Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Gyuri27 válasza animatrix11 (#848) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezek nagyságrendileg egyszerre jöttek ki. Az 570 közép felsőkategóriás, az 590 felsőkategóriás lap. Gondolom az maradt meg, mert annó mocsok drága volt. Meg az msi ebben a kategóriában sem alkotott tuning remekművet.

Amd - Radeon - Ryzen

(#852) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok!

A7N8X-emben kicseréltem a betegeskedő R9700-et egy a fiók mélyén lapuló Gef2Ti kártyára.
Ennek következtében az USB-re dugott pendrive-ok tertalmát képtelem megnyitni az XP, de még a fényképező gépemben lévő memory stickről is csak a mappákat látja, a rajta lévő jpg-eket már nem tudja megnyitni.
Viszont a szintén USB-n csücsülő kábelmodemem tökéletesen működik. :F

Mit tegyek, hogy erre a pár napra a Gef2Ti mellett pendrivozhassak is?

(#853) animatrix11


animatrix11
őstag

thx mindenkinek

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#854) Fricc


Fricc
tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy a pci express 2.0-s videókártyák mennek-e majd 1.0-ás foglalatokban?
core2duo konfigot tervezek, és ez nagyon fontos szempont, ha később videókártyát akarok cserélni... (giga p35ds4 alaplapot néztem ki magamnak először, de fontos hogy mindenféle hackelés nélkül fogadja az újabb 2.0-ás videókarikat is)
Ezer köszönet!

(#855) Kicker válasza Thrawn (#841) üzenetére


Kicker
senior tag

néztem azt is, de nem jó... :O

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#856) zeix


zeix
senior tag

Hali!

Ma akarom kicserélni a Gigabyte 965p-s3 rev3.3-as alaplapomban a procit.
Elvileg támogatja az 1333Mhz FSB-t, ezért vettem egy E6750-est.
Kérdésem: kell-e valamit állítanom a biosban, hogy meglegyen az 1333Mhz?
A biost elméletileg nem kell frissítenem, F10-es van rajta ami a Gigabyte cpu support list oldalán megfelel a 6750-es procinak.

Előre is köszi.

(#857) zolee0307 válasza Thrawn (#838) üzenetére


zolee0307
őstag

Remélem minnél hamarabb megjön a memóriám és az alaplapom majd kipróbálom akkor a memókat és utánna fríssítek biost. Kössz szépen a választ.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#858) Armando_19 válasza zeix (#856) üzenetére


Armando_19
őstag

Nem kell állítani semmit. a lapod miután felismerte a CPU-t, ahoz igazítja az alap beállításokat.

(#859) karirulez


karirulez
csendes tag

üdv Mindenkinek,
a következő problémával küzdök - talán az alaplapom szállt el??
adott egy desktop pc, ami nem indul el és a BIOS-ba sem lehet belépni
a DEL gomb megnyomására csak egy kék csík jelenik meg a képernyő alján, de a BIOS-t nem tölti be
ha nem nyomok DEL-t, akkor pedig leáll a boot-olás folyamata
a gépből már kipucoltam az összes kártyát (csak a VGA van benne, hogy lássam a monitoron a történéseket), lehúztam már minden IDE kábelt, kihúztam az összes tápkábelt
a bios frissítésen is túlvagyok (ez az ALT+F2 módszerrel működik floppyról) a legfrissebb verzió van fenn
ha van valakinek jó megoldása erre a problémára, akkor ne kíméljen :D
lap: EPOX-8K3A, proci: AMD Athlon XP 2000+ (Palomino)

[ Szerkesztve ]

HaVe A NiCe DaY!

