tudom biztosra..
Várom a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#27262) Voice24


Voice24
őstag

Én is kérnék egy kis segítséget:

Egyik otthoni gépünk, ami újnak mondható, mostanában bekapcsolás után többször lefagy, újra kell indítani. Viszont ha már elindult rendesen, utána egész nap nyomják a gyerekek rajta a játékot, nincs vele gond. Tehát csak bekapcsolás után jelentkezik a dolog, és néha az indító kép is tovább látszik, mint kellene.

Nekem van egy tippem, hogy mi okozhatja: előfordult már egyszer-kétszer, hogy nem látta a dvd-meghajtót, ilyenkor szét kellett szedni és a csatlakozót meg kellett mozgatni. Szerintem ezeket a fagyásokat is okozhatja ez, mikor indulásnál keresi az eszközt.

Jól gondolom, vagy más lehet a háttérben?

A konfig: Asrock alaplap, AthlonII X2 proci, 2 GB Kingmax ram, 500 GB Samsung HDD, a dvd egy Samsung, HD5450 vga. XP Home fut rajta.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27263) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Hogyan lehet ACDSee-ben vagy valami másik kis méretű programban jpg képek méretét kicsiníteni anélkül hogy a felbontást állítgatnánk? PS-ban mikor elmentem a képeket ott megkérdezi, hogy milyen minőségű legyen a mentett kép, de most a PS nem játszik. Bátyámnak lesz akinek lassú a nete és az általa lőtt képeket akarja elküldeni munkahelyére, de ha lehet akkor minél kisebb fájlban.

Erre tudtok megoldást?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27264) wolfman válasza Voice24 (#27262) üzenetére


wolfman
veterán

Jól gondolod, húzz szét mindent, mozgasd meg a csatlakozókat, esetleg kontakttisztítót neki(persze áramtalanítás után), aztán dugd össze. Ha ezután is van, akkor a memóriáknak is ugyan ez. a továbbra is akkor a BIOSban a memóriák felismerését ne hagyd AUTO-n hanem kézzel állítsd be, mennyi MHz, késleltetési értékek stb., nekem is voltak fagyások a mostani gépemmel hasonlók és ez megoldotta.
Ha ezután is van akkor az AsRock alaplap lesz a ludas. Megcáfolhat bárki, de én még épkézláb, jól működő, hibától mentes AR alaplapot még nem láttam! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27265) karicsek


karicsek
aktív tag

Sziasztok.
Gyors segítségre lenne szükségem.
Adott asus p5q-e alaplap, amin nincs lpt port.
Tettem bele egy sunix pci-lpt kártyát, (4008T) de sajnos nem tudom működésre bírni, mert vagy azt írja a win7 (64bit), hogy nem tudja betölteni a drivert (31 kód), vagy nem tudja elindítani (10 kód).
A nyomtató portra szükségem lenne, ezért szeretném, ha valaki tudna segíteni, mit tegyek, hogy működjön a nyomtató port.
Előre is köszi a segítséget.
Üdv Karicsek

(#27266) True válasza karicsek (#27265) üzenetére


True
aktív tag

Biosban nézeted, be van-e kapcsolva..?
Általában ez orvosolja a hibát, hacsak nem fizikailag szállt el a nyomtató portod...

Mod.: Aszem a Paralell Port amit enabled-re kell tenned... És elvileg akkor megy az alaplapi...

[ Szerkesztve ]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#27267) Detonator


Detonator
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy milyen rangtól felfelé lehet egyéni avatar-t kérni? Pár éve megtaláltam az ehhez kapcsolódó fórumot, de most nem sikerült...

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#27268) Brutforsz válasza Detonator (#27267) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

[link]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#27269) True válasza wolfman (#27263) üzenetére


True
aktív tag

Én XP alatt a Control+S kombót használom...
Az értelmetlen dolgokat kiszedi a képből, nagyjából minőséget sem ront, de méretet azt csökkent...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#27270) Detonator válasza Brutforsz (#27268) üzenetére


Detonator
aktív tag

Köszi!

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#27271) Mika1227


Mika1227
őstag

Vajon mennyit érhet egy Sony 6 fejes Hi-fi stereo videomagnó? Tudom, hogy őskövület de itt porosodik a polcon hátha megvenné valaki.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#27272) wolfman válasza wolfman (#27263) üzenetére


wolfman
veterán

mogoldottam

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27273) Peetry


Peetry
senior tag

Hi!

