Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok

Van egy G1W kamerám és a menüben azt írja h V1.0 a firmware verzió. Alapból nem lenne ezzel bajom, de azt figyeltem meg hogy 2 videó részlet között kimaradás van. A memóriakártya amúgy egy CL10-es Samsung.

Ezért szeretnék FW -t frissíteni rajta. Keresgettem neten, meg itt fórumon is de nem találtam. Pontosabban 1 oldalt találtam, de nem tudom megbízható e. Tudnátok segíteni ebben a témában?

Egy másik érdekesség hogy ez a kamera egy G1WB -nek tűnik nekem hogy egész pontos legyek, mert akksi van benne, de a "lopakodós" verzió, mert fekete. Kibontva úgy tűnik stimmel a chip, mert NT96650BG. Gondolom ez egy frissebb verzió lehet, mert az összefoglaló alapján nem létezik ez a verzió :)

[ Szerkesztve ]

(#6952) balagedebr válasza L4mie (#6949) üzenetére


balagedebr
tag

Csak azért kérdezem, mert a webshop-okban találtam olyat ahol 'internation version' van, és olyat is ahol 'chinese version'.
Pl itt vagy itt is
Azt írják, hogy a kínait nem lehet FW upgrade-el, meg kicsit más a lencséje, meg valahol olvastam, hogy jobban melegedik a CN verzió, de azt hirtelen nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#6953) L4mie válasza balagedebr (#6952) üzenetére


L4mie
veterán

Akkor jobban utánajártál mint én :)
nekem jöttek fw updatek, de full kínai nyelvű az egész. elvileg majd lesz angol is valamikor.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6954) sz_gabor válasza balagedebr (#6952) üzenetére


sz_gabor
tag

Egy táblázat a kínai és a nemzetközi változatról.

A kínaira csak kínai firmware lesz.
Az app viszont nem igaz mert mind a kettőhöz ugyanaz az app.
A nemzetközi firmware-t fel lehet tenni (nem egyszerű) a kínai verzióra, de akkor nem lesz wi-fi (valószínűleg más a wi-fi chip) és lehet hogy más hardver különbség is van.
A készüléken se nehéz a beállításokat használni mert ikonok vannak.
Maximum az ADAS figyelmeztetésnél zavaró a kínai hang.
Kínai firmware:

Nemzetközi firmware:

A két változat közötti többi különbség:
A nemzetközin tapadókorong helyett ragasztani kell a tartót,csak 1 USB van a töltőjén,angol leírás ,CE/FCC matrica.

A második linken nem erről a kameráról van szó hanem a YI akció kameráról.

[ Szerkesztve ]

(#6955) L4mie válasza sz_gabor (#6954) üzenetére


L4mie
veterán

Ohhh, na nem is tudtam, hogy ennyi és ilyen különbségek vannak.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6956) balagedebr válasza L4mie (#6955) üzenetére


balagedebr
tag

Köszi az infókat!

Itt a fórumon van tapasztalat mindkettővel? Vagy mindenkinek a kínai verzió van? Ha egyébként funkcionális különbség (pl. képminőség) a kettő verzió között nincs, akkor ikonos móka sztem simán vállalható.

A webshop-okban legtöbb helyen nem egyértelmű a kiírás, hogy melyik verzió, általában csak a specifikációban lévő 'only chinese language'-ből próbálok következtetni (konkrétan eddig csak geekbuying-on láttam kiírva az international version-t a fejlécben). De ott mondjuk 70 dolcsi körül van az international, a kínai pedig máshol meg 60 dolcsiból, ha amúgy semmi hozzáadott értéke nincs a nemzetközinek, akkor felesleges a plusz 10 dolcsi, ha update is megy mondjuk, ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

(#6957) Oraculus válasza Oraculus (#6888) üzenetére


Oraculus
tag

Sziasztok!
Olyan autós kamerát keresnék amelyek az alábbi kritériumokat teljesíti:
- Magyarországon, Magyar garanciával vásárolható
- A lehető legrejtettebb, legkevésbé feltűnő autós kamera (mindig az autóban lenne és nem szeretném ha pont a kamera miatt törnék fel a kocsit).