(#860) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

Az Asrock Xfire eSATA2 AM2-es lapjáról mi a véleményetek? Van valakinek tapasztalata vele? Attól, mert ATI chipsetes, egy VGA-s üzemmódban azért menne benne egy 8800GTS? (Azt egyből levágtam, hogy crossfire-ba nem lehet kötni, SLI-be meg pláne, mármint ebben a lapban.) :DDD Csak attól félek, hogy egymagában is kivetné az nVidiát az ATI chipset. ;) Habár szerintem függetlenül attól, hogy mit rak bele az ember, a PCI-E-vel csak kell, hogy kommunikáljon. Muszály lesz neki. Történt ugyanis, hogy sikerült egy ilyen lapot egy ismerős részére beszereznem.

Másik kérdés: Abit lapok közül Sokket AM2 procihoz mit javasolnátok? Tuningosabb féle lap kellene, és nem árt, ha sok az IDE rajta. Minél jobban hajazzon az AX8-ra. ;) De ugyanakkor minél tovább húzza is ki, ha már beújítok.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#861) Kicker válasza karirulez (#859) üzenetére


Kicker
senior tag

talán a biosfrissítés nem hiányzott a gépnek?

én megoldottam a driver gondot, hát, realtek és a biostar bekaphatja a cerkámat... :((

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#862) karirulez válasza Kicker (#861) üzenetére


karirulez
csendes tag

a BIOS-frissítés a problémamegoldás egyik lépéseként került elő
tehát a probléma nem a BIOS-frissítés által jött elő...
de a régi és az új BIOS-szal is ugyanaz a jelenség, továbbra is csak egy kék csík a képernyő alján és villogó kurzor a bal felső sarokban

HaVe A NiCe DaY!

(#863) 04ahgy válasza 04ahgy (#860) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az Abit AN9 32x és a Fatal1ty AN9 32x lapokkal mik a tapasztalatok? Lehet, hogy valamelyikőjükre esne a választásom. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#864) WildDaemon


WildDaemon
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne: GA-M57SLI-S4 alaplapban müködtethető-e ati crossfire?
Ha igen milyen hátrányal ha nem miért nem?

Üdv!

(#865) Telefunen válasza WildDaemon (#864) üzenetére


Telefunen
őstag

nem, mert nV chipset-es alaplapban csak SLI megy (cf csak intel vagy AMD/ATi chipkészletes lapban működik)

[ Szerkesztve ]

(#866) WildDaemon válasza Telefunen (#865) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Köszönöm!

Milyen lapra lenne érdemes lecserélnemha érdemes egyáltalán?

(#867) Telefunen válasza WildDaemon (#866) üzenetére


Telefunen
őstag

Talán egy ASUS M2A-MVP lenne a legolcsóbb (igazából van ennél olcsóbb ASRock is) megoldás a CF képes AM2-es lapra, de szvsz. a CF semmiképp sem éri meg. Inkább add el VGA-d és vegyél vmi kraftosabbat, a befolyt összegből+amit a 2. VGA-ra szántál.

(#868) WildDaemon válasza Telefunen (#867) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

2 db 2900xt vagy pro volt tervezve, de aztán megvárom az uj sorozatokat ami elvileg év vége jövő év eleje felé várható..... vélemény?

(#869) VinoRosso válasza WildDaemon (#868) üzenetére


VinoRosso
veterán

Vedd meg az AW9D maxomat, meg hozzá egy jó 6600/6700et, ami ki tudja hajtani a 2 vga-t( 3,8Ghz min. ). Ha jol tom a 2950 pro nemsokára jön( 1-1,5 hónap )

(#870) Andrewhouse válasza FehérHolló (#824) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Hali igen megnéztem, sajna még csak, X2 procik vanak feltüntetve semmi más egyéb újabb jövendőbeli!!
Úgyhogy ezáltal elég kilátástalan a helyzet AMD nál......szerintem....még mindig nem tudják hogy milyen fajta alapaplaokba jó az új k10....Asus-nál már lehet tudni d eott is kb 4 alaplap ami jó fajta és tényleg támogatja és lehet valamire használni....elég gyér :(
De lehet inkább intelbe ruházok be.......ott legalább több életciklust bír ki egy foglalat véleményem szerint.......
Ha egy p35 chipsetes be ruházok azért annak már időt állonak kell lennie egy ideig nem??? pl. GIGABYTE GA-P35-DS3, IntelP35 + ICH9R LGA775

[ Szerkesztve ]

(#871) HolloW


HolloW
senior tag

Most vettem új gépet és ebben egy ASUS P5B-VM típusú alaplap van, de a cd-jén lévő audio driverel nem lett hangja : /, valaki akinek ilyen lapja van tudja milyen audio driver kell hozzá ?

