Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) rasky válasza bul07 (#18200) üzenetére


rasky
senior tag

Közben látom, hogy a SUMMER70MAI kupon már nem él.

(#18202) sambenez válasza rasky (#18199) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Szerintem egy dashcammel nem lehet tolatni.
A tolatókamera nem abból áll hogy hátra látok vele és kész.

(#18203) rasky válasza sambenez (#18202) üzenetére


rasky
senior tag

A holttér, amit nem látok a kocsi alján tolatásnál arra jó lehet ez is szerintem, pl mikor melóhelyen tolatok be a parkolóba, hogy meddig mehetek még.

(#18204) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
70mai Pro vásárlást fontolgatok, és egy dolog nem tiszta: az áramellátás. Szivargyújtóról megy, gondolom, csakhogy én azt már használom telefon töltésre, amihez ragaszkodom.
Kérdésem, hogy a kamera kábelét lehet-e a már meglévő szivargyújtós USB átalakítómról etetni a gyári helyett? Azért szeretném a mostanit használni továbbra is, mert elég nagy teljesítményű, és hamar feltölti maxra a telefont a folyamatosan max fényerőn futó Waze ellenére is, és 2 USB csatlakozó van rajta.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#18205) bul07 válasza sambenez (#18202) üzenetére


bul07
nagyúr

Legtöbbször oszlopok törik a kocsi hátulját tolatásnál, azt meg ki lehet szúrni még ilyen kicsi kijelzőn is
Utánfutóra való tolatásnál is jó lehet
Egy plusz segédlet semmi más

Öcsém élettársa parkoló radar ellenére is nekitolatott egy kapu oszlopának, hülyeség ellen semmi se véd
Én egyszer törtem kocsit, elmentem a kocsi mögött beültem rükvercet kapcsoltam és azzal a lendülettel beletolattam keresztapám Tipo kocsijába(régifajta), a vonóhorog benyomta a ködlámpáját meg tartóját repesztette el
Mai napig nem tudom hogy miért tolattam be :DDD , tudtam hogy mögöttem áll hisz ott mentem el a kocsi mögött
Azóta is kellemetlen érzés rágondolni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18206) bul07 válasza Laslow (#18204) üzenetére


bul07
nagyúr

Annak a töltőnek nincs véletlen két kimenete, ha igen akkor egyszerűen abba dugod bele
Egyik kimenetről töltöd a telefont másikról meg megy a kamera

De vehetsz egy olyat aminek két kimenete van és kész

Vagy fixre is kötheted a kamerát a biztosíték táblába, ehhez több megoldás van
Vagy veszel tápot, amit beépítsz és abba dugod, vagy kis barkácsolás forrasztás és a kamerához kapott szivargyújtót alakítod fix bekötéshez

Bocs a dupláért de így jött ki

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18207) sambenez válasza rasky (#18203) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha ezt azért rakja fel valaki, hogy azt lássa menet közben mi történik hátul akkor alkalmatlan lesz tolatókamerának.
Tudom miről beszélek, van tolatókamera a kocsimban. Teljesen máshova kell néznie, hogy lásd meddig mehetsz még.
Persze mindenki azzal próbálkozik amivel akar, csak meglepetés ne legyen a végén.

(#18208) tboldi válasza bul07 (#18206) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem kell venni, ha nincs otthon 2 USB-s töltő, mert a kamerához eleve ilyet adnak. :)

(#18209) bul07 válasza tboldi (#18208) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen de nem hiszem hogy van rajta mondjuk Quick Charge 3.0 vagy Quick Charge 2.0 ami ugye gyártöltéshez kell
Sőt ahogy nézem már mintha lenne Quick Charge 4.0 is[link]

Én ilyet használok a kocsiban [link] 4.23$ verzió, A70-es telefon mellé kell mert lassú törléssel a telefon nagy aksiját elég sokáig kellene tölteni, gyors töltővel meg szapora
Kijelző meg azért kell hogy lássam a kocsi akkumulátor állapotát meg hogy a töltés is rendben van(generátor rendesen működik)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18210) porker válasza Neck (#18197) üzenetére


porker
tag

Nyilván ha az A119v3 képminőségével lesz hátsó kamera is azt nem így fogják hívni, mert az már egy nagyobb teljesítményű modell lesz. A 129-es képe elmarad a 119V3 mellett, de az csak FHD és ezen nem segít a 60 fps sem.

(#18211) porker válasza sambenez (#18202) üzenetére


porker
tag

Miért is? Ott a Lamas S9 dual: erre is alkalmas, csak lejjebb kell billenteni a kamerát.

