Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok olyan problémám van, hogy a ps2-es egerek nem működnek a gépemben szerintem le van tíltva a biosban de nem találom, hol lehet ez? (ABIT AV8)

(#352) Dope T válasza Dope T (#350) üzenetére


Dope T
csendes tag

csak lami voltam huh :P

(#353) total90


total90
veterán

Hali!
Légyszives vki válaszoljon már a (#327) total90 hozzászólásomra.Köszi...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#354) total90


total90
veterán

Tudnátok estleg olyan lapokat mondani ami kezeli az AGP-s és a PCI-E-s kártyákat is?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#355) sgergi válasza total90 (#354) üzenetére


sgergi
veterán

Asrocknak vannak ilyen lapjai. Milyen proci alá kell? Itt van néhány:[link] [link] [link]

(#356) Sygnus


Sygnus
tag

Hali!
Van egy Zida tomato nevű alaplapom!Ezen gyárilag van 2 usb kivezetés és ezek egyik naprol a másikra elszálltak!
Bármit dugok rá nem megy semmi!
Mit lehet ezzel kezdeni?Van rá esély h még működik vhogy?Vagy az alaplapon szállt el vmi?

Valaki légyszi segítsen mert nagyon kell az a 2db usb!Köszi

(#357) vlaci79


vlaci79
senior tag

Sziasztok!
Mondjatok légyszi olyan intel 965, 31G, 33G chipset-re épített lapokat, amelyeknél a proci feszültségét lehet 1 voltig csökkenteni.
VLaci

(#358) vlaci79 válasza vlaci79 (#357) üzenetére


vlaci79
senior tag

apró elírás...
Sziasztok!
Mondjatok légyszi olyan intel G965, 31G, 33G chipset-re épített lapokat, amelyeknél a proci feszültségét lehet 1 voltig csökkenteni.
VLac

(#359) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Kedves Fórumtársak!

Adott egy alaplap: ASUS M2N32WS Pro Workstation alaplap, x2 4600+ AMD 2db 1024Mb Corsair XMS DDR800 ramok, Chieftec 460w táp. ezek mind jók, máshol tesztelve.
A probléma:random reset, windows boot után 2-30perc között mindenképpen kapok egy resetet.
Érdekességek: windows xp ANGOL telepités rendben, utána jönnek a resetek, windows xp MAGYAR telepités rendben, utána ritkábban,de vannak resetek. windows xp 64bit telepités közben állandó reset, nem tudom telepiteni, vista 32 vagy 64bit nem települ, állandó reset. Most jön a finom rész: Fedora Core 7 csodásan müxik, se telepités közben se utána egy darab reset sincs. Debian Etch esetében dettó. Tudom, használjak linuxot. Nem is lenne gond(használnám) csak sajnos vannak olyan programok amiket windows alól kell használnom. Dos alatt is teljesen jó(300gb hdd ghostolás 2óra). Fleseltem mindenféle biost, amit az Asus weboldalon találtam, de nem segitett.
Megoldás?

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#360) Calibos válasza #65675776 (#326) üzenetére


Calibos
addikt

Valaki már egy szimpla Ramcserénél újra húzza a Win-t,- nem vagyok most biztos de Gyuri27 vagy Fehérholló!

(#361) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Olyan AM2-es alaplapot tudnátok mondani amin van normális hangkari, optikai kimenettel? thx

moto g72, Ninebot d28e

(#362) Boxer001


Boxer001
veterán

Na, megvolt a lapcsere. Most már minden működik. Persze gondom az akadt ismét, miért ne lenne.
Miért van az, hogy ha lekapcsolom a gépet, és később újra nyomom, akkor elfelejt egy beállítást a bios, és újra kell állítani :F :U
jah és ahogy látom a feszültség is ingadozhat...van amikor az everest 1.4-et ír, van amikor 1.5-öt.

[Szerkesztve]

(#363) spyduck válasza spyduck (#351) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ilyen nehezet kérdeztem?

(#364) Thrawn válasza spyduck (#363) üzenetére


Thrawn
félisten

ööö ja! :D
Mik voltak az előzmények? USB-s billentyűzeted volt, kihúztad és bedugtad a PS/2-est?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#365) fradi81 válasza spyduck (#363) üzenetére


fradi81
veterán

sztem keress egy olyat a biosba amiben szerepel az hogy ''PS2''. és ha ott lehet állítani hogy Enable, Disable, akkor állítsd. vagy hívj szakember, esetleg dobd ki az alaplapod :DD

[Szerkesztve]

moto g72, Ninebot d28e

(#366) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Régi gépem hibátlanul ment. Átkerült bele egy másik vinyó, új win egy darabig ment. Aztán restart után (talán) 2 rövid, hosszú, rövid sípszó és nincs kép, de a winyó hangjából mintha továbbmenne.
De ez nincs mindig van mikor elindul, 10-ből 9-szer rossz.
Ha elindul nem tudok csatlakozni a netre, 619-es hiba ami a hálózati kártya (alaplapi) hibájára utalhat. Egy A8N-E lapról van szó. Minden driver fenn van.
Mi a probléma és a megoldás?
Egy PCI-os hálókártya segíthet?

