Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) kw3v865 válasza sambenez (#18950) üzenetére


kw3v865
senior tag

A Navitel R700 GPS Dual konkrétan tudja ezt a forgatást. Kár, hogy csak 640*480-as felbontást tud.

(#18952) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok,
Én még július 30.án vettem egy 70mai Pro-t és hozzá a GPS modult.
Ezen a héten volt időm berakni a kocsiba, de sehogy nem sikerült úgy összeraknom, hogy a GPS modult felismerje. Extra erővel kell összenyomni, vagy nekem sikerült egy rossz gps modult kifognom?

[ Szerkesztve ]

(#18953) tboldi válasza Peathee (#18952) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sajnos ez ilyen, nekem ki kellett hajtanom egy kicsit a GPS modul érintkezőit, így most már stabil a kapcsolat.

(#18954) Peathee válasza tboldi (#18953) üzenetére


Peathee
aktív tag

Azt meg hogy? a GPS modulon lapos fix érintkező van, a kamerán van rugós, de azt sem lehet kijjebb hajlítani...

(#18955) tboldi válasza Peathee (#18954) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szikével alányúltam. :D

(#18956) porker válasza sambenez (#18950) üzenetére


porker
tag

"Van egy negyedik feltétel, ami szerintem mindennél fontosabb.
A kép amit látsz olyan legyen mint amikor a tükörbe nézel. Tehát ami jobb oldalon van azt ott lásd ..."

Némelyik olcsóbb kamerának is van ilyen funkciója - de azokat általában kapcsolgatni kell.
A Lamax S9 esetében ez úgy működik, hogy egy dedikált kábelt kell olyan helyre áramforrásra kötni ami tolatáskor ad kakaót (pl. tolatólámpa tápja). Amint az adott vezetéken feszültséget kap a kamera átkapcsol tolatás módba, sőt még a szokásos parkolási segédvonalakat is felrajzolja.

Sajnos semmi nem tökéletes: ennek a kamerának is vannak hibái. Pl. a max 64 GB SD kártya vagy a FHD felbontás (azért első kamerától már többet várnék) vagy épp a lassú WiFi. De van olyan kocsi amibe - ha már kamerát szerelünk be - akkor erre lehet szükség.

(#18957) sambenez válasza porker (#18956) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Akkor már csak az árába tudok belekötni. ;]
Még szerencse nekem van tolatókamerám a kocsiban így nem kell ennyi pénzért dashcamot vennem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#18958) wrrs válasza tboldi (#18955) üzenetére


wrrs
tag

De amúgy tényleg csak ennyi.
Annak okán, hogy a meleg hatására az anyagok engedni fognak éppen ezt az 1mm-t "rontották" el a tervezéskor. Így alapjáraton nem szorul a modulra, könnyen lekapható, igaz, pár hét alatt előjöhet ez az elengedés és a kontakt hiba.

Mondjuk a GPS modul házát nem anyagában bepattanósra és rögzítőfülesre kellett volna fröccsönteni, hanem csavarosra. Úgy nem lenne gond.

Először elszörnyedtem a videó láttán, amikor pillanatragasztóval fixálta a csávó, de valójában ez a legjobb és legokosabb döntés a felrakás pillanatában.

(#18959) porker válasza sambenez (#18957) üzenetére


porker
tag

Mondjuk én meg töröm a fejem, mert a lassú wifi azért elég egy elb***tt dolog. Viszont sokkal drágább lenne nekem berakni egy tolatókamera displayt mint ezzel a megoldással két legyet egy csapásra.
Pedig a Viofo pro nekem is jobban tetszik.

(#18960) domerator válasza wrrs (#18958) üzenetére


domerator
veterán

Olvastam en is a GPS modul erintkezesi hibajat, ugyhogy en is pillanatragasztoval fixaltam a belso reszt a modul hazahoz meg a felrakas elott, persze csak ovatosan. Eddig meg minden oke. Jellegzetes kinai tervezesi-kivitelezesi hiba.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#18961) porker válasza domerator (#18960) üzenetére


porker
tag

Nem értem én ezeket a kontakt hibákat. Most néztem mindkét oldal csatlakozóit: nekem elég stabilan és magasan állnak a kis pöckök a kamera oldalán. Bár a lapocskák a GPS-en majdnem hozzá tapadnak a műanyaghoz, de így is látszik, hogy rendesen elérik a másik oldalt. Pedig kicsit lötyög a kamera a GPS foglalatában:, bár a GPS-en van egy kis gumicsík ami ezt tompítja.
Mindenesetre én nem ragasztgatnám,inkább a GPS-en lévő kis érintkezőket kell megemelni!