Az viszont igaz, hogy egy utastérben elhelyezett kamera 10 cm-rel beljebb van, mint a rendszámtábla világítás mellett lévő, tehát a kocsi két sarkát és az ütköző közepét nem látod. De egy gyereket akkor is látsz rajta.

(#18212) tboldi válasza bul07 (#18209) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tudjuk, hogy a kérdezőnek pontosan milyen töltője van, nem kizárt, hogy hasonló teljesítményű, mint amit a 70mai-hoz adnak. :)

Nekem amúgy ilyen Aukey töltőm van, iPhone XS Maxot töltök vele időnként, nincs panaszom a sebességre.
Illetve most bekötöttem egy második szivargyújtót, abba került a 70mai töltője. Ezt teljesen elrejtettem a középkonzol alá.

Feszültségre (és minden másra) meg ScanGauge 2. :)

[ Szerkesztve ]

(#18213) tboldi válasza tboldi (#18212) üzenetére


tboldi
nagyúr

Visszolvastam, azt írja Laslow, hogy a meglévő töltője 2 USB-s, úgyhogy keine Panik, használható arról is a kamera. :)

Korábban valahogy elkerülte a figyelmemet ez az utolsó tagmondat.

[ Szerkesztve ]

(#18214) bul07 válasza tboldi (#18213) üzenetére


bul07
nagyúr

Ó igen, ezt én is benéztem
Ülj le fiam egyes :) (magamra)

De legalább jól kitárgyaltjuk ki mit használ töltésre :)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18215) oszy válasza bul07 (#18200) üzenetére


oszy
veterán

Biztosan rakok fel felvételt, hogy látni lehessen a minőséget. Nem várok túl sokat tőle, de kitudja. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18216) oszy válasza tboldi (#18212) üzenetére


oszy
veterán

Ez a ScanGauge II nagyon jó cucc lehet. :) Van ennek egy E verziója. Ahogy néztem videót, ez csak a fogyasztást méri. Csak külföldről lehet ilyet venni? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18217) tboldi válasza oszy (#18216) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, itthon nem kapható. Én leginkább a hűtőfolyadék hőmérsékletét figyelem vele, mert a Jazz-ben alapból csak egy egy kék “C” és egy piros “H” lámpácska van, de hibakód törlésére is használtam már. :)

(#18218) oszy válasza tboldi (#18217) üzenetére


oszy
veterán

Írok pm-et, nem akarom teleszemetelni a topicot. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18219) ThodEE válasza tabletta (#17933) üzenetére


ThodEE
őstag

Tegnap megjött a csomag, MPL-el, se vám, se áfa :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#18220) Neck válasza sambenez (#18207) üzenetére


Neck
veterán

Olyan rear dashcam is van, amit a rendszám fölé kell tenni, gyakorlatilag ugyanúgy működik onnantól kezdve, mint egy tolatókamera. A 7 éves Kia Ceedünkben is van tolatókamera, de olyan fos a felbontása, hogy el tudom képzelni, sötétben a dashcam többet ér...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18221) Neck válasza porker (#18210) üzenetére


Neck
veterán

Én arra értettem, hogy elméleti síkon, ha az A119v3 -ra lenne dugva az A129 hátsó kamerája, se biztos, hogy a belső feldolgozó egység vinné a megnövekedett sávszélt, hiszen az A129-ben is visszavesz a teljesítményből a feldolgozó, ha rá van dugva a hátsó kamera.
A119-ből szerintem nem lesz már Duo, ha valakinek FHD-től komolyabb képminőség kell, ott az A129 Pro Duo 4k, ott nincs kompromisszum, nem hiszem, hogy emellé fejlesztenének még egy változatot.

Az A129 képe pedig nappal marad el az A119v3-tól a felbontás miatt - viszont nappal jó fényviszonyok között annyira nincs nagy különbség, videók alapján szerintem nem feltétlenül indokolt a kicsivel nagyobb felbontás, a fájlméret legalább nő vele :D . Ezzel szemben (szintén videók alapján) az A129 éjszaka kevésbé zajos (a felbontás növekedésével általában nő a képzaj, mint ebben az esetben is.)

Szerintem jobb a dual channel videó és a WiFi (A129), mint a kicsivel nagyobb felbontás (A119v3). Persze ha valakinek csak a kocsi orra irányába kell felvétel, vegye az A119v3-at, nagyon jó cucc :R Vagy az A129 4k-s változatát, az még jobb, csak drága :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18222) Upo válasza bul07 (#18168) üzenetére


Upo
addikt

Valami 1.0.3-1.0.4 körül rémlik a váltás amikor a minőség romlásáról panaszkodtak, talán a dashcamtalk-on.
Most rálestem, fent van náluk az én cuccom is :DD : [link]
A SD_CarDV_1.0.4_en4cn.zip-et én gyártottam. Hiányzó dumák összevágása, hangok konvertálása, firmware összerakása. Hú de rég volt... :)
Nem is tudom hol állnak a D01 kameráim szoftverei, 3 db is van belőle, 2 a fiókban.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18223) Upo válasza oszy (#18216) üzenetére


