Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) AtHoS válasza kranazoli (#2900) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerintem USB2 a minimum és BIOS beállítások között sem találtam, hogy USB sebességre ráhatása lenne valamelyik menüpontnak. Pedig régebbi lapokon lehetett állítani FULL és Hi speed között

read-only mode on the forum

(#2902) Csorbi válasza kranazoli (#2900) üzenetére


Csorbi
addikt

Már kb. 6-7 éve senki nem tesz a deszkáira USB 1-es portot...

(#2903) sestertius


sestertius
őstag

Üdv!

P67 chipsetre épülő ASUS Maximus IV Extreme tulajt keresnék ram próbára - ha sikeres, én is ilyen lapot vennék. Nem tudnátok véletlenül ajánlani valakit..? Nem tudtam hol kérdezzem, azért ide írtam.

Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2904) sestertius válasza sestertius (#2903) üzenetére


sestertius
őstag

Már találtam....

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2905) 5urvivor válasza kranazoli (#2892) üzenetére


5urvivor
csendes tag

A processzor felől jövő cicergő hangot szerintem tényleg a processzor adja. Ez a hang az energia takarékos üzemmódok kikapcsolásával megszüntethető nálam a következő eredménnyel:
C3/C6 state off: megszűnt a cicergő hang magas frekvenciás része.
C1 state off: megszűnt a mélyebb cicergő hang is.
Azonban ha a c1 state-et kikapcsoltam a processzor fogyasztása ("Desktop" módban) 3-4wattról kb. 20 wattra emelkedett.
Terhelés alatt (játék) ilyen hangokat nem hallottam.
Mi ebből a tanulság? Folyamatosan játszani kell! :D

Gigabyte Z68AP-D3 / I5 2500.

Hasznos: http://www.hardwaresecrets.com/article/Everything-You-Need-to-Know-About-the-CPU-C-States-Power-Saving-Modes/611/2

(#2906) kranazoli válasza 5urvivor (#2905) üzenetére


kranazoli
senior tag

A végéhez. 1értelmű:

Nézd meg CPU-Z-vel az órajelet ha C1E enabled; vagy disabled. Ha ez utóbbi akkor állandóan max. órajelen fog tekerni tök feleslegesen. Ha engedélyezve van, akkor dinamikusan vissza fogja venni akár 50%-al és újra megemeli ha kell vmiért... A C1E-t ajánlott engedélyezni. A többi másodlagos a C1E-hez viszonyítva, főleg desktop gépen ahol nincs akksi.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2907) The.Bali válasza 5urvivor (#2905) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Igen, de ez nem a legfaszább megoldás azért, hogy az ember kikapcsolja a hasznos energiatakarékossági funkciókat..
Ezek szerint nem csak ASUS deszkák esetén áll fenn a cicergő hang. MSI lapokról is olvastam és most Gigabyte. Hát nem megnyugtató...

"Mi ebből a tanulság? Folyamatosan játszani kell! :D"
hehe :D jogos! ott a pont :))

(#2908) SkyS1gn válasza The.Bali (#2907) üzenetére


SkyS1gn
félisten

én meg még sohasem tapasztaltam ilyen jellegű hibát...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2909) veze válasza SkyS1gn (#2908) üzenetére


veze
őstag

nálam sem cicereg semmi....

(#2910) Zodicus válasza SkyS1gn (#2908) üzenetére


Zodicus
senior tag

Nálam is minden rendben. Néma, mint a tök.

(#2911) kranazoli válasza Zodicus (#2910) üzenetére


kranazoli
senior tag

Én ha füles van rajtam, akkor hallom miről is van szó. Hangszórón keresztül nem. Ill. ott is lehet vmi sistergést hallani, amikor fut a Windows 7 teljesítmény index felmérése és be van kapcsolva a C3E és C6E.

Előző Giga lapom is csinálta ezt az anomáliát.

Azonban ha csak a C1E van, akkor teljesen kussban van.

