Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) jeni válasza SkyS1gn (#2098) üzenetére


jeni
félisten

Még az új proci nem jelent meg. Lehet,hogy másban javítana

(#2102) SkyS1gn válasza jeni (#2101) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tudom hogy nem :) Nem is vennék bele, minek :D
Csak aki frissítette annak mi változott vagy rosszabbodott/javult?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2103) Atimester válasza SkyS1gn (#2102) üzenetére


Atimester
aktív tag

Korábban már én is kérdeztem több hozzászólótól és vissza is kerestem erre, de eddig senkinek nem változott semmi, függetlenül, attól hogy melyik verzió van fent a gépén.

Attila

(#2104) SkyS1gn válasza Atimester (#2103) üzenetére


SkyS1gn
félisten

akkor feltolom sztem a legújabbat, UEFI biosban megkeresem a filet aztán go?
gondolom a bios beállítások elvesznek :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2105) kranazoli válasza SkyS1gn (#2104) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nekem a 2001-es van fent. Igen persze, hogy elvesznek a BIOS beállítások.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2106) SkyS1gn válasza kranazoli (#2105) üzenetére


SkyS1gn
félisten

feldobtam énis :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2107) sampe válasza paduc (#2085) üzenetére


sampe
aktív tag

Pont ilyen kell :)

Jövő hónapig ha meglesz, tárgyalunk róla :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2108) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Hogyan érdemes ezt az alaplapot i5-2500 procival tuningolni? A memória 1333 Mhz CL9.
(A proci nem K-s!)

[ Szerkesztve ]

(#2109) jeni válasza Zoli2 (#2108) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Most bolondítod a népet? ;] :DDD
Hogy akarsz tuning mentes procit húzni :( :((( ?
és milyen lappal?
Amit lehet emelni az a BCK,de az emelésével sem tudnál elérni semmit vele!

(#2110) Atimester


Atimester
aktív tag

Az azért túlzás, hogy tuning mentes! A sima procik (i5-2500, i7-2600) nem szorzó zárasok, hanem szorzó limitesek. Kisebb mértékben azért lehet a Bios-ban állítgatni azokat is.

Attila

(#2111) sampe válasza Zoli2 (#2108) üzenetére


sampe
aktív tag

szvsz felesleges tuningolni, kb 10-15 % ot nyersz vele, a ram meg teljesen mindegy hogy 1333on vagy 1600on megy.

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2112) tomic válasza Atimester (#2110) üzenetére


tomic
addikt

Csak nem a procit! Hanem a bclk-t.

(#2113) Atimester válasza Zoli2 (#2108) üzenetére


Atimester
aktív tag

Nos, nekem i7-2600 procim van. Az i5-2500-ast nem ismerem. Jó lenne, ha olyanok is beszámolnának róla, akiknek van, és ismerik. Mert akik csak a gyári specifikációt olvasták, könnyen nyilatkozhatnak róla tévesen!

Az i7-2600: alapban 34-es szorzóval és a BCLK:100-as értéke mellett 3,4GHz-es. A max turbó frekvencia pedig 3,8GHz.
Link: Intel honlap

De lehet növelni 39-es szorzóig, (itt van a szorzó limit) és az már 3,9GHz! A BCLK-t még lehet állítgatni 102-103 közé, és már el is értük a 4GHz-et, de ez valóban felesleges.

Szóval a többek által "tuning mentesnek" nevezett i7-2600-ban is van még 500MHz plusz, ha akarjuk. Ezt nem tudom minek kéne nevezni, mert ugye ez egyesek szerint nem tuning?

(Turbo boost funkcióval: takarékos üzemben leesik 16x100=1600MHz-re, teljes terhelésen meg 42x100=4200MHz-ig szalad fel.)

Korábban (1200-1300 hozzászólás között) én is érdeklődtem itt a tapasztalatokról, de többen határozottan állították, hogy a sima procikat egyáltalán nem lehet húzni, max néhány MHz-et. El is ment a kedvem az egésztől, még vitába is keveredtem feleslegesen olyanokkal, akik csak a hozzászólásaikat gyűjtik, miközben ostobaságokat írnak. Aztán néhány hozzáértő fórumtárstól privátban megkaptam a szükséges instrukciókat, meghagyva a fórumot a lelkes okoskodóknak.

