Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) ETOM válasza wutuka (#2149) üzenetére


ETOM
addikt

A pendrive-s megoldással mi a problem?

(#2152) AtHoS válasza ETOM (#2151) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet az, hogy az a legbiztonságosabb :DDD

read-only mode on the forum

(#2153) Ediva8 válasza wutuka (#2149) üzenetére


Ediva8
tag

Most akkor melyik típusú alaplapod van?
ASUS P8Z68-V vagy ASUS P8Z68-V Pro,mert nem ugyanaz a két BIOS fájl. :K

(#2154) wutuka válasza Ediva8 (#2153) üzenetére


wutuka
aktív tag

P8Z68V.
Ennek megfelelő BIOS-t töltöttem le a hivatalos terméktámogatás oldalról.
AI Suite-val közvetlenül a netről is frissíthetsz,nem is kell letölteni a file-t.
Nekem egyik módszerrel sem megy,mert BIOS Image file kellene.Csak nem értem miért,nem értem mi az,és honnan lehet szerválni ilyent...

Lionel Messi : The Best !

(#2155) wutuka válasza ETOM (#2151) üzenetére


wutuka
aktív tag

Nem próbáltam pen drive-ról frissíteni,de sem file-ból,sem az ASUS szerverről nem tudok...

Lionel Messi : The Best !

(#2156) Kissjeno válasza polgi803 (#2136) üzenetére


Kissjeno
tag

Nekem low profil van csak 1,5 V-os p8z68-V alaplapban semmi gond vele beállítottam biosban az XMP profilt és egyszerűen teszi a dolgát.

(#2157) jeni válasza Tody56 (#2126) üzenetére


jeni
félisten

a Bios 2001-ről vissza tehető a korábbi BIOS verziókra?
mintha olyat olvastam,hogy ha fel van rakva akkor már nem tehető vissza a korábbira,ha netalán gubanc van.

(#2158) tomic válasza jeni (#2157) üzenetére


tomic
addikt

Vissza.

(#2159) polgi803 válasza Kissjeno (#2156) üzenetére


polgi803
őstag

Végre valaki...! :R Köszi, akkor nyugodt szívvel veszem meg! :R

(#2160) jeni válasza tomic (#2158) üzenetére


jeni
félisten

vettem a bátorságot
feltettem,sajni nem lehet vissza tenni az AI Siute II és a Bios alól sem

(#2161) ETOM válasza jeni (#2160) üzenetére


ETOM
addikt

mi a gond a 2001-el?

(#2162) jeni válasza ETOM (#2161) üzenetére


jeni
félisten

Először nem akart menni a Bluetooth funkció,pedig a Biosban OKés volt.
Mivel beta volt abban a tudatban voltam a 2001-s BIOS nem okés.
Valamelyik oldalról leszedett Asus Atheros Blutusz Deluxe program lehetett a rossz.
Így leszedtem a gyári oldalról a drivert.
Most megy rendesen de azért mióta meg van az Asus lapom az jó,hogy benne van hardverileg,de a hatósugara elég gyengus. A jó oldala az,hogy nincs kompatibilitási gond vele.

(#2163) sampe válasza jeni (#2162) üzenetére


sampe
aktív tag

szoftveresen lehet biost downgradelni, az ai suitéval, csak be kell pipálni

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2164) SkyS1gn válasza sampe (#2163) üzenetére


SkyS1gn
félisten

na mivan te bc2 isten X)
itt osztod az észt? :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2165) sampe válasza SkyS1gn (#2164) üzenetére


sampe
aktív tag

:D már nem bczek most, assassins creed brotherhoodot küdöm :D jövőhéttől visszatérek bczni, jössz majd?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2166) SkyS1gn válasza sampe (#2165) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem, megyek BF3azni, aztán más nem is fog létezni számomra!!! :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2167) Kissjeno


Kissjeno
tag

Sziasztok !

