Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) The DJ


The DJ
addikt

Segítsetek légyszi, mert kezdek elveszni. :(

Van egy ASUS K8V-X VIA K8T800-as csipkészletű alaplapom, és elvileg van rajta 2 SATA csati is. Ezen felbuzdulva ma vettem egy 320-as SATA II-es Hitachi T7K500-as 16 mega cache-el rendelkező HDD-t hogy majd most dejó lesz nekem, helyem is lesz és végre gyorsabb is lesz kicsit a másolgatás. A gépben van egy Samsung 120-as rendszervinyó és egy másik 120-as tehát ez csak adattároló lenne. Berakom, összekötöm a SATA kábeleket: ÉÉÉS SEMMI! A vinyó felpörög és ennyi. Érdekes módon ha rákötöm, akkor a Windowsban a VIA IDE RAID driver mellett felkiáltójel van Ha lehúzom a HDD-t akkor meg nincs ott... Újra is telepítettem a drivert akkoris ugyanezt csinálja. Most mi a fene van? Nem támogatja az alaplapom? Pár napja kérdeztem és elvileg én is úgy tudtam hogy a SATA II-es HDD-k tudnak SATA I módban menni ha az alaplap csak azt tudja. Akkor most mit rontok el?

A HDD topikból erre irányítottak, elvileg a bios RAID menüjében kellene állítani valamit, csak azt meg nem találom :U

''Ha a vezérlő tud RAID-et, akkor több típusnál akkor is meg kell határozni a drive üzemmódját, ha egyedül van. Ezt a vezérlő BIOS-ából tudod megtenni. Ott kell meghatározni, hogy egyedüliként, vagy egy RAID valamelyik darabjaként szeretnéd használni.''

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#402) szesa válasza The DJ (#401) üzenetére


szesa
senior tag

Mindig ez a sorrend:

1. Biosban beallitas
(be kell kapcsolni az alaplapi onborad vagy onchip eszkoz-vezérlő SATA lemezkezelőjét, valamint at is kell kapcsolni RAID módba ha ezt akarod...)

2.Bios mentes, restart, BIOS ellenőrzés (látod e ott a vinyokat).
(ha RAID mod van akkor nem fogod ott latni csak a RAID Bios-ban)

3. Win inditas utan beadni a megfelelo SATA / RAID drivereket majd restart

4. Win/Computer management/disk devices vagy vmi hasonlo résznél felismertetni, becsatolni, formazni a lemezt.

Általában így kell eljarni. Ha egy resz is kimarad valoszinuleg nem fog működni (bár a 4.ponot néha magátol meg tudja csinalni a win(formazast kiveve), amikor felismeri hogy uj eszkoz van rajta, csak nem ajanlott mindent rábízni...

-

(#403) Qru válasza littlelion21 (#400) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Live Update-nek hívják az MSI-nél de ha jól tudom nem minden deszkájuk támogatja ezt. [link]

#nincsbennetarcsi

(#404) The DJ válasza szesa (#402) üzenetére


The DJ
addikt

Nem akarok rendszert rakni rá, egy másik 120-ason van az XP, ezt csak adattárolóként használnám ha legalább valahol látnám hogy felismeri a gép, de nem. Onboard SATA bootrom enabled. Raid módot nem látok hogy a biosban be lehetne bárhol is kapcsolni :(

Alapból nem látom a biosban ezt a vinyót, sehol se látom...ergó winben hiába is keresem.

Raid biost se tudom elérni. Alaplap manualban az van hogy nyomjak induláskor TAB-ot. Rá is fekhetek, meg is taposhatom, nyomogathatom orrba szájba akkro se csinál semmit. Mindig kifogok valami olyan cuccot amivel csak szívok.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#405) FaBatka válasza Qru (#383) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Szeva!