Érdemes ez ügyben inkább külföldi fórumokat böngészni, mert itt még sajnos nem született ebben a témában hiteles és hozzáértő leírás.

Attila

(#2114) eman


eman
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget, támogatást szeretnék tőletek kérni.
Sok vacillálás után egy komplett gépcseréhez sikerült kiválasztani az alaplapot (P8P67 EVO)
Igazából lehet, hogy egy picit offtopic vagyok, de azért bátorkodom itt feltenni a kérdésemet, mert én az alaplapot tekintem a gép magjának, és tulajdonképp ehhez kapcsolódik a kérdésem. Használ-e valaki hasonló konfigot, és ha igen, mennyire van vele megelégedve, illetve ha cserélne benne, mit cserélne:

Intel s1155 Core i5-2400 3.10 GHz/6M 4 mag BOX
ASUS Intel LGA-1155 P8P67 EVO
Scythe Ninja 3 Univerzális CPU hűtő (SCNJ-3000)
8GB 1600MHz DDR3 RAM Corsair XMS3 kit (CMX8GX3M2A1600C9) (2X4GB)
ASUS Radeon EAH5570 SILENT/DI/1GD2 1GB DDR2 PCIExpress
Be quiet! Straight Power 550W BQT E8
CODEGEN 4U-500 Rack server

A gép elsősorban munkára, azonbelül hangstúdióba szánom (felvétel, editálás, keverés), semmi tunning (valahol olvastam, hogy a memókat inkább érdemes lefele húzni a hosszabb élettartam miatt). A lényeg, az atomstabil és halk működés. Mivel a gép rendszeresen hurcolva lesz ezért választottam ezt a házat.
Még egyszer elnézést ha rossz helyre írok, de talán itt van a legnagyobb esélye, hogy objektív választ kapjak.

A válaszokat előre is köszönöm

(#2115) eman


eman
csendes tag

Bocsánat! A fenti listám érvénytelen, rossz táblázatot másoltam be.

Ez a jó!

Intel Core i5-2500 3.3GHz dobozos Socket 1155
ASUS Intel LGA-1155 P8P67 EVO
Scythe Ninja 3 Univerzális CPU hűtő (SCNJ-3000)
Corsair 8GB 1600MHz PC10600 DDR3 Dual Kit 2x4GB Memória CML8GX3M2A1600C9
ASUS Radeon EAH5570 SILENT/DI/1GD2 1GB DDR2 PCIExpress
Be quiet! Straight Power 550W BQT E8
CODEGEN 4U-500 Rack server

(#2116) sampe válasza eman (#2115) üzenetére


sampe
aktív tag

Szerintem nincs gond, de egy jó hdd, esetleg ssd is jól jönne+egy combosabb hangkártya ha hangstúdióba lesz, de ez csak az én véleményem :)

Továbbá érdemesebb 3-4000 ftot rászánni és inkább egy K-s procit venni, hogy később meg lehessen cibálni a bajszát ha szükséges :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2117) eman válasza sampe (#2116) üzenetére


eman
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget, a hangkártya már megvan (Focusrite Liquid saffire 56)
Megmondom őszintén mivel nem nagyon értek a tuningoláshoz, meg még nem is nagyon próbálkoztam vele, ezért nem erőltetném annyira.
Szerintem, ha valamilyen projekthez nem elég ez a konfig, akkor szerintem ha húzom sem lesz elég, de mint írtam nem értek a tuninghoz, nem tudom mennyi kapacitástöbbletet (mennyivel több plugint) kapok (az esetleges plusz hő- és ezáltal hangtermelés, és stabilitás csökkenés rovására)
A HDD, SSD kérdés nyitott, egyenlőre még marad a jelenlegi két vinyó, mert azon vannak a futó projektek, de ebben az irányban is gondolkodom.
(SSD téren még nem vagyok elég felvilágosult :)
Engem az alaplap, proci, memóriaválasztás izgat, hogy teljesen kompatibilisek-e egymással (a RAM fesznek már utánaolvastam), és a stabilitás (problémamentesség)
Köszönöm még egyszer a véleményed, természetesen ezt is fontolóra veszem!