Kérdezném az alaplap tulajokat, hogy a biosban a cpu és a ház min duty cycle értékeket mennyire tudja levinni. Nekem a p8Z68-V-ben a CPU-t 20%-ra, a házventit pedig 60%-ra engedi levinni, Az alaplap manual szerint mindkettőt 0-100%-ig lehetne szabályozni
Mi lehet a probléma? A 801-es bios van fent

[ Szerkesztve ]

(#2168) jeni válasza sampe (#2163) üzenetére


jeni
félisten

na azt a :F pipás részt sehol sem találom benne :DDD :R

(#2169) sampe válasza jeni (#2168) üzenetére


sampe
aktív tag

parancsolj

(#2167) Kissjeno Nálam is csak eddig lehet, ha problémák vannak a zajjal, érdemesebb egy ventiszabályzót beszerezned

[ Szerkesztve ]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2170) Kissjeno válasza sampe (#2169) üzenetére


Kissjeno
tag

Azért a 48000 Ft-os lap mellé ne kelljen már külön ventiszabályzót venni. Ezt nem tudják beleírni a biosba.

(#2171) sampe válasza Kissjeno (#2170) üzenetére


sampe
aktív tag

Pedig de :D erről szól a pcs ipar

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2172) jeni válasza sampe (#2169) üzenetére


jeni
félisten

ÁÁÁÁÁÁÁÁ ott?
én meg simán pendrive egységes keresztül próbálkoztam és ott nem találtam azt a részt. most,hogy mutatod rákerestem és tényleg ott v :U

(#2173) jeni válasza jeni (#2172) üzenetére


jeni
félisten

sajni nem mert mivel a 2001-s nagyobb ezért vissza felé nem lehet.

(#2174) st0ff válasza jeni (#2173) üzenetére


st0ff
tag

Sziasztok!
Most vettem egy ilyen lapot, es az integralt audiot hasznalom. Jelenleg egy sennheiser füles van beledugva, es arra lettem figyelmes, hogy van egy furcsa alapzaja. Kicsit utemes, mintha a tap lenne. Viszont amikor terhelem a procit (uj lapot nyitok a bongeszoben, vagy porgetek egy pdt-et), akkor megszunik. Amikor abbahagyom a terhelest, megint jon. Eleg idegesito... Van ötletetek mitől lehet? Valahogy az áramra gyanakszom, de másik elosztóba is próbáltam dugni a tápot(mondjuk másik fali aljzatba nem).

Köszi

(#2175) ETOM válasza st0ff (#2174) üzenetére


ETOM
addikt

nem ház előlapra dugod a fülest?

(#2176) st0ff válasza ETOM (#2175) üzenetére


st0ff
tag

de igen! az a furcsa, hogy az elozo gepemmel ugyanez volt, pedig ott hatra dugtam, es nyilvan teljesen mas konfig volt.
Van valami otleted esetleg?:)
koszi

(#2177) polgi803 válasza st0ff (#2176) üzenetére


polgi803
őstag

Nekem ugyanilyen lapom és fülesem van,de nekem nincs ilyen gondom...a tápom CM GX 450... :F

(#2178) ETOM válasza st0ff (#2176) üzenetére


ETOM
addikt

Nekem ugyanez van szerintem az a kábel ami az előlapra megy átveszi a "zajt" a videokártyától táptól stb.. viszont ha hangszóróra dugom a fülest akkor nincs zaj próbáltad már úgy ezen a gépeden?

[ Szerkesztve ]

(#2179) st0ff válasza ETOM (#2178) üzenetére


st0ff
tag

meg nem, de ma ki fogom probalni.
nekem is cm gx450 van, szoval valoban nem ertem a problemat.
Amugy nagyon jo, mert ahogy bedugom elore, kikapcsolja az hangfalakat, szoval eleg okos, csak ez az alapzaj orjito:S

[ Szerkesztve ]

(#2180) ETOM válasza st0ff (#2179) üzenetére


ETOM
addikt

Ez a ház hibája lesz mint láthatod nekem is sharkoon házam van valószínűleg gyenge minőség az előlapi cucc.

tényleg idegesítő főleg egy sennheiser fülesnél az ember elvárja a csúcs minőséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#2181) st0ff válasza ETOM (#2180) üzenetére


st0ff
tag

ja hogy a nekem ugyanez van, az a hibara vonatkozik! azt hittem az alkatreszekre, le is csekkoltam.
Ezek szerint nem javul meg...
Az az idegesito, hogy a Value hazat vettem, nem az simat. legszievsebben felhivnam oket, hogy most valaki jojjon ide, es csinalja meg, mert en nem fogok a hazzal kezemben ujra bkv-zni...
De tenyleg, mi a megoldas? Talaljunk ki valamit!:)

(#2182) sampe válasza st0ff (#2181) üzenetére


sampe
aktív tag

új hangkártya :DDD

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2183) st0ff válasza sampe (#2182) üzenetére


st0ff
tag

volt otthon talonban egy SB Live! 5.1, de nem elvezi a win7 tamogatasat...

