Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) feccooo


feccooo
csendes tag

Hali!

Van nékem egy IS7-es Abit alaplapom - meg persze a hozzá való egyéb részek -, de a gépem 4 teljes hétre beadta a kulcsot! A végén már odáig sülyedtem, hogy szervízbe vittem a cuccost - a roppant hozzáértő szerelő a végén azt mondta, hogy fogalma sincs mi a baja a gépemnek, de biztos nem az alaplap a szar!
Tudni kell, hogy előtte már leteszteltem minden hardvert, 1000 féle kombinációba raktam össze a gépet, hátha mükszik majd - a hiba az volt, hogy elkezdett fagyni a gép és miután formáztam a vinyót, hogy újra telepítsek mindent az XP a telepítés közben leállt és se előre, se hátra! A végén levontam a következtetést: kizárásos alapon az alaplap a rossz!
Sajnos a szervíz sem segített, mikor haza vittem a gépet még egy utsó próba képpen felraktam egy Suse Linux- ot. Láss csodát a linux feltelepült és megy a gép!
Az egyetlen kérdésem, kérésem: MI A RÁK LEHET A BAJA ENNEK A SZEMÉT PC-nek?!

Der machine: Abit IS7, 1536 MB SDDRAM, Intel Pentium 2600 Mhz HT, 120 GB vinyó, NEC író, GF 7300GT

A válaszokat és tippeket előre is köszönöm!


[Szerkesztve]

(#252) guru720


guru720
csendes tag

Sziasztok!
Egy MSI K9N Neo-F V2 alaplapom van és lenn egy kérdésem:
Ebbe az alaplapba beletudok rakni egy 1GB-os Samsung 667MHz-es memóriát? Mert sehol sem találtam rá választ.
A válasz sürgős lenne és előre is köszi mendenkinek, aki válaszol.

(#253) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!

Van egy Abit AN7 alaplapom aminek a post code kijelzője bootoláskor a következő kódót irja
2.5 és itt meg is áll.Tudja vki hogy miért?Vagy volt már valakinek vmi hasonló problémája?

(#254) gban válasza Gyick (#253) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem is ilyen lapom van, azt hiszem a 25 és a 26 az VGA hiba. Legalábbis normál tesztkártyán, olyanom is van. :)
A 26 után jön be a kép, nem tudom a 25 mi pontosan, vagy VGA BIOS vagy VGA RAM ellenőrzés szerintem.
Tehát a VGA felé keresd a hibát - az én véleményem szerint.

Postázást nem vállalok.

(#255) FehérHolló válasza guru720 (#252) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerintem igen, bár a kompatibilitási listán ([link]) nem szerepel. Esetleg 3 nap próbagaranciát kérhetnél rá, hogy ki tudd próbálni, hogy valóban működik-e a RAM-alaplap párosítás.

Skynet is real. It's called Google.

(#256) Gyick válasza gban (#254) üzenetére


Gyick
őstag

Elképzelhető hogy az a baja hogy valamikor több mint egy éve töltöttem rá egy módositott BIOS-t.De nem sokkal asszem 3 Mhz-el(6) lett emelve a memória frekvenciája

(#257) winibá


winibá
csendes tag

Sziasztok!
Abit BE7-raid lapom fogadja az 1gb memóriát? :U
Kösszi! :R

(#258) Kicsirics77 válasza winibá (#257) üzenetére


Kicsirics77
veterán

DDR 333/266/200 Support
Supports up to 2GB of PC2700/PC2100/PC1600 and peak bandwidth of 2.7GB/s
ja ezerrel a support szerint

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#259) winibá válasza Kicsirics77 (#258) üzenetére


winibá
csendes tag

:R :))

(#260) gban válasza Gyick (#256) üzenetére


gban
Közösségépítő

Lehet hogy meghalt a VGA, lehet hogy meghalt az AGP (szinte kizárt), lehet hogy csak kontakthiba.
Atinál alapórajelen is ''gyakori'' a halálozás.
BIOS-a is lehet, PÜ-re válaszolva, én egy másik kártyával kipróbálnám hogy mi történik, aztán lehet továbbmenni.