:B

STEAM - KOBRA KAI!

(#872) HolloW


HolloW
senior tag

[link]

ezt írja ki amikor telepítem az audio drivert az alaplap cd-jéről :F

[ Szerkesztve ]

STEAM - KOBRA KAI!

(#873) BPFeri válasza HolloW (#872) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia ! :R

Töltsd le az ASUS oldaláról a legújabbat és azt használd a driver fríssítéshez !

Üdv, F.

[ Szerkesztve ]

....

(#874) WildDaemon válasza VinoRosso (#869) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Mivel AMD Athlon x2 (am2) 6000+-om van igy semmiképpen nem veszem meg! :)
Azt, hogy mikor jön a 2950pro pontosabb infód nincs véletlen?

(#875) God Vazzeg válasza HolloW (#872) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Bus drivert rakd fel először, utána a HDA-t ;)

(#876) Qru válasza WildDaemon (#874) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

(#877) Syz


Syz
senior tag

Holah!A jelenlegi konfigom: AMD Asus M2N4 Sli alaplap,3400+ -os Sempron proci,400 W Chieftech táp,Radeon X1950XT,2x512 Mb Corsair + 2x 1 Gb Kingston DDR2 ram,200 Gb Maxxtor vinyó.Az alaplapot és a processzort már nem most akartam kicserélni,ezzel már a múltkor is megkerestem ezt a topicot de mostanra lett meg a zsé :)

Szóval kinéztem magamnak két cuccot: Asus P5KR LGA775 alaplap valamint Intel Core 2 Duo 2,4GHz E6600 s775 BOX kétmagos processzor.

http://www.extremedigital.hu/product.php?productid=26038&cat=413&page=1
http://www.extremedigital.hu/product.php?productid=32731&cat=384&page=2

Jó választás?Vagy sem? :R

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#878) Ikka


Ikka
csendes tag

Sziasztok

Olyan problémám lenne hogy 1ik napról a másikra a gépem megbolondult.(1 Abit AN8-as alaplap+4200X2)
A tünetek: bekapcsoláskor a ledes kijelzőn mindenféle szám villog + a zöld led melett 1 piros is világít aminek nem tudom hogy kell-e világítania és nem tudok még a BIOS-ig sem eljutni... olyan mintha állandóan restartolna és pittyog is meg villog minden ami csak rajta van :O :O alaplapi gond lehet? vagy valami más? és ha a lap a gond akkor ez most kuka? pls ha tud valaki segítseeen

(#879) zeix válasza Armando_19 (#858) üzenetére


zeix
senior tag

Köszi most próbáltam ki de!
A cpu z progi vista 64 bit alatt egyszer 6x szorzót ír egyszer 8x -ost :F
2000Mhz - 2666Mhz kb 3 másodpercenként változik.
Ez miért van?

(#880) Thrawn válasza zeix (#879) üzenetére


Thrawn
félisten

Örülj, hogy működik a Cool and Quiet :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#881) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok! Elég komoly problémám van. Kezd már rohadtul elegem lenni az egészből. A lényeg, hogy a játkoknál bármilyen felbontásban gondom van. A jelenség az, hogy megtörik a képernyő. Olyan, mint amikor kis teljesítményű gépen az explorert hirtelen lescrollozos, és lassan reagál, középen egy "átlátszó csíknál" megtörik a fény, és utána rátja magaután a képet. Olyan mintha lenne ott egy csík, de csak a fény törik, a neon villogása (Prey) is darabokból, nagy téglalapokból van összerakva. (Nem tudom jobban leírni). A lényeg az, hogy megpróbáltam az én kártyámmal húzva, alapon, és most megpróbáltam egy másik kártyával is, másik monitort kipróbáltam. Mindíg ugyan az. Lehet-e alaplap hiba, mondjuk sérült a slot. Másra már nem tudok gondolni, mert ezen kívül proci, táp és ram van a gépbe, mi más lehetne? Bárki bármi hasznosat tud kérem segítsen...