(#2184) sampe válasza st0ff (#2183) üzenetére


sampe
aktív tag

google, w7 driver? :D

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2185) st0ff válasza sampe (#2184) üzenetére


st0ff
tag

van, de pl nem tamogatja ha 2 giganal tobb ramom van. Na de ebbe ne menjunk bele:)

(#2186) sampe válasza st0ff (#2185) üzenetére


sampe
aktív tag

azigen :D

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2187) AtHoS válasza st0ff (#2183) üzenetére


AtHoS
nagyúr

3k egy sima audigy vagy ha kifogod audigy 2

Én mostanában vettem egy külső fejes erősítőt, amin van vonali kimenet is hangfalaknak. Nem szeretnék parttalan vitát indítani a témában így csak annyit írok, hogy: eddig azt hittem marha jól szólt a pc-s hangfalam audigy/audigy 2-ről. Most rá kellett jönnöm, hogy közelében sem volt annak amit ki lehet belőle hozni egy megfelelő hangkártyával :Y

read-only mode on the forum

(#2188) st0ff válasza AtHoS (#2187) üzenetére


st0ff
tag

az lenne a jo, ha alapesetbe a hangfalak szolnanak, es ha bedugom a fulest, valtson arra, ne kelljen szorakozni. Ezt a haz most meg is valositja, de ugye recseg. Na most ha veszek egy hangkartyat, akkor azzal hogy tudnam megvalositani ezt?:)
Nem zarkozom el a hangkartyatol, mert van igenyem a jo minosegu zenere!

(#2189) AtHoS válasza st0ff (#2188) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Úgy, hogy a hangszóró és a füles más-más hangkártyára lenne kötve.

A mai szoftverekben (lejátszó programok) szépen lehet konfigurálni, hogy melyik lejátszó eszközön szólaltassa meg a médiát.

Persze, az már valamivel bonyolultabb probléma, ha játszol egy gammával és menet közben úgy gondolod, hogy fejhallgatón kívánod hallgatni tovább.

Ez utóbbi esetre megoldás lehet, ha olyan hangfalad van, amin van fejes kimenet. Ekkor ugyanúgy némul a hangfal, bedugod a fejhallgatót.

Anyagiak függvényében (magyarul elég drágán) lehet keríteni külső hangkarit (lásd amit fentebb írtam), amin van fejhallgató és vonal szintű hangfal kimenet is. Ami nálam van, azon van egy kis kapcsoló, amivel tudom váltani, hogy a fejes vagy a hangfal szóljon, még csak dugdosnom sem kell semmit. Nagyon szépen szól róla a hangfal is, a fejesről nem is beszélve :D
Persze már nem 3k kategória volt, szóval erősen megfontolandó, hogy van-e igény egyáltalán rá.
Én minden esetre nem bántam meg, hogy beleinvesztáltam.

read-only mode on the forum

(#2190) st0ff válasza AtHoS (#2189) üzenetére


st0ff
tag

es pontosan milyen kartyarol van szo?:)
amugy ozaki hm080-om van, nincs ugyan rajta ilyen kimenet, de nem tervezem levaltani:)

(#2191) Bodor válasza st0ff (#2188) üzenetére


Bodor
veterán

Azt hiszem ezzel megoldódna minden problémád, a szoftverében csak beállítod, hogy ha az előlapba bedugod a fülest, akkor automatikusan némuljon el a hangfal kimenet, és kész. Nekem az elődje van meg de nagyon szeretem! Csak hát az ára nem túl szimpatikus. De ha szereted a minőségi hangot, és megfelelő erősítőd és hangfalad is van hozzá.... !