Kipróbáltam amit mondtál, de nem segített. Az a gáz, hogy hónapokig ment és egyszercsak elkezdett resetelgetni. Ekkor gondolta, hogy egy reinstall megoldja az egészet.
A linux alatt kipróbáltam rendes desktop(tehát grafikus környezetben) sőt, rádobtam a Beryl-t is, ami ugye egy 3D-s desktop varázslat.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#406) Qru válasza FaBatka (#405) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

BIOS frissítést végezd el még egyszer. Némely lapoknál előjött, hogy elsőre nem írta be magát rendesen a bios. Próbáld meg mégegyszer a legfrissebbet rátenni. (tehát kétszer tedd rá ugyan azt a bios-t.) Hát ha itt is ez a gond.

#nincsbennetarcsi

(#407) IceHole


IceHole
csendes tag

sziasztok!

adott egy gigabyte 955x pro alaplap, és ma megjött a 2x1gb geil ultra 800mhz cl4. beraktam, win betöltésénél kékhalál.. utána rájöttem h nem kap elég feszt mert alapból 1,8 ad a lap, és 2,1 kéne neki. megadtam amit akar:), de így is kékhalál. amiket próbáltam az 800mhz cl4, cl5, mindkettőnél fagyi, 667en meg stabil órák óta, 1,9 volttal... biost is frissítettem, a régi biossal még a win behozása előtt szétfagyott. nem tudjátok mi lehet a probléma? (a lapba már ment memo 800mhz fölött, szal ennek is kéne) létezik h kompatibilitási bibi, vagy a modulok vmeike ratyi? létezhet még vmilyen megoldás?

előre is kösz

(#408) gban válasza IceHole (#407) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha 667-en stabil a 800-as ram, de 800-on nem az erősen ramhibára utal, ha megfelelő az időzítés meg a feszültség.
Próbáltad külön-külön?
Sokat segíthetne a megoldásban.

Postázást nem vállalok.

(#409) IceHole válasza gban (#408) üzenetére


IceHole
csendes tag

aha, pont most próbáltam, az egyikkel azonnal kékhalál 800mhzen cl5 be, a másikkal megy, most fut egy memtest rajta, szal sztem tuti az előző volt a gáz:S

(#410) vagamo


vagamo
őstag

Behalt az ASUS lapom P5N32-E sli plus, gariba cserélik, (p35) P5K-n gondolkozom, csak nem tudom, hogy melyik legyen Blitz Extreme; P5K Premium/WiFi-AP; P5K Deluxe/WiFi-AP komoly megbízható, jól tuningolható lapra van szükségem! Gondolkodtam a Striker Extreme-re is! Holnapra kell választ adnom segítsetek kérlek! E6850 proci fog benne csücsülni 8800GTX gpu-val!
Köszi a segítségeket!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#411) romeozor


romeozor
csendes tag

üdv,

szeretnék összedobni egy netező/filmnéző dobozkát, terveim szerint microatx házba mennének a cuccok. van egy jókis HDready TVm ami rendelkezik hdmi csatlakozóval és szeretnék olyan (olcsó) lapot, ami szintén támogatja ezt az adatátvitelt. amit nem tudok az az, hogy egy hd film egy integrált forrást mennyire terhel meg, illetve a processzort, mert nem szeretnék aktív hűtőt a procira. szóval örülnék ha az alaplapi chipset tudna ilyet kezelni legfeljebb minimális segítséggel a processzortól.
elvetemült elvárásaim vannak, vagy megvalósítható