Eddig ezeket néztem ki:
- ConCorde RoadCam HD 60 (hasonlít az A118/B40-re)
- Lamax Drive C5 Dual (nem sikerült kiderítenem milyen proci van benne)

Melyik, vagy milyen autós kamerát tudnátok javasolni a célra?

Köszönettel,
Ori

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#6958) alexw801 válasza negroo (#6950) üzenetére


alexw801
senior tag

A PayPal akkor adja vissza, ha igazolni tudod, hogy "not as described", vagy ha nem jött meg. Nyitni kell egy reklamációt akkor. Határidőre figyelni (tán 45 nap), stb.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#6959) negroo válasza alexw801 (#6958) üzenetére


negroo
aktív tag

Köszönöm. Akkor hogy bizonyítsam, ha nem jött meg?:) Érdekes dolog. De ne lehgyen rá szükségem.:)

(#6960) TaaT válasza Oraculus (#6957) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk a lamax ránézésre nem valódi 1080p.

Give them hell Ukraine!

(#6961) Oraculus válasza TaaT (#6960) üzenetére


Oraculus
tag

Valószínűsítem én is. A manual-ban az áll, hogy interpolated Full HD

Lehet, hogy az A118/B40-es klón Concorde HD 60 lenne a jó választás?

[ Szerkesztve ]

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#6962) TaaT válasza Oraculus (#6961) üzenetére


TaaT
veterán

A concorde hd 60-ról 1db videót sem találtam a youtube-on, nem tudok róla mit mondani.

Give them hell Ukraine!

(#6963) negroo válasza negroo (#6959) üzenetére


negroo
aktív tag

MÉg fényképet is kaptam arról hogy elpostázták.:)

(#6964) L4mie válasza negroo (#6963) üzenetére


L4mie
veterán

Tracking mit mond?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6965) negroo válasza L4mie (#6964) üzenetére


negroo
aktív tag

feladták a csomagot.xD

(#6966) L4mie válasza negroo (#6965) üzenetére


L4mie
veterán

Próbáld megnézni ezeken az oldalakon tracking No-val. sokkal többet mond, mint a ??gearbest?? saját oldala, mert az egy fos, már ha onnan rendelted, fénykép alaján igen.
[link]

[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6967) TaaT válasza L4mie (#6966) üzenetére


TaaT
veterán

Nálam meg a 17track a favorit, a telómra is felraktam az app-ot. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#6968) TaaT válasza L4mie (#6966) üzenetére


TaaT
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#6969) negroo válasza L4mie (#6966) üzenetére


negroo
aktív tag

Köszönöm ez jobb és a küldemény vissza igazolásánál tart.:)

Brucargo Air Freight: LVS1376360000015446
Dátum és Idő Esemény/Location Súly Additional
Sajnáljuk, de a keresett terméket még nem regisztrálták a postai adatbázisban. Ha a terméket kevesebb, mint 2 nappal ezelőtt küldték,akkor nem jelenik meg az adatbázisban. Kérjük, ellenőrizze később.

Magyar Posta Zrt.: LVS1376360000015446
Track at official postal site

Dátum és Idő Esemény/Location Súly Additional
Sajnáljuk, de a keresett terméket még nem regisztrálták a postai adatbázisban. Ha a terméket kevesebb, mint 2 nappal ezelőtt küldték,akkor nem jelenik meg az adatbázisban. Kérjük, ellenőrizze később.

és van rajta biztosítás is.:)

[ Szerkesztve ]

(#6970) alexw801 válasza negroo (#6969) üzenetére


alexw801
senior tag

Amit a papagáj mondott a macska szájában: nem besz@rrni!
Több nappal később jelenik meg a tracking info a követő oldalakon. Én vagy 6 félét használok, vagy többet.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#6971) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!

Tovább nézegettem a "diszkrét" autós kamerákat és megtaláltam a Mio MiVue R30 visszapillantó tükör kamerát. Árban még belefér és ami tetszik, hogy 2 év magyarországi garanciával rendelkezik.

