Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Runner_fxr válasza Bmx (#149) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem nincs értelme a főkapcsolót kapcsolgatni. De a noname táp sem túl jó dolog. Lehet elszállt és csak az a baj, vagy más is elszállt pl alaplap. Másik táppal próbáld, ha az sem ok akkor másik alaplappal, de semmiképpen se próbáld az új alaplapot a noname táppal elinditani, nem tudhatod nem füstöli le a másik lapot is. Nem azt mondom most szaladj venni tápot meg lapot, inkább vagy szerviz vagy próbálj meg szerzni egy kölcsön tápot meg lapot. Tápegységen sohasem érdemes spórolni. Sok kellemetlenséget okozhat egy szar olcsó táp.

(#152) Qru válasza Runner_fxr (#151) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Miért nincs értelme kapcsolagtni a főkapcsolót?

(Tudok párat miért érdemes, de hátha megyőzöl.. :D Pl: stand by módban is van fogyasztása a cuccoknak, ha leválasztod az elektromos hálózatról a cuccot egy esetleges túlfesz nem vágja haza a géped olyan könnyen, stb).

mod: off

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#153) Runner_fxr válasza Qru (#152) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én úgy értettem nincs értelme nap mint nap max ha hoszabb időre elmegyek otthonról akkor szoktam, de akkor még a konnektorból is kihúzom. Amúgy nem azt mondom nincs igazad részben, de ha sűrűn kapcsolgatod a főkapcsolót az árthat a tápnak megrövidithatei az életét, persze ez inkább noname tápoknál igaz főleg azoknál. Ezt az elméletet nekem is csak mondta egy műszerész srác. Nem a kisújamból szoptam, lehet téved. Akkor elnézést.

(#154) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Ja amúgy kérdeznék valamit.
Egy új masinát szertnék összedobni. prociból sierült a válsztás nagyjából. Anyagiaktól függően vagy 6750 vagy 6850 lesz. Viszont alaplap kérdésben elbizonytalanodtam. Nekem a lényeg az hogy a lehető legjobb lapot tegyem alá. Teljesítmény, stabilitás, tuning!! ( nem titok, leginkább játékra kell a gép)
Chipsetekből van bőven, de vajon melyik? p31, p35, g33, g31, 975, nforce 650, 680?

(#155) thomeef


thomeef
őstag

Helló!
Ma a különbség a Gigabyte GA-965P-S3 és a Gigabyte GA-965P-DS3 alaplap között, amugy pénzben 1400ft a különbség

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#156) Hege1234


Hege1234
addikt

Hello!
ASRock K7S8X rev 3.0 -ás alplapom van azt kérdezném hogy lehet ezen szorzót állítani (tuningra) ??
vagy tudtok e olyan alaplapot mondani ami tudja ezeket pci-e és ddr es jah és az fsb-je min 400mhz
előre is köszi

[Szerkesztve]

(#157) gban válasza Hege1234 (#156) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hát igen sok alaplap van amin van DDR és PCI-E is.....
De ha SocketA-ra gondolsz, olyanban nem volt PCI-E-s, legjobb tudomásom szerint.

Postázást nem vállalok.

(#158) Hege1234 válasza gban (#157) üzenetére


Hege1234
addikt

nem muszály socket a-nak lennie s939-esre gondoltam és tudnátok valami jó procit is ajánlani amit jól lehet húzni

(#159) sgergi válasza thomeef (#155) üzenetére


sgergi
veterán

A ''D'' azt jelöli, hogy azon szilárdelektrolitos kondik vannak, amik elvileg jobb minőségűek.

(#160) sgergi válasza Runner_fxr (#154) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem egyértelműen P35-ös lapot vegyél, méghozzá Gigabyte-ot. nem tudom mennyit szánsz rá, néhány példa:[link] [link] [link]

(#161) Zoli329 válasza Hege1234 (#158) üzenetére


Zoli329
addikt

939ből van olyan, Asrock meg Biostar készített ilyen összvér megoldásokat. Meg 754ből van még esetleg néhány poros polcon.

