Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26401) gban válasza IntelCeleron (#26399) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem megy benne.
E-s procikat meg sem említik a listában, azok (még a régebbiek is de még a celeron 4xx -ek is) újabbak mint amit kezel a lapod.

Postázást nem vállalok.

(#26402) Újoncka válasza Atticus85 (#26398) üzenetére


Újoncka
tag

Személy szerint a Kingston HyperX-et ajánlanám! Ezekkel nekem sosem volt gondom :)
Az FSB emelés meg nem hiszem hogy elkerülhető! Bár ez nem az én asztalom a ramok időzítését állítsd be!(erről meg kéne kérdezni valami okosabb embert)

IntelCeleron
A kérdésedre a válasz: Ha minden ugyanaz kivétel az alaplap akkor Chipset ami nem egyezik ez okozhatja!
Az általad feltüntetett összegért 40.000 Már lehet kapni igaz használtan de majdnem hogy Komplett gépeket amd X2,Intel DualCore de talán még C2D félkonfigot is :)

(#26403) IntelCeleron


IntelCeleron
csendes tag

Nah kiváló :S Akkor tudtok ajánlani egy jó alaplapot? Ami agp és támogatja a többmagos procikat. Nem tudom a memória slotjaimat de az van ráírva a memóriákra hogy: ddr-400

(#26404) Atticus85 válasza Újoncka (#26402) üzenetére


Atticus85
tag

Oké és itt mit nézzek?
Egyébként nem jót küldtél át,de megtaláltam az én lapomnak valót

(#26405) gban válasza IntelCeleron (#26403) üzenetére


gban
Közösségépítő

Láttam, 4670-ed van, ez AGP-s?
A 2 giga ram az 2x1?
Csak mert ha ezeket, a lapot meg a cpu-t eladod, abból kijön ugyanez PCI-E-ben, DDR2-ben, alaplappal, jobb procival együtt.

Postázást nem vállalok.

(#26406) Újoncka válasza IntelCeleron (#26403) üzenetére


Újoncka
tag

Én 40.000-ért már biztos nem szenvednék a régi komponensekkel
PL:
775-használt:
Lap: 10k környékén már vannak jók
CPU: e5200 10k körül van szintén
Ram: 2gb 6k körül van
És akkor marad 14k a vga-ra amibe sokminden belefér :) 8800-9600GT-is akár
HD4850 stb... negyvenből egy elég ütős konfot tudsz összebarkácsolni ha okos vagy

És akkor még ha eladod a régi vasat még ha ár alatt is minimum 30 lesz belőle :)
Akkor még többet is kitudsz belőle hozni :R

[ Szerkesztve ]

(#26407) moha21 válasza IntelCeleron (#26403) üzenetére


moha21
addikt

Szerintem így csak feleslegesen ölöd bele a pénzt. AGP sávszélessége is vissza fogja fogni a teljesítményt nem beszélve a 400-as RAM-okról.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#26408) IntelCeleron válasza gban (#26405) üzenetére


IntelCeleron
csendes tag

Ahogy mondod 4670 agp.
a ramok: Kingmax 4x512
Amúgy most vaterán néveetem ht-s procikkal együtt tokkal vonóval 15-20ért adják.

(#26409) IntelCeleron válasza Újoncka (#26406) üzenetére


IntelCeleron
csendes tag

Igaz akkor már tudok csinálni egy profi gamer gépet :D

(#26410) Atticus85


Atticus85
tag

Ramválasztásnál mit kell nézni ezek közül?

(#26411) IntelCeleron


IntelCeleron
csendes tag

[link]
Szerintetek? Sztem jó :D

[ Szerkesztve ]

(#26412) Újoncka válasza Atticus85 (#26410) üzenetére


Újoncka
tag

Itt azt kell nézned hogy ezek azok a ramok amik a lapodban Biztosan futnak!
DDR3-1600ból

IntelCeleron
Igen jó

[ Szerkesztve ]

(#26413) moha21 válasza Atticus85 (#26410) üzenetére


moha21
addikt

Itt csak a márkákat látod ( persze rággoglézol megadja a többi paramétert is ) illetve, hogy az IC-k egy oldalon vagy 2 oldalon helyezkednek- e el. Dual channel-t tudja mind.

