Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29652) at11 válasza sambenez (#29651) üzenetére


at11
tag

Az oké, de nem bírja egy napig sem mozgásérzékelős üzemmódban.(Pixelváltozás figyelése.)

(#29653) kalozhun100 válasza at11 (#29650) üzenetére


kalozhun100
őstag

Az adattárolás ezeknél ugye sd kártyára megy. azt gondolom nem tudom megoldani, hogy felhőbe vagy valahova feltöltse?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#29654) at11 válasza kalozhun100 (#29653) üzenetére


at11
tag

Ha van elerhető wifije a Thinkware-nek, vagy teszel simet a BlackVue 970 LTE-be, vagy 770Box-hoz teszel LTE modult (3 kamerás rendszer), akkor az eseményeket, pl. mozgáserzékelés, feltölti felhőbe és push notificationt is küld a telefonra, szól, hogy van valami, nézd meg. Csinál egy másolatot azonnal felhőbe, ha pl. megsemmisülne a memóriakártya, stb.

De felhővel nem bírja a Thinkware U3000 sem, csak egy napig. Az energiatakarékos üzemmódba (15 nap készenlét bufferelt felvétellel) nem fér bele az Lte/wi-fi kapcsolat. Túl sok energiát igényelne.

(#29655) bedvóter


bedvóter
tag

Sziasztok !
STARVIS 2 érzékelős 2 csatornás kamera létezik kijelző nélküli verzióban ?
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#29656) Villa7


Villa7
tag

Azzal van valakinek tapasztalata, hogy pl egy 70mai M300, mennyire bírja a nyári napsütést, amikor egész nap napon van kocsi és 100 fok van benne, plusz tűzi a nap is kamerát végig?

(#29657) bul07 válasza Villa7 (#29656) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem a legelső ilyen formájú 70MAI D01 kamera van használatban 2018 szeptembere óta, most őszig az én kocsimba volt, majd most átkerült az öcsém dolgozós kocsijába(Az a baj ezekkel hogy fiókba tönkremehetnek így jobb ha használva van)
És az aksija még mindig lezárja a felvételt

Ha jól számolok öt és fél éve van szolgálatba nálunk

Tehát ha már akkor letudták úgy gyártani hogy bírja, akkor a később gyártott ugyan olyan formájú kamerákba is bírnia kellene (persze lehet bármelyik gyártónál költség csökkentés miatti változtatás akár negatív irányba is)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29658) hfrici


hfrici
aktív tag

Viofo A119 MINI-2-es kamerával kapcsolatban kérdezném, hogy másoknak is szokott lefagyni? Napi szinten lefagy és csak áramtalanítás után indul újra. Parkoló mód be van állítva mozgásérzékelésre, gyári hk4 kittel bekötve.

(#29659) bul07 válasza hfrici (#29658) üzenetére


bul07
nagyúr

Másik memóriakártyával próbáltad esetleg?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29660) hfrici válasza bul07 (#29659) üzenetére


hfrici
aktív tag

Nem. Sandisk High Endurance microSDXC 256 van benne.

(#29661) Teszla_


Teszla_
senior tag

Sziasztok, nekem is Viofo A119 Mini 2-vel kapcsolatban lenne két kérdésem.

Sokszor azt csinálja, hogy ha lámpánál megállok, leállítja a felvételt. Ezt csak onnan tudom, hogy amikor elindulok, bemondja, hogy elkezdte a felvételt. Be lehet állítani, hogy folyamatosan menjen a felvétel? Mert ez így baromi idegesítő és történhet baleset akkor is ha épp állok, de jár a motor. Ezelőtt egy gagyi Navitel kamerám volt, azzal nem volt ilyen bajom.

A wifit lehet állandóan bekapcsoltra állítani? Nem találtam ilyen opciót, így minden indításnál meg kell nyomnom rajta a gombot és a telefonnal is rá kell kapcsolódnom. Néha jól jönne, ha nem kéne ezt minden alkalommal végigzongorázni, ha egy nap többször rövid távot megyek és sokszor indítom be az autót, mivel nem látom a visszapillantótól a kamerát, rádobnám a telefonra a képét.

128gb Sandisk High Endurance kártyával használom.
Köszönöm, ha tudtok segíteni.

(#29662) bul07 válasza hfrici (#29660) üzenetére


bul07
nagyúr

Próbáld ki egy másik kártyával, de minimum formázd le
Ha haldoklik a kártya az befolyásolhatja a kamerát is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29663) hfrici válasza bul07 (#29662) üzenetére


hfrici
aktív tag

0 km-es kártya, most vettem.