(#162) Hege1234 válasza Zoli329 (#161) üzenetére


Hege1234
addikt

és milyet ?
mennyiért?
jah és mikori?

(#163) Qru válasza Hege1234 (#158) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha tuningra kell akkor DFI-t vegyél nf4-es deszkáik [link] (vagy ha a csúcs lapot akarod amiből összesen 1000db készül: [link], ezek S939-es PCI-E-esek és nagyon ott vannak tuningban. S939-es X2-ből 3800+ -ot vegyél. E4 vagy E6 stepping nagyjából egyformán jók tuningban, kb mindegy melyiket veszed, szerencse dönt. Lehetőleg vmi kipróbáltat vegyél az a tuti.

#nincsbennetarcsi

(#164) dui


dui
aktív tag

hi.
ASRock AM2NF3-VSTA ez a lap csak s940-et támogat vagy s939-et is?
mert itt[link] levan írva hogy a64,am2,x2,stb támogat, és amiket idáig találtam cpu-kat az mind s939 am2-volt.
Lécci valaki nézze már meg a link-et és mondja meg nekem hogy támogatja-e a s939-es cpu-kat,fontos lenne..
köszi
üdv

(#165) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.....

Van egy m2n-e lapom, és a bios meghallt benne. Bekapcsolásnál keresi az új biost. Felteszem egy CD-re neki, és akkor innen mennie kéne neki. Ilyet még nem csináltam, segítsetek, mi fog várni engem ?

Ez kell hozzá ?
ASUS Update V7.08.01 for Windows 2000/XP/XP MCE/2003/XP 64bit/2003 64bit/Windows 32/64bit Vista Vagy innen mi kell még hozzá ? :B [link]

Iletve a legújabb full bios ugye ? Kicsomagolva és kiirva.... És mit kell beírnom neki, vagy hogy smint müxik a bios frissítés ? Amugy képet ad a lap, de bios nincs.

THX

(#166) ploteus


ploteus
aktív tag

hi
Azonnali kérdések órája: :DDD
Melyik jobb szerverbe?
(megbízhatóság, kevés tuning)
- Abit IP35-E
- Gigabyte P35-DS3
- Asus p5k

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#167) Hege1234


Hege1234
addikt

Hali!

azthittem olcsóbban megúsznám de így nekem nem jó esetleg a K7S8X- nél nem lehetne valahogy szorzót állítani amúgy ilyen kártyán amd Thorton 2400+ és akkor menne 3200+-on
vagy barton 2500+oson vagy nincs erre valami progi pls help

(#168) (Bundás) válasza Hege1234 (#167) üzenetére


(Bundás)
addikt

A Thorton az Socket A / 462-es processzor, ergo nem megy bele akármilyen alaplapba. Semmit nem találtál BIOS-ban, ami a szorzó mozgására utalna? Abit NF7, pl. tökéletes tuninglap.
Amúgy nem biztos, hogy menne az 2500+-on, nincs garancia a tunigra.