Postázást nem vállalok.

(#261) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Hi!Core 2 Duo E6850 alá milyen alaplapot ajánlatok?

[Szerkesztve]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#262) sgergi válasza manutdzoli (#261) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte P35 DS3, [link] de amúgy milyen árkategóriában gondolkodsz?

(#263) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem idevaló a kérdésem, de már kezd elegem lenni a gépemből. Az a problémám (vista 64 bitem van), hogy a konfigomnál a memóriák egyenként hiba nélkül mennek, de párban sem a dual channel, sem a single channel mód nem jó, mert a memtest és a vista memóriadiagnosztikája is hibát ír ki. Volt pár kékhalálom memory managment, video memory managment és page file-ra hivatkozott a windows. Játékból többször kilépett az asztalra, töltésnél is volt rá példa. Vista telepítésnél is volt kékhalál.
A szervíube visszaküldtem a memóriát, alaplapot, winchestert és ott azt mondták, hogy a szervíz és ők is (pcx) letesztelték többször és náluk működik minden frankón, hiba nem jött elő.

Szerintetek mi lehet a probléma. Bios-t nem akarok frissíteni, mert ha a szervízbe jól működött minden akkor minek.
Egyébként, hogy lehet megnézni, hogy milyen a bios verziója az alaplapnak?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#264) Ragadozó válasza zolee0307 (#263) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Alaplap, vagy memó..
1 modullal próbáltad?
kölcsön nem tudsz kérni memót, lehet összeférhetetlenség is, máshol megy , nálad nem...

XP-d nincs? fel kellene rakni, hogy az alatt is csinálja-e, nem-e valami driver hiba...
Alaplapi driver, frissítések fenn vannak?

Everesttel meg lehet nézni a biosrev. számot...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#265) zolee0307 válasza Ragadozó (#264) üzenetére


zolee0307
őstag

1 modullal simán megy, a memtest semmilyen hibát nem ír ki. Havernak a geil memóriájával is megy (igaz csak 1 modul volt). Alaplapi driver azt hiszem a vistáé voolt, majd felraktam az nvidiáét. Néztem a biost is a giga honlapján és a procimhoz f4-et ír. lehet, hogy frissíteni kellene?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#266) gban válasza zolee0307 (#265) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ne törd magad nagyon a megoldáson, nekem is volt már nem egyszer hogy két tökéletes modul nem ment együtt, legutóbb 2 db 128MB-os DDR-t alig bírtam gépben eladni, legalább 10 alaplapban próbáltam őket, külön jók voltak, de együtt mint nálad.
Aztán a 11-ikben elmentek.

Postázást nem vállalok.

(#267) zolee0307 válasza gban (#266) üzenetére


zolee0307
őstag

Oké csak ha így haladok akkor mire gépem jó lesz, addigra már a crysis is elavul :))

Hátha majd kitudom cseréltetni.

[Szerkesztve]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#268) t256


t256
őstag

Sziasztok!

Egy AMD (AM2) proci és egy Ati (PCIE) kártya alá milyen alaplapot illik rakni ?

Eddig nForce 570-es SLI alaplapokat néztem. Na de Ati kártya alá SLI alaplap ? Ennek nem sok értelme van ugye ? Mivel az SLI-t úgysem tudom kihasználni.
Az AMD chipsetes alaplapok milyenek az nforce-osokhoz képest ? Mondjuk az 580X Crossfire chipsetes Asus M2R32-MVP ?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#269) Qru válasza t256 (#268) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek abszolút komnpatibilisek (ha csakegy vga-t akarsz beletenni). Nyugodtan vehetsz alájuk nForce-os lapkakészletes alaplapot. Nekem is volt több nf chipsetes gépemben AMD proc, meg ATi kártya és soha semmilyen gond nem volt velük.
(sőt, egyszer a Gef 6800-am volt inkompatibilis az nf3-as deszkámmal :W )

#nincsbennetarcsi

(#270) m4rc! válasza t256 (#268) üzenetére


m4rc!
őstag

Én inkább az AMD chipset-re szavazok, ugyanis úgy tudom ez sokkal jobb, mint az nVidia megoldásai: kevésbé melxik és jobban tuningolható vele a proci és, ha majd később szeretnél Crossfire-t az is fog benne menni.

