Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) #19617792 válasza zoleeno1 (#2750) üzenetére


#19617792
törölt tag

még idle se. :DDD inkább megpróbálom összehozni egy PH! taggal a táptesztet, hogy elhozzuk az övét és megnézzük, mert szomszéd településen lakik. :DDD neki egy Seasonic beles XFX tápja van.

(#2752) kranazoli válasza #19617792 (#2744) üzenetére


kranazoli
senior tag

A C1E-et hagyd meg. A többit maradhat OFF-in. Ha a C1E-t kikapcsolod a CPU-d mindig max-on fog menni. Ami szerintem tök felesleges. (melegebb; hangosabb hűtő 2D-ben) Jó az ha visszaveszi a CPU-t és ha nem muszáj nem járatja feleslegesen max-on.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2753) #19617792 válasza kranazoli (#2752) üzenetére


#19617792
törölt tag

C1E a legfőbb bajkeverő, és EIST megy (mondjuk megy még az Asus EPU auton, megnézem anélkül is), idle szépen leveszi az órajelet és feszt. a hűtő egy kis trükkel meg brutál lelassítva megy, Xigmatek Gaia ~200-400 rpm átlagban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2754) zoleeno1 válasza #19617792 (#2751) üzenetére


zoleeno1
addikt

jaja, az a legtisztább, abból nem lehet baj :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2755) #19617792 válasza zoleeno1 (#2754) üzenetére


#19617792
törölt tag

Asus EPU nélkül is leveszi az órajelet, feszt, most kipróbáltam.

(#2756) AtHoS válasza #19617792 (#2738) üzenetére


AtHoS
nagyúr

P8P67 B3 + FSP Everest 400W semmi cicergés
P8Z68-V Pro + FSP Everest 400W semmi cicergés

read-only mode on the forum

(#2757) Atimester válasza #19617792 (#2746) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szia!

Nekem Asus P8P67 REV 3.0 alaplapom van. (Én is a Borsitól vettem.)
Volt mellette Gigabyte 550, Chieftec 450 és 550-es táp is. Egyiknél sem cicergett!!!
Ez lehet gyakori probléma, de azért nem általános…

Attila

(#2758) #19617792 válasza Atimester (#2757) üzenetére


#19617792
törölt tag

hmm, igaz, hogy nem P8P67-M, de a fesz szabályzó része talán annyira nem különbözhet... mindenesetre érdekes jelenség. mondjuk átmenetileg sikerült megszüntetni, C1E kikapcsolásával, de van, aki szerint a tápban lévő valamely kondi bemondani az unalmast, remélem nem...

(#2759) veze válasza Atimester (#2757) üzenetére


veze
őstag

Nekem is Asus P8P67 REV 3.0
és Chieftec 450
és no cicergés...

(#2760) Atimester válasza veze (#2759) üzenetére


Atimester
aktív tag

Már többször olvastam erről a jelenségről, de megoldással még nem találkoztam!
Jó lenne, ha valaki azt is megírná, mert eddig csak találgatásokról olvastam.

Ha nálam egyszer előfordulna ez a jelenség, akkor szereznék egy oszcilloszkópot és egy érzékeny mikrofont, és kinyomoznám az eredetét…

Attila

(#2761) DjOrfeus 2 válasza Atimester (#2760) üzenetére


DjOrfeus 2
csendes tag

Sziasztok lenne egy számomra fura és érthetettlen poblémám p8p67 rev 3 i7 2600k corsar 2x2 G ram 550 ch táp ja nem cicereg soha nem is cicerget
De most már eljutottam oda hogy nem is indul sött amit még nem tapasztaltam soha biosba is bele fagy kékhalálokall indult a móka aztán tegnap már kékhalál után nem akart elindulni ma pld 2 x elindult de kékhalál bios frissités után egyáltalán nem is akart indulni utánna gondolt egyet és hibátlanul végigtolta 3dmark ot a végén kékhalál minden beállitást végig zongoráztam már amikor nem fagyot meg biosba valakinek valami öttlet hogy mi a jo isten lehet vele ?hütés zsir nem melegszi proci esetleg memoria mondjuk én alaplapra gyanakszom sajnos ez a sanda gyanum de az hogy Biosba belefagyon hát ez nekem magas pedig nem 1 2 gépet használtam épitettem már és ezt még nem tapasztaltam sehol soha

Válaszokat elöre is köszi remélem van valami öttletetek és nég valami tapasztal már bios ba fagyást valaki ???
még valami visszafelé hogy lehet biost frissiteni ki tudja lehet a bios nem tetszik neki...