(#169) Hege1234 válasza (Bundás) (#168) üzenetére


Hege1234
addikt

hali alaplapom adatai
CPU - Socket 462 , supporting AMD Sempron , Athlon, Athlon XP, Duron
- FSB 333/266/200 MHz
Chipset - SiS746FX
Memory - 3 x DDR DIMMs, DDR400/333/266
- DDR 266/200 Max. 3GB
- DDR 333 Max. 2GB
- DDR 400 Max. 1GB
BIOS - 2Mb AMI BIOS with ACPI, SM BIOS 2.3.1, PnP
Audio, Video and Networking
Graphics - n/a
Audio - AC97 CODEC
- 5.1 Channel 3D
LAN - 802.3u, 10/100 Ethernet LAN, WOL supported
Expansion / Connectivity
Slots - 1 x AGP 8X/4X 1.5Volt
- PCI 5 slots, PCI 2.2
Connector - IDE 2 x ATA 133/100/66/33
- Floppy 1 connector
- 1 x SIR
- CPU/Chassis FAN connectors
- 20 pin ATX power connector
- CD/AUX/ audio in
- Front panel audio connector
Rear Panel I/O ASROCK I/O:
- Keyboard PS2 x1
- Mouse PS2 x1
- USB 2.0: 4 ports default on rear panel + 2 ports upgrade via header
- Serial 1
- Parallel 1
- Game/MIDI 1
- LAN 1 x RJ45
- Audio I/O Line In/Line Out/Mic
Other Features / Miscellaneous
Hybrid Booster - CPU Multiplier
- CPU Vcore adjustment
- CPU Frequency Stepless Control
- AGP/PCI frequency fix
- ASRock U-COP, Boot Failure Guard (B.F.G)
Support CD - Drivers, Anti Virus Software, ASRock PC DIY Live Demo, Audio Player, etc..
Accessories - Multi-languages Quick Installation Guide
- Support CD
- Floppy/ATA 100 cables
Form Factor - ATX , 12''x7.5''
OS - Microsoft Windows 98SE/ME/2000/XP compliant

jah és mivel itt nincs a fenti lista között a thorton bios frissítésnél márvan

Support AMD Sempron 3000+ CPU.
1. Support AMD Sempron (Thorton core) 2800+ CPU.
2. With DAWICONTROL SCSI card, SCSI CD-ROM has higher booting priority than SCSI HDD. Download from...
1. Support AMD Sempron (Thoroughbred core) 2200+, 2300+, 2400+, 2500+, 2600+, and 2800+ CPU.
2. If Aopen 16X DVD-ROM or Combo DVD-ROM is connected with HDD on same IDE channel, system should login to
Windows XP correctly.
3. RAM Flexibility option was added.
4. Fine tuned ATi 9800SE AGP cards.
ezek a legujjabb frissítédek nekem 2.60 van fent tehát 2800+ ig kezelné csak a thortont ? szerintetek ezen menne jah és van 2x1gb kingmax ddr-em 400Mhz
ati 9550 128mb-os de ezt csere és min 7300 gt 128-ra tudom hogy hosszú lett ezért bocsesz

(#170) Qru válasza dui (#164) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

AM2-es, mert csak az támogat DDR2-es memóriát. S939-es csak DDR1-et (ezért is volt szükség a foglalatváltásra) kezel. Meg ez AGP-s, inkáb vmi PCI-E-set nézz. MEg NF3-as chipset van ezen, őskövület kb.

#nincsbennetarcsi

(#171) dui válasza Qru (#170) üzenetére


dui
aktív tag

néztem asrock dual sata 2-t arról mi a véleményed? nem milliós gépre van szükségem csak olyanra ami visz pci-e-t meg vmi jo procit...
ez remélem azért annyira nem rossz lap, jah és szted milyen nagy cpu-t birna vinni?meg vga-t?
köszi,üdv :R

(#172) Qru válasza ploteus (#166) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindegyik elég jó deszka, tuningban kb egyszinten vannak.

Abit-nak a legjobb a hűtése (nagy 3 különálló borda ), aztán a Gigabyte-é (2 különálló borda) és végül az Asus (heatpipe itt csak körbemelegít a rendszert, felejtős.)

#nincsbennetarcsi

(#173) Qru válasza dui (#171) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha tudod már kb mennyit költenél rá, akkor itt kérdezz rá: [link]


mod Asrock nem túl jó lap, vannak olcsó de jobb lapok is...

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#174) Qru válasza Hege1234 (#169) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, csak azokat támogatja amik a felsorolásban benne vannak, tehát 2800+ -ig bezárólag. Ha egy ilyne procihoz kéne vga, akkor 7300GT fölé felesleges menni, mert úgy sem hajt ki az a proci egy erősebb vga-t.