(#412) The DJ válasza The DJ (#401) üzenetére


The DJ
addikt

Esetleg még valami tipp? :U

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#413) Rider74


Rider74
tag

Hi! Alaplap Abit IB9 ,CPU Core2 Duo 2160, 2x1024Mb kingmax 800Mhz DDR2, Hdd samsung IDE 200Gb, IDE optokai meghajtók.
A gép most lett összetéve... Már induláskor furcsán viselkedik, elindul ventik pörögnek,de csak egy mp ig aztán leáll 1-2 mp újra elindul Post lemegy ,aztán F1 el tovább , (vmi hiba ) .IDE detect
megtalálja a vinyót az ODD-ket.De ami tényleg meglepő, ezekután Bios-ban egyáltalán nem látja a meghajtókat.Sebaj gondoltam XP-t neki azt meglátjuk de település közben még a kék hátterű telepítő részen kifagy :Y tök kék halál ''Az Xp leállította a számítógépet a hardver védelme érdekében'' -vagy mi.OK vissza Biosba a ramok már nem 800-on mennek csak 533-on , pedig a Biosban előzőleg tutira ''BySPD'' a fagyás után meg ''Manual''. Na ez mi lehet?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#414) FaBatka válasza Qru (#406) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Nem nyert:(
Az igazat megvalva 3 napja ezzel szívok. Az idegeim kivannak. Holnap visszaviszem a nagykerbe és cseréljék ki. Csak az bosszant, hogy az ember azért vesz workstation alaplapot, mert stabil, megbízható deszkára van szüksége....Írtam ma az Asus fórumára is, de ott is csak néznek mint a kiszántott egér

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#415) Qru válasza FaBatka (#414) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnálom, hogy nem sikerütl megdoktorálni a cuccot. :( Remélem a következő deszkával nagyobb szerencséd lesz.

#nincsbennetarcsi

(#416) mummyboy


mummyboy
csendes tag

Hali!
Szóval, Gigabyte K8N51GMF-9 integált grafikás matx lapom van és az szeretném kérdezni tőletek, hogy ha az integrált alalapi grafikus chip után bővítem a rendszert videokártyával akkor le kell szedni az integrált gpu driverét? Azért is kérdezem ezt, mert ati kártyát szeretnék belerakni és arra gondoltam lehet, hogy nem fér majd össze az integrált grafika nvidia-s drivere a rendes vga catalyst-jával...
Esetleg az is lehet, hogy ha az integrált grafikát letiltom a bios-ban és beállítom a rendes vga-t akkor az integrált drivere hiába is van telepítve, akkor sem fog bezavarni?

''Ha nem vagy a spanom, fejeden a szarom...'' -Dopeman

(#417) Qru válasza mummyboy (#416) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szedd le a driverét és a BIOS-ban is tiltsd le.

#nincsbennetarcsi

(#418) xeri


xeri
tag

Sziasztok!
Lassan alaplapot kéne újítanom, ezért összeszedtem néhány szempontot, amiknek meg kéne felelnie az újnak (egy p5b-t készülök leváltani). Ezek a következők:
- s775
- legalább 6 sata +1 e-sata port
- 3 pci-slot, és a videokártya foglalata mellett NE legyen pci (mindhármat akarom használni, és a videokártya hűtője elfoglalja a szomszéd helyet) - ez alól felmentést kap, ha két hálókártya van integrálva rajta
- integrált firewire (lehetőleg texas instruments-chip, de végső soron más is jó)
- passzív chipset-hűtésű legyen, de ne heat-pipe-os
- ne legyen ''gagyi''

Ha véletlenül láttál (ne adj' isten, használtál) olyan lapot, ami a fentieknek nagyjából megfelel, akkor írd le a típusát, lécci. Kösz.

(#419) poffsoft válasza mummyboy (#416) üzenetére


poffsoft
addikt

Igen, nem fogja zavarni. Az új vga-t kell biosban kijelölnöd elsődlegesnek, oszt hajrá catalyst :)

[ Szerkesztve ]

(#420) poffsoft válasza Rider74 (#413) üzenetére


poffsoft
addikt

[link]
hasonló probléma, lehet a biosfrissítés segíteni fog... :F

[ Szerkesztve ]

(#421) poffsoft válasza Rider74 (#413) üzenetére


poffsoft
addikt

viszont abit ib9 faq-ban ez a 2 hsz is tanulságos olvasmány lehet neked, okozhatja a memó probléma is ezt a reset-restart játékot...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#422) AYEL


AYEL
tag

Sziasztok!
Core 2 duo E6550-es procihoz keresek egy 1333 FSB-t tudó alaplapot.

Jó lenne 25K HUF alatt maradni árban.

Többen javasolták a GIGABYTE GA-P35-S3-t... Ezen kívül van-e javaslatotok, ami esetleg némileg olcsóbb lenne, vagy hasonló árban alternatíva?