Szerintem meg a megoldás vmi dedikált hangkártya annak, akinél nagyon vészes a helyzet. Annál szerintem nincs ilyen bug...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2912) zoleeno1 válasza The.Bali (#2907) üzenetére


zoleeno1
addikt

+1, nálam sincs semmi cicergés, néma mint a sír. Milyen tápod van, mert olyat hallottam már, hogy a táp-lap nem szerette egymást valamiért és abból adódott a cicergés. Ha van rá lehetőséged próbáld ki egy másik táppal is.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2913) veze válasza kranazoli (#2911) üzenetére


veze
őstag

nekem asus xonar xd van.
de akinek cicereg az hangkártya nélkül is hallja, vagy nem?

(#2914) kranazoli válasza veze (#2913) üzenetére


kranazoli
senior tag

Én arra gondoltam, aki a hangszóróból hallja. Én csak onnan hallottam ilyesmit. Nem fizikálisan cicergett vmi a gépben. Tipikus alaplapi csipogó összeszedi a zajt probléma.

Mindig elfelejtem, hogy van akiknél fizikálisan cicereg vmi a gépből...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2915) 5urvivor válasza kranazoli (#2911) üzenetére


5urvivor
csendes tag

Félreértés ne essék: nem a hangszóróból jön a hang, hanem az "alkatrészekből". Egyébként pont most építettem át az egész gépet. Volt benne egy X-fi, most alaplapi. Mindkettőnél hallani, de mint említettem ez nem is fontos... Két táp is ki lett próbálva. Egyik FSP SAGA 450W, másik FSP AURUM 500W. A hang mindkettőnél hallható. Nem elviselhetetlen csak feltűnő a többi csendes alkatrész mellett.

[ Szerkesztve ]

(#2916) 5urvivor válasza kranazoli (#2906) üzenetére


5urvivor
csendes tag

Ja és köszönöm a CPU-Z-s tippet. Igazad volt, ha a C1 be van kapcsolva akkor 1600Mhz környékére is leviszi a frekvenciát.

(#2917) The.Bali válasza zoleeno1 (#2912) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Igen, ez állítólag tényleg igy van. Alaplap-táp kombók nem szeretik egymást. Chieftec 500W CTG 500 80P tápom van és P8P67LE lap. Sajnos még lusta voltam másik táppal próbálni, de valszeg akkor megszűnne a cicergés.

(#2918) zoleeno1 válasza The.Bali (#2917) üzenetére


zoleeno1
addikt

Hehe, az a vicc, hogy nekem is Chifi CTG 500-am van, Asus P8P67 Rev3B3 és néma :) De ettől simán elképzelhető, ha legyőzöd a lustaságot próbáld ki egy másikkal hátha. Tudom, nehéz, én arra is hetekig készülök lelkiekben, hogy kifújjam a gépházból a port néha :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2919) 5urvivor


5urvivor
csendes tag

Megtaláltam a "tücsköt" a gépben! :) Ekkora szívást... :D

A cicergő hangot a (gyári) procihűtő adta! Amikor a C1 üzemmód be volt kapcsolva akkor a ventilátor is kisebb fordulatszámon pörgött, mert kisebb volt a frekvencia, fogyasztás..stb.
Kb 1000-1200-as fordulat szám körül adta a hangot (ami egyébként kísértetiesen hasonlít a rossz kondenzátor hangjához).1600-tól fölfelé már nem volt hallható.
Terhelés alatt azért nem lehetett hallani, mert a procihűtő is felpörgött.
Átmeneti megoldás: Smart fan control off.
Végleges megoldás: úgy repül ki a gyári hűtő a gépből, hogy csak úgy ciripel. :)

(#2920) sestertius válasza 5urvivor (#2919) üzenetére


sestertius
őstag

"Végleges megoldás: úgy repül ki a gyári hűtő a gépből, hogy csak úgy ciripel."

Végül is a gyári hűtő nagyjából ennyire jó... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2921) kranazoli válasza sestertius (#2920) üzenetére


kranazoli
senior tag

Na, ez Nekem sem fordult meg a fejemben. Triviális volt, hogy senki sem használja a gyári hűtőt.

: D

@5urvivor:

Nekem ilyen van:

ARCTIC COOLING Freezer Xtreme Rev 2 Webshop Ár: 10.160Ft

Ajánlom!

