Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45101) coco2 válasza janos666 (#45100) üzenetére


coco2
őstag

Itt van hozzá pár dolog, de fogalmam sincs, segítség lesz-e onnét bármi. A terék pro verziója még mindig kapható, remélhetőleg kompatibilis a tiéddel.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#45102) janos666 válasza coco2 (#45101) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz. Ezt a szoftvert már próbáltam GitHub-ról, de nem ismeri fel a chipet (a hosszú előugró menüben sincs ott a gyártó neve).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45103) coco2 válasza janos666 (#45102) üzenetére


coco2
őstag

Beleolvastam a témába. A ch341 egy usb < - > custom bus converter. Sajnos még az 5V-os világ szüleménye, de azt leszámítva még mindig működnie kell a megfelelő driverrel.

Az usb oldalát felkötöd win felé, azt szabvány drivernek fel kell ismernie. Vendor id / product id kilistázható kell legyen róla. Addig sikerült eljutni?

Utána kellene egy végpont lista. Ha az usb portok lelkivilágát ismered, és képben vagy legalább egy programnyelven az usb-ről (a c# ajánlanám, vannak hozzá forráskód példák), akkor megnézheted, hány in / out port van felkínálva azon a kapcsolaton a driver részéről, és típusaik (vagy csak bulk csatornák?). Eddig eljutottál?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#45104) t420s


t420s
aktív tag

Tisztelt Egybegyűltek!

Mi a véleményetek az alábbi munkahelyi jelenségről?
Van egy ember egy munkahelyen egy munkakörben évek óta.
És felröppen a hír hogy felvesznek ide egy új embert, nem tudni milyen munkakörbe, de azt tudni, hogy új emberre úgy céges szinten sehol semmi szükség, így eleve furcsa a dolog.
Az az ember, aki évek óta ott van, egyből úgy sejti, hogy na, az új ember a helyére jön. Mindenki leinti,hogy ugyan rémeket lát, ne vészmadárkodjon.
Majd megjelenik az új ember. Első munkanapján pont úgy hozza az élet hogy a régi embernek külső ügyintéznivalója van, ami miatt órákat távol van.
Mire visszajön, a helyén, a székében az új ember terpeszkedik, szétpakolva, táska, kabát, mobil. Majd mikor a régi ember közli hogy tán leülne a helyére, pofákat vágva feláll és arrébb megy.
Na itt tartunk most. Az első napja ez.
Hát akkor ha jól sejtem, semmi vészmadárkodás nincs abban, hogy az új a régi helyére jött?
1 hónapot nem adok, de lehet 1 hetet se, és a főnök behívja majd a régit az irodába és közli hogy hááát nézd sajnos...
Vélemények?

(#45105) pjen válasza t420s (#45104) üzenetére


pjen
félisten

Ilyen az élet. Kap felmondást, végkielégítést, ha jogosult már rá. Milyen véleményt szeretnél, biztos oka van, hogy lecserélik. Ez az ok bármi lehet, akár személyes is. Neked mi közöd hozzá?

(#45106) Cs1csó válasza pjen (#45105) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K tökéletesen összefoglaltad. Sőt legalább nem "derült égből" éri majd hanem már készülhet rá:
elkezdhet keresni új munkát + ha régóta ott van a végkielégítés is segít átvészelni pár hónapot + munkanélkülieknek is jár némi juttatás.

(#45107) Davidkoma válasza t420s (#45104) üzenetére


Davidkoma
tag

"Vélemények?"
Megint kezded a hazudozást?! :(((

Egyébként nem te vagy a munkáltató, nem neked kell a munkaügyi problémákat megoldani! Már ha egyáltalán léteznek és nem egy nagy büdös kitaláció az egész!

(#45108) Cs1csó válasza Davidkoma (#45107) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C

(#45112) I02S3F


I02S3F
őstag

És lőőn...csend, nyugalom, béke:N

(#45113) MADcat válasza I02S3F (#45112) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Kiharcolta magának. Igazán türelmesek voltunk vele.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#45114) Siriusb válasza I02S3F (#45112) üzenetére


Siriusb
veterán

Eh, nem fogjuk tudni, mi megy a nagyvilágban... :( :DDD

Ha már itt tartunk, mit gondoltok arról, ha egy munkahelyen... ... ... ;]

(#45115) I02S3F válasza Siriusb (#45114) üzenetére


I02S3F
őstag

Ha egy munkahelyen ... van, akkor ott ... van, ami azt jelenti, hogy ... és ...