A mobilos topicban már feltettem a kérdésem, de nem nagyon reagálnak, hátha itt előbb jutok valamire:

Elkapott az androidláz, és az új készülék mellé mobilnetet is szeretnék.
De mivel eddig nem foglalkoztam ilyen dolgokkal, ezért foggalmam sincs milyen mennyiségű adatot generál egy mobilnetezés.
Milyen intenzitású használat mennyi adatot generál? Szóval ilyen közvéleménykutatású jelleeggel kérdezem, hogy ki mekkora mobilnetre fizet elő és mire elég neki?
köszi előre is. Mobilon használnám elsősorban, szóval aki vezetékes net kiváltására használja az most irreleváns.
köszi

(#27274) karicsek válasza True (#27266) üzenetére


karicsek
aktív tag

Ennél az alaplapnál nincs lpt port az alaplapon.
Ezért kellett bele egy pci-os kártya.
A bios-ban nemtaláltam olyan beállítást, ahol lpt engedélyezés lenne.
A bios-ban csak com beállítás van csak.

(#27275) Tompo92 válasza Phvhun (#27259) üzenetére


Tompo92
senior tag

Ja értem.
A játékban kapcsold ki a V-sync-et és próbáld úgy. ha úgysem jó akkor a vga illesztőprogramban találsz egy olyan menüpontot ahol játékok,programok-nak külön is le tudod tiltani a dolgait, ott fogod megtalálni a v-sync-et.
Tudom csúszni fog a kép, de nem lesz inputlag.
és a DVI-kábel is javít valamit a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#27276) dudika10 válasza Peetry (#27273) üzenetére


dudika10
veterán

Blackberry-vel emailezéshez és nagy ritkán internethez elég a 150MB havonta.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#27277) molnarpeter válasza Peetry (#27273) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Napi kb. 1 óra PH! 25 hsz-es megjelenítéssel, havi kb 5-10 youtube videó, e-mail-ek megnézése, facebook: 500 megás csomag elég, ha jól tapasztalom. Egyébként MédiaMánia S.

mp

[ Szerkesztve ]

(#27278) RDHSZ


RDHSZ
csendes tag

Sziasztok van egy ilyen erőlködőm
SAL BX 2055 erőlködőm

bekötés pwr - oda a pirost kötöm rem oda is a pirosat mert mást nem tudok gnd föld

a problémám az lenne hogy bekapcsol szól is de olyan mint ha csak átengedné a hangot mert nem erősít 1000 wattos jbl mély menne róla

valami megoldás esetleg hogy ne csak átengedje hanem erősítse is a hangot ?

kösz misi

(#27279) Lenry válasza Peetry (#27273) üzenetére


Lenry
félisten

youtubeozni elég keveset szoktam, talán 5-10 videót ha megnézek egy hónapban a telefonon, email kliens aktív, igaz csak 1 címemről szinkronizál, marketről szoktam appokat töltögetni, fórumozok, olvasgatok, meg úgy általánosan netezek, amikor valahol várnom kell bármire, így sikerült az 500 megás netcsomagomból 1 hónap alatt 300-350 megát elfogyasztani.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27280) molnarpeter válasza RDHSZ (#27278) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#27281) RDHSZ válasza molnarpeter (#27280) üzenetére


RDHSZ
csendes tag

köszi .
remélem segít vki

(#27282) True válasza karicsek (#27274) üzenetére


True
aktív tag

Bocs ez felett átsiklottam... Biosban nem is fogsz találni semmit ezzel kapcsolatban, ha nincs is rajta, a külön karit sem fogod tudni állítani... :B

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#27283) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy jtek kozben veletlen reseteltem a gepet es miutan indult a win betoltottek a programok megfagyott a kep es kekhalalozott ez volt a kekhalalba [link] azota minden indulasnal kekhalal

(#27284) Tompo92


Tompo92
senior tag

Kéne egy kis segítség.
Leszedtem egy bluray 1080p-s filmet és akad össze vissza, ez miert van?
Nem hiszem hogy a gépem miatt mert nem egy szar darab.

[ Szerkesztve ]

(#27285) Lenry válasza kmisi99 (#27283) üzenetére


Lenry
félisten

a hibakódból (0x00000116) graf. driver hiba a valószínű. csökkentett üzemmódban indítsd a gépet, driver cleanerrel takarítsd le a drivert, és tegyél föl egy újat.