A Mio R30-as közel van a Mio MiVue 638 Touch és a 618-as készülékek árához és azok többet is tudnak, de már nem "diszkrétek".

Mi a véleményetek? Ilyen árfekvésben melyiket javasoljátok, melyikhez van tapasztalatotok?

Köszönettel,
Ori

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#6972) alexw801 válasza Oraculus (#6971) üzenetére


alexw801
senior tag

Szimpatikus lenne, az árát kivéve.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#6973) sz_gabor


sz_gabor
tag

Át lehet alakítani a Xiaomi YI DVR kamera kínai verzióját nemzetközi verzióra!

A leírás:
1.A memóriakártya gyökérkönyvárába csinálj egy SN.txt fájlt.
A szériaszám első 14 karakterét írd bele, a 7. és a .8 karakternél a CN helyett US-t írj be.
(A szériaszámot (SN) megtalálod az utolsó ikonnál a kamerán ,az app-al , a kamera dobozán vagy a kamerán levő matricán)
2.A gyökérkönyvtárba csinálj egy üres fájlt engmode néven kiterjesztés nem kell.
3.Csatlakoztasd az energiaforráshoz a készüléket, várj amíg bekapcsol, és elindul a teszt menü.
4.Válaszd a 8. exit menüt és a baloldali piros felvétel gombbal erősítsd meg.
Ellenőrizd az app-ba vagy a kamera utolsó ikonján hogy sikerült-e a SN-t átírni.
5.Töröld a memóriakártyáról a két fájlt (SN.txt,engmode).
6.Másold a memóriakártya főkönyvtárába a firmware.bin-t (0.08.004-us verzió).
Csatlakoztasd az energiaforráshoz a készüléket, várj amíg bekapcsol, akkor a program felajánlja a frissítést, nyomd meg a jobb gombot (DVR) és várj míg elkészül a frissítés.

Nekem nem akarta feltenni az angol firmware-t mindig egy 0.07 kínai verziót telepített fel(Valószínűleg mert előtte egy másik leírás szerint csináltam egy gyári visszaállítást).
Ezért a 6. pont helyett csatlakoztam az app-al és egyből felajánlotta a 0.08.004-us verzióra frissítést.Letöltötte és átmásolta a kamerára majd váratlanul leállt az app.
A kamera viszont folytatta a frissítést és hibátlanul befejezte.

Minden működik (Wi-fi is).Az ADAS még nem próbáltam, majd holnap megnézem, de úgy tudom az is angol.

Mindenki csak saját felelősségre próbálja ki a módszert!

[ Szerkesztve ]

(#6974) alexw801 válasza sz_gabor (#6973) üzenetére


alexw801
senior tag

Köszönjük, hétvégén kipróbáljuk!

A 4pda is rámozdult:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=710768&view=findpost&p=49224135
Jó leírás, oroszul. Onnan letölthető a firmware is.
Többen kipróbálták, működik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#6975) sz_gabor válasza sz_gabor (#6973) üzenetére


sz_gabor
tag

Minden működik, és az ADAS angol nyelvű.

(#6976) Trofi


Trofi
csendes tag

Sziasztok!

Na megrendeltem a Yi Dashcam-ot.
Mennyi idő kb míg ideér?
Na meg későn vettem észre, hogy van egy kuponkódom és már elutaltam a pénzt.
Gondolom az már ilyenkor ugrott nem tudok vele mit kezdeni.

(#6977) TaaT válasza Trofi (#6976) üzenetére


TaaT
veterán

"Mennyi idő kb míg ideér?"

Attól függ milyen postával kérted, reméljük nem express-el unión kívülről. :)

Give them hell Ukraine!

(#6978) alexw801 válasza sz_gabor (#6973) üzenetére


alexw801
senior tag

Itt egy kis segítség:
https://drive.google.com/file/d/0B03YAsRFrFMgY282LTlMc3FLZlE/view
Ez kész 2 kis fájl, a saját 14 jegyű szériaszámot bele kell írni, kijavítva 7. és 8. karaktert CN helyett US-re.