(#2192) AtHoS válasza st0ff (#2190) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az a külső kártya a hangfalrendszered számára nem lenne megfelelő, mivel "csak" sztereó, de fejhallgató erősítőnek (éppen ez a fő funkciója) megfelelő lenne: [link]

Sajnos elég körülményes a beszerzése, de olcsóbban jutottam hozzá, mint amit Bodor linkelt hangkártyát.

Ha sokszor előfordul, hogy játék közben úgy döntesz, hogy fejesről hangfalakra (avagy éppen fordítva) váltasz menet közben, akkor a Bodor által linkelt kialakítású hangeszközök (a saját front panel miatt) lesz számodra az ideális megoldás. Ha ilyen nem sűrűn szokott előfordulni, akkor olcsóbban megúszod egy Audigy vagy Audigy 2 -vel, úgy, hogy a hangrendszert és a fejest más-más hangeszközre kötöd és a lejátszó programokban állítod be melyiken szólaljon meg. Sajnos ahogy észrevettem játékoknál nagyon ritkán vagy egyáltalán nincs ilyen váltogatási lehetőség.

De igazából ezt neked kell eldöntened, mert a legkényelmesebb számodra az 5.1-es hangrendszer miatt szerintem a linkelt front paneles kialakítás.

Vagy házcsere ;]

read-only mode on the forum

(#2193) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Az p8p67 LE, sima és Pro verzió közt tuningban és megbízhatóságban tapasztalt vmi különbséget? A felszereltséget nem nagy dolog megnézni, de inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

(#2194) stm_ válasza csucsbicep (#2193) üzenetére


stm_
tag

Ez engem is érdekelne!

(#2195) sampe válasza csucsbicep (#2193) üzenetére


sampe
aktív tag

az le és a sima verzió között a cpu tápellátásában van a legnagyobb különbség a sima és pro verzióban 12+2 ha jóltudom, az LE( butított) verzióban 6+1 ergo tuningra kevésbé alkalmas elviekben

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2196) airmax


airmax
csendes tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne h a p8p67 evo hogyan viszonyul a CORSAIR DDR-3 8Gb/1600 KIT Vengeance blue (CMZ8GX3M2A1600C9B) ??
Volt vele valakinek problémája :))

(#2197) csucsbicep válasza sampe (#2195) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az én is láttam, de ennek a gyakorlatban mekkora jelentősége van? Ezért lennék kíváncsi, hogy mennyire elégedettek ezekkel a lapokkal.

(#2198) sampe válasza csucsbicep (#2197) üzenetére


sampe
aktív tag

cimborámnak LE lapja van i32300al nincs gond vele, az én elgondolásom szerint ha egy LE lapban akarsz tuningolni egy K-s végű procit akkor mondjuk nem 5,5 ghz-re hanem "csak" 4-4,5 re megy az órajel talán :) elvileg stabilabb a tápellátása ezzel a processzornak, szóval nem ingadozik a feszültsége, mert elképzelhető h amikor véletlenül kevesebb feszkót kap mint ami kéne, akkor kékhalálozik, de ez mondom csak az én agyszüleményem :),

ámbár az is lehet, hogy érdembeli különbség nincs, aki teheti, illetve szüksége van rá, úgy is jobban felszerelt lapot vesz, szvsz egy "sima" p8p67 sokak igényeit ki tudja elégíteni, én tökéletesen meg vagyok vele elégedve, a proci megy 4ghz-n, a ramok 1600an, a bf3 elfut így is, úgy is :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2199) sampe válasza airmax (#2196) üzenetére


sampe
aktív tag

vígan elmegy vele szerintem, direkt szandikához van optimalizálva a honlap szerint, és 1,5 voltos, ha nagyon allergiás vagy a ramokra, érdemes átnézni a lap QVL listáját, én is az alapján választottam az Adata XPG gaming ramom (2X4gb)

hozzáteszem, még egy papíron 1,9V-os ocz reaper rammal is megbirkózott 1,55 volton ;] (nekem sima lapom van)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2200) csucsbicep válasza sampe (#2198) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Konkrétan az árkülönbség miatt voltam rá kíváncsi, hogy megéri-e vagy sem a drágább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.