(Betörésben elviték a p5b delux wifi-s konfigomat, sajnos rengeteg költségem lesz, csóró vagyok...de kell egy gép a munkámhoz.)

Kérlek sos segítsetek!

THX!

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#423) Qru válasza AYEL (#422) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ebben a szegmensben az a legjobb választás ha tuningolni is akarsz.

(mod: esetleg P5K-SE van hasonló árban de az S3 jobb választás.)

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#424) kem


kem
addikt

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy PCI-os IDE bővítő kártyáról lehet-e bootolni?
Ez megoldhatná azt a problémát, hogy az alaplap ide vezérlője/csatlakozója miatt mindig lefagy a gép.
az alaplap egy Mercury P4M266 NDSUMx Socet478 microATX
sajnos nem tudom milyen chipset, de valami VIA

Köszi!

(#425) AYEL válasza Qru (#423) üzenetére


AYEL
tag

Köszönöm a választ!

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#426) Kicsirics77 válasza kem (#424) üzenetére


Kicsirics77
veterán

minden bizonnyal igen bár én magam sohasem próbáltam ezt de ha megfelelően be van állítva a boot sorrend a bios-ba akkor igen lehet

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#427) andatti


andatti
senior tag

Sziasztok!
Úgy tűnik nagyon alfabéta vagyok még...
Szal érdeklődnék, hogy mivel a p4-ben bedöglött az alaplapom, az vajon megoldható-e, hogy eladva a procit, az S478-as tokozású helyett egy mai, vagy max. 1 éves alaplapot tegyek a gépbe, (integrált videókártyás) hozzá való procival, és akkor már ddr2 memóriával?
Ha igen, akkor milyen alaplapok között keresgéljek? Mert azt végképp nem tudom, ha a p4 478-as tokozású akkor a mostani, vagy viszonylag nem régi, fejleszthető (pl. fogad külön videókarit, esetleg ddr3-at is majd) alaplapok közül mi volna jó és az vajon milyen tokozású? És anyagilag kb. mennyivel kerülne többe? Hiszen most egy alaplap 11,5 lenne, de egy új se sokkal drágább, vagy viszonylag ilyen árú, a procim meg ér kb.3-at (cel 2 GHz-es) és nem sokat kéne ráköltenem egy újra... (de milyenre?)

köszi a válszt. :R :R ;)

(#428) Kicsirics77 válasza andatti (#427) üzenetére


Kicsirics77
veterán

van alternatíva amd és intel vonalon is
mindenképpen el kell elősször döntened hogy mit is szeretnél maradni intel vonalon vagy esetleg váltani amd-re
mindkettőben létezik mATX szabvány amit te keresel és minkettő ddr2 memóriát fogad
a ddr3-at azt még nem eröltetném mert aranyárban van a memória
ime néhány lehetőség amiből választhatsz
intel legolcsóbb ddr2 LGA 775-ös lapja [link]
proci 2 magos [link]
amd legolcsóbb ddr2 AM2 lapja [link]
proci nem 2 magos [link]
ez csak néhány lehetőség a sok közül persze nézz szét hol olcsóbb minden

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#429) antal27


antal27
tag

Sziasztok.Az lenne a tiszteletbeli kérdésem,hogy feszültséget szeretnék emelni a cpu-nak de az alaplapom biosaban nincs rá lehetőség,szaretném megtudni milyen programmal lehet feszültséget emelni mind a cpu-nak mind a gpu-nak.A hardware dr-t próbáltam de az valamiért nem indult el''run time error 52''hiba üzenettel.Alaplap asrock am2nf3-vsta.
Előre is köszi mindenkinek :R

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#430) kem válasza Kicsirics77 (#426) üzenetére


kem
addikt

jó de minek kell e lista elején lennie?
vagy külön menüpontként szerepel?
valaki csak tudja...

Köszi!

(#431) Ragadozó válasza kem (#424) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Igen, lehet, de nem olcsóbb egy használt alaplap bele :U (ha nincs ide vezérlőd külön)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#432) Kicsirics77 válasza kem (#430) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a boot-sorrendnél a biosban az a vinyó legyen elöl amiről boot-olni akarsz ez mind1 hogy milyen periférián csatlakozik az alaplaphoz
így már érthetőbb???