[ Szerkesztve ]

(#2762) lizakattila válasza DjOrfeus 2 (#2761) üzenetére


lizakattila
senior tag

Ugyan úgy flash-selsz visszafelé is biost, mintha újat tennél fel.

Én ma próbáltam ki az eggyel régebbi biost, mondom hátha. De rögtön összehányta magát a gép az eddigi beállításaimmal. Úgyhogy ment vissza a legújabb. Most viszont igaz, hogy a legújabb a legjobb.
Biosban fagyás itt - ahogy hallottam/tapasztaltam - rosszul beállított tuning miatt fordulhat elő.

Első körben megpróbálnék egy teljesen manuális alapbeállítást és csak 1 ram modult tennék be. Ha így jó akkor a másikkal is. Hátha...
Illetve még egy olyat is kipróbálhatsz, hogy teljesen szétszeded a gépet, érintkezőket kifújkálod, aztán összerakod. Néha 1-2 kis "beszorult" porszem is tud érdekes dolgokat produkálni.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2763) DjOrfeus 2 válasza lizakattila (#2762) üzenetére


DjOrfeus 2
csendes tag

hát ezeken már tul vagyok molekuláira szedtem ujra pasztáztam kifujtam alkoholos cuccal megtisztitottam a csatik tüskés részét biost reseteltem memoriát minden variácioba kiprobáltam ellemet kivettem vinyok nélkül is elinditottam és szerintem elképzelhető hogy a táp ad kevés kakaót a 12 voltos ágon 11.808 at ad le ahogy legutobb néztem szerintem az kevéske neki ezért lehet hogy kékhalálozott és fagy valakinek vélemény vagy tapasztalat esetleg e fellvetése ????

(#2764) sampe válasza DjOrfeus 2 (#2763) üzenetére


sampe
aktív tag

én ramra gyanakszom
érdemes azokat tesztelgetned cserélgetned

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2765) AtHoS válasza DjOrfeus 2 (#2763) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kékhalálozások közepette én nem frissítgetnék BIOS-t

Keríts egy másik Sandy-s lapban működő memót és nézd meg azzal mit mutat a rendszered, illetőleg egyetlen modult hagyj a lapban és a gép kikapcsolt állapotában nyomd meg, majd tartsd lenyomva a MemOK! gombot a lapon, míg a gomb mellett lévő led el nem kezd villogni

Hátha rendbe jön a gép

read-only mode on the forum

(#2766) DjOrfeus 2 válasza AtHoS (#2765) üzenetére


DjOrfeus 2
csendes tag

hát ezeken már tull vagyok most probáltam másik tápal a szitu ugyanaz fagyás még bios ba is és mosmár win sem indul még néha sem csak ujra indulgat memoriákall probáltam már mindent de mindig ugyanaz a vége szerintem a lap halt meg ez van holnap még megprobálom másik memoriával holnap kapom meg a megrendelt memokat amugy ez az én véleményem szerintem 2 db memoria ugyanugy egyszerre nem hal meg az irtó nagy mák lenne szerintem befosott a lap ! sajna ez is csak egy müszaki cikk.....

(#2767) sampe válasza DjOrfeus 2 (#2766) üzenetére


sampe
aktív tag

olyanról még nem hallottam hogy ha az alaplap "hibás" akkor az így működik, tapasztalataim szerint egy alaplap vagy működik vagy nem, érdemes a ramokkal próbálkoznod még mindig

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2768) AtHoS válasza DjOrfeus 2 (#2766) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Egyik barátom járt hasonlóan hozzád. Neki egy memória modulja volt csak, de miután beletettünk egy másik gépben jól működő 1.5V-os modult, egyből indult a rendszer.

Ezzel a modullal hiába toltuk fentebb a memó feszt, vettük vissza legalapabb sebességre a memória beállítást a saját moduljával nem működött ezután sem

Memóriacsere megtörtént nála, azóta is megy a gépe

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2769) DjOrfeus 2 válasza AtHoS (#2768) üzenetére


DjOrfeus 2
csendes tag

Hát ezen a memoria csereberén rég tulvagyok cseréltem tápot semmi változás memoriát deto ugyanaz ami mindig ugyanaz maradt a lap és a proci. Szerintem megdöglöt a 2600k ha a lap halt volna meg nem igazán akarna elindulni és dobott egy 0x0000009c s hibakodot meg valami machine chek sunt is én nagyon a procira gyanakszom kiakartam probálni alacsonyabb orajelen 2400/2500/2800 a gép else indul pedig mükődnie kéne ez va péntekre megvan a bevizsgálás gais szoval no para ez va sajna.