We are analog players in a digital world

(#271) t256 válasza m4rc! (#270) üzenetére


t256
őstag

Kössz a segítséget! Neked is Qru!
Akkor az előző postomban említett Asus lapot fogom megvenni.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#272) manutdzoli válasza sgergi (#262) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Tuningolni szeretném,ezért olyan 40-45ezret szánok rá,Nézegettem gigabyte ds4-et,asus p5b deluxe,asus p5k deluxe,asus commando.ezeket néztem de ha van jobb is ilyen árban akkor írd meg. :)

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#273) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen 775-ös Intel chipsetes alaplapot vegyek 20-22k-ig bezárólag.

Ami fontos:
-Minél több Sata csatlakozó legyen rajta (Sata-Raid számottevő lenne)
-Mindenképpen megbízható legyen, mert szerverként üzemelne a gép.

Egy Pentium DualCore E2140-es proci menne bele és egyenlőre 2giga memória.

Asus P5B vagy Giga 965P-DS3-ról mi a véleményetek stabilitás szempontjából?
(A későbbiekben lehetséges, hogy valamennyire húzva lesz a proci, alkalmazásoktól függően.)

üdv

(#274) [EU]SASA1


[EU]SASA1
tag

Hello mindneki!
Lenne 1 olyan problémám, hogy van 1 Gigabyte K8NXP-SLI lap és nem ad semmivel képet!
Volt próbálva mindennel PCI-X es és PCI-os vga-val... ventik beindulnak rajta és melegszik a proci is, de nem csippan bekapcsoláskor és nincs semmi kép! Ha vkinek van ötlete kérem mondja el! A segítséget előre is köszönöm!

(#275) Miaf


Miaf
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek létezik olyan ember a világon, aki ki tudná cserélni (meg tudná javítani) egy LGA775-ös foglalat egy letört és egy elhajlott lábát?
Aki ne adj' isten tud valami információval szolgálni, kérem ne tartsa vissza magát.
Köszönöm

(#276) feccooo válasza feccooo (#251) üzenetére


feccooo
csendes tag

Hali!

Ötlet még senkinek?


[Szerkesztve]

(#277) Kicsirics77 válasza Miaf (#275) üzenetére


Kicsirics77
veterán

dryman esetleg a bazárban ő foglalkozik ilyesmivel 1 próbát megérne esetleg

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#278) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Nagyon bízom benne, hogy itt nálatok választ találok a kérdésemre:

Adott egy Dell optiplex gx1-es PIII-as gépezet, ha minden igaz, akkor Intel 440BX PIIX4e-s chipsettel.

Meg tudná valaki mondani, hogy milyen nagy vinyákat támogat ez a konfig? A gyártó honlapján nem találtam erre való utalást, pedig átnyálaztam az összes bios-frissítés-t is.

Annyi is elég lenne, hogy kinek-milyen tapasztalatai vannak, mekkorát támogatott neki ez a cuccos, ill. a bios-frissítésen kívül mi lenne szükséges, hogy biztosan felismerjen egy 20 gigásat...

:R

(#279) Mr.Skynet válasza mandras81 (#278) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szia!

Ha csak nem írtad el a 20Gb-ot és nem 200-asra gondoltál akkor 100%, hogy támogatja a 20Gb vinyót a géped :U

Abból gondolom, hogy nekem egy Pentium1 alaplap kezeli a Maxtor 30Gb Diamondmax 8 vinyómat, Volt egy Jamicon Pentium2 alaplapom az max 35Gb-ig támogatott vinyót (úgy emléxem). Tomato ZX98ct szintén Pentium2 alaplap már a Maxtor 60Gb vinyót is szerette nagyobbat nem próbáltam vele... Havernál valamilyen ECS (talán K7S5A) már a 160Gb Samsung vinyómat is szó nélkül kezelte.