(#18962) tomcsi23 válasza porker (#18961) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem azzal az érintkezővel van a gond, hanem ami a modulon belül van. Onnan nem jut el a jel a külső érintkezőig, ha kicsit eláll a belső és külső része a modulnak.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#18963) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

A csatolt képhez:

- narancs: ide tennék egy telefont és egy menetrögzítő kamerát
- zöld: ez a felület áll rendelkezésre a műszerfalon
- piros: kb. itt van a szivargyújtó
- sárga: ezt a távolságot kellene áthidalni

Az volna a tervem, hogy útközben a Waze segítségével navigálnék, mellette rögzíteném az útvonalat. Illetve szeretnék egy kisebb hűtőtáskát használni. Sajnos a szivargyújtó nincs jó helyen: a két ülés között, a kézifék karja mögött található. Szeretném az utas oldal felőli méteres vezetékeket elkerülni.

Hogyan tudnám biztonságosan és erről az egyetlen gyújtóról ezt a három eszközt ellátni az utazás időtartam alatt árammal ellátni?

Az eszközök már rendelkezésre állnak, a tápellátás megoldandó.

(kép forrása: LINK)

(#18964) cscope válasza aclandiae (#18963) üzenetére


cscope
csendes tag

Mint látom kulcsos gyújtáskapcsolód van. A helyedben innét vinnék egy vezetéket vagy állandó vagy gyújtás utáni árammal, lengő biztosítékon keresztül és elhelyeznék a műszerfal alatt (hely bőven van) egy második szivargyújtó aljazatot. Ezen keresztül üzemeltetném a kamerát és a telefont.

(#18965) Peathee válasza tomcsi23 (#18962) üzenetére


Peathee
aktív tag

Holnap szétszedem akkor a gps modult. hátha meg tudom javítani ezt a kontakthibát.

(#18966) ssarosi


ssarosi
tag

Viofo A119v3-hoz 2020.07.14.-én megjelent a v2.0 firmware.
Most kaptam meg a kamerát, még nem szereltem be.
Letöltöttem az új firmwaret, és frissítettem.
Az újdonságok között van a
Added 2560 x 1440P 60fps video resolution.
Szerintem ez egy nagyon jó hír. :C

[ Szerkesztve ]

(#18967) wrrs válasza ssarosi (#18966) üzenetére


wrrs
tag

Már van is róla tesztvideó YT-on.

[60fps]

Elég sima a dolog. Jópofa. A műszerfal tükröződést kéne valahogy megoldani. Ez szinte minden kameránál gond.

(#18968) porker válasza tomcsi23 (#18962) üzenetére


porker
tag

Mi a maci! ... Újat tanultam: vagy ebből is van már "utángyártott"?

(#18969) bul07 válasza wrrs (#18967) üzenetére


bul07
nagyúr

Brajla készült ha felvétel ha minden igaz :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18970) tomcsi23 válasza porker (#18968) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mire gondolsz itt :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#18971) domerator


domerator
veterán

Azt eszrevettetek, hogy ha az iphone be van dugva carplay uzemmodban, akkor ha csinalsz egy screenshotot, akkor 2 kep keszul, egy a telefon kijelzojerol, egy meg az auto kijelzorol! :Y

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#18972) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Sziasztok!

Megjött Bangood-ról a ViofoA129-esem. Eddig elég szimpatikus, telefonos appal könnyű használni, rengeteg a beállítási lehetőség. Autóba még nincs beszerelve, ez ügyben volna a kérdésem is.
Gyárilag szivargyújtós tápot adtak hozzá, de én nem akarom, hogy lógjon az orrom előtt a kábel. OBD-re gondoltam, az én autómban ( toyota avensis) ez a kormánymű körül van szépen el tudnám vezetni a kábelt.
Ha szerintetek is ez jó táp lenne, akkor honnan rendeljek hozzá? Alin találtam, de ez 1 hónap mire itt van, ha lenne gyorsabb megoldás annak örülnék.
Másik kérdésem az volna, hogy van ugye olyan beállítása, mivel így 0-24 kapná a tápot, hogy csak akkor venne fel, ha ütést vagy mozgást érzékel? Vagy mivel nem szokott napokat állni az autó ez nem gond, nem tudja leszívni az akksit?
Elnézést, ha sokat feltett kérdést írtam. :B

(#18973) porker válasza tomcsi23 (#18970) üzenetére


porker
tag

Arra, hogy mivel a 70mai Pro-hoz külön veszed meg a GPS modult, esetleg nem mind ugyanonnan származik. Van akinek mindig gondja van vele, van akinek soha semmi. Lehet, hogy egyik gyártó gyengébb minőséget produkál?

(#18974) taki01 válasza Peathee (#18965) üzenetére


taki01
őstag

Ha szétszed akkor csinálhatnál róla egy videot vagy képeket. Engem is érdekelne, hogyan lehet javítani.

(#18975) tomcsi23 válasza porker (#18973) üzenetére


tomcsi23
veterán

Elképzelhető, ennek nem jártam utána. Utángyártott is lehet belőle akár, de ezeket mindenhol úgy adják, hogy gyári modul. Itt inkább arról lehet szó, hogy szórás van az összeszerelés minőségében, ami történhet akár azonos helyen is.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#18976) porker


porker
tag

Szerintetek ez vajon mit tud? :)
[link]

(#18977) sambenez válasza DarthPeeter (#18972) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ne az odb-ről vegyél áramot, hanem a biztosíték tábláról egy a kamerához való hardwire kittel.