(#2770) AtHoS válasza DjOrfeus 2 (#2769) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Legjobbakat a garis bevizsgáláshoz :R

read-only mode on the forum

(#2771) DjOrfeus 2 válasza AtHoS (#2770) üzenetére


DjOrfeus 2
csendes tag

Thx a remény hall meg utoljára ha kiderűl mi adta be a kulcsot azért leirom....

(#2772) DjOrfeus 2 válasza DjOrfeus 2 (#2771) üzenetére


DjOrfeus 2
csendes tag

hali Emberek a Nagy Intel 2600K proci halt meg állitolag az egyik magban ment szétt valami mert fellmegy a höfoka 95 fokra mig a több csak 60 fokos tesztelés közben holnap megyek gari cserére és még ami vicc 25 ikén van a szülinapom erre nincs 2600k adnak egy 2700k t ször szörbe :DD
alaplapnak kutya baja és memoriák is hibátlanok ! :))

(#2773) zoleeno1 válasza DjOrfeus 2 (#2772) üzenetére


zoleeno1
addikt

Grat és boldogat :D De azért ne igyál előre a medve bőrére, majd csak ha a kezedben lesz a csere darab. Nehogy a végén kihozzák, hogy túl húztad és nem jár a gari :)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2774) AtHoS válasza DjOrfeus 2 (#2772) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Úgy legyen :R

read-only mode on the forum

(#2775) sampe válasza DjOrfeus 2 (#2772) üzenetére


sampe
aktív tag

hát most egy világ dőlt össze bennem :) én a procit biztos nem hoztam volna ki hibásnak :D nagy fekete pont inteléknek! :DDD

Isten éltessen Sokáig! :) :R

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2776) SkyS1gn válasza DjOrfeus 2 (#2772) üzenetére


SkyS1gn
félisten

lol, hát sok sikert hogy a jobbat kapd és BSZ előre is ;-)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2777) Atimester válasza SkyS1gn (#2776) üzenetére


Atimester
aktív tag

Hova szól a gari?
Melyik ez a nagylelkű és korrekt forgalmazó?

Mert tényleg szerencse, hogy így kezelik a dolgot! (Sajnos nem ez az általánosan megszokott gyakorlat itt Magyarországon.)

Attila

(#2778) DjOrfeus 2 válasza Atimester (#2777) üzenetére


DjOrfeus 2
csendes tag

Azt hogy mennyire volt húzgával Max intellék tudnák kiolvasni itt magyarországon nincs hozzá kütyü. Gari egy bp i nagykerbe szol amúgy meg ami szar az szar ennyi hiába ágáll ha befosott ha meg nem akarná cserélni mennék fogyasztò védelemhez kiabállva. Amúgy 1 szer volt 5500 ra rántva probábol.

(#2779) sampe válasza DjOrfeus 2 (#2778) üzenetére


sampe
aktív tag

adasfafafdadfafdafSDADADSADSAD :DDD :DDD :DDD

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2780) veze válasza DjOrfeus 2 (#2778) üzenetére


veze
őstag

na meg nem is kell ilyen drága kütyü itt magyarországon.
csak olvasság a ph fórumot és kész .. máris tudják mi az ábra:DDD

(#2781) zoleeno1 válasza veze (#2780) üzenetére


zoleeno1
addikt

igen, meg persze a számlán/gar jegyen is ez a név szerepel: DjOrfeus 2 :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2782) veze válasza zoleeno1 (#2781) üzenetére


veze
őstag

hát igen..
és valszeg ebben a naptári idöszakban, Bp és vonzáskörzetében épp tömegesen jelennek meg gari vizsgálatra olyan 2600K-s procik amiben egy mag felforr :DDD

(#2783) zoleeno1 válasza veze (#2782) üzenetére


zoleeno1
addikt

mondjuk az igaz :D még szerencse, hogy nem a saját topikjában offolunk, kisebb az esély, hogy ezt is olvassák a piszkok :DDD de én be is fejeztem, mer' előbb-utóbb nyakon