Szóval ha a P1 letöltőgépem kezeli a 30Gb vinyót ciki lenne ha a P3-as géped nem kezelne 20Gb vinyót ;)

(#280) Löaci válasza mandras81 (#278) üzenetére


Löaci
csendes tag

Szia!

20Gb-al tuti nem lesz gond. Ha jól emlékszem 33.8GB-ig megy a szekér. :)

(#281) Löaci válasza [EU]SASA1 (#274) üzenetére


Löaci
csendes tag

Ilyesmivel próbálkoznék:

- memória b@sztatás, másik slotba átrakósdi, mozgatósdi, ilyesmi
- cmos clear
- elem kivesz, berak

(#282) mandras81 válasza Mr.Skynet (#279) üzenetére


mandras81
senior tag

Mr.Skynet és Löaci urak, köszönöm a segítséget! :R

(#283) skyboi


skyboi
tag

Sziasztok! Asus P5K(sima, nem deluxe) alaplapra rá lehet szerelni a Scythe Infinity hűtőjét? Jelenleg 939-es lapon van, de nem tudom, erre is rámegy-e. Némely lapnál problémás lehet a méretei miatt, pl eltakarja a memória slotokat. Köszönöm a segítséget.

True story.

(#284) Hitman


Hitman
aktív tag

Az hogy a búbánatos francba lehet, hogy kivettem a házból az alaplapom (amit mellesleg halottnak hittem, előzmények korábban) és harmadik próbálkozásra elindult, mintha mi se történt volna, BIOS-ba beléptem,Windows hibátlanul futott, újraindítottam párszor, és tökéletesen ment. Még tegnap este visszapakoltam az egészet a házba, és első indításnál nagy fekete képernyő fogadott, nem értem :F, valami szakadás lehet a lapon, vagy érintkezési hiba, vagy csak allergiás az alaplap a házra :O
Ma este ha lesz időm megint kikapom az egész hóbelebancot a házából, és meglátom működik -e, érthetetlen ez az egész.
Valakinek van ötlete?

(#285) BPFeri válasza Hitman (#284) üzenetére


BPFeri
senior tag

Zárlatod van !!! Vagy túlhúztad a csavarokat v. nincs az alaplapi csavarok és a deszka között szigetelő ki ''korong'' !! Nézd meg még 1x !! :R

....

(#286) Qru válasza Hitman (#284) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos vízér felett van a gépház. :D

Egyébként, lehet érintkezési hiba. Ha nem megfelelően húzod meg a csavarokat (átlósan, elősször csak betekered és a végén húzodmeg erősebben) kicsit csavarodhat a deszka ami vezethet érintkezési hibához ha megroppant már a nyák és kócosak a vezetékek. Esetleg nem ér a deszka a ház oldalához? Távtartók nem sérültek?

#nincsbennetarcsi

(#287) BPFeri válasza Qru (#286) üzenetére


BPFeri
senior tag

Biztos vízér felett van a gépház. .. na ha ebben igazad lesz akkor Te nem is Qru (guru) hamen sámán Vagy !! :R

[Szerkesztve]

....

(#288) gban válasza Hitman (#284) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha végképp nem indul a lapod a házban, próbáld meg indítás előtt enyhén megnyomni a procit vagy az északi hidat.
Ha ezután indul, akkor a 478-as hűtéstechnika áldozata vagy te is, szakadás van a lapodban a hűtő által okozott feszítéstől.

Postázást nem vállalok.

(#289) Qru válasza BPFeri (#287) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:P

#nincsbennetarcsi

(#290) Miaf válasza Kicsirics77 (#277) üzenetére


Miaf
csendes tag

Köszönöm!