"Csak úgy mondom"

(#367) T0MEEE


T0MEEE
tag

Hi all!
Hozzám került egy Abit IT7 MAX 2 rev2.0-ás lap olyan hibával, hogy újraindulgat.
Gondoltam memória lehet a ludas, ezért futtattam rajta egy memtest-et.
Persze szépen jöttek is elő a hibák :DDD
Aztán kicseréltem a memóriát, de azzal is ugyanezt produkálja... sőt már ezen kívül több memóval is leteszteltem (ami persze másik gépben hibátlanul fut), de ugyanaz a helyzet.
Valamikor már a memória számolás után megáll a boot képernyőn.
Természetesen reseteltem már a biost, kipróbáltam másik táppal, de mindhiába :(
Biosfrissités is megvolt, de semmi :O
Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja ezt?? :F

(#368) Thrawn válasza T0MEEE (#367) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet tényleg hibás a lap? :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#369) T0MEEE válasza Thrawn (#368) üzenetére


T0MEEE
tag

Az is lehet :DDD
Még inteles lapoknál ilyennel nem találkoztam... amd-nél már igen (ott általában látható jele is volt ennek --> kondik kinyíltak ;] )
Ha más nem lesz, akkor lapcsere :((

(#370) total90 válasza sgergi (#355) üzenetére


total90
veterán

Ilyen proci lenne az alaplapba:Intel P4-3.0BOX-630 CPU P4 630 - 3.0 GHz 2Mb.Tetszik árban és tudásban is az egyik alaplap amit linkeltél mégpedig az Asrock 775Dual-VSTA.Viszont ezzel kapcsolatban van kérdésem!A Memory cím alatt ezt írja:
- Dual Channel DDR/DDRII memory technology*
- 2 x DDRII DIMM slots
- Supports DDRII667/533
- Max. capacity: 2GB
- 2 x DDR DIMM slots
- Supports DDR400/333/266
- Max. capacity: 2GB
Tehát akkor birok bele rakni pl. 1GB-os DDR is meg DDR 2 is?Na meg ha a DDR2-es RAM 800MHz-s akkor simán fog menni csak nem 800-on hanem 667-en,ugye?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#371) vagamo


vagamo
őstag

Van valakinek v. mi ötlete, hogy mi lehet a gondom?:
Nem jó a gép!!! :F :DDD
A viccet félretéve: :O
- Bekapcsolom és még a post képernyő sem jelenik meg, nem bootol, (a monitor marad készenléti állapotban, a monitor jó), nincs az a csippogás bekepcsolás után, tehát semmit sem csinál a ventik forognak, a zöld led ég, de ezen kívül zéró!!!! :O
Help mi lehet a gond!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#372) Qru válasza total90 (#370) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kettő együtt nem megy. Vagy DDR vagy DDR2.
667-en fog menni alapból, ha húzod csak akkor megy majd 800-on.

#nincsbennetarcsi

(#373) Qru válasza vagamo (#371) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elsőre vga halálra gondolnék... :U Próbáld ki egy másik vga-val.

#nincsbennetarcsi

(#374) vagamo válasza Qru (#373) üzenetére


vagamo
őstag

Én is arra gondoltam elöszőr, de a vga-tól függetlenül a töltődnie kéne a boszna (csippanás), és a win-nek, de nem hallom, hogy dolgozna a merevlemez!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#375) nguru válasza vagamo (#374) üzenetére


nguru
tag

Lehet táp is...De először vedd le az IDE(Sata) kábelt és úgy nézd meg, hogy elindul e a vinyó.
Ha nem, és a táp is rendben van akkor sajnos HDD. Ha igen, akkor lehet hogy a lapod a ludas, vagy esetleg a memória...sok a lehetőség, de én a táptól indulnék

(#376) cOxeR válasza Qru (#299) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszönöm, a Delux lap lett a végén.

(#377) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Kedves Fórumtársak!