Upo
addikt

Nagyon jó cucc, de az X-Gauge a legjobb funkciója. Te tudsz "beprogramozni" saját autó specifikus OBD PID-eket, amik a sima kütyükkel nem elérhetők. [link]
De ezt az "e" nem tudja, csak a SGII.
Nagyon törpöltem én is rajta, hasonló tudásút csak még egyet találtam, ez az UltraGauge MX, szintén te írhatsz be PID parancsokat, csak max. 4 helyett max. 8 értéket jelenít meg. [link]
De az MX-et nem találtam még eu-ból, csak EM-et (ami nem tudja ezt). A tartóval ~100$ kütyühöz meg az 50$ posta amerikából kicsit mellbevágó, és még itthon áfát és kezelési költséget is rányomják.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18224) tboldi válasza Upo (#18223) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem gondoltam volna, hogy van még valaki rajtam kívül, aki hajlandó volt ennyit fizetni egy ilyen kis izéért. :D

Amúgy én is e kettő között vacilláltam, és végül azért választottam a ScanGauge-et, mert gondoltam, ezt jobban el tudom helyezni, meg a kábelét is jobban el lehet dugni a hátulsó csatlakozóval.
............................................

De hogy ON is legyek:
Eddig sikeresnek könyvelem el a GPS modul lábainak kijjebb hajtását. Összesen 33 percnyi felvétel készült ma 2 perces epizódokban, mindhez van adat. :C

[ Szerkesztve ]

(#18225) oszy válasza ThodEE (#18219) üzenetére


oszy
veterán

Lengyel raktárból ne is legyen! :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18226) oszy válasza Upo (#18223) üzenetére


oszy
veterán

Na annyit már tuti nem ér! Max. ha elhozza onnan valaki. Most jut eszembe, hogy nekem van kint ismerős, aki szokott hazajárni. :) De nekem nem kell nagy tudású. Nem is értek hozzá. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18227) Upo válasza tboldi (#18224) üzenetére


Upo
addikt

Én még nem fizettem, de nagyon úgy áll, hogy az lesz a vége.
De nekem Ultragauge lesz, hibrid autóhoz jobb ha 4-nél többet látok egyszerre.
Amúgy nekem is jobban tetszik a SGII formátuma, de nekem többet ér a 8 hely mint a csinos pofi. :)
Viofo-nál is jött elő hasonló, ott meg a tápot kapja a talpból. Ott is próbálkoztak különböző stabilizáló technikákkal, szigszalag, gyorskötöző darab, EVA foam, stb, és általában be is válnak. Lehet hogy itt is pozitív eredményt lehetne elérni. [link]
Ja, még annyi különbség azért van, hogy a 70mai terel a reklamációk miatt, a viofo meg áttervezte a csatlakozást, és már az A119-ből is a javított szériával folytatták a gyártást. Rohadtul nem mindegy, hogy valaki hallgat a felhasználói közösség észrevételeire, javaslataira is, és még meg is csinálják, hardver és szoftver vonatkozásban is!

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18228) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
A 700mai Pro kapcsán az az egy nem világos nekem, miképp rögzít képet a kamera parkolás közbeni ütközés hatására, ha olyankor nincs feszültség alatt a szivargyújtó? A beépített aksit használja ilyen esetben?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#18229) CHIPman válasza Laslow (#18228) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Igen.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#18230) Laslow válasza CHIPman (#18229) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#18231) Laslow válasza Laslow (#18228) üzenetére


Laslow
senior tag

Hm, 32 vagy 64 GB-os kártyát rendeljek hozzá? Azt gondolom bőven elég a 32-es is - jól gondolom?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#18232) CHIPman válasza Laslow (#18231) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem jól gondolod, a 32GB-os kártyára fullHD-ban kb 4 óra fér, ez a felbontással arányosan csökken. 64 minimum, de inkább 128GB.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#18233) porker válasza Neck (#18221) üzenetére


porker
tag

Én is arról beszéltem, hogy a 119V3-at izomra kellene gyúrni egy picit. Viszont szerintem (jelenleg) túl sok a 4K és a Pro-ból a WiFi is elhagyható lenne. Úgy alakulhatna egy elfogadható áru "best seller".

