Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Notes válasza kem (#148) üzenetére


Notes
senior tag

Szereztem egy másik tápot ezzel felpörögnek a ventik, de boot nincs. Folyamatosan szirénázik a gép. Leginkább hosszú-rövid beep váltakozásának hallatszik amíg ki nem kapcsolom a gépet. Kerestem bios boot beep kódokat a neten ilyet nem találtam. Meg azt sem értem hogy ha az alaplap a rossz akkor a másik táppal miért nme jut el idáig sem? Kicsit félek, hogy ha veszek egy új alaplapot ami ugyen nem kétezer forint akkor sem lesz jó, és csak kidobtam a pénzt. :(

Romanes eunt domus!

(#202) letix


letix
aktív tag

Üdv az Uraknak!

Kérdésem és egyben (feltételezhető) problémám lenne.

Adott P5LD2-Deluxe + D915 + 2*512/667 Kingmax.

A kerdes.:
A lap gyári specifikációja szerint 400/533/667 -esd ramokat képes alap órajelükön kezelni, de vajon a 800-asokat is kezeli?
Úgyértem hogy 915 (800mhz) mellé 2*512/800-as ramokkal rendeltetésszerűen 800-on fog mukodni a ram is?

A probléma.:
Szintén a fenti konfigról van szó.
Bízva a 667-es kingmaxok ''tuningpotenciáljában'' reméltem hogy 800-on eldöcög.
A BIOS-ban a ram-nál átállítva 800-ra (lehet, hogy a kérdésre itt a válasz?) ujrainditom a rendszert, elindul ugyan de a SATAII-es vinyót nem észleli -> nem bootol.
Lehet e annak a hibája hogy a ramok nem stabilak 800-on?

Köszönöm előre is segítőkészségeteket!

udv
letix

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#203) Qru válasza zolee0307 (#199) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem volt DDR2-es Geil, nem voltam oda érte mert nem igazán szerette a tuningot...

#nincsbennetarcsi

(#204) gban válasza letix (#202) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tisztázni kellene először is a dolgokat.
A 800MHz-es CPU FSB-hez a 400-as RAM frekvencia tartozik, ekkor járnak ugyanannyin.
Tehát a 667-es ramodhoz 1333-as CPU freki tartozna, tehát ha meghúzod 800-ra a ramot, az kétszer annyin megy mint a proci.
Így nincs is min csodálkozni ha nem az igazi a dolog.

Postázást nem vállalok.

(#205) zolee0307 válasza Qru (#203) üzenetére


zolee0307
őstag

Én is a corsair felé hajlok, csak most annak örülnék, ha tényleg hibás lenne vagy az alaplapom, vagy a memóriám, mert inkompatibilitás estén nem érvényes a gari. De szerintem a problémám nem egyszerű inkompatibilitás, mert 1 ram jól megy, de kettő már hibázik.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#206) letix válasza gban (#204) üzenetére


letix
aktív tag

Igen ezzel ugy gondol hogy tisztában vagyok.

Lehet hogy félreérthetően fogalmaztam a kérdésemben, tehát leegyszerűsítve pontosítva.:

P5LD2-Deluxe képes-e lekezelni a 800-as ramokat? (nem 667-en kisebb idozitesekkel, hanem 800-on, amit a ram alapon tud.)

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#207) FehérHolló válasza gban (#204) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez P4-es rendszer, nem C2D. Ennél teljesen jó, ha 200MHz-es FSB (quad-pumped -> 800MHz) mellett 800-on mennek a RAM-ok.
Alaplap elvileg 667MHz-ig kezeli hivatalosan (chipset miatt), de ha van 800-as beállítás a BIOS-ban, akkor 800-on is mehetne. Legfeljebb a Kingmaxok nem bírják.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#208) letix válasza FehérHolló (#207) üzenetére


letix
aktív tag

Köszönöm az információt.

Számomra is logikus, ha a BIOS-ban választhato a 800-as DDR2 opció akkor tud.
Ugy tunik a Kingmax-ok a ludasak.

Tapaszutalat esetleg mégvalaki 800-as ram + P5LD2-Deluxe ügyben?