[ Szerkesztve ]

(#2118) sampe válasza eman (#2117) üzenetére


sampe
aktív tag

szerencsére a "tuning" ennél az architektúránál teljesen kimerül abban hogy a szorzót 33ról 40re állítod:) így máris 4ghz-n fut a prockó
nekem egy alpenföhn matterhorn-om van, a maximum hőfok amit elértem vele 41 fok volt, alapon 26 fok, és hangja sincs :)
ha ennyire érzékeny vagy ramválasztásnál érdemes az asus honlapján böngészni a ram qvl listát én azután döntöttem egy 2X4 gb-os adata xpg gaming ram mellett, nem is volt húzós, 18 ból megúsztam, természetesen a fórumon is olvashatsz több infót a ramokról, ha jól emlékszem sokan ajánlanak corsair ramokat, az a menő mostanság :)
az alaplap szerintem jó választás, ha tehetném a jelenlegit arra cserélném

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2119) eman válasza sampe (#2118) üzenetére


eman
csendes tag

Köszi, hogy mondod!

Most nézegetem az ASUS honlapján a QVL-t, és csak két gyártótól láttam 4x2 kitet. Szintén "valahol" hallottam, hogy érdemesebb inkább 2x4Gb-ot beletenni, mint 4x2Gb-ot mert az kevésbé terheli a memóriavezérlőt, (meg mostanság és is csak jókat hallok a corsairről).
Te egyébkét low profile ramot használsz? Símán befér a memória a prochűtő alá? Még nem eldöntött a ninja 3, egy kicsit meg van kötve a kezem, mert a codegen ház 4U magas (rackes) és nem megy bele bármilyen procihűtő. Ezt csak úgy tudom megoldani, hogy megveszek minden alkatrészt a prochűtőn kívül, összeszerelem, és jön a subler (a.k.a. tolómérő) aztán szaladok olyat venni ami befér :)

Miért cserélnéd le a lapodat EVO-ra? Én valahol olvastam, hogy abban már más gyártmányú ELKÓ-k vannak, de ez a forrás nem volt hivatalos.
Sőt én eleinte erősen gondolkodtam egy Sabertoothon (abban ugye tényleg más alkatrészek vannak) csak nincs rajta PCI ami szerintem még fog nekem kelleni.

[ Szerkesztve ]

(#2120) jeni


jeni
félisten

Hali
Tegnap este vissza kaptam alapomat OEM-ként kicserélték.
Elsőre még nagyot mérgelődtem magamban,hogy direkt csinálták,így,hogy véletlenül se kapjak pénzt vagy másikra vásároljam le.
Lám este mikor összeraktam a gépet és felraktam az új HDD-re a Win 7-t. Na akkor majd megpukkadtam a méregtől.
Szinte ugyan az a hiba jött ki mikor leadtam,onnantól csak két dolog jöhetett számításba
A proci és a memóriák
Kiveszem az egyik memóriát és megy rendesen,akkor még csak 1 DVD író volt rákötve.
Kötöm rá a többi 2 írót és a hiba jelenség előjött. :W
Na akkor levettem elsőre a Pioneer 216L írót. Újra indítom a gépet és elindul a BOOTOLÁS.

Ez alapján két dolog van: maga a Pioneer DVD író rossz
vagy a
másik,hogy ugyan azt a lapot kaptam vissza vagy maga a lap széria hibás,hogy 2 HDD-t és 3 DVD íróval együtt nem tud bootolni a gép.

Itt nem táp hiba lesz mert egy Corsair TX-750W az bőven elég kell ,hogy legyen a rendszernek.

Még letesztelem USB meghajtóként ,hogy valóban hibás az író-e? Kérdés az USB és a sata csatlakozás azonos-e működés alatt?

(#2121) Kissjeno


Kissjeno
tag

Sziasztok !