(#29664) hfrici válasza Teszla_ (#29661) üzenetére


hfrici
aktív tag

Első problémád onnan ered, hogy valami miatt megszűnik a kamera tápellátása.
Második kérdésedre nem a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#29665) bul07 válasza hfrici (#29663) üzenetére


bul07
nagyúr

Paku kapu youtube csatornánál most eset meg hogy Euronics-ból vett Samsung kártya kapásból hibás volt
Itt mondja, amúgy érdemes a végét is megnézni mikkor elfüstöl az elektromos zár :DDD :D

Bármi elromolhat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29666) Teszla_ válasza hfrici (#29664) üzenetére


Teszla_
senior tag

Gondoltam rá, de a szivargyújtó akkor is ad áramot, ha le van állítva az autó. Az előző kamerát néha elfelejtettem kihúzni a szivargyújtóból és folyamatosan készített felvételt. Megpróbálom másik szivargyújtós egységgel, hátha azzal lesz a baj. Vagy ha lesz időm, akkor egy másik kamerával, mert kettőt rendeltem belőle, csak az még nem lett beszerelve a másik autóba.

(#29667) at11 válasza bedvóter (#29655) üzenetére


at11
tag

Szia, pl. ez az. Az első kamera Starvis2 a hátsó Starvis. A139 Pro 2CH

(#29668) at11 válasza hfrici (#29658) üzenetére


at11
tag

Vegyél bele Sandisk Extreme kártyát és nem fog lefagyni, valamint frissítsd a legújabb firmware-re.

(#29669) at11 válasza Teszla_ (#29661) üzenetére


at11
tag

Kapcsolt ki a mozgásérzékelsét. Motion detection. A menüben normál módban is be lehet kapcsolni, de az nem a parkoló módra vonatkozik, az külön menüben van. Ha be van kapcsolva a motion detection, akkor megáll a felvétel, ha nem változik a kép.

(#29670) at11 válasza Teszla_ (#29661) üzenetére


at11
tag

Ja, és ne kapcsold be a wifit ha nem szüséges, csak melegszik tőle a kamera és nő a fogyasztása is. Ha a kamera nem megy műszaki okokból, pl. rossz kártya miatt, akkor kettőket csipog, jelzi, hogy nem megy a felvétel, folyamatos csipogással.

(#29671) bedvóter válasza at11 (#29667) üzenetére


bedvóter
tag

Köszönöm a választ.
Amúgy mekkora hátrányt jelent, ha nincs kijelző ?
Az is érdekes, hogy miért jóval drágább az A139 Pro az A229 Plushoz képest ?

[ Szerkesztve ]

(#29672) at11 válasza bedvóter (#29671) üzenetére


at11
tag

Nem hátrány szerintem, ha nincs kijelző. Sőt.
Az A139 Pro 4K-s elöl, FHD hátul, az A229 Plus 2K felbontású elöl hátul.

(#29673) bedvóter válasza at11 (#29672) üzenetére


bedvóter
tag

Nagyon köszönöm a segítséged.
Beszereléssel kapcsolatban lenne még kérdésem.
Érdemes szakemberrel beszereltetni (kb. mi az ára ?) vagy kis kézügyességgel otthon is megoldható ?

[ Szerkesztve ]

(#29674) at11 válasza bedvóter (#29673) üzenetére


at11
tag

Szerintem megoldható otthon is a beszerelése, ha pár videót megnézel youtube-on róla. Első hátsó kamerát nekem 40-ért szerelték, biztos van olcsóbb is, meg drágább szerelő is.

(#29675) bedvóter válasza at11 (#29674) üzenetére


bedvóter
tag

Köszönöm az infókat !

(#29676) Teszla_ válasza at11 (#29669) üzenetére


Teszla_
senior tag

Köszönöm, szinte tökéletes lett :R
Miután bekapcsol a kamera, szól, hogy forog a film, utána 1-2 alkalommal volt még, hogy még egyszer szólt ugyanígy. De legalább nem pár percenként, mint előtte.
A wifit akkor nem bántom, így már nem is kell látnom, mert nem áll le állandóan, bár amennyi hülye van az utakon, elég gyakran menthetném le a felvételeket telefonra :DDD

(#29677) bacskait


bacskait
tag

Sziasztok!
Régóta használok a saját autómban egy Viofo A129 duo-t.
Most kellene vennem a feleségem autójába és a cuccolós/melós autónkba is kamerákat.
A feleségem autója az sedan,(nekünk) nagy értékű, hátul gyári sötétítéssel (Ford). Ebbe előre és hátra is szeretnék kamerát. Sokat jár az M1 pályán és Bp-en belül.
A cuccolós autóba valami egyszerűbbre gondoltam. Inkább csak azért, mert a gyakorlatlan vezető gyerekünk is használja időnként. Nem szeretném, ha valami eseménynél rádumálnák, hogy ő volt a hibás.
viofo-t csak 100e körül ajánlottak picivel korábban itt. Annyit most nem szánnék rá. Milyet keressek?
Illetve az olcsóbbak közül mit?