(#18978) DarthPeeter válasza sambenez (#18977) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Tényleg ez kell nekem, köszönöm! :) :R

(#18979) Pól2


Pól2
csendes tag

Szeretném megkérdezni hogy valaki már rendelt ebből a tipusból ?
https://www.indiegogo.com/projects/70mai-a800-dual-vision-4k-dash-cam-for-24h-guard/x/24205911#/

(#18980) spiderpig820 válasza Pól2 (#18979) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Még csak presale, ha jól tudom.

4B

(#18981) wrrs válasza sambenez (#18977) üzenetére


wrrs
tag

Kérdés: miért ne?
Az indokot kb. értem, de így alapjáraton egyszerűbb lenne nem?
Érdekes, hogy eddig ez a dolog elkerülte a figyelmem, de most rákerestem és találtam egy ilyet:
[OBD_USB_power]

Ebben látok fantáziát hiányzó szivargyújtó esetén (beltéri/lábtér világítás, stb.).

Ráadásul a másik dolog ami érdekel az a HUD. Az is mind be van dugva az OBD-be, ráadásul gyújtásra indulnak.

(#18982) Peathee válasza Pól2 (#18979) üzenetére


Peathee
aktív tag

Én majd fogok ha elérhető lesz. Még nem gyártják.
Jelenleg egy 70mai pro-t használok. (De meguntam hogy szórakozik a gps modullal és szinte sose ismeri fel)

(#18983) sambenez válasza Peathee (#18982) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Már lehet előrendelni. Ha kell, érdemes is, mert most sokkal olcsóbb.

(#18984) ro3000 válasza NGA (#18813) üzenetére


ro3000
tag

Igen, miért?

(#18985) porker válasza Peathee (#18982) üzenetére


porker
tag

De mi a garancia, hogy ez jobb lesz? :)

(#18986) sambenez válasza porker (#18985) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ebben benne van a gps, kontakt hiba biztosan nem lesz. :DDD

(#18987) porker válasza sambenez (#18986) üzenetére


porker
tag

De lehet, hogy szoftverhibás lesz :DD

(#18988) nihill


nihill
őstag

Hosszú úton nekem olyat csinált a 70mai pro, hogy néha bejátszotta a kikapcsolás hangot, kékre váltott a led, majd utána egyből zöldre. Volt amikor 2-3 óránként, volt amikor 5 perc alatt 3x is.
Valaki tapasztalt már ilyet? Ez mi lehet?

(#18989) sambenez válasza nihill (#18988) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Kontakt hiba a tápkábelnél?

(#18990) Peathee


Peathee
aktív tag

Ki melyik video vágó progit használja?
A fent ajánlott Dashcam Viewer egy vicc... "K-lite codec pack"-ot akar telepíteni. ??? 1997-ben vagyunk megint, vagy mi? :W
Ezt inkább passzolom.

(#18991) porker válasza nihill (#18988) üzenetére


porker
tag

Tápellátási hiba

(#18992) Peathee válasza Peathee (#18990) üzenetére


Peathee
aktív tag

Semmi!
Ami nekem kell azt tudja a Fényképek app a Windows10-ben is. Az elég.

(#18993) tomcsi23


tomcsi23
veterán

A videókról jut eszembe, az egypercesek összeillesztésénél úgy tűnik, mintha pár képkocka hiányozna a folytonossághoz. Ez 70mai feature :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#18994) nihill válasza sambenez (#18989) üzenetére


nihill
őstag

Erre gondolnék én is, de autópályán csinálta, nem valami kátyús mellékutcában.
Semmi előzménye nem volt és utána semmi oka nem volt hogy már nem csinálta többet.

(#18995) taki01 válasza nihill (#18988) üzenetére


taki01
őstag

Ha van gps modul akkor szokott ilyet mikor nem érintrkezik rendesen, legalábbis én arra következtettem mert telefon töltése nem állt meg pedig egy autós usb töltővel megy.

Amúgy fogtam és én is beleragasztottam a gps foglalatba a kamerát.

[ Szerkesztve ]

(#18996) nihill válasza taki01 (#18995) üzenetére


nihill
őstag

GPS modul van és vacakol is mindig. Én is kezdek már akkor végre vele valamit, aztán hátha megoldja ezt is.
De milyen már hogy nem valami vérgagyi márka, és ennyien szívnak a GPSel.

(#18997) taki01 válasza nihill (#18996) üzenetére


taki01
őstag

Azt hittem minőségibb cucc lesz ez a gps modul, de csalódtam benne. Ha nem fog menni beforrasztok valamit, hogy tuti hozzáérjenek a kamera tüskéi.

(#18998) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani kondenzátoros menetrögzítö kamerát?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18999) CHIPman válasza Flashback (#18998) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Viofo összes, ha csak előre kell, akkor A119 v3.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19000) Flashback válasza CHIPman (#18999) üzenetére


Flashback
addikt

Szuper. Honnan érdemes rendelni?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.