#nincsbennetarcsi

(#175) dui válasza Qru (#173) üzenetére


dui
aktív tag

hát köszi, de karácsonyig kitart:)vagy még kicsivel tovább
üdv

(#176) Bruni15


Bruni15
csendes tag

Hi.
Van egy kb. 2 hónapos Asus M2N-MX alaplapom. 2 hét használat után hátul a mikrofon port nem jó, csak elöl. Most meg nem jó a hálózat. 2 gép nem látja egymást, a másik gépeket is kicseréltem, ugyanaz, tehát itt van a hiba. Windows reinstallnál is ugyanez. Gondolom az integrált hálókártya? Mi lehet a gond?

AMD Athlon 64 X2 3600+ @ 1,2GHz

(#177) thomeef


thomeef
őstag

Hali!Megéri + 2000k-t kiadni jobb kondik miatt egy amugy ugyanolyan alapért?

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#178) FehérHolló válasza thomeef (#177) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha hosszútávra tervezel (2év+), akkor igen.

Skynet is real. It's called Google.

(#179) Qru válasza thomeef (#177) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A sima folyékonyelektrolitos is hosszú évekig jó és később ha használtan eladod akkor nem igazán hozza vissza a plusz költséget. Persze ha 2k a különbség akkor megéri.

#nincsbennetarcsi

(#180) noszlig válasza dui (#164) üzenetére


noszlig
csendes tag

Hi !

Miért lehet az, illetve hogy lehet orvosolni azt a problémát, hogy vista alatt csak 4x-es agp-t jelez vissza minden tesztprogram (sandra, everest). Asrock AM2NF3 lap, X2 4200+, 2x512 kingmax 800mhz, nvidia 6200, vista ultimate. Legújabb forceware, vista frissítések fent vannak. XP alól is csak akkor volt meg a 8x agp, ha az agp gart fent van. Vistára viszont sehol nem találok semmi ilyesmit.

[Szerkesztve]

W-vel nem kezdődik operációs rendszer...

(#181) (Bundás) válasza Hege1234 (#169) üzenetére


(Bundás)
addikt

A gyári specifikáció szerint annyi a maximum, de BIOS frissítéssel általában belemegy az összes Socket A processzor az alaplapodba.
A jelenlegi processzorod 2000 MHz-es valós órajelen megy, FSB emeléssel picit meg kéne rántagni. Az én példányomból anno 2200 MHz-et sikerült kihozni kisebb feszültség emeléssel, ehhez nem árt egy normálisabb hűtő sem. Látogass el az Athlon XP topikba, ha további kérdésed van a témával kapcsolatban: [link]

(#182) poffsoft válasza noszlig (#180) üzenetére


poffsoft
addikt

pedig az lesz a baja, szvsz 2 megoldás van:


1. vissza XP-re
2.) vársz,amíg valaki megírja a drivert vistára

esetleg nvidia-nál nézz utána az nf3 nforce driverpacknak....

[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#183) gban válasza Bruni15 (#176) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hálókártya - lehet teléepítési gondtól kezdve sokminden.
Nem erről internetezel? Mert akkor a hálókártya jó.
Mikrofon - lehet hogy az első csatlakozó romlott el, azért nem jó a hátsó.
Próbáld meg lehúzni az alaplapról és a csatlakozó helyére jumpereket tenni, ahogy a manualoban szerepel, keresztben a tüskesoron, persze csak ahova kell, így nézd meg a hátsót.

Postázást nem vállalok.

(#184) Nzothan


Nzothan
tag

hellosztok!

mi a külömbség soket A(s462) és soket 462 között?

(#185) Qru válasza Nzothan (#184) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a név.

#nincsbennetarcsi

(#186) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!

Veszek holnap egy eSATA-s külső mobil racket, amihez adnak egy kártyahelyre beépíthető eSATA csatlakozót. Ennek a kábelét az alaplapon egy SATA csatlakozóra kell majd dugni? A mobil keretben lévő winyót menet közben is rá fogom tudni dugni? Abit AB9 alaplapom és Maxtor DiamondMax10 250GB SATA1-es merevlemezem van. Támogatják a menet közbeni csatlakoztatást?