Az üres, megfelelően formattált (max. 32 GB FAT 32, cluster 32 kb) kártyára másolt firmware.bin frissítést nem végezte el (firmware_us.bin -el sem).

A telefon app-al szinkronizálva, második próbálkozásra (teló neten és wifin) felajánlotta a firmware letöltést és frissített. Kész.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#6979) Oraculus válasza Oraculus (#6971) üzenetére


Oraculus
tag

Sziasztok!
Mio MiVue R30, 618 és 638 Touch készülékekről tud tapasztalatokat, véleményt mondani valaki?
Köszönettel,
Ori

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#6980) negroo válasza alexw801 (#6978) üzenetére


negroo
aktív tag

Szia nekem is ez fog megjönni chinából sajnos china versió lesz. Azt szeretném Angolosítani és le írnád érthetőbbre, hogyan frissitsem a készüléket? Nagyon meg köszöném előre. Üdv

(#6981) Trofi válasza TaaT (#6977) üzenetére


Trofi
csendes tag

Holland postával kértem. Már a csomagról megkaptam a fényképet. Gondolom, hogy fel adták!

(#6982) TaaT válasza Trofi (#6981) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor ahhoz van TN, azzal nyomon tudod követni a csomagot. :)

Give them hell Ukraine!

(#6983) negroo válasza TaaT (#6982) üzenetére


negroo
aktív tag

trackonlie: kövesd le

(#6984) alexw801 válasza negroo (#6980) üzenetére


alexw801
senior tag

Az android app-ot kérd el Gábortól, ő magyarítja.
Telepítsd az androidos telefonodra.
Gábor leírása fentebb olvasható.
Ha érted az oroszokat (a tracking amit linkeltél, orosz, nekem nem baj, 14 évet éltem ott), akkor az általam fentebb linkelt 4pda-t is olvashatod.
A két kis fájlt linkeltem (az oroszoktól), nem kell létrehozni, hanem csak letölteni őket, és az üres microSD-re másolni (max. 32GB FAT32, cluster 32 kb).
A saját szériaszámmal kell dolgozni, 3 helyen virít: doboz, kamera alja, menüben.
Első menet a két kis fájl a micro SD-re, be a kamerába, ezzel átíródik CN-ről US verzióra.
Második menet lenne a szokásos firwmware.bin telepítés, de ez nálam nem működött, Gábornál sem.
Viszont az android app második indításánál (kamera wifi-n csatlakoztatva telefonhoz) felajánlotta a frissítést, leszedte a netről a firmware.bin-t (nem kellett piszkálni, meg sem jelent), és magától frissítette a kamerát.
Ezzel készen is volt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#6985) alexw801 válasza Trofi (#6976) üzenetére


alexw801
senior tag

Ezt komolyan kérdezed?
Két azonos tápegységet rendeltem ugyanonnan, 1 nap különbséggel. Az egyik 11, a másik 24 nap alatt érkezett.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#6986) negroo válasza alexw801 (#6984) üzenetére


negroo
aktív tag

Köszönöm szépen, majd mikor megérkezik akkor meg próbálom a dollgokat.:)

(#6987) easy...rider válasza easy...rider (#6951) üzenetére


easy...rider
őstag

Sziasztok újra

Azóta rájöttem h user error volt :D mert mozgásérzékelő be volt kapcsolva és 10 mp állás után megállt a felvétel.

Azért abban szeretném kikérni a véleményeteket, hogy érdemes lehet e frissíteni a firmware -t. Kaphatok valami plusz funkciót vagy jobb képminőséget? Vagy főként debuggolásról szólnak ezek a frissítések?. Pontosat nem tudok mondani, de 2015.09.11 vagy valami hasonló (2015 Q4) a FW verzió ami rajta van a G1W -n. Valaki csinált már frissítést?

havri1
Úgy láttam korábban foglalkoztatott ez a téma téged is. Van tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

(#6988) balagedebr


balagedebr
tag

A mini 08XX szériával (ha jól látom van elég sok fajta verzió) vannak tapasztalatok?