(#882) zeix válasza Thrawn (#880) üzenetére


zeix
senior tag

?

(#883) ollie válasza zeix (#882) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Energiatakarékos üzemmód. A rendszer visszaveszi a proci szorzóját, mikor nincs terhelés alatt (tehát nem kell a póver).

***

(#884) ollie válasza TazLeacher (#881) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vsync bekapcsolásával is ugyanez a probléma?

***

(#885) Thrawn válasza zeix (#882) üzenetére


Thrawn
félisten

A Cool'n'Quiet a K8 platformmal jelent meg, mint fogyasztáscsökkentő funkció. Ebből következik, hogy a fogyasztás mellett a termelt hő is csökken, hiszen a processzor jóval alacsonyabb órajelen üzemel. Teszi ezt úgy, hogy szorzót és feszültséget csökkent. Az FSB nem változik! A Cool'n'Quiet természetesen terhelésfüggő, azaz komolyabb terhelés hatására emeli "vissza" az órajelet.

Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#886) TazLeacher válasza ollie (#884) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most jöttem ide, hogy pont "töröljem" a bejegyzést. Pontosan az a baj...miért nem futottunk mi össze elöbb?

Be tudom azt állítani, hogy éjjel-nappal menjen ez? Vagy minden játékba be kell? Egyáltalán minden játékban van ilyen?

(#887) zeix válasza Thrawn (#885) üzenetére


zeix
senior tag

Ok, köszi hogyan tudom kikapcsolni? :)

(#888) TazLeacher válasza zeix (#887) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Miért akarod kikapcsolni?

(#889) Thrawn válasza zeix (#887) üzenetére


Thrawn
félisten

Pl. BIOS-ból, de ez egy hasznos funkció én nem kapcsolnám ki. Kevesebb lesz a villanyszámla, ha ez számít :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#890) zeix válasza Thrawn (#889) üzenetére


zeix
senior tag

Végülis annyira nem fontos...
Viszont ezzel a procival máshogy kapcsol be a gépem, power on => elindul...hirtelen leáll
kikapcsol 2s szünet és csak akkor indul el.

(#891) Solicidium válasza zeix (#887) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Bios-ban C'n'Q disable. De ha nincs felrakva a C'n'Q-hoz a drivere és nincs a minimális energiagazdálkodás bekapcsolva, akkor sem megy elvileg.

MÁS: lenne egy kérdésem nekem is: Adott haver gépe. Ami lényeges: egy AOpen lap (pontos típust nem tudtam megjegyezni, de levileg támogatnia kéne a szóban forgó procit) egy Celeron 2,4 és egy noname 512-es ram.Proci ki lett cserélve egy 3ghz-es 800fsb-s HT-s Northwoodra. Ezek után windows 10-ből egyszer indul (amúgy lefagy vagy újraindul betöltéskor), telepíteni sem lehet, mert a legkülönbözőbb helyeken fagy kékhalállal a telepítő (még hdd formázás közben is). Hűtés bőven elég a procira (zalman fatal1ty). Alkatrészek egyenként csere, semmi (vga, táp), cmos reset, stb... Aztán mikor ramot kicseréltük egy gigás GSkillre a win tökéletesen betöltött (az a a win, amit a celeront visszarakva raktunk fel a gépre), nagyon örültünk, hogy megtaláltuk a hibát, kirpóbáljuk, h windowst lehet-e telepíteni. Több kékhalál lett az eredmény. Mivelhogy a celeronnal tökéletesen működik, csak a cpu maradt, mint hibaforrás. Találtam néhány régebbi hozzászólást itt a fórumban, hogy a proci hibája okozhatja ezt. Várnám a véleményeket, hátha kiderül, hogy esetleg mégsem a proci a hibás. :R