Előre is köszi a segítséget!!!!! :R

(#187) fero02 válasza hektor24 (#186) üzenetére


fero02
veterán

Minden kérdésedre igen a válasz. ;)

(#188) nzmark


nzmark
csendes tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a gigabyte GA-P35-DS3P alaplappal és a geil ultra DDR2 800-as 1Gigás modulokkal (kitben 2giga)
együttműködnek??

(#189) fero02 válasza nzmark (#188) üzenetére


fero02
veterán

Sztem próbáld meg a saját topikjában feltenni a kérdésed. Biztos hamarabb kapsz váalszt. ;)

(#190) Hege1234 válasza (Bundás) (#181) üzenetére


Hege1234
addikt

amúgy a gyári sempron 2400+ az nekem a valós órajele 1666MHZ és így látja (10x166) én biosba megemeltem 2000Mhz-re (10x200) amikor bekapcsolom akkor így írja ki persze szorzót nem tudok állítani

(#191) Qru válasza nzmark (#188) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megy, nekem is volt. :)

#nincsbennetarcsi

(#192) (Bundás) válasza Hege1234 (#190) üzenetére


(Bundás)
addikt

Azelőtt Thortonról beszéltél... :F

Szorzót az alaplapon tudsz manuálisan állítani a jumperek rakosgatásával, ennek mikéntjét nézd meg az alaplap kézikönyvében.

(#193) Hege1234


Hege1234
addikt

sorry csak tudod az a processorom (thorton) még nem jött meg és egyből a mostanira gondoltam (sempron) szerinted akkor ez jó lehet nekem?
http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=121171

(#194) Yeehaw


Yeehaw
csendes tag

Üdv Mindenkinek. Szóval ha ez 1 alaplapos topic akkor biztos megoldást tud nekem valaki adni a problémámra. Szal a lényeg van egy Asus P5K lapom, ami egy Core2duo 6300al megy és az fsbt 400 fölé nem tudom nyomni mert már kiakad a gép. Beállításokra lenne szükségem, de legyen szives egy P5k-s írni mert a P5b teljesen más és sehol nem jók azok a beállítások amik abba vannak. Köszönöm :)

Kill3r pRo

(#195) Thrawn válasza Yeehaw (#194) üzenetére


Thrawn
félisten

Itt lapulnak a P5K-sok: [link] :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#196) (Bundás) válasza Hege1234 (#193) üzenetére


(Bundás)
addikt

Tehát samponod van és ezt a Thortont rendelted meg? Jól hangzik az alapfeszes 2300 MHz, ha tényleg viszi annyin.

(#197) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Szerintetek melyik ram lenne a jobb választás az alaplapomhoz. Néztem kettőt (mind a kettő az iponon van:[link]

-CORSAIR TwinX 2048Mb DDR2 800Mhz KIT
-GEIL Ultra 2048Mb DDR2 800Mhz KIT

A corsairt nem tudtam beazonosítani a gigabyte honlapján a memory support listben, viszont a geilt igen, csak annyi az eltérés, hogy az iponon lévő geil udc-s végű kódszámú, míg a támogatottsági listában dc-s szerepel. Mondjuk én a corsair-re gondoltam, az ára miatt.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#198) Qru válasza zolee0307 (#197) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Corsair jobb sztem, én azt venném.

#nincsbennetarcsi

(#199) zolee0307 válasza Qru (#198) üzenetére


zolee0307
őstag

Én is a corsairre gondoltam, mert 5000 Ft-al olcsóbb, meg egyébként is a corsair-ről jókat hallottam, a geil-ről annyira sokat nem tudok.
egyenlőre még tárgytalan, mert épp gariztatom az alaplapomat, a vinyómat, meg a memókat és hátha ki tudnám harcolni a corsair memókat, de kiváncsi vok mit fognak mondani.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#200) Hege1234


Hege1234
addikt

miért ti mit ajánlanátok a thorton on kívül mert én leginkább az olcsósága miatt válaztottam ezt meg mert elég jól tuningolható azt hogy mi a legnagyobb ami a lapomba belemegy passz mert még a honlapján sincs fenn (K7S8X rev 3.01)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.