Megérkezett a p8z68-v alaplapom, és a ventilátorvezérléssel kapcsolatos kérdésem volna.
A házventik 14 centisek. 12 V esetén a fordulatszámuk 1000. A fan expertel szabályozom de az a probléma, hogy csak 40% a legkisebb fordulatszám amire le lehet vinni az pedig kb 680-as fordulat ezen pedig még elég zavaró a hangjuk. A 801-es bios van.

Szokjam meg a hangjukat ? vagy lehet még valamit mahinálni az alaplappal.

Köszönöm a válaszokat.

(#2122) sampe válasza eman (#2119) üzenetére


sampe
aktív tag

átlagos méretű ramom van, "tuning" bililemez hűtéssel:D a célt megteszi, szép díszes :)
a matterhorn alatt kellemesen elfér, én a sötét színű foglalatokba tettem a ramokat, a régebbi szériás (P5Q3 deluxe) lapomnál is a 2. slot volt a nyerőbb, ott narancssárga volt

őszintén szólva nekem ez a codegen ház nem szimpatikus, márcsak a márka miatt is,
vannak remek coolermaster, asus, stb házak 5-11000 ftért, ha belefér a költségvetésbe

fentebb írtam hogy a mostani lapom helyett deluxe lapom volt, felszereltségben ég és föld a kettő, azért az evot választanám, mert combossabb rajt a hűtés, és vannak rajta debug ledek, amik sok fejtöréstől megkímélik a usert rengeteg hasonló hozzászólás van, hogy "mi lehet a hiba" másrészt, 8X8 ba menne a többkártyás rendszer, és nem csak CF-et de SLI-t is támogat, a hálózati vezérlő ha csak egy kicsit is de sokkal fejlettebb nála (nem terheli annyira a cpu-t), néha jól jön egy CMOS clear gomb is, csak elhúzod a kapcsolót és nem kell az elemmel vacakolni, alaplapi reset, ill. power gomb

sabertooth-on van sima pci csati, ottvan a legalján virít :) csak csalfán beleolvad a környezetébe

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2123) sampe válasza Kissjeno (#2121) üzenetére


sampe
aktív tag

szia

az én 12centis ventijeim 40%on el se hajlandóak indulni, most 85%ra van belőve, és így hangban pont elviselhető, ha itt van az asszony és épp filmezünk vagy épp vmi mást... :D hogy ne zavarjon leveszem 0-ra,

megoldás lehet egy előlapi venti vezérlő vásárlása, revoltecék gyártanak 3kilóért 3vezérlőset, továbbá ph-n is lehet kapni olcsón,

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2124) sampe válasza jeni (#2120) üzenetére


sampe
aktív tag

szia

látatlanba néhány dolgot javasolnék, dvd író firmware frissítés, az eszközök rákötésének variálása, lehet még is csak a táp a ludas, próbáld meg másik sata erőforrásra csatlakoztatni az írót, másik konfigban kipróbálni a hddket és az írókat, vagy a dvd író a hibás :D
elnézést kérek a magyartalan mondatért, de az utasítások talán kivehetőek,
továbbá lehet túl elfogult vagyok az Asus fele, de nem hinném hogy egy deluxe lap beadná a kulcsot, számomra ez felfoghatatlan :DDD

szerk:
úgytudom ha a ram vagy a proci v valami más lenne a hibás ,a debug ledek egyből jeleznének, és a hibakódot is kiírná a kijelző

[ Szerkesztve ]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2125) jeni válasza sampe (#2124) üzenetére


jeni
félisten

a kábel variálással megpróbálkozom még az a könnyebbik része a dolognak
a Pio firm az kissé rázós lesz mert akkor vissza kell tenni az eredetit
mióta kivettem a pio 216L a gépből többszöri indításnál sincs gond be bootol a gépe rendesen

(#2126) Tody56 válasza SkyS1gn (#2106) üzenetére


Tody56
aktív tag

Én is feltettem a 2001-es beta biost a P8P67 Pro B3 lapomra. Tökéletes. Teljesen stabil.
Viszont ma kíváncsiságból megnéztem reggel, hogy hátha adtak ki véglegest.
Erre most meg abszolút nincs is fent a 2001-es beta bios. 1606-os az utolsó. Érdekes...