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#209) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Egy érdekes kérdés:

Ha egy RD480-as csipszetes alaplapba ami támogatja a crossfire-t, belerakok 2 db nv csipes videó kártyát (hogy több kijelzőt tudjak használni) akkor tudom használni a videókártyáimat egymástól függetlenül? Amúgy linuxhoz kellene.

Válaszokat előre is köszi.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#210) putti


putti
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ASUS A8R32 MVP Deluxe alaplapom. Jelenleg van 2x1 Gb memóriám benne, ma viszont vettem hozzá még 2x1 Gb memóriát, tehát összesen így 4GB memóm van benne. A memóriák ugyanazok mind márkára mind sebességre mind késleltetésre.

Az alaplapom a biosban felismeri a 4gb-ot, viszont azt mondja hogy csak 3GB-ot használ. Az oprendszerem Windows Vista, de az is csak 3gb-ot ismer fel.


Van erre megoldás hogy mind a 4 GB-ot használja ne csak lássa a bios?

(#211) BPFeri válasza putti (#210) üzenetére


BPFeri
senior tag

Milyen Vistat használsz ? X86( 32bit) v. X64 ( 64bit) ?!?! :F

....

(#212) BPFeri válasza korcsi (#209) üzenetére


BPFeri
senior tag

jól tudom ( v. rosszul :O ) hogy ''egy VGA kártyás'' használat esetén csak az egyik PCIx SLOT ( master slot) használható ?! :F

[Szerkesztve]

....

(#213) putti válasza BPFeri (#211) üzenetére


putti
aktív tag

Windows Vista Ultimate x64-es az oprendszerem.

Ami érdekes, a biosom ezt írja ki : 4096Mb installed, 3071Mb used

Bios-t nem tudok frissíteni, a legújabb van fennt.

(#214) BPFeri válasza putti (#213) üzenetére


BPFeri
senior tag

Passz.. :F .. itt nézz utána: [link] talán ez segít. a megoldás engem is érdekel.. :R :R :R

....

(#215) putti válasza BPFeri (#214) üzenetére


putti
aktív tag

Nemhinném hogy a Vista nem tudná, szerintem csak azért ismeri fel ennyiek mert az alaplapom azt írja ki hogy 4GB helyett 3-at használ. Ezen hogy lehet változtatni? Nem értem miért csinálja ezt, amikor felismeri és ki is írja a biosban hogy van benne 4gb, de ennek ellenében azt is hogy csak 3-at használ.

(#216) BPFeri válasza putti (#215) üzenetére


BPFeri
senior tag

Ezt én sem hinném SŐT azt mondják hogy x64 bit -hez kell is 4GB ram... a MOBO -d speckója alapján kezeli ( up to 4Gb .. ezt írták ) ... nemtom.. :F
szupi deszkád van !! :C

....

(#217) #65675776 válasza BPFeri (#212) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy darab PCI-X slot sincs rajta, csak PCI-E-k.

(#218) Herqles


Herqles
csendes tag

Egyszerű kérdésem lenne. ABIT IS7-E2 alaplapom van, amin socket 478-al egy 2,7-e intel proci fut (aránylag jól), és láttam, hogy az intel az új kétmagvas procijai között is gyárt socket 478-ast. Az a kérdés, hogy, hogy erre az alaplapra fel lehet-e rakni egy ilyen dual core procit vagy sem? :U
Köszi!

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#219) BPFeri válasza #65675776 (#217) üzenetére


BPFeri
senior tag

:W :W :W :F

....

(#220) BPFeri válasza Herqles (#218) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szvsz .. azt egy picit félrenézted :W .. az Intel a s478 -as szériát váltotta le a mostani s775 -ös szériával

....

(#221) Thrawn válasza putti (#213) üzenetére


Thrawn
félisten

Keress a BIOS-ban PAE menüt és tedd enabledre.

