Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) c4 válasza Galahed (#45400) üzenetére


c4
őstag

Nem kódolok 12 bit-el. :) De szerintem a popcorn is csak a 8 bitet kezeli.

(#45402) Galahed válasza c4 (#45401) üzenetére


Galahed
senior tag

írnak 10biet-et is, de most nem találom hogy a 2013-ban véglegesített H.265 szabvány milyen kódolást használ. (tulajdonképpen mindegy, a szabványt tudja a VTEN. (is))

(#45403) c4 válasza Galahed (#45402) üzenetére


c4
őstag

A 10 bitest sem viszi szerintem (Mikor nálam volt, már nem próbáltam ki ezt, elég sok gondom volt vele enélkül is.). De azt találsz rengeteget a neten... A 8 bitest biztos viszi. De mint alább kiderült, ez még semmit nem jelent, ha elbaxák a kódolóbeállításokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#45404) Galahed válasza c4 (#45403) üzenetére


Galahed
senior tag

Ok, megnézem, keresek teszt file-okat és megírom este.

(#45405) djnice válasza Galahed (#45404) üzenetére


djnice
veterán

Teszt fájlok: [link]
Szerintem nem fogja lejátszani őket.

(#45406) Galahed válasza djnice (#45405) üzenetére


Galahed
senior tag

Köszönöm. Honnan tudom, hogy ez H.265 xx bit?

(#45407) devil-k válasza djnice (#45405) üzenetére


devil-k
nagyúr

Itt is vannak jó tesztanyagok:
Big Buck Bunny

- mozi bolondéria -

(#45408) c4 válasza Galahed (#45406) üzenetére


c4
őstag

"AVC High 10 Profile sample anime files."

Valamint kiolvastathatod a mediainfo-val is.

(#45409) c4 válasza Galahed (#45406) üzenetére


c4
őstag

Bocs, benéztem, djnice linkje sima AVC 10 bites anyag.

Kárpótlásul itt egy HEVC 12 bites sample. :)

[ Szerkesztve ]

(#45410) Galahed válasza c4 (#45409) üzenetére


Galahed
senior tag

Köszi. A HEVC 10bitest teszt file-t lejátszotta, mindjárt megnézem ezt is.

(#45411) Galahed válasza djnice (#45405) üzenetére


Galahed
senior tag

hát bizony ezeket nem játsza le. Hang van kép nincs. Az általam próbált máshonnan letöltött H.265 HEVC 10 bit file-ok mennek.

(#45412) c4 válasza Galahed (#45411) üzenetére


c4
őstag

Pedig azok csak AVC, azaz h264 kódekkel tömörítettek.

[ Szerkesztve ]

(#45413) Galahed válasza c4 (#45412) üzenetére


Galahed
senior tag

Akkor passz. Szerencsére kedvenc filmlelőhelyeimen még nem futottam bele olyanba amit nem játszott volna le. :) Az a HEVC 12bites nem megy amit linkeltél. köszi. (az a korrábban emlitett killa sample mkv viszont megy.)

[ Szerkesztve ]

(#45414) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

devil-k most figyelj.
Szóval nincs egy éves a popi 400-as és elkezdett sz@rakodni. Akadozott a hálózat, kockásodó kép.
Miután semmilyen hibát nem találtam, ezért csináltam egy gyári visszaállítást és megjavult a cucc.
Beállítások nem változtak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45415) Segnior_Barthez válasza Yany (#108) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Sziasztok! Lassan megadja magát a konyhai sokéves Panasonic minihifi.
Ezt szeretnénk korszerűbb médialejátszóra cserélni. Kellene bele cd, manuál FM rádió, és legalább BT-os stream (youtube) lehetősége. A neten keresztüli (wifis) rádióadások fogadása nem égető, de érdekelne.
Tudtok ajánlani vmi korszerű kétkazettás magnót 30-50e körül? Kösz :)

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#45416) c4 válasza Segnior_Barthez (#45415) üzenetére


c4
őstag

Ebben a topikban tuti nem. :)

(#45417) Segnior_Barthez válasza c4 (#45416) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Sajnos ennél közelebbi témakört nem leltem a kérdésemre, mint ez a topic. Hátha valakinek valami egyebek.