Kérdezz máskor is! Vannak még jó tanácsaim!:D

(#45116) Davidkoma válasza Siriusb (#45114) üzenetére


Davidkoma
tag

Ne csináld már... :D
Most mardos a lelkiismeret! :(( ;)

Egyébként, hogy mi volt a kiváltó ok ?!
Vagy milyen reakciót várt a felvetéseire... :F

A #45082-es Lidl-akciós Kaliforniai dióbélhez annyit hozzáfűzésként, hogy meg kellene kérdezni a Lidlt, hogy mi a helyzet a visszáruval, mert ugye minden boltjukban marad a hetes akció után, viszont nem maradhat kint álltalában a termék sokáig, mert kel a hely az újabb akciós termékeknek. Tehát a szavatossága még bőven oké, de sok cucc visszakerül (gondolom) a raktárukba.
Illetve a dióhoz még annyit, hogy van azért megvásárolható nagyobb mennyiség máshol is, ha nem ragaszkodsz a kaliforniai dióbélhez.

(#45117) Siriusb válasza I02S3F (#45115) üzenetére


Siriusb
veterán

És milyen "pontos" választ adsz! :))

#45116 Davidkoma
:D

(#45118) rwin5


rwin5
őstag

Üdv!

Nem tudom a legjobb topic-e a kérdésemnek, ha nem és esetleg útbaigazítotok azt is elfogadom. :D
Jön a sötétedős ősz és nagyon nem szeretem a reggeleket ilyenkor, általában nehezebben kelek fel és indulok el dolgozni is.
Maga a kérdésem az volna, hogy volna-e valami (pénztárcabarát) okos eszköz, ami olyan funkciót látna el, hogy reggel felkapcsolna a lámpa (nem feltétlen a mennyezeti, akár vennék erre a célra) a szobámban? Mondjuk akkorra időzítve amikor az ébresztőm szól. (ezt nem kéne feltétlen összekötni, elég volna, ha valahogy be tudnám állítani, hogy mondjuk minden reggel 6:30-kor felkapcsoljon a lámpa a szobámban).
Okos lámpa; időzítő; vagy valami okos eszköz, mivel lehetne ezt kivitelezni?
Köszi! :) :B

(#45119) pjen válasza rwin5 (#45118) üzenetére


pjen
félisten

1000 forint körül kapsz konnektorba dugható időzítőt. É a tesco ban vettem.

[ Szerkesztve ]

(#45120) Borisz76 válasza pjen (#45119) üzenetére


Borisz76
veterán

Van is valahol egy szatyornyi analóg időzítőm...
Meg van egy digitális is kint a műhelyben.

Én majd az autó melegítését szeretném időzítővel megoldani.
Sajnos nincs garázsom.....van csak csillagos :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45121) janos666 válasza rwin5 (#45118) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt tudja egy viszonylag olcsó LED izzó is. Nálam egy [ilyen] van és telefonról állítható időzítés (de nem használom ezt a funkciót - igazából azt se, ami miatt vettem, de...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45122) rwin5 válasza pjen (#45119) üzenetére


rwin5
őstag

Köszi mindenkinek.
Elsőnek én is erre gondoltam, viszont nem használtam még sosem.
Így képzelem el; szóval vennék egy konnektorba dughatót, az állólámpát mondjuk bekapcsolva hagyom a digitális időzítőt meg be lehet állítani, hogy minden nap 6:30-kor bekapcsoljon. - így működik kb?
Ami továbbszüli a dolgot nekem kérdést tekintve: hogy lehet kikapcsolni? Vagy az időzítőt be lehet állítani, hogy pl.: 6:30-tól 6:40-ig legyen bekapcsolva?
Be lehet programozni is, vagy minden nap manuálisan kell beállítani ezt a 6:30-as időt?

[ Szerkesztve ]

(#45123) pjen válasza rwin5 (#45122) üzenetére


pjen
félisten

Amit én használok azt negyed órás lépésenként lehet ki és bekapcsoltatni.

(#45124) rwin5 válasza pjen (#45123) üzenetére


rwin5
őstag

Köszi, akkor ez lesz nekem is a legjobb / legegyszerűbb megoldás.
Nézek akkor egy digitális időzítőt, köszi a gyors segítséget. :R

(#45125) MADcat válasza rwin5 (#45122) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

[link] ilyeneket használok csak a zigbee-s verziót. Én ezt ajánlanám pl.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#45126) pjen válasza rwin5 (#45124) üzenetére


pjen
félisten

Amit írtam az analóg, egy tárcsán lehet időzíteni. Nem kell programozgatni.