(#29678) bul07 válasza bacskait (#29677) üzenetére


bul07
nagyúr

70mai A810 set
ÁK [link]

Ha még ez is sok akkor

70mai A500S set
ÁK [link]

Néz videókat melyik milyen minőségbe rögzít, és lehet dönteni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29679) Pogifej válasza Teszla_ (#29661) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Szia!

Ezt a leáll-elindul a felvétel nyavaját tapasztaltam én is. Amikor kikapcsoltam a HDR automatikus állítgatás opciót azzal megszűnt a problem.

(#29690) at11 válasza Pogifej (#29679) üzenetére


at11
tag

Persze napi kétszer megállítja a felvételt, ha be van állítva automatára, ha arra gondolsz, majd megy tovább a megfelelő HDR beállítással. Nem érdemes a HDR-t kikapcsolni éjszaka, mert attól lesz jó képe akkor, az a lényege a Starvis2-nek.

Ha többször csinálta, akkor az a megoldás, hogy veszel bele egy eredeti Sandisk Extreme kártyát, azzal nem fog leállni, elég gyors marad a kártya melegedve is az adatfolyamhoz.

(#29691) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!

Dash Cam Pro Plus+ A500S autós kamera és hátulsó kiegészítő, hardver kit-tel volt telepítve.

Utód gépjárműbe szeretnék telepíteni 70mai Dash Cam XYZ autós kamera és hátulsó kiegészítő kamera, hardver kit-tel. Ami szóba jön:
* A800S
* A810
+
* RC06
* RC11
* RC12

Ám nem találom a lényegi különbségeket... Úgy tudtam 5GHz WiFi támogatott 500S felett, de tévedtem volna? Hivatalos oldalon nem találok erről sem infót.
Továbbá a hátsó kamera vonatkozásában tudnátok adni kérlek infót?
Köszönettel várom szíves segítségetek.

[ Szerkesztve ]

(#29692) sambenez válasza zsoltip (#29691) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ezek közül az A810+RC12 a legjobb választás.
De remélem nem a wifi a leglényegesebb szempontod. ;]

(#29693) zsoltip válasza sambenez (#29692) üzenetére


zsoltip
őstag

Milyen szempontok szerint vélelmezed ezt?

(#29694) at11 válasza zsoltip (#29693) üzenetére


at11
tag

Szerintem amit leírtál, megválaszolta melyik a legjobb ezek közül, igaza is van :)

(#29695) zsoltip válasza at11 (#29694) üzenetére


zsoltip
őstag

De az okát, műszaki hátteret is szeretném megérteni hozzá. :)

(#29696) sambenez válasza zsoltip (#29695) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Erre van az összefoglaló, meg a google.
Ráadásul az összefoglalóban pont van egy táblázat erről a két kameráról. De gondolom meg sem nyitottad, mert minek is ha infót keresel.

[ Szerkesztve ]

(#29697) zsoltip válasza sambenez (#29696) üzenetére


zsoltip
őstag

Pedig de. Rosszul véled.

(#29698) sambenez válasza zsoltip (#29697) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Akkor mi az amit nem tudsz műszaki hátteret? Minden adat benne van a táblázatban.

(#29699) zsoltip válasza sambenez (#29698) üzenetére


zsoltip
őstag

1.) WiFi 2,4 vagy 5 GHz? Hivatalos megerősítést a honlapjukon sem találok.

2.) RC-06, 11, 12 közti különbségek.

(#29700) torma99


torma99
aktív tag

Új autó. Márkaszerviz húzza a száját a dashcam szerelésre, a garancia miatt más megoldás kell.

Garmin OBD2 parkoló módos adaptert, ami 2 USB--ben végződik össze tudom kötni szerintetek egy Blackvue Dr970x-szel? Jól látom, hogy van olyan kábel, aminek az egyik vége USB, a másik 3.5 DC, ami kell a BlackVue-nak?

Néztem az ajánlott Thinkware U3000-et , ami alapból ha jól nézem ODB csatlakozós. Ebben az esetben adapter nélkül is működne a parkoló mód ideig-óráig.

Igazából az autó 3 napot megy a hétvégén, amúgy egy zárt udvarban áll, néha viszont az utcán. Ugyanakkor nem nagy a 12 voltos akksi benne (45Ah), így nem tudom van-e egyáltalán értelme a parkoló módnak, mert nem fogja kibírni az 5 napot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.