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#45418) kk831228


kk831228
addikt

Holnap valószínű elmegy a wd live streaming , úgyhogy kellene majd valami helyette... :))
,Himedia q5 tetszene csak a 40 -et picit sokallom... :U A 29 maradt volna a 220 boltnál már meg is vettem volna , de így most kicsit elgondolkoztam :F

Lehet csak egy BFS 4KM lesz + egy ilyen mert nincs hdmi az av erősítőn... :( : [link]

Van valakinek hasonlóan összekötve, régebbi av erősítő ilyen megoldással?? :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#45419) kk831228


kk831228
addikt

Esetleg még ilyeneket néztem és akkor nem kellene külön a hanggal sz..kodni... [link] Ennél jobb pl a BFS 4km?? :F

Ha meg venni kell ARC konvertert , akkor meg az rp2 is képbe jön... :B Azt mit jelent az rpi -nél hogy egy csatornán van a usb/ethernet?? :F Milyen hátránya van ennek?? :F

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#45420) pupuka76 válasza c4 (#45399) üzenetére


pupuka76
tag

Szia!

Igen, a Mede8er topikban írta valaki, aki szintén találkozott már ilyennel, hogy vsz a kódolás formátumával van a baj, amit a cucc nem tud kezelni.
Erre megoldás, ha veszek valami egészen új lejátszót, pl Himedia q5-öt, vagy BFS 4KM-et?

kk831228: nem, azokkal tökéletes, különben ki is vágtam volna az ablakon :DD

Köszi,

P.

[ Szerkesztve ]

(#45421) devil-k válasza Mezga Aladár (#45414) üzenetére


devil-k
nagyúr

Érdekes. Nekem is kb. akkor kezdett el rosszalkodni az a kis mocsok!

- mozi bolondéria -

(#45422) Mezga Aladár válasza devil-k (#45421) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Összeesküvés!? :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45423) devil-k válasza Mezga Aladár (#45422) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehet! Mint az androidos telefonoknál, ahol "x" idő múlva el kezd lassulni a rendszer. Még ilyet! :)

- mozi bolondéria -

(#45424) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Tudnátok pro-kontrákkal alátámasztani, hogy androidos, vagy inkább windows-os lejátszót vegyen inkább az ember? Nem tudom eldönteni még mindig. Ötleteket tudnátok adni mit érdemes most?

(#45425) liszi70 válasza devil-k (#45423) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mint az androidos telefonoknál, ahol "x" idő múlva el kezd lassulni a rendszer."

Ezt már hallottam én is. Nincs az a rossz, amit én el nem tudok képzelni a gyártókról a haszon maximalizálása érdekében, de azért megkérdezem: Ez tényleg így van???
Magam is tapasztaltam hasonlót a saját telómmal kapcsolatban, de nem vagyok benne biztos, eléggé megfoghatatlan a dolog, és lehet, hogy a lassításról szóló előzetes információm is befolyásol abban, hogy ilyet éreztem.
Nem arról van szó, hogy az újabb alkalmazások már nagyobb rendszert igényelnek, és a régi "vas" egyre kevésbé bírja? :F

[ Szerkesztve ]

(#45426) Dorian válasza liszi70 (#45425) üzenetére


Dorian
félisten

Valóban kezd belassulni, és pont ugyanazokat az alkalmazásokat használom, mint újkorában.
Mostani telómnál 1 éves kora környékén kezdtem ezt érezni, néhányszor már elgondolkodtam, hogy földhöz bszom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45427) devil-k válasza liszi70 (#45425) üzenetére


devil-k
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy így van. Nem érdekük, hogy egy rendszert (no meg a hozzá köthető hardvert) sokáig, akár 4-5 évig használj hibamentesen. Vagy a másik út, hogy egyszerűen nem adnak ki rá újabb FW-t és ezzel ellehetetlenítenek, ha egy újabb programot szeretnél telepíteni... stb