Adott egy alaplap: ASUS M2N32WS Pro Workstation alaplap, x2 4600+ AMD 2db 1024Mb Corsair XMS DDR800 ramok, Chieftec 460w táp. ezek mind jók, máshol tesztelve.
A probléma:random reset, windows boot után 2-30perc között mindenképpen kapok egy resetet.
Érdekességek: windows xp ANGOL telepités rendben, utána jönnek a resetek, windows xp MAGYAR telepités rendben, utána ritkábban,de vannak resetek. windows xp 64bit telepités közben állandó reset, nem tudom telepiteni, vista 32 vagy 64bit nem települ, állandó reset. Most jön a finom rész: Fedora Core 7 csodásan müxik, se telepités közben se utána egy darab reset sincs. Debian Etch esetében dettó. Tudom, használjak linuxot. Nem is lenne gond(használnám) csak sajnos vannak olyan programok amiket windows alól kell használnom. Dos alatt is teljesen jó(300gb hdd ghostolás 2óra). Fleseltem mindenféle biost, amit az Asus weboldalon találtam, de nem segitett.
Megoldás?

Ha valakinek esetleg ilyen lapja van és van neki 0901-es bios-a az megdobhatna vele

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#378) Qru válasza cOxeR (#376) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó választás. :C

#nincsbennetarcsi

(#379) Qru válasza FaBatka (#377) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha máshol tesztelted akkor már csak a sajátgépedben kell a memóriát. Gondolm tuning nincs, tehát procit kizárhatjuk. Eressz rá egy memtestet dos alól. Esetleg próbáld meg felcserélni a modulokat, másik slotba átpakolni. Ha így sem oldódna meg a dolog, akkor adjál plusz feszt a chipset-nek (havernál szintén ilyen újraindulgatások voltak, adott a chipsetnek +0,1V-ot azóta nincs gond, esetleg lehet kicsit többet drope-ol a deszka).

mod: még a rmanak is adhatnál plusz feszt hátha az a baja, hogy ott kevés a kakó.

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#380) tekerede


tekerede
csendes tag

Üdv: Az Abit BD7II Raid lapba melyik a legnagyobb proci amit megeszik.
Egy 2800Mhz Celeron D már nem ment benne.

Ha tudtok valami előre köszönöm az infót.
Gábor

20V Turbo

(#381) FaBatka válasza Qru (#379) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Köszi, este kipróbálom. A fura az, hogy a két linux diszti alatt miért nincs semmi gond? Mert linux? :D

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#382) total90 válasza Qru (#372) üzenetére


total90
veterán

Azt tudtam,hogy vagy egyik vagy másik.Mást nem értettem,de mostmár igen...Hogyan lehet a memóriákat húzni?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#383) Qru válasza FaBatka (#381) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A linux nem terheli le annyira a gépet mint a win (vista még jóval gépigényesebb is mint az xp ezért jelentkezik előbb ott a probléma).

Ez olyan mint a procihúzás, van x órajeled amit stabilnak vélsz játék alatt, de ha ráküldöd az Orthost (sokkal nagyobb számolási teher a procinak) akkor kiderül, hogy az adott x órajle csak +0,1-0,2V-al stabil Orthos alatt. Vmi ilyenre gyanakodok itt is.

Vagy egyszerűen nem szereti a lapod ezt a ramot. Lapod kompatibilitási listáján rajta van?

#nincsbennetarcsi

(#384) abraham007


abraham007
csendes tag

Sziasztok

Gigabyte P35-DS3L lapon mindössze 1 db IDE csati van, ezen használok (használnék) 1 mobilracket és egy DVD-írót.Az író van masterben persze.
Nos, ha a rack ki van kapcsolva akkor a DVD-írót sem a BIOS, sem az op.rendszer (XP SP2) nem látja.
Van valami mód arra hogy az írót működésre bírjam a rack kikapcsolt állapotában :( ?
(SATA DVD-író beszerzésén kívül...)

Üdv:abraham

GA-P35-DS3L\C2D_E6420@3.2Ghz\4GB_DDR2\Gigabyte GTX 760 \ChieftecNAGYésÜVEG(thx:csigi)\XFX550WPRO\

(#385) Qru válasza total90 (#382) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Két féle képpen lehet. Vagy húzod a proci órajelét és ezzel egyenes arányban nő a memória órajele (mert a proci órajeléből kerül leosztásra/felszorzásra a memória órajele). Vagy pedig a másik lehetőség ha a prociórajel és a ram órajel szorzóját módosítod. Ezeket BIOS-ból el lehet végezni pár másodperc alatt.

#nincsbennetarcsi

(#386) Qru válasza abraham007 (#384) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cseréld át a kábelt, hogy az író legyen a közelebbi, a rack a távolabbi végén az IDE kábelnek.