(#892) Thrawn válasza zeix (#890) üzenetére


Thrawn
félisten

Ááá sorry, most nézem, hogy neked Intel procid van :W
Abban nincs Cool and Quiet, de viszont van EIST. Végülis a működésük nagyjából ugyanaz, szóval nem tévedtem túl nagyot :B

Problémára:
Tedd fel a legújabb BIOS-t a laphoz az segíthet. Tápod nem tudom milyen/mekkora de az is lehet a hiba oka. Ha hiba egyáltalán, mert cimbi QuadGT-je ugyanezt játszotta, de csak akkor ha valamit állítgattunk a BIOS-ban. Talán ebben a topikban tudnak rá valami megoldást.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#893) Thrawn válasza Solicidium (#891) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha legközelebb haverodnál jársz nézzétek meg van-e a laphoz frisebb BIOS, meg hogy támogatja-e rendesen azt a procit. Lehet nem ismeri fel a 800 FSB-s procit és amiatt kékhalálozik.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#894) 04ahgy válasza Thrawn (#892) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Épp akartam volna csendben megjegyezni, hogy intele van. :DDD

Amúgy azért közel sem működik hasonlóan, csak ugyanaz az elve, és a célja.

Intelnél az EIST minden procinál a saját szorzójáról 6x-ra veszi vissza, és egy fix feszültségre, amikor a rendszer nincs terhelés alatt. Amint icipicit jobban megdolgoztatod, máris teljes gázzal hasít a prockó!

AMD-nél egy procit egészen 4x szorzóig lehet visszaléptetni, ráadásul felesével! Például egy alapon 13x szorzós proci mehet 200 * (4, 4.5, 5, 5.5, 6, 6.5 ... 11.5, 12, 12.5, 13) MHz-en. A feszültséget is így, lépcsőzetesen szabályozza a maximum, és a beállított minimum között.
Az alap C 'n' Q driver csak egész szorzót, és egy fix teljesítményprofilt tud. Külön programokkal (például RMClock) a feles szorzók is kihasználhatók, ha az alaplap kezeli, ráadásul az átkapcsolás küszöbszintje is beállítható. (Pl., hogy már kisebb terhelésre is felvegye az órajelet, vagy csak épp a legvégső esetben.) Szóval energiatakarékosabb...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#895) Thrawn válasza 04ahgy (#894) üzenetére


Thrawn
félisten

Így van, mondjuk S939-nél feles szorzókat nem használ. AM2-nél nem tudom, hogy működik, de szerintem ott is 1 egészet vesz vissza. RMClock-ot ismerem már régóta használom is, szerintem jobb mint az eredeti ötlet :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#896) Calibos


Calibos
addikt

Volt / Van valakinek foxconn alaplapokkal tapasztalata :F
(venni szándékozom...)

(#897) gban válasza Calibos (#896) üzenetére


gban
Közösségépítő

Dícsérik általában, én csak jót hallottam róluk.
Nekem nem volt, az igaz.

Postázást nem vállalok.

(#898) Calibos válasza gban (#897) üzenetére


Calibos
addikt

Legalább nem rosszat :)
Lehet hogy egy irodai feladatokra szánt és AM2's be beruházok, estig még várok azt megrendelem.

(#899) Qru válasza Calibos (#896) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem tuningra kell akkor nem lesz gond vele. Kb olyan mint az MSI régebben, megbízható lap de nem tuningra való.

#nincsbennetarcsi

(#900) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok! Van olyan alaplap ami méri a táp ventijének fordulatát és esetleg szabályozni is tudja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.