Hirdetés

Aktív témák

  • zyzzyadi

    tag

    válasz koxes #15991 üzenetére

    Szia koxes!
    Ha ide-s vinyóról van szó akkor ezlehet:
    Lehet van rajta jumper a cable select módon:
    Állítólag az ide kábel egyik érpárja nincs bekötve valameik csatiba(nemtoom csak hallottam)
    A másik amire meg én gondolok az az, hogy mivel a kábel egyik csatija messzebb van az apaplapi ide csatlakozótól, ezért nagyobb a pingje(később ér oda az adat) emiatt tudja azonosítani (bár lehet ezis hülyeség mert az elérés vinyónként válzotik) :F

    És ami a legbiztosabb hogy van néhény vinyó ami jumper nélkül slave(pl seagate,néhány maxtor(főleg a vékony 40-80Gb os széria)) illetve vannak amelyek jumper nélkül masterek(etc: vinyók többsége)

    Ha satáról kérdezed:
    A sata cuccoknak eszközönként 1 kábele van, tehát nemnehéz az azonosításos dolog :D
    Remélem segíthettem.

    U.I:valakinek ötlete, hogy ténylegesen (pl cable select módba) hogyazonosítja a rendszer a vinyókat(ping vagy kábel szerint) ?
    (etc:majdnem uyganaz mint jumper nélkül de mégse(vannak olyan vinyók, amelyek ha másik van mellette, akkor automatica cable select módot állít be)) ;]

    Illetve degunak:
    -Ha nincs floppymeghajtód akkor tiltsd le a biosban
    -Ha nod32 van installálva akkor próbáld meg letörölni és ha úgy megy akkor vagy reinstall vagy másik vírusírtó.
    -Érdmes lene átnézni a vinyód vírus és spyware szempontjából azis okozhat ilyet.
    Ajánlok neked 1-2 progit: Ashampoo Powerup 3 , illetve regcleaner vagy windows doctor 1.7 nekem mindbevált.(nekem a nod vagy 2percig szenvedett de ashampoo után megjavult)Barátod a google és a toorent oldalak :C
    -mégeyg probléma húzdle az összes ide cuccot csak a vinyó maradjon a helyén hátha jumper probléma van :D
    Sok sikert :R

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

Aktív témák

Hirdetés