Frekvenciát és időzítéseket kellene nézni még.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#26414) Atticus85


Atticus85
tag

A RAM időzatéseit nézzem meg?

(#26415) gban válasza IntelCeleron (#26411) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem véleményezném a Vateráról történő vásárlást...
Előre utalás, ajánlott levélként, nem egy környéken vagytok, stb.
Vagy PH-ról megbízható embertől, vagy boltból. Szerintem.
Gyorsba ezt találtam, közel is van hozzád, ramot is kapsz, itt van infó róla, és cpu listát is találsz.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#26416) IntelCeleron válasza gban (#26415) üzenetére


IntelCeleron
csendes tag

Való igaz szép is jó is meg minden. Csak az a hülye vidikari foglalat megint pci-e. Egy pl: Ati Radeon HD 4670et pci-eben lehet kapni ha igen mennyiért? A pci-e kártyák olcsóbbak mint az agp?

(#26417) balcsy


balcsy
aktív tag

Sziasztok.
Lehet hogy nem a legtökéletesebb helyre írok de jelenleg csak ezt a topicot találtam
A problémám az lenne hogy a windows bekapcsolása kor ezt a hibaüzenetet dobja:Hiányzik az NTLDR
Újraindítás: Ctrl+Alt+Del

Sok helyet találtam ami sok megoldást ír vagy sok okot hogy mi csinálhatja.De nekem valahogy egyik se volt világos. Szerintem a HDD vel lehet kapcsolatos mivel azt mostanában ki vettem és valószínűleg nem ugyan oda raktam vissza.(mintha olvastam volna olyat hogy ez okozhatja.) Ugyan ezzel kapcsolatos kérdésem az lenne hogyha nem tudom megcsinálni egy sima XP reinstall segíthet-e?:)Előre is kösz .

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#26418) Újoncka válasza IntelCeleron (#26416) üzenetére


Újoncka
tag

igen olcsóbbak HD4850 14k
8800GT 9600Gt 12-14k

Balcsy
lehet attól, nekem ezt akkor szokta írni ha nincs operációs rendszer!
Egy formázás megoldás lehet! vagy akkor fordulhat elő talán ha megváltozott a Boot-sorrend!
Ez több vinyónál szokott megesni hogy nem arrók bootol mint eddig!

[ Szerkesztve ]

(#26419) Lenry válasza balcsy (#26417) üzenetére


Lenry
félisten

nézd meg, hogy biztosan jó vinyóról akar bootolni a gép

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26420) nyunyu válasza IntelCeleron (#26403) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor tudtok ajánlani egy jó alaplapot? Ami agp és támogatja a többmagos procikat. Nem tudom a memória slotjaimat de az van ráírva a memóriákra hogy: ddr-400

2011-ben AGP-vel, meg DDR1-gyel szenvedni? :Y
Nem eri meg.

Plane, hogy jo 5 eve latszott, hogy az AGP idovel ki fog halni....

Tegnap irtam egy koltseghatekony UJ gepet.
Te esetedben azt mondom, vedd az olcsobbik lapot, aztan bele egy PCI-E 4670-et.
Vagy akar egy 740 chipsetes nem integralt VGAs lapot. (Lehet meg olyat kapni?)

Ha marad penzed, akkor nyugodtan vehetsz X3-as procit, jo esellyel engedelyezni lehet a negyedik magot is..

Doglott platformra kar penzt aldozni, mert elobb-utobb ugyis mindent le kell majd cserelned, mert nem lesz az adott socketbe proci, aztan akkor ugyis hajadra kenheted az AGPt meg a DDR1-et, aztan meg kevesebbert tudod majd eladni a mostani cuccaidat.

(En az S939-cel szivtam meg, pedig direkt PCI-E-s lapot vettem 2005-ben.
2 ev mulva nem lehetett S939-es Athlon64 X2-ot kapni, igy kenytelen voltam platformot valtani, utana alig tudtam eladni a DDR500-as ramjaimat, mert addigra mar a tobbseg DDR2-ot hasznalt.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26421) gban válasza balcsy (#26417) üzenetére


gban
Közösségépítő

XP reinstall igen segít, de ekkor nem az előző XP állapot fog fogadni, vagyis még ha ugyanazt a nevet is adod meg, akkor is újként kezeli a júzert, rendszert. Ezen kívül a telepített programokat is újra kell rakni.
Vagyis kapsz egy szűz XP-t, de a merevlemez tartalma megmarad, ha nem formázod, de elő kell keresni a cuccokat.