(#27284) Tompo92 DXVA aktív? olvasd át ezt a cikket, igen csak hasznos. ha még ez után is rossz, akkor valószínűleg a film kodekjével van valami gebasz

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27286) molnarpeter válasza Tompo92 (#27284) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen programmal játszod le?

mp

(#27287) Tompo92 válasza molnarpeter (#27286) üzenetére


Tompo92
senior tag

Vlc-vel. Eddig semmi bajom nem volt vele, mondjuk sok bluray-t sem nyomattam vele.
Lenry: Oké átnézem, köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#27288) kmisi99 válasza Lenry (#27285) üzenetére


kmisi99
addikt

Jó lett köszönöm!

(#27289) True


True
aktív tag

Ide is felteszem mert a topikja halott...: :U

Sziasztok.
Kellene nekem egy kis segítség, egy P4P800S-E Deluxe laphoz kellenének a driverei, mert a CD-ét nem kaptam meg hozzá (használtan vettem), és bármit találok az vagy fake, vagy nem hozzá való. Driver detectort akar felrakni minden második link, de tele a faxom velük...
Aki mindent beszerez hozzá nekem, vendégem egy sörre!!!

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#27290) fatal` válasza True (#27289) üzenetére


fatal`
titán

Nem értem miért nem a hivatalos oldalon kezdted.

(#27291) True válasza fatal` (#27290) üzenetére


True
aktív tag

Válaszod köszönöm, sztem valamit elnéztem, mert itt már jártam, és nem működött amiket leszedtem... Most megpróbálom ismét, sztem több sikerrel... :R

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#27292) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Adjisten

Szeretnék segítséget kérni a következőben ....
Van pár darab ventilátor amit be kell építenem a gépházba ... de sajnos nincs rajtuk semmiféle csatlakozó csak a drótok (piros/fekete) ... a kérdésem az , hogy a molex csatolón melyik pólusba dugaszoljam a piros illetve fekete pólusokat ?

A választ előre is köszönöm szépen !

Üdv.

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#27293) molnarpeter válasza Tibor_560sec (#27292) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pirosat a sárgába, feketét a feketébe.

mp

(#27294) agemate


agemate
addikt

Már megkérdeztem az alaplapos topikban, de órák óta nem kapok választ és nagyon sürgős lenne!

Tehát ez mit jelent a gyakorlatban:

"H61-nél ez a szám 10. A PCH-k tartalmaznak PCI Express vezetékeket is a különböző bővítőkártyák számára, ez a P67 és a H67 esetén 8 darab, 5 GT/s-os sebességgel, míg a H61-nél 6 darab. Kritikus különbség a CPU-ban található PCI Express vezetékek PCH szintű kezelése: P67 esetén az 1×16 mód és a 2×8 mód is támogatott, míg a H67 és a H61-ben csak az 1×16 mód. Ez azt jelenti, hogy komoly két-videokártyás rendszerek csak P67-tel építhetőek."

Azt értem, hogy H61-nél nincs CFX lehetőség, de a lényeg: A H61 chipset korlátozza egy vga kártya teljesítményét, ha csak egy vga kártya van a gépben? Továbbá ha berakok egy PCI-E x1-es hangkarit, akkor a vga teljesítménye csökken a kevesebb vezeték miatt?

Tervezem leadni a rendelésemet egy H61-es lap + i3-2100 kombóra, ezért sürgős.

(#27295) fatal` válasza Tibor_560sec (#27292) üzenetére


fatal`
titán

Piros -> Sárga
Fekete -> Fekete.

(#27296) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

molnarpeter
hunfatal

Köszönöm szépen a gyors válaszotokat !! :R

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#27297) sCr89


sCr89
tag

Hali, az normális ha Win7 be számítógép/tulajdonságok a ram-ból 4,00ból 3,25Gb használható?

(#27298) fatal` válasza sCr89 (#27297) üzenetére


fatal`
titán

32bites rendszeren igen.

(#27299) Petersoon


Petersoon
csendes tag

Üdv....

Lenne egy olyan problémám hogy ha a viszonylag új gépem előlapi usb csatlakozójába dugok egy usb-s eszközt az azonnal meghal....
5-6 pendrive, 3 mobil bánta ezt kb 3 hónap alatt mire rájöttem hogy a géppel lehet a baj...

Mi történhet ilyenkor???
Hogy lehet ezt orvosolni és mi lehet a baj?
Garanciális még a termék amugy....

(#27300) Воланд válasza Petersoon (#27299) üzenetére


Воланд
titán

Akkor vissza kell vinni abba a boltba, ahol vetted.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.