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#433) Syz


Syz
senior tag

Sziasztok!A gépem: ASUS M2N4 SLi alaplap
3400+ Sempron proci
2x512 mb Corsair + 2x 1Gb Geil ram
RadeonX1950XT videókari
400 W Chieftech táp
300 Gb Maxxtor

Alaplapot meg processzort szeretnék cserélni.Elfogadgató áron mit tudtok ajánlani,milyet vegyek?Vagyis milyet érdemes? :)

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#434) Bruni15


Bruni15
csendes tag

[link]
Neten kerestem, de angolul nem értek, több embernek is ilyen problémái vannak a lappal.Lehet írnak megoldást is, csak nem értem.

AMD Athlon 64 X2 3600+ @ 1,2GHz

(#435) Qru válasza Syz (#433) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mennyit szánsz a váltásra?

#nincsbennetarcsi

(#436) kem válasza Kicsirics77 (#432) üzenetére


kem
addikt

na erre kiváncsi vagyok mesterúr

Köszi!

(#437) poffsoft válasza antal27 (#429) üzenetére


poffsoft
addikt

cpu-hoz javaslom a crystal cpuid-t (esetleg cpu-z), gpu passz.

[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#438) poffsoft válasza kem (#436) üzenetére


poffsoft
addikt

csak nehogy bezavarjon, ha csak annyit ír, hdd0, hdd1.
Esetleg ilyen 'scsi device' egzotikus beállítás lesz a nyerő... nem ismerem a biosodat, de mindent ki kell próbálni, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#439) poffsoft válasza Kicsirics77 (#428) üzenetére


poffsoft
addikt

korrekt, uram! :C :R
Én, szmsz am2-t javasolnám, mert csak. :)

[ Szerkesztve ]

(#440) poffsoft válasza Bruni15 (#434) üzenetére


poffsoft
addikt

ha belinkelted volna, amit találtál, hamar 'feldolgozhattuk' volna....
Légyszi, a találatról link-et :o

[ Szerkesztve ]

(#441) Kicsirics77 válasza poffsoft (#439) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ahol tudunk segítünk :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#442) Hemi 426/RT


Hemi 426/RT
aktív tag

:F ha ujra deszkát váltok érdemes meg tartani sb live 7.1 et vagy tök fölösleges? :F

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#443) antal27 válasza poffsoft (#437) üzenetére


antal27
tag

Köszi,kipróbálom ezzel még nem néztem:

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#444) Warhead100 válasza Hemi 426/RT (#442) üzenetére


Warhead100
tag

Mindenféleképpen érdemes megtartanod, mivel az alaplapi hangkarik általában jobban leterhelik a cpu-t(és minőségben sincsenek olyan jók, mint az sb

(#445) Warhead100 válasza Syz (#433) üzenetére


Warhead100
tag

Intel vagy amd-t akarsz?

(#446) Hemi 426/RT válasza Warhead100 (#444) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

oké!
köszi! :R

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#447) Warhead100 válasza Hemi 426/RT (#446) üzenetére


Warhead100
tag

nincsmit :))

(#448) Qru válasza Hemi 426/RT (#442) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kíváncsiságból megnéztem mennyit számít játékok alatt ha integrált hangkarit használ az ember és eléggé játék- illetve integrál hang milyenségétől függő a dolog.

''HL2EP1 alatt a legtöbb hangkodek 20–26%-ra terhelte a CPU-t, ami azért egy Core 2-es CPU esetében nem túl szép látvány. FEAR alatt javult a helyzet, és 5–10%-ra csökkent a terhelés mértéke.'' [link]

[link]


#nincsbennetarcsi

(#449) Bruni15 válasza poffsoft (#440) üzenetére


Bruni15
csendes tag

[link]
[link]
[link]
[link]
Remélem valaki letudja nekem fordítani. Köszi!

AMD Athlon 64 X2 3600+ @ 1,2GHz

(#450) Hemi 426/RT válasza Qru (#448) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

kössz Qru!

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.