- mozi bolondéria -

(#45428) szasanyi válasza Dorian (#45426) üzenetére


szasanyi
félisten

Ájfónom nem volt (meg is lesz), de van egy iPad3 és bár tényleg remek készülék, egy idő után ott is ugyanez a helyzet állt elő. Ahogy jönnek az újabb iOS verziók egyre lassabb a rendszer, mert - szerintem - ez is egyfajta presszió a cserére. Vegyél minden énben újat, és jó lesz az! :U

(#45429) kk831228 válasza liszi70 (#45425) üzenetére


kk831228
addikt

Általában rendszer frissítéskor szokott előjönni ez a probléma... :K Az hogy a gyártó most direkt ba..a el a frissítést, hogy vegyed a komolyabb telót ... :U Eltudnám azt is képzelni... :K Ezt az tudná megmondani aki írja a szoftvert... Gondolom az is probléma hogy csomó frissítést kell kiadniuk és sz..nak rá hogy optimalizálják a gyengébb hardverhez, az erősebb meg úgy is elviszi egy ideig... ;] Én azon az állásponton vagyok a telóval kapcsolatba hogy amíg stabil ,gyors a rajta lévő rendszer addig nem frissítek soha... :N Viszont ezt is kiküszöbölték az appokkal ,mivel azokat kell egy idő után frissíteni és azokkal ugyanúgy be tudják lassítani a telót... :K Gondolom ugyanez a helyzet a médialejátszóknál is... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#45430) Dorian válasza kk831228 (#45429) üzenetére


Dorian
félisten

Én még soha nem frissítettem rendszert mégis belassult. Pedig múltkor amikor beleesett a Dunába, felcsillant a szemem, h úgyis újat kell vennem de túlélte. ;] Annyi történt, hogy az aksi onnantól 1 napnál nem bír többet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45431) kk831228 válasza Dorian (#45430) üzenetére


kk831228
addikt

Igen olyan is van... :R Alkalmazást se frissítettél?? :U

Attól is lehet... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#45432) Dorian válasza kk831228 (#45431) üzenetére


Dorian
félisten

De, azokat igen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45433) harylmu válasza liszi70 (#45425) üzenetére


harylmu
őstag

off:

régi androidos telók borzalmasak. két éve vettem 60k-ért egy HTC-t (újonnan persze), akkor cseréltem le, mikor kb már használhatatlan volt. édesanyám samsung galaxy-ját whatsappon és facebookon kívül kb semmire nem használja. 2 éves a kisgép, de másfél percet igénybe vett mielőtt be tudtam lépni a play store-ba, hogy lefrissítsem az alkalmazásait. egyébként bármelyik ismerősöm mobilját mondhatnám (barátnőm lg f6-ja, haverom samsung s3-ja), de mindnek van baja. részemről meguntam a sz0pást és iphone-ra cseréltem a telómat, azóta boldog ember vagyok, plusz 2-3 naponta kell csak töltenem. :)
arra leszek kíváncsi, édesapám új galaxy s6-osa meddig lesz gyors.

talán pont ezért is írtózom az androidos lejátszóktól. :) inkább maradok openelec alapon, ha lehet.

(#45434) kk831228: igen, látom a srác ipad3-at frissített (gondolom ios9-re). helyében nem tettem volna. hidd el, régi iphone4-esek is baromi stabilak tudnak lenni a megfelelő szoftverrel. és tudom, hogy divat telefon (még divatosab szarozni), de engem nem zavar, mert én nem nagyon fogok szívni már.

[ Szerkesztve ]

(#45434) kk831228 válasza harylmu (#45433) üzenetére


kk831228
addikt

Pont előtted írták az ifost... ;] Gyere vissza 3 - év múlva, majd kiderül... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#45435) kk831228


kk831228
addikt

Találtam volna egy ilyen cuccost , csak nem tudom hogy digi 5.1 kimegy-e rajta... :F [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#45436) bigdigit válasza Mezga Aladár (#45414) üzenetére


bigdigit
addikt

Ugyenezt eljátszotta az a-410 is nálam.Én mondjuk többet tipródtam vele mivel először belsó vinyóról ment minden mivel újabb transmission klienst csak oda tudtam felrakni.A gyári nálam egyes torrenteknél teljesen megfogta a gépet és közebn lassan töntött csak.Kipróbáltam utána pendrive-ról a szarabb torrent klienst használva és nem akadt a kép.Így ment egy darabig de csak a zavart a torrent szarakodása.Vissza mentem belső vinyóra és most jó minden de ahogy írod lehet elég lett volna egy gyári visszaállítás is. :W