(#45127) BiP válasza pjen (#45126) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekünk is tárcsás van, az egyiken fél órás, a másikon 20perces bontásban lehet állítani a pöcköket.
A kosebbiket Oboban van praktikerben vettük ~1500ftért.

[ Szerkesztve ]

(#45128) coco2 válasza Davidkoma (#45116) üzenetére


coco2
őstag

Dióbélhez.

Aminek a fotóját linkeltem, az finom :) Nem ragaszkodom sem a kaliforniaihoz, sem a Lidl termékeihez, viszont szeretem a finomat. Ha van személyes preferenciád ilyesmi rágcsáról, tippeket szívesen veszek.

A "bio" cucc a piacról például száraz, elég sűrűn tiszta gomba / pókháló belül, és persze amilyen dió törők vannak mostanában, 1 már széttörött a diókon. A fene annak a macerának, meg a bio diónak. Nem ragaszkodom úgymond a túlságosan bio dióhoz.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#45129) janos666 válasza coco2 (#45103) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm, hogy ennyire belemerültél, de nekem ez rossz irány. Az egész ügy nem ér annyit, hogy saját szoftvert írassék hozzá. Főleg, hogy nem is tudok programozni (na jó, kb. annyit, mint egy általános iskolás matekozni - elkezdtem néha tanulni, de sohasem jutottam messzire). Illetve ahogy írtam lentebb, felismerik "out of box" driver-el a készen letölthető GUI progik is magát a vezérlőt, csak a kérdéses flash IC-t nem ismerik fel (vagy olvassák ki értelmezhetően a választható, ránézésre legközelebb eső preset-ekkel), mert "nagyon kínai" a flash IC is.
Persze a kérdéses, olcsó SATA ház "gyártója" (valószínáleg az is közelebb áll a házi barkács műhelyhez, mint egy sorozatgyártóhoz) is felrta valamivel a flash tartalmát, de lehet, hogy USB-n át (van hozzá flash író GUI progi, csak friss képfile nincs neten, és kiolvasás opciója nincs, csak minmális szerkesztési és felírási).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45130) coco2 válasza janos666 (#45129) üzenetére


coco2
őstag

Az eszköz, amit használnál, még az 5 voltos idők terméke. Ha azt hozzá kötötted egy 3.3v-os flashez, mostanra a flash-t tönkretetted. A jelzett zetta család például 3.3v-os.

Előzőleg valaki megbütykölte neked 3.3v-osra a programozót?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#45131) BiP válasza BiP (#45127) üzenetére


BiP
nagyúr

GA, modell: 15GD-3A-1

(#45132) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hardverapron szabad koncert jegyet árulni? Nyilván tudjuk melyik koncertre, eredeti áron, nem akarok 1ftot sem keresni vele, szimplán feleslegessé vált :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#45133) Inhouse


Inhouse
őstag

Nem tudja valamelyikőtök, hogy ez pontosan melyik verzió az Opus gigaslágeréből?

Üdv Inhouse

(#45134) Borisz76 válasza Inhouse (#45133) üzenetére


Borisz76
veterán

[YT videó : Opus : Life Is Life]

Benéztem....bocs!
Melyik VERZIÓ a kérdés.....na azt nem vágom.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45135) coco2


coco2
őstag

Ruha webáruház (normális) kerestetik

Férfi pizsoma set-eket vásárolnék párat (hosszú ujj). Shein-en nézem, nadrágból mindenütt csak inseam méret van outseam nincs. Gyanús, hogy a nadrág fazon vacak. Piacnapon kimentem árusokhoz, az XL-es termék centiről centire lemérve ugyan akkora, mint a 4XL.

Lehet valahol európai mérethez szabott pizsomákat találni? Vagy már nagyon kimentek a divatból?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#45136) Inhouse válasza Borisz76 (#45134) üzenetére


Inhouse
őstag

Közben a SuperDjRadio facebook csoportban megtalálták.
Egyébként én is most csodálkoztam rá, hogy nem Life is life...
Nekem általában nem jönnek be a nagyzenekari átiratok ilyen slágereknél, de ezt nagyon eltalálták.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#45137) coco2 válasza Inhouse (#45136) üzenetére


coco2
őstag

Hát egy kicsit már out-of-date feelinges az a dal, meg a linkelt videó koreográfiája is.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#45138) Inhouse válasza coco2 (#45137) üzenetére


Inhouse
őstag

Retro, mindig divat. :) Az én korosztályomnak. Az első verziók nagyon trén szóltak ehhez képest... Illetve mindig elgondolkodom azon, hogy az a rengeteg 1-2 világslágeres előadó hogyan koncertezik...meg, hogyan sikerült egyszer egyszer így beletalálni, hogy soha többet, se előtte, se utána. :C
De most, hogy Milli Vanilli is filmet kap, talán kiderül, hogy is működött ez igazából.