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#2127) kranazoli válasza Tody56 (#2126) üzenetére


kranazoli
senior tag

Itt pedig fent van:

P8P67
REV 3.0 - New P67 B3 Revision

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2128) Tody56 válasza kranazoli (#2127) üzenetére


Tody56
aktív tag

Igen itt nekem is behozza :R
Az asus support oldalán kerestem rá, ott nem találtam.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#2129) kranazoli válasza Tody56 (#2128) üzenetére


kranazoli
senior tag

Én idáig mindig csak itt néztem. :D

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2130) jeni


jeni
félisten

Hello

Kiderült az a lefagyás oka a gépemnél.

Mint írtam 2 napja,hogy a Pioneer DVD írót rákötve nem bootol be a gép win 7 alatt.
Meg van az ok: maga a Pioneer DVR-216D átfelshelve 216L-re nem szeret más DVD írót maga mellett látni !!!!!!
Az Asus(Liteon) és a Sony mennek egymással. A Pioneer se a Sony-val se a Asus-sal sem hajlandó bootloni win7 alatt. A másik gépben levő Samsunggal együtt sem nem hajlandó bootolni a gép. A sata kiosztásokat kábelesen felcseréltem és úgy sem megy.

Az a röhej a dologban,hogy önmagában,szólóban használva Pioneer hibátlanul megy és bootol rendesen a két gép.

Egy megoldás van vissza rakni a gyári 216D firmjét és ha azzal is hibázik,akkor a Pioneer író csak olyan helyre köthető be ahol nem lesz másik író.

Lehet,hogy AMD rendszerben ez a hiba nem jön elő :F Csak az Intelnél. :U

(#2131) jeni


jeni
félisten

Ismét vagyok. :K

Akinek Asus P8P67 lap valamelyik változata van és Pioneer DVR-216D írója van ne tegye rá a 216 sima és a 216L mindkét bin-it,ha nincs gondja vele mellé rakott másik íróval együtt.

Sajnos a másik DVD íróval már nem tud dolgozni a Pioneer 216L-ként,nagy valószínű,hogy a s0415431.109 bin hibás (mivel nem bír elviselni másik írót-összeakadnak a sata porton-ezért nem bootol be a windows 7)

Viszont önmagában ha nincs benne másik író akkor hibátlanul megy és rendesen bootol a windows 7.

Kipróbálás hiányában,más márkájú lappal és AMD rendszerben nem tudom,hogy működne sata módban?

USB 2.0 módban,külső ház hiányában nem tudom megnézni akkor miképpen menne. :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#2132) sampe válasza jeni (#2131) üzenetére


sampe
aktív tag

ezt örömmel hallom, örültem hogy segíthettem :) ;]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2133) Ablakos


Ablakos
őstag

Nem bírom telepíteni a Suite II csomagot. Próbáltam a patchet előtte, de nem megy. A remek hibaüzenetet hozza, hogy hiba miatt megszakadt a telepítés. Esetleg van valakinek ötlete?

(#2134) sampe válasza Ablakos (#2133) üzenetére


sampe
aktív tag

windows7 re akarod tenni? 32 v 64 bit? mi a hibaüzenet?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2135) Ablakos válasza sampe (#2134) üzenetére


Ablakos
őstag

Win7 64 bit és a hiba:

(#2136) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Van valaki aki ilyen lapban Corsair Vengeance low profile 1.35V-s 1600-as ramokat használ?Csak azért kérdem ,mert ilyet szeretnék majd venni,de szeretném tudni,hogy tuti jól működik-e vele...

(#2137) wutuka


wutuka
aktív tag

Sziasztok.
Frissítettem volna a ASUS Z68-V lapom BIOS-át,de valami nem smakkol...
No proper BIOS image file Ezt nyomatja az ASUS AI Suite
ötlet valakinek?

Lionel Messi : The Best !

(#2138) SkyS1gn válasza wutuka (#2137) üzenetére


SkyS1gn
félisten

próbáld biosból frissíteni

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2139) wutuka válasza SkyS1gn (#2138) üzenetére


wutuka
aktív tag

De mi az a BIOS image file???? :))

Lionel Messi : The Best !