#nincsbennetarcsi

(#387) abraham007 válasza Qru (#386) üzenetére


abraham007
csendes tag

Ezt este megpróbálom, köszönöm :R

GA-P35-DS3L\C2D_E6420@3.2Ghz\4GB_DDR2\Gigabyte GTX 760 \ChieftecNAGYésÜVEG(thx:csigi)\XFX550WPRO\

(#388) T0MEEE válasza T0MEEE (#367) üzenetére


T0MEEE
tag

Esetleg még valakinek lenne ötlete?! :U
--> #367

(#389) petya.p


petya.p
csendes tag

Hali!
nem tudom hogy jo helyre irom-e de ezt találtam legmegfeleöbb helynek a kérdésem feltevéséhez.
A problémám a következő a gépem csak sokadik ujrainditás követően akar csak elindulni.
Addig se csipogás se monitor csak a ventik zugnak.
Kb 5 éves gép
válaszotokat elöri is THX!

lol

(#390) Kicsirics77 válasza petya.p (#389) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Kb 5 éves gép
ez a válasz a kérdésedre kezd a lapod haldokolni vagy a tápod vagy a vga vagy bármi

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#391) tgulyas


tgulyas
senior tag

Hali tud valaki segiteni hogy melyik a jobb lapkészlet P35 vagy Intel 975X Express és még hogy milyen lene egy ilyen ösze állitás Intel D975XBX2 alaplap és INTEL C2DE6850 proci THX.

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#392) total90 válasza Qru (#385) üzenetére


total90
veterán

Jah ezt nem tudtam,procit húztam már de nem tudtam,hogy akkor a RAM órajele is pörög.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#393) Kicsirics77 válasza tgulyas (#391) üzenetére


Kicsirics77
veterán

p35

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#394) Tibbah


Tibbah
csendes tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne :DDD 4400+-os brisbane-hez milyen alaplapot ajánlotok 20k-ig? Abit kn9-re gondoltam, de az már elég nehezen szerezhető be... előre is köszi a segítséget!

(#395) Shev acm7


Shev acm7
tag

Üdv!
Melyik alaplapot javasoljátok az alábbi 2 közül?
ASUS M2N
Gigabyte GA-M55S-S3

AMD Athlon 64 X2 4200+ AM2, Kingston KVR667D2N5K2/2G, Western Digital WD1600AAJS és Galaxy 7300GT lesz rajta.

(#396) total90 válasza Shev acm7 (#395) üzenetére


total90
veterán

A Gigabyte ütősebbnek tűnik a jövő szempontjából.Árban mind2 megfelel?

[Szerkesztve]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#397) Shev acm7 válasza total90 (#396) üzenetére


Shev acm7
tag

Igen, nem sok küli van.

(#398) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv népek!

Asus p5b deluxe lapom van satas vinyóval használom, de van egy ide-s is mobilrackben is amit nem használok, ide port hiánya miatt, tegnap vettem egy másik használt idés vinyót (majd beszerelem egy másik gépbe címszóval) lehúztam a dvd-ket, és beizzitottam a mobilracket, leformáztam a vinyót, addig semmi gond, cmd-ben indíottam egy chkdsk-t erre az egész gép lefagyott :Y, restart még1x ugyanaz, jó hátha a rack szar, lehúztam rack nélkül raktam rá a vinyót, elkeztem másolni vele valamit, kb 4 gigás file-t, a feléig elment utána kék halál :F, visszaraktam a másik jól bevált idés vinyómat müxik faszán. Gondoltam adok még 1 esélyt neki, kipróbálom a munkahelyi gépembe is, itt csak ata33-as rack van itt elvileg megy, bár 1x előadtam hoogy 4 gigás file másolásánál úgy blassult hogy kiirta még 13 perc van hátra... kb 10mp-ig igy volt aztán másolt tovább

késrésem a vinyó a szar vagy sem :F :F :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#399) tgulyas


tgulyas
senior tag

Van valakinek ilyen lapja INTEL D975XBX2

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#400) littlelion21


littlelion21
addikt

Először is gratula a Gigabyte @BIOS progiájanak kitalálójának. Egyszerű, gyors, világos. Nagyszerű! De nem ezért írok. Van havervak egy MSI KT4AV már igencsak koros alaplaja. Ennek a bios-át szeretném frissíteni - lehetőleg Xp-alól.
Kérdés: az MSI adott-e ki hasonló programot alaplapjai alá, és ha igen mi a neve/pontosan hol tudom letölteni?
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.