Postázást nem vállalok.

(#26422) gban válasza IntelCeleron (#26416) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nézz körbe ram meg vga téren az aprók között.
Jóval olcsóbb ugyanaz DDR2-ben meg PCI-E-ben mint DDR1-ben és AGP-ben.
Ezért is írtam, amit.

Postázást nem vállalok.

(#26423) balcsy válasza Lenry (#26419) üzenetére


balcsy
aktív tag

Annyira nem vágom ám a BOOT menüt:) Ha esetleg segítenétek...:)

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#26424) nyunyu válasza balcsy (#26417) üzenetére


nyunyu
félisten

Probald kivalasztani az alaplap boot menujeben a megfelelo vinyot, ha ugy sem megy, akkor XP CDrol bebootol, recovery console, ott kiadod a fixboot majd fixmbr parancsokat.

Utana probalj megint bootolni a vinyorol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26425) gban válasza balcsy (#26423) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha nincs XP CD kéznél:
Próbáld ki hogy csak ez a hdd van rádugva az alaplapra és akkor egyértelmű a dolog.
Ha bootol, akkor rossz a boot sorrend, ha így se bootol, akkor nem a sorrenddel van a gond.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#26426) Újoncka válasza gban (#26425) üzenetére


Újoncka
tag

Nem feltétlen egyértelmű!
Nekem volt már hogy E meghajtó volt az elsődleges és nem a c :D és ha megcseréltem hiába az e meghajtó volt bent egyedül c-nélkül nem indult el pedig lényegében az e meghajtón volt a rendszer csak a C-n a boot részleg
De ha nagy marhaságot mondtam szedd le a fejem!

(#26427) balcsy válasza gban (#26425) üzenetére


balcsy
aktív tag

Beléptem BOOT menübe ,majd HARD DISC, és amin fenn van a XP de nem oldódott meg:(
A 2. megoldása kicsit idő igényes mivel valami még nem stimmel a gépben.(ez régebbi probléma tudom hogy ezzel csak kínozom de nem volt időm elvinni javításra)Szal ez a probléma az lenne hogy egyből nem indul a gép:) egy csomószor újra indul , a vga-t ventije felmegy 100% ra(hangból ítélve) majd újra indul és ezt egy csomó ideig csinálja, ezért Készenlétrevel szoktam úgymond kikapcsolni a gépet:D

De mindegy megcsinálom és írok hogy mivan:)

Újoncka: Nekem se a C-n van az XP

[ Szerkesztve ]

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#26428) Újoncka válasza balcsy (#26427) üzenetére


Újoncka
tag

Akkor megkéne találni a helyes sorrendet nem olyan nehéz szerintem!
Azt csak tudod hogy melyik csatin volt onnantól kétféle variáció lehet! Vagy Prim vagy Slave!
Ha egyik se megy akkor jobb tanácsom nekem nincs mint a format c :) vagy volt itt még megoldás válogass kedvedre :R

(#26429) gban válasza balcsy (#26427) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem a neve a lényeg, hogy C, D, stb., ő arra gondolt hogy nem azon a merevlemezen vagy partíción van a Windows könyvtár amiről bootolsz.
Ha nálad ugyanazon van, mint a legtöbb embernek, akkor ez nem fontos.
Tényleg, nem mindig az a C amiről bootolsz?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#26430) balcsy


balcsy
aktív tag

Köööössssz:D:D
Meg is csinálnám (valószínű meg is fogom csak az a baj hogy marhára kínzom vele a gépet mint az előbb írtam:) De hát ő van értem és nem én neki

Nah kicseréltem P9-re és most várunk majd ha nem jó jöhet a P11 :)

Ha az sem lesz jó akkor újra rakom a P#@ába:)