#219: mi a baj? daa-raa-nak igaza van ;)

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#222) korcsi


korcsi
veterán

Ha az alaplapon van spdif kivezetés, tüskék formájában ,azt ki tudom vezetni hátlapra egy rca csatira?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#223) Kicsirics77 válasza korcsi (#222) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha kaptál hozzá megfelelő panelt akkor igen

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#224) korcsi válasza Kicsirics77 (#223) üzenetére


korcsi
veterán

Arról az esetről beszélek, amikor nincs hozzá kivezetés, csak az alaplapon van spdif kivezetés, a tüskéket a vezetékkel illetve csatival elkészíteni nem gond, a kérdés hogy ez így működik e?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#225) korcsi


korcsi
veterán

Összefoglalnám a problémámat:

Vennék egy ilyen lapot:
[link]
[link]
vennék bele két olcsó videoó kártyát pl 7300gs
spdiffel összekötném az erősítőm digitális kimenetével, ha lehet
és linux alatt csinálnék egy két felhasználós rendszert (két egér, két bill. két kijelző) és így párommal egyszerre tudnánk használni a gépet.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#226) Cufter


Cufter
tag

Sziasztok.
Compaq EVO d515 gépbe meghalt a winyó és nem tudom mekkora az amit beletehetek és még felismeri.
Valaki tud segíteni?
Sürgős! Köszi

(#227) Hitman


Hitman
aktív tag

Hali a következő a problémám: a mai napon az adataimnál lévő gép minden különösebb oknál fogva újraindult, és azóta se kép se hang.
A vinyó felpörög, a dvd író led-je folyamatosan világít, monitorra semmi jelet nem tol ki (így bios-ba se tudok bekukkantani, csak ''no signal''-t nyom ki a monitor)
(A proci alapfrekin megy (3Ghz), az adatoknál lévő 3,9 csak tesztnél volt elvétve...)
Próbáltam clear cmos-t, elem ki>jumper átállít>várakozik... semmi hatással nem volt, a ventik felpörögnek, a vinyó nyekken picit, dvd olvasó led-je világít, és semmi.
Bootolni próbáltam live linux cd-ről, semmi. Volt kábelcsere, próbáltam hangkártya, tv tunner nélkül, vga csere is volt, procit újrapasztáztam, memóriát is lecsekkoltam ,semmi külsérelmi nyom, égésnyom ilyesmi, a kondik egyike sincs megpúposodva, látszólag minden épp, de mégsem működik.
Várom a véleményeket, javaslatokat. Mit nézzek még meg? Mi ''szállhatott'' el?

(#228) BPFeri válasza Cufter (#226) üzenetére


BPFeri
senior tag

Ez egy desktop.. igaz ? :F .. szvsz egy 80-120 GB normál DESKTOP ( 3.5' ) vinyót simán beletehetsz.. gondolom XP -t használsz az biztos tudja kezelni :DD

....

(#229) Cufter válasza BPFeri (#228) üzenetére


Cufter
tag

Szóval szerinted 120Gb a felső korlát? XP lesz rajta. Csak nem tom h biosz kezeli-e. :F

(#230) BPFeri válasza Cufter (#229) üzenetére


BPFeri
senior tag

Ezt a 120gb max -ot egy fórumtémában olvasaatm ahol az illető 200GB hdd -t próbált életre kelteni ilyen gépben de csak 120 akárhány gigát tudott belőle látni (kezelni ) :Y

....

(#231) Cufter válasza BPFeri (#230) üzenetére


Cufter
tag

Esetleg tudsz adni linket? Köszi

(#232) BPFeri válasza Cufter (#231) üzenetére


BPFeri
senior tag

[link] :R :R :R

....

(#233) Cufter válasza BPFeri (#232) üzenetére


Cufter
tag

Köszi.