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2922) zoleeno1 válasza kranazoli (#2921) üzenetére


zoleeno1
addikt

i5-2400, gyári hűtő, artic cooling mx-2 paszta, idle: 35 fok, 100%-ra terhelve 60. Néma mint a sír. Minek is ide másik hűtő? :U

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2923) keke69 válasza zoleeno1 (#2922) üzenetére


keke69
őstag

Ártani nem használ,de azért én is cseréltem Thermaltake Frio

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2924) 5urvivor


5urvivor
csendes tag

Köszönöm a tippeket. Nézek valami csendeset... Egyébként én sem használtam eddig a gyárit, de most úgy voltam vele hogy miért is ne, ha ez is teszi a dolgát. Most már legalább tudom "miért is ne." :)

[ Szerkesztve ]

(#2925) SkyS1gn válasza zoleeno1 (#2922) üzenetére


SkyS1gn
félisten

hát alapon lehet elköszörül de aki tuningol annak érdemesebb vmi combosabb darabot vennie...
én perpill vizezésre gyűjtök, vga-val karöltve :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2926) ProciVettel


ProciVettel
tag

Hali. Nektek is behalt az asus oldala?

(#2927) lizakattila válasza ProciVettel (#2926) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hol működik, hol nem.
Néha a magyar hajlandó betölteni, néha a global.... :F

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2928) kranazoli válasza ProciVettel (#2926) üzenetére


kranazoli
senior tag

Igen.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2929) sestertius


sestertius
őstag

Máskor azért szokták írni hogy karbantartás vagy valami, nem..? De igazából már többször is előfordult, hogy nem jött be az oldal, a magyar oldalt meg a hiányosságai miatt már nem is nézem... :U

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2930) ProciVettel


ProciVettel
tag

P8P67 BIOS 3207
1.Improve system stability.
2.Improve memory compatibility.
3.Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx?SLanguage=en-us
* Enable support for Intel Next Gen 22nm Processor E1 stepping MP version CPU.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2931) lizakattila válasza ProciVettel (#2930) üzenetére


lizakattila
senior tag

Nah, ez este megy is fel.
Bár én még mindig a 2103-at használom, a 2303-as nálam valamiért nem volt olyan jó, mint az előtte lévő. Hátha ez... hoz valamit a konyhára. :)

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2932) ProciVettel válasza lizakattila (#2931) üzenetére


ProciVettel
tag

Átlett rendezve egykét dolog leginkább. Meg lett 4 uj fesz opcio.

Itt látni: [link] De nem hiszem, hogy fontosak.

Elsőre ennyi. :)

(#2933) ProciVettel válasza lizakattila (#2931) üzenetére


ProciVettel
tag

dupla.

[ Szerkesztve ]

(#2934) sestertius válasza ProciVettel (#2930) üzenetére


sestertius
őstag

Hah, bárcsak működne vele a régi ramom, nagyon kíváncsi leszek rá... a korábbi memória kompatibilitási problémákat orvosoló bios nem oldotta meg a helyzetet... :B

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2935) kranazoli válasza ProciVettel (#2930) üzenetére


kranazoli
senior tag

Dánkesőn! :R
Lájkolom az ASUS-t.
: D

Most először volt hibám frissítés után:

Frissítés után ismét belépve BIOS-ban állandóan azt írta ki, hogy "Failed to Load" és ezt többször egymás után... (fingom sincs miért...) Aztán másodszor is ráküldtem a frissítést kiírta, hogy "Successfully ..." restart és utána minden okés volt.

Rendszer indításkor Nekem a Seven talált vmi új eszközöket ACPI ventillátor, ill. a szokásos, hogy a Windows teljesítmény index-et újra le kellett futtatni. De ez most csak pár pillanat volt.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2936) ProciVettel válasza kranazoli (#2935) üzenetére


ProciVettel
tag

:R ja énis nem hanyagolják :D
Nekem jól ment bár mintha más lett volna a frissítés kicsit fullra leállt gép utána írta ki, hogy bios updated no restart stb.. Mindenesetre nekem felment szépen mint a többi.

[ Szerkesztve ]

(#2937) kranazoli válasza ProciVettel (#2936) üzenetére


kranazoli
senior tag

Én az elsőre egyáltalán nem is emléxem. XD
Du-i szunyókálásomból keltem fel, ültem a gép elé, olvastam a hsz-ed, letöltöttem a ROM fájlt és frissítés... Az első frissítésből annyira emléxem, amit lentebb írtam az előzmények már kiestek. XD

Nekem is teljesen leállt a gép. De ez eddig is így volt, vagy nem?!