A Yi Car mellett nekem még ez tűnik szimpatikusnak, a mérete miatt. Úgy látom, hogy tök jól fel lehet applikálni a visszapillantó mögé, így sokkal kevésbe szúr szemet, mint a Yi.

Csak nem tudom minőségben hozza-e azt a szintet. Vélemények?

(#6989) Obyboy válasza balagedebr (#6988) üzenetére


Obyboy
addikt

Én is szemezgetek ezzel a kamerával. Nekem is szimpatikus a méret. Rosszat még nem olvastam róla.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#6990) Jhericho


Jhericho
tag

Na én is megrendeltem az yi car-t kíváncsi leszek milyen lesz!

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#6991) TaaT válasza balagedebr (#6988) üzenetére


TaaT
veterán

Ár érték arányban a 0805 a legjobb.

Give them hell Ukraine!

(#6992) Koning


Koning
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kaptam egy, a képen látható kínai A8 FHD 1080P DVR kamerát ajándékba az egyik ismerősömtől.
A kép minősége nem a legjobb, de használható.
A problémám az lenne, hogy a menü rendszere valahogy nem jól működik: nem tudok dátumot beállítani, a mikrofont lenémítani és a régi fájlok felülírásával történő folyamatos vételt megoldani.
A youtube-on néztem videót a teszteléséről, de mind már újabb verzióval működnek, mint az enyém.

Szerintetek honnan lehet új verziót letölteni hozzá?

(#6993) Midway


Midway
senior tag

Megjött a csere G1wht kamera. (új )
Az előző helyett küldték ami elromlott.
Nem kapcsol be a szivargyújtó töltő bekapcsoláskor.
Be kell valahol állítani vagy ez is hibás? :F

(#6994) balagedebr válasza TaaT (#6991) üzenetére


balagedebr
tag

Igen, jó ára van a mini 08XX-eknek

Csak kérdés, hogy képminőségben vajon hogyan viszonyul a Yi Car-hoz. Mert ha hozza azt a minőséget, akkor én inkább a diszkrétebben elhelyezhető felé hajlok.

Youtube videók alapján elég nehéz összehasonlítani, hogy melyik a jobb.
Van valakinek tapasztalata? Mit gondoltok erről?

Ezeket találtam, amik között nem sok különbség látszik videókészítés szempontjából:
mini 0805, 0806, 0826 és 0902
És kérdés, hogy ezek vs. Yi Car?

(#6995) Laca1212 válasza balagedebr (#6994) üzenetére


Laca1212
őstag

Erről a kettőről még nem is hallottam: 0826, 0902

(#6996) TaaT válasza balagedebr (#6994) üzenetére


TaaT
veterán

A felsoroltak mind Ambarella A7 procival és Omnivision érzékelővel vannak szerelve. [link] Képminőségük nagyon hasonló, amiben nem emlékszem hogy bárki csalódott volna eddig, de a Yi car is nagyon jó. :)

Laca1212: Idén jöttek ki. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#6997) Laca1212 válasza TaaT (#6996) üzenetére


Laca1212
őstag

Nem tudok most nagyon utána nézni... Miben tudnak többet mint a 0806?

(#6998) TaaT válasza Laca1212 (#6997) üzenetére


TaaT
veterán

Én sem néztem annyira utána, az utolsó tud wifi-t és inkább a Blackvue márkára kezd hasonlítani.

A 0826 meg nagyobb házba került mint a korábbi széria (már nem is annyira mini)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#6999) Laca1212 válasza TaaT (#6998) üzenetére


Laca1212
őstag

És ami értékes,hogy még mindig a 0806 a legdrágább gearbest-en.

(#7000) TaaT válasza Laca1212 (#6999) üzenetére


TaaT
veterán

Pedig a legjobbnak a 0805-öt tartják a dashcamtalk-on. :)

Ja, és időközben megjött a visszapillantó kamera.

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.