(#2140) kranazoli válasza wutuka (#2139) üzenetére


kranazoli
senior tag

És töltöttél le BIOS Image fájlt is?! *.BIN formátumú. A hibaüzi, hogy nincs megfelelő BIOS fájl, bin fájl.

1.) Van az Update progi
2.) és van ami a bemenete. (egyébként ha jól emléxem net-ről is tud leszedni, de Én legutóbb BIOS-ból frissítettem pendrive-ról)

Szerintem Te nem töltöttél le BIN fájlt. Itt... válaszd ki az OS-ed. Gondolom Win7 x64, ha 8GB RAM-od van. (írd be az adatlapodra, hogy milyen OS-t használsz)

polgi803

Nem emléxem, hogy bárki írta volna ilyen lenne Neki. De biztos jó! Lehet is kapni?!

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2141) Zoli2 válasza jeni (#2109) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Igen, tudom, hogy nem K-s (tuning változat).
Abszolút nem vagyok tuningos csak az alaplap (Asus P8P67LE) bios-ában kínál valamiféle teljesítmény növekedét. Ekkor lettem kíváncsi, hogy mennyivel lehetne többet kihozni belőle és hogyan.

(#2142) kranazoli válasza Zoli2 (#2141) üzenetére


kranazoli
senior tag

Szerintem amit a Turbo Boost tud, annyit. Volt róla szó korábban, hogy a nem K-s is tuningolható, de csak egy magnak az órajelét nyomja meg.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2143) kranazoli válasza Zoli2 (#2141) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ezt olvasd el, talán van róla szó a cikkben. Már rég olvastam, csak kiragadtam egy sort:

Intel Sandy Bridge teszt

"Az Intel a Turbo Boost 2.0 révén még a K utótag nélküli processzorokon is engedélyez némi tuningot (kivételt képez az i3-as), ugyanis a Turbo Boost szorzókat az eredeti beállításnál néggyel magasabbra emelhetjük."

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2144) wutuka válasza kranazoli (#2140) üzenetére


wutuka
aktív tag

Hát hiába töltöd le az ASUS oldalról...Csak a Bios ROM kiterjesztésű file van a letöltött állományban.BIN semmi nincs.Nem értem a dolgot.
Hiába akarom a letöltött file-ból frissíteni,vagy egyenesen a netről az Asus szerverről!! mindíg ugyanez a hiba.

Lionel Messi : The Best !

(#2145) ETOM válasza wutuka (#2144) üzenetére


ETOM
addikt

EZ-Flash biosba, rakd rá egy pendrivera a bios fájlt. Így a legegyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#2146) kranazoli válasza wutuka (#2144) üzenetére


kranazoli
senior tag

Az a ROM fájl kell akkor. Már nem emléxem pontosan lehet nem BIN, hanem ROM. Keverem már a BIOS és VBIOS fájlokat. Ha megfelelő a fájl, akkor pedig mennie kellene. Próbáld meg BIOS-ból frissíteni Én utoljára BIOS-ból frissítettem egy pendrive-ról.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2147) wutuka válasza kranazoli (#2146) üzenetére


wutuka
aktív tag

Pedig nem megy...Valami kell neki valahonnan.

Lionel Messi : The Best !

(#2148) kranazoli válasza wutuka (#2147) üzenetére


kranazoli
senior tag

Biztos, hogy a lapodnak megfelelő BIOS-t töltöd le?! Akkor szokott ilyen üzenet lenni, ha nem kompatibilis a letöltött fájl a hardver-el. (bár VGA-knál rá lehet erőltetni más VBIOS-t is)

És ha net-ről próbálod meg az ASUS progival, akkor mit csinál?

Melyik BIOS-t szedted le? (P8Z68-V PRO 0801 BIOS, ezt?!)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2149) wutuka válasza kranazoli (#2148) üzenetére


wutuka
aktív tag

Természetesen a hivatalos oldalról a lapomhoz ,megfelelő 64 bites win7 BIOS-t töltöttem le. :) :)
Ha file-ból akarom frissíteni,akkor sem megy,és ha a netről,akkor sem.

Lionel Messi : The Best !

(#2150) kranazoli válasza wutuka (#2149) üzenetére


kranazoli
senior tag

Passz. :(

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.