(#234) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Lenne egy fogas kérdésem egy ASUS alaplappal kapcsolatban most vettem észre egy BIOS -os induláskor ugyanis néha indulás helyett bedobja a BIOS -t. eddig mutatta a és alaplap, CPU hőmérsékletet de most csak az és most a prociét nem mutatja egyáltalán. Kicsit aggaszt nehogy valami gon legyen vele és túlmelegedjen mert aztán mehet az egész mindenestől a sunyiba.
Érdekes mert az EVEREST 4.00 -val megnéztem ott írja mi lehet, élettartam garancia van rajta és megvan aszámla is visszavigyem és esetleg BIOS frissítés megoldja?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#235) Hitman válasza zoltanz (#234) üzenetére


Hitman
aktív tag

Ha rég volt takarítva érdemes lenne kivenni a procit, sűrített levegővel kifújni a port mindenhonnan, cpu-t újrapasztázni. Lehet a szenzor megadta magát, vagy csak ''elporosodott'', nekem a régi videokártyám (Ti4200) csinál ilyeneket, egy idő után nem mutat hőmérsékleteket.
Ha megfelelően megoldott a hűtés , és néha kitakarítják a gépet nem lehet probléma !
Milyen alaplap konkrétan, esetleg bios frissítéssel lehet megoldódának a problémák: [link]

Valaki az enyémre is írhatna valami bíztatót #227 :O , hol lehet kapni S478-as alaplapot még, mindenfelé microatx-es sz*rságokat találtam csak...

(#236) zoltanz válasza Hitman (#235) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A te esetedben én a tápra tipőpelek, esetleg ha a BIOS bejön nézd meg a feszültség stb. értékeket milyenek, illetve nem jelzi-e valahol a gondot(pirossal stb.), vagy mégvalami a vezetékek körűl meg a memória kimozdulhatot.

Egyébként a lap ASUS A7V8X-X és 1800+ AMD XP csücsűl benne, nem akarom letesztelni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#237) matyics


matyics
őstag

Hi, mindenki!

Segítség kellene. Tudja valaki, hogy miért van az, hogy a 12V helyett csak 2,xxV van a lapon? Vagy, hogy mi lehet az oka? P35-S3 a lap. Legalábbis az Everest szerint annyi. De valszeg annyi lehet, mert ha telepíteni akarok valamit, akkor hibaüzrnrttrl kilép. Nem sikerült a késleltetett írás címszóval. Gondolom a winyó kevés áramot kap és ezért nem működik rendesen.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#238) Hitman válasza zoltanz (#236) üzenetére


Hitman
aktív tag

Nem hiszem, a táp pár hónapos, azért köszi. Aszem megtaláltam a választ, totál döglött az alaplapom :O , asus fórumon találtam meg a választ, akit esetleg érdekel itt a link:[link]

hm most én is vmi hasonlót használok éppen asus A7N8X-E deluxe (csak ez nforce, a tiéd meg talán via)
A lapod támogatja a túlmelegedés elleni védelmet, szal elvileg nem kell nagyon parázni
''ASUS C.O.P. (CPU Overheating Protection)
ASUS C.O.P. is a hardware protection circuit that automatically shuts down the system power before temperatures go high enough to permanently damage your CPU.''


Itt van BIOS update (meg mellette egy rakat egyéb más driverfrissítés): [link], elég szép számmal, érdemes frissíteni, ha nagyon régi a jelenlegi ;)

(#239) Hitman válasza matyics (#237) üzenetére


Hitman
aktív tag

Everest sokszor félremér, az igazi fesz értékeket csak műszeres méréssel lehet megállapítani, egyébként meg tápcsere kiderítheti a dolgot...
Ha 12V instabil az odatehet mindennek, nézd meg a vinyód milyen állapotban van HDsentinel-el, vagy egyéb s.m.a.r.t elemző progival, ha folyamatosan romlik az állapota, az utalhat feszültségstabilitási problémákra.

(#240) putti válasza Thrawn (#221) üzenetére


putti
aktív tag

Megvan a megoldás! :C

A biosban valamilyen memory software remappingot enable-re kapcsoltam, és akkor a Vista már 4Gb-ot írt ki vele együtt minden tesztprogram.

Érdekes, mert a biosban változatlan maradt a helyzet, de gondolom ez egyáltalán nem gond mivel a vista már látja és ki is írja hogy 4 gb van benne. És érezhetően gyorsabb is a rendszer.