Kösz szépen a sok segítésget ;) :R :R

[ Szerkesztve ]

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#26431) IntelCeleron


IntelCeleron
csendes tag

Sapphire ATI Rad. HD 5450 512MB DDR3 PCI-E Bruttó: 10710FT
Ez kib***tt jó ár :D
Sapphire ATI Rad. HD 5750 1GB GDDR5 Bruttó: 22576FT
Ez is :D
Szerintetek ha megveszem akkor melyikbe fektessek?
Ja plusz egy jó alaplap amivel játszani lehet magason kb 10-15ezer
Memóriák 6-8ezer
Vidikari: 10000Ft
Processzor:
Intel Core2 Duo-2,93GHz/1066MHz LGA775 3MB 5év gari Bruttó: 28832FT
Számításaim szerint kijövök 56710FT-ból.
Ha eladok pár cuccot akkor már van több mint 70ezer forintom :D OH Jee
Szerintetek a vidikariba beszámítják az én jelenlegi Gigabyte Ati Radeon HD 4670 AGP-s karimat? Ha igen akkor mennyiért? Ha nem akkor mennyiért tudnám eladni? 24ért vettem. Bár tudtok mondani egy olcsóbb processzort ami LGA775-ös és több magos?
Mingyárt összeállítok egy listát hogy mit fogok venni.
Itt van meleltem a számtech. üzlet letöltöm a listát kiválogatom mi kéne és meg mondjátok hogy érdemes vagy sem?

(#26432) Molpe


Molpe
csendes tag

Sziasztok olyan problémám van hogy asus p4p800 vm/s-es alapon nem birom az integrált video kártyát telepiteni mert akármelyik drivert használtam hozá telepités után ialmrnt5-ös kékhalálos hibaüzenet jelenik meg erre lenék kiváncsi hogyha valaki tudna segiteni hogy ezt mi okoza

(#26433) nyunyu válasza IntelCeleron (#26431) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha most ragaszkodsz az S775-hoz, ugy fogsz jarni, mint en az S939-cel.

Azzal a kulonbseggel, hogy amikor 2005-ben vettem, akkor meg nem latszott halottnak az a platform, mig az S775-rol mar tobb mint 1 eve lealltak...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26434) balcsy


balcsy
aktív tag

Minden lehetséges sorrendet kipróbáltam de semmi.És XP-m nem is lesz 7-8-ig.EZAZZ ilyen az én formám:D:D Még egyszer kösz a segítséget.Sziasztok

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#26435) gban válasza IntelCeleron (#26431) üzenetére


gban
Közösségépítő

nyunyu véleményét mindenképp fontold meg.
Amit tervezel az - ne haragudj érte - marhaság.
2 járható út van, vagy amit én javaslok, minimális ráfordítással, a régi dolgokat eladva beszerezni egy 2x - 3x - többször gyorsabb rendszert, vagy ha már elköltesz 70-et, akkor valami olyanra költsd, ami korszerű is.
Ezzel nem azt mondom hogy a 775 nem lenne jó neked, csak nem annyi ideig mint egy újabb platform, arról nem is beszélve hogy mennyiért kapsz ebből újat!
A legnagyobb mellényúlás ebből a proci ennyiért.
Nézz körbe az apróknál, nem véletlenül javasoltam.
10 emberből 9 horror árban akar megszabadulni a cuccától (ezt is vedd figyelembe), de ki lehet fogni jó áron jót.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#26436) Silverss


Silverss
aktív tag

Hy!
PSP 2004-en hogyan tesztelhetem az UMD meghajtót lemez nélkül?
Ha lenyomom az ajtókapcsoló gombot az ajtó alatt akkor fel kellene pörögnie a motornak?
Mert ezt nem teszi.

(#26437) IntelCeleron


IntelCeleron
csendes tag

Alaplap: Gigabyte P41T-D3 Intel P41 LGA775 Ár: 13520Ft
[Infó]

Proci: Intel Core2 Duo-2,93GHz/1066MHz LGA775 Ár: 28832Ft
[Infó]

Vidikari: Sapphire ATI Rad. HD 5450 512MB DDR3 DX11 Ár: 8568Ft
[Infó]

Memória: Kingston 2GB/1333MHz DDR-3 PC3-10600 Ár: 4568Ft
Ebből lehet 2-t veszek :D
Infókat nem találtam azaz lusta voltam keresni :D

Ez: 55488Ft lesz. Nah akkor most megyek és el is hozom őket berakom és száguldok :D
IRÁNY A BANK! :D

[ Szerkesztve ]

(#26438) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Segítséget szeretnék kérni.