Mind1, a lényeg, hogy tolják az update-eket. Nájsz!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2938) ProciVettel válasza kranazoli (#2937) üzenetére


ProciVettel
tag

Hát én se emlékszem, hogy volt megmondom öszintén :C Pedig jó párat frissíttettem már erre a lapra.

[ Szerkesztve ]

(#2939) SkyS1gn válasza kranazoli (#2937) üzenetére


SkyS1gn
félisten

tényleg szép tőlük hogy frissítgetik a nem überhighend lapjaikat, főleg most mikor a 7-es chipsetes lapjaikat szórják :)

holnap énis feltolom ;)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2940) sestertius


sestertius
őstag

Nekem sikerült, indult szépen utána. Ami "látható" eddig, hogy a bios betöltésekor felvillanó fehér csíkocskák eltűntek. A ramok frissítésénél meg úgyis csak az új megjelenő ramokra gondolnak - szerintem -, mert ezzel az új bios-al sem mentem semmire, az a ram nem megy benne, amit szerettem volna, szóval beljebb nem vagyok... :U

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2941) SkyS1gn válasza sestertius (#2940) üzenetére


SkyS1gn
félisten

pontosan milyen ramok?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2942) sestertius válasza SkyS1gn (#2941) üzenetére


sestertius
őstag

KHX2000C8D3T1K2/4GX (Kingston HyperX) - ebből kettő, azaz 8 GB.
2000-es ramok, 1866-on 7-8-7-20 időzítéssel dolgozna, ha menne....

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2943) sestertius


sestertius
őstag

Mintha olyan érzéki csalódásom lenne, hogy gyors a gép, gyorsabb, mint volt... szerintem csak tudat alatt akarom megmagyarázni magamnak, hogy szükséges volt a bios frissítés... :D
Egyébként gondolom a legfontosabb érdeme az új 22nm-es procik kezelése lenne, ha jól gondolom...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2944) lizakattila válasza ProciVettel (#2932) üzenetére


lizakattila
senior tag

Nah, feltettem az új biost. Már maga a frissítés is érdekes volt. Eddig 1 lépésben megcsinálta (frissítés, pendrive ki, újraindul, örül).
Most ugyanerre hibát dobott, aztán újra be kellett olvastatni, de utána sikerült.
Elsőre viszont az eddigi stabil beállításom olyan kékhalált dobott, hogy csak lestem.
Aztán végül csak sikerült újra belősni ugyanazt.
Hát érdekes... :U Biztos nagyon új még és be kell járatni. :DDD

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2945) keke69


keke69
őstag

Én sem vagyok sokkal szerencsésebb,mindig mire rászánom magam az új bios frissítésre tuti,hogy 2-3 napon belül megjelenik az új:)
De ezt most kihagyom,megvárom a következőt!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2946) ProciVettel válasza lizakattila (#2944) üzenetére


ProciVettel
tag

Akkor: 1.Improve system stability. Facepalm! :DDD
Nálam jók a régi beállítások szerencsére :)

(#2947) SkyS1gn válasza ProciVettel (#2946) üzenetére


SkyS1gn
félisten

va rá mód hogy elmentsem a mostaniakat és az új biossal betöltsem újra? folyton mindent vissza kicsit uncsi :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2948) kranazoli válasza sestertius (#2943) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nagyon nem szoktam az ilyenekkel egyetérteni, de most 2. napja, hogy fent van az új BIOS és lehet van abban vmi amit írtál.

Én vhogyan simábbnak érzem most az alkalmazások futását. És mintha valóban olyan tisztább, szárazabb, biztonságosabb :) érzést nyújtana ez az új BIOS.

Mondjuk minél jobb egy BIOS annál jobb a rendszer is az tény. Azért az alap rutinok BIOS szinten vannak. Minden más ezekre a rutin-okra épít. Érdekes, de jó.
: D

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2949) sestertius válasza kranazoli (#2948) üzenetére


sestertius
őstag

Én a játékok indításánál - és futásánál!!! - vettem észre, amin egyértelműen, az a Dirt3. Meg is lepődtem, de végül is örülünk.... :D

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2950) bitmad


bitmad
aktív tag

Sabertooth-ra nem adnak ki új biost? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.