(#241) mexel


mexel
veterán

Talán tud valaki segíteni: olyan alaplapot keresek core2 procihoz, ami bios szinten tudja azt, hogy a processzor hűtőventillátorát le tudja állítani nulla fordulatra, ha beállítom a hőmérsékleteket, hogy mikor kapcsoljon ki-és be a venti. Mint például AMD 754-es lapoknál az asus k8n széria, vagy amd 939-es lapoknál a gigabyte nf4 chipsetes (pl k8n sli, ultra stb) lapok.
Ezeknél be lehet állítani, hogy például 45 fokig ne kapcsoljon be a venti, 45-49 fokig lassú fordulta, 49-55 ig közepes fordulat, stb. Majd amikor visszahűtött akkor újból leállítja a ventit, stb.
Tud valaki a core2-höz való lapokban (pl. 965-ös vagy p35 chipset) ilyen funkciót?
Ha igen, kérem írja meg a típust. Előre is köszi.
A windows alatt futó progik nem számítanak ide, azokat mellőzzük, BIOS szintű beállítás érdekelne.

(#242) zoltanz válasza mexel (#241) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem tudok ilyenről néz körűl a fórumban. Szerezz be magadnak olyan ventilátort amin van hőérzékelő és egy pótméterrel a vagy a kényelmesen a házra szerelhető infó- vezérlőpultról is tudod szabályozni mikor kapcsoljon be illetve, hogy pörögjöna a ventilátor lapát.


[Szerkesztve]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#243) mexel válasza zoltanz (#242) üzenetére


mexel
veterán

Minden más egyéb megoldás adott és ismerem, de engem kifejezetten a biosból vezérelhető érdekel, hogy melyik lap tudja ezt. ( senki ne kérdezze miért, mindenkinek van valami dilije, amihez ragaszkodik :DDD ) Biztos van inteles lapoknál is ilyen
Mindenesetre köszönöm a gyors választ! :R

(#244) Ragadozó válasza mexel (#243) üzenetére


Ragadozó
Ármester

DFI szerintem ilyen, de kérdezz rá a dfi-s topikban....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#245) mexel válasza Ragadozó (#244) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Még soha nem volt dfi lapom. Ha emlékezetem nem csal, nem tartozik a legolcsóbb lapok közé :) Ha esetleg giga, abit tulajok is írnak, hogy van-e ilyen funkció, akkor annak is örülök. Majd letöltök egy dfi manualt, hátha a bios beállításokban lesz vmi utalás. :)

(#246) skorBooT


skorBooT
tag

Hi!

Van valamilyen neten elérhető forrás, ahol megtudhatom, hogy melyik alaplap milyen ram fesz beállítási lehetőségekkel rendelkezik? Am2-es érdekelne. A különböző gyártók weblapjain nem találtam sehol ilyesmit. Vagy én nem vettem észre. :F

(#247) Icewind


Icewind
aktív tag

Annyira nem azonnali kérdés, pláne hogy csak este leszek gépnél újra, de ide láttam jónak írni :D

Szóval annyi lenne a kérdésem hogy egy GigaByte GA-P35-DS3 alaplapra ugye még rá lehet kötni egy sima ATA-s vinyót? (+lesz rajta egy satás is). Csak azér kérdem mert már kezdenek ugye eltünni a sima ATA csatik, specifikáciok közt meg irják hogy ATA csak külső chippel, én meg nemnagyon értek az alaplapokhoz... szal új WD SATA2 400GB mellé befér majd egy Seagate ATA 250GB? :U

Előre is köszi a választ :R

Üdv

(#248) sgergi válasza Icewind (#247) üzenetére


sgergi
veterán

Persze, rá lehet kötni 2 ata-s cuccot. ( A külső chip azt jelenti, hogy a chipset (P35) alapból már nem támogatja, csak külső gyártó chipjével lehet megoldani)

(#249) Icewind válasza sgergi (#248) üzenetére


Icewind
aktív tag

akkor jó, reméltem hogy nem kell ahelyett is újat venni :) thx

(#250) gban


gban
Közösségépítő

Asrock 939Dual-SATA2 - höz, még konkrétabban ULi M1695 chipkészlethez létezik Win98 driver? SATA nem érdekes.
Asrockéknál csak XP/2000-hez van leszedhető verzió.
Tudnék venni egy ilyen lapot, és Win98-at használok, tehát kérdéses, hogy megvegyem-e.

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.