Üdv Inhouse

(#45139) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok! Nemrég cseréltettünk erkélyajtót, de a szerelők nem mondtak semmit a nyári és téli állítás szükségességéről. Viszont ma olvastam egy cikket valamelyik weboldalon, hogy érdemes minden évben átállítani, hogy nyáron ne zárjon annyira, télen viszont igen.
Nos, megtaláltam a bütyköket, amiket állítani kellene, de valamiért az egyik szárny nagyon szorosan záródóra (télire) lett állítva, jó nehéz lenyomni a kilincset, így: [kép] (balra van az erkély)
a másik szárny viszont nem annyira szorosra (nyárira), elég könnyű lenyomni a kilincset, így: [kép] (jobbra van az erkély)

A kérdésem az lenne, hogy miért nem tudom imbuszkulccsal megmozdítani őket? A második szárny nyári beállítású bütykeit szeretném ugyanúgy lefelére állítani (jobb irányba), mint a másik szárnyon (első képen) van, de meg sem mozdulnak, az imbuszkulcs már hajlik, de semmi. Van valami trükk, amit nem tudok? Lehet, hogy ezek torx csavarok, és azért? Vagy erősebb anyagú imbuszkulcs kellene, vagy van valami kioldó csavar valahol?

Előre is köszi, ha valaki tudja a megoldást. :R

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45140) AlyrArkhon válasza spiritex (#45139) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

imho: bullshit.
a nyilacskás állitás szerintem pontosan arra jó, amit te is irsz: a záródás erössége, illetve kismértékü magasságkorrekcióra.
viszont semmi koze a szellozeshez, telhez/nyarhoz annyi, hogy a mas homerseklet miatt nem talal a csappantyu a helyere, emiatt korrigalsz, hogy ne lotyogjon vagy ne szoruljon. Szerintem. Szoval allithatod, de csak azert, hogy pont kenyelmesen zarodjon. szellozes miatt nem kell allitani.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#45141) spiritex válasza AlyrArkhon (#45140) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, de nekem az a gondom, hogy meg sem moccannak, valószínűleg torx csavarhúzó kell hozzájuk...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45142) donmackó válasza spiritex (#45141) üzenetére


donmackó
őstag

Ez tory csavar, nem imbusz. Bár elvileg nem kellene hogy megszaggatva legyen.

Release the cable hounds!

(#45143) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van pár doboz bontatlan gyógyszerem (2025/2026-ban lejáró) és ezekkel lehet valamit kezdeni vagy kuka? (gyógyszertárba leadó dobozba dobni) :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45144) I02S3F válasza MaxxDamage (#45143) üzenetére


I02S3F
őstag

Gyógyszertárba le tudod adni.

(#45145) MaxxDamage válasza I02S3F (#45144) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Felajánlottam, rászoruló postaköltségen kapja. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45146) coco2 válasza MaxxDamage (#45145) üzenetére


coco2
őstag

És ezek random gyógyszerek "nesze egy doboz, szedjed nyugodtan, hátha jó lesz valamire", vagy mégis mik?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#45147) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

FEHÉR színű bőr övet keres a párom.....
Hónapok óta nézegeti az üzleteket de nem kap.
Online esetleg tudok rendelni ?....de hol ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45148) coco2 válasza Borisz76 (#45147) üzenetére


coco2
őstag

Etsy? AliExpressz? Amazon? Shein?

Drágától a szuper olcsóig van minden. Keresőbe "white leather belt women".

De amúgy lehet, nem kellene beleavatkoznod. Amikor az asszony elmegy a barátnőivel az üzleteket nézni, inkább fecsegni meg nézelődni szeretnek.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#45149) Borisz76 válasza coco2 (#45148) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm.
Esetleg magyar üzlet ?
Sosem rendeltem még ezekről az oldalakról....

Egyedül szokott vásárolni és 100-ból egyszer vesz valamit magának.
Elindul, hogy vesz magának cuccot de mindíg a fiamnak hoz haza valamit.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45150) MaxxDamage válasza coco2 (#45146) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Symbicort meg Bretaris pipák :)
COPD-re van általában, meg asztma.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.