(#291) [EU]SASA1 válasza Löaci (#281) üzenetére


[EU]SASA1
tag

Köszi a help-et!
Cmos clear már volt és elemcsere is! :(

(#292) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

válasz erre:[link]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#293) feccooo válasza feccooo (#276) üzenetére


feccooo
csendes tag

Hello!

Kösz az eddigi tippeket!

Menet közben ki okoskodtam, hogy az alaplapi IDE csatikkal van valami gond! Most egy RAID kártyára van csatlakoztatva egy vinyó és egy dvd-író, viszont valamiért így az XP nem ment fel a gépre - most ubuntu-val küldöm!

Nem tudjátok mi lehet az oka az IDE foglalatok hibájának?

Abit IS7-es alaplapom van.

F


[Szerkesztve]

(#294) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!

3 lap közül melyiket kb azonos áron tudom venni?

MSI K9N Neo-F v3 14k

Gigabyte M57SLI-S4 15k

ASUS M2N-E SLI 15k

vagy költsek egy picivel többet erre:

ASUS M2N-SLI Deluxe 21k

Athlon64 AM2x2 4800+, 2*1GB 800 MHz DDR2, 8600GTS menne bele...tuning nem lényeges szempont.

SOS reggel rendelem :)

[Szerkesztve]

(#295) Hitman


Hitman
aktív tag

Köszi srácok a reakciókat ! :R
Kiszedtem az alaplapot, de sajnos már így sem indult :O
A procihűtő egy zalman S7000B-Cu, az alaplapon totál látható némi görbület a procifoglalat környékén. Próbáltam ''mozdigatni'' az NB hűtőt, illetve a procihűtőt (természetesen óvatosan) --semmi hatással nem volt.
Javítani gondolom nem lehet ezen az állapoton már :F, vagy esetleg valaki tud valami megoldást ?
Lehet, hogy a BIOS-al semmi gond sem volt akkor :F , és ''csak'' a súly miatti ''deformálódás/vetemedés'' okozta lap halálát ?

(#296) abraham007


abraham007
csendes tag

Sziasztok

Gigabyte P35-DS3L rev.1.0 lapom van és BIOSban CTRL+F1 után sem látom az ''extra'' beállításokat vagy az F3 BIOS javítja ezt? help,pls... 1:1 ben szeretném hajtani a ramot.

Köszönettel:abraham

GA-P35-DS3L\C2D_E6420@3.2Ghz\4GB_DDR2\Gigabyte GTX 760 \ChieftecNAGYésÜVEG(thx:csigi)\XFX550WPRO\

(#297) BPFeri válasza abraham007 (#296) üzenetére


BPFeri
senior tag

Pedig ott van az. :C . még1x.. <Del> BIOS-ba be... majd az első BIOS képernyőn <Ctrl+F1>...ezután kiválasztod a M.I.T menűt és már is kezdhetsz állítgatni :R
( hogy mit és mennyire a MOBO saját totyikjában kaphatsz támpontokat )

....

(#298) abraham007 válasza BPFeri (#297) üzenetére


abraham007
csendes tag

Nagyon köszi :R ,este megnézem most meló van ezerrel (este AIRBORNE-al játszok, nappal meg az állásommal hogy itt írkálok :)

abraham

GA-P35-DS3L\C2D_E6420@3.2Ghz\4GB_DDR2\Gigabyte GTX 760 \ChieftecNAGYésÜVEG(thx:csigi)\XFX550WPRO\

(#299) Qru válasza cOxeR (#294) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha tuningolni akarsz akkor Gigabyte S4-et vagy Asus-t ha kell a jobb felszereltség akkor a Deluxe-ot (bár tuningban nem jobb mint az S4).

Ha nem tuningolsz akkor MSI is elég.

#nincsbennetarcsi

(#300) Qru válasza Hitman (#295) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor megroppant a deszka. Az kuka lesz. Még ha a felszinen elszánt az ember vmit azt még lehet forrasztani, de a nyákon belül már :( .

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.