(#45437) Mezga Aladár válasza bigdigit (#45436) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lehet, direkt csinálják?
Nálam csak film lejátszás van hálózatról.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45438) c4 válasza Mezga Aladár (#45437) üzenetére


c4
őstag

Egy lejátszónak lejátszani kéne. De azt rendesen. Ahelyett, hogy ezt biztosítanák, telerakják 1000 felesleges szolgáltatással. Persze hogy xar lesz a végén.

(#45439) Mezga Aladár válasza c4 (#45438) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért az rád van bízva h., adott szolgáltatás fusson vagy sem. Nálam csak a samba/ftp fut.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45440) c4 válasza Mezga Aladár (#45439) üzenetére


c4
őstag

Persze, rám van bízva. Nálam is csak a hálózat fut. Ettől az FW még tele van szeméttel.

(#45441) Mezga Aladár válasza c4 (#45440) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez linux. Elvileg nem szemetelhetne. Mindenesetre most semmilyen egyéb appot nem telepítek.
Egy év múlva kiderül. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45442) c4 válasza Mezga Aladár (#45441) üzenetére


c4
őstag

Ha frissítik az FW-t, mindegy mit csinálsz. :)
Használtam Ubuntut, OSX-et, mind egykutya. :)

(#45443) Mezga Aladár válasza c4 (#45442) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Használtam Ubuntut, OSX-et, mind egykutya

?????

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#45444) c4 válasza Mezga Aladár (#45443) üzenetére


c4
őstag

Arra utaltam volna, egyik sem hibátlan.

(#45445) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok, megjött a Himedia Q5-öm.
Még erőteljes ismerkedésben vagyok vele, eddig felemásak az érzéseim.
Lenne első körben néhány kérdésem, hátha valaki tud itt válaszolni.

- Nektek is tele van kínai nyelvű appokkal? Biztos szuperek, de nem tudok kiigazodni a hieroglifák között.

- Miért van az, hogy a youtube-al semmi nem megy fullHD-ban, csak 720p-ben? Próbáltam playstore-ról letöltött youtube app-al, illetve letöltöttem a kodi-t, és onnan youtube-al. A tv-m egy philips 42PFL7666H/12 szóval ezzel gond nincsen.

- Úgy be lehet állítani, hogy egyből a kodi jöjjön be?

- Ez a cucc képes HDMI-CEC-re? A tv-m elvileg igen, de az istennek sem sikerül összelőnöm.

Ha valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönöm!

(#45446) c4 válasza berobi78 (#45445) üzenetére


c4
őstag

Annyit tudok, ha nem az EU verziót vetted, akkor bajban vagy, Tök más a cucc és nem kompatibilis az EU FW-el. :(

(#45447) berobi78 válasza c4 (#45446) üzenetére


berobi78
tag

ezt honnan lehet megtudni? :W 220volt-ról vettem. legfeljebb megy vissza :( 14napon van rá..
ezen nem volt gyárilag kodi, DriftD1GP azt írta, hogy az övén mintha alapból lett volna.

(#45448) c4 válasza berobi78 (#45447) üzenetére


c4
őstag

Próbáld meg telepíteni a legfrissebb EU FW-t rá. Más a hardver a két verzió közt.

Ezt kell látnod utána.

[ Szerkesztve ]

(#45449) coolrob válasza berobi78 (#45445) üzenetére


coolrob
aktív tag

Cec et nem tud sajna.
Hogy néz ki a tiéd teteje? Valahol olvastam hogy az eu-s tetején csak annyi van írva hogy himedia, a kínai verzión meg más is van.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#45450) paryxx válasza berobi78 (#45447) üzenetére


paryxx
tag

Na ebbe én is beleszaladtam, :W
Enyémen sem volt gyárilag Kodi,csak egy rakás használhatatlan kinai app.
Lifeforce vele kell felvenni a kapcsolatot ezen a fórumon,ők árulják.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.