Problémám a következő:
Win7 Ultimate x64-et használok és sajnos minden induláskor a bevezető is elindul. Kicsit már zavaró, hogy ezzel kell foglalkoznom, hogy kikattintsam folyamatosan. Se "X", se pipa nem található az állandó elindulás megakadályozásához (ne induljon minden indításkor). Az indítópultom üres. Lehetséges, hogy registry kulcsot kellene átírni? :F

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#26439) Silverss válasza madmaxxx (#26438) üzenetére


Silverss
aktív tag

"Vidd végig" a bevezetőt és abbahagyja.

(#26440) Brutforsz válasza IntelCeleron (#26437) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Remélem, még nem mentél el a bankba, ne legyél hülye, ennyi pénzből egy jó kis i3-as (de ha erősebb videókártyát akarsz, akkor AM3-as), modern rendszert összedobnak neked a gépösszerakós topikban... :U

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#26441) madmaxxx válasza Silverss (#26439) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Pontosan hogy? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#26442) Silverss válasza madmaxxx (#26441) üzenetére


Silverss
aktív tag

Gondolom arra gondolsz amikor beadja azt a kis 640x480 as ablakot ami a vezérlőpultra hasonlít. Elvileg van rajta olyan lehetőség is, hogy ne jelenjen meg többet.

Ha pedig az "Ismerje meg a windowst" címszóra gondolsz akkor végigkattintgatod a "következő"-ket és többet nem adja ki.

(#26443) madmaxxx válasza Silverss (#26442) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Köszönöm megpróbálom. :R

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#26444) Silverss válasza madmaxxx (#26443) üzenetére


Silverss
aktív tag

Ha végleg nem tudod, akkor készíts róla printscreent és én is csekkolom. :))

(#26445) rii


rii
nagyúr

hello

az lenne a kérdésem, hogy egy GIGABYTE GA-945GZM-S2-es lap miért csak 33 megásnak látja az 1 terás HDD-t már a BIOS-ban is?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26446) Lenry válasza rii (#26445) üzenetére


Lenry
félisten

ha más gépben jó, de ennek meg már a BIOS-a is hülyeségeket beszél, akkor érdemes nézni egy újabb BIOS-t, hátha valamelyiknek a changelogjában ott van, hogy javítottak ilyen hibát.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26447) rii


rii
nagyúr

újra kellene installnoöm tesóm gépét ... azért tettem volna bele ezt a hDD-t, hogy erre toljuk fel a rendszert ...

de ha ez nem megy, akkor megoldfható az, hogy a HDD-t kétfelé particionálom, a lementendő anyagokat lemásolom az új partícióra, és a régi C-re meg ráhúzom újra a rendszert, telepítés közben a C-t formattálva?

Lenry: BIOS-t nem nagyon mernék most flashelni (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26448) Lenry válasza rii (#26447) üzenetére


Lenry
félisten

na most akkor mit raksz hova, mert így most jól nem értem :D

még csak fél7 van és már nem tudsz bioszflesselni? ejnye, ejnye :N

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26449) scream


scream
veterán

Üdv!

Egy olyan problémám volna, hogy a TeamSpeak 3 nem hajlandó felismerni a notim (Lenovo Y560) mikrofonját és hangszóróját ezért se beszélni nem tudok, se nem hallok semmit sem ... Mit lehet vele csinálni ? :F

Különben a hang rendesen megy, szól a zene,film, akármi, a mikrofon is működik.

(#26450) rii


rii
nagyúr

(#26448) Lenry:
a g 2009-es telepítésű, de csak 2007-es BIOS vertziók vannak ....

viszont itt az első wlég igéretes ...

" .... Fix: Some of 1000 GB (1TB) HDDs will be detected size error. .... "

menek BIOS versioön nézni :D

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.