Nekem az a bánatom, hogy az A129 éjszaka marad nagyon el a 119V3-tól. Nappal nem olyan vészes:

(#18234) porker válasza CHIPman (#17800) üzenetére


porker
tag

Hát ennyi pénzért nekem nem érné meg. Már csak azért sem, mert nem merném ott hagyni parkolómódban :(

(#18235) porker


porker
tag

Hogy lehet VLC alatt megjeleníttetni a 70mai Pro GPS adatait megjeleníteni? :W
Megálltam, ránéztem Wifi-n, GPS adatok rögzítésre kerültek. ... Kártya ki, asztaliba bedug: csak MP4 fájlok vannak a Normal és a Normas_s mappában.

(#18236) tboldi válasza porker (#18235) üzenetére


tboldi
nagyúr

Custom firmware-rel, ami létrehoz .srt fájlokat is az .mp4-ek mellett.
Nekem ez van rajta most, és azt hiszem, marad is.

(#18237) Laslow válasza Laslow (#18231) üzenetére


Laslow
senior tag

Ööö, de ennek nem az a lényege, hogy nem kell több órát felvenni, hanem csak ha esemény van, akkor a vonatkozó fájlt zárolni a felülírás elkerülése miatt? A leírás szerint max 64-es kártyát kezel, így 128-as biztos nem játszik.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#18238) porker válasza tboldi (#18236) üzenetére


porker
tag

Izé... úgy tudtam az utolsó firmware már ráírja a felvételre...? :F
Legalábbis amikor utoljára beszéltem az itthoni forgalmazóval ő azt állította.

(#18239) tboldi válasza porker (#18238) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én nem láttam, hogy a módosítatlan szoftver ráírná.

(#18240) Laslow válasza CHIPman (#18232) üzenetére


Laslow
senior tag

Hárommal fentebb neked szerettem volna reagálni #18232-re.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#18241) porker válasza tboldi (#18239) üzenetére


porker
tag

Elhiszem, majd holnap beszélek vele.

(#18242) CHIPman válasza Laslow (#18237) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nekem mindegy, hogy veszel-e bele 128-as kártyát, csak a kérdésre válaszoltam. Nekem játszott, és semmi gondja nincs vele, ahogyan többeknél sem, akik már ide is beírták a tapasztalataikat.
De igen, az a lényege, viszont nem mindegy, hogy hányszor íratod tele azt a kártyát (így folyamatosan elhasználva azt), illetve ha neadj'isten visszamenőleg kell valami, akkor azt is el tudd tárolni. Ja, és ha netán van havi pártíz perc parkolási videód, meg pártíz perc elmentett eseményed, és egy hónapig nem veszed ki a kártyát, akkor máris elveszett annak a kevésnek is a negyede, és csak a kártya háromnegyedét írja újra.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#18243) oszy válasza tboldi (#18239) üzenetére


oszy
veterán

A 70mai Rearview Dash Cam Wide szerinted megjeleníti majd a koordinátákat és a sebességet vagy ahhoz is keresni kell costume firmware-t?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18244) tboldi válasza oszy (#18243) üzenetére


tboldi
nagyúr

Fogalmam sincs, nem ismerem a típust. :B

(#18245) CHIPman válasza oszy (#18243) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Teljesen biztosan nem jeleníti meg, mivel nincs benne GPS vevő.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#18246) oszy válasza CHIPman (#18245) üzenetére


oszy
veterán

Akkor ez el is dőlt. :) Köszi!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18247) Laslow válasza CHIPman (#18242) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm a szempontok felvázolását! Elgondolkozom a 128-as kártyán.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#18248) tboldi válasza Laslow (#18247) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem kizárt, hogy nekem is kelleni fog majd új kártya, de akkor én is 128-ast fogok választani. Most egy sima, Class 10-es, 64 GB-os SanDisk Ultrát (nem High Endurance) használok, még az androidos korszakomból maradt, vagyis legalább 3-4 éves. Egyelőre még úgy tűnik, bírja, de lehet, hogy ezt a folyamatos írást nem fogja sokáig tűrni már. De amíg nem murdel meg, addig minek vegyek másikat? :D

[ Szerkesztve ]

(#18249) tboldi válasza Upo (#18227) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyelőre egy darabka szivacsos kétoldalú ragasztót raktam a GPS modul gumicsíkja alá, aminek a másik oldaláról nem szedtem le a zöld fóliát, hogy ne ragadjon hozzá a kamerához.

Kívülről nem is látszik.

Nekem csak 1 adat volt fontos, a hűtőfolyadék hőmérséklete, a többi csak ráadás. Most éppen a fordulatszám, a loop (open vagy closed - a lambdaszondáról ad némi infót), a feszültség és az említett hőmérséklet van beállítva. [kép]
Tudom, poros. :D

(#18250) bul07 válasza tboldi (#18249) üzenetére


bul07
nagyúr

Pro beállításai között lehet olyat állítani hogy a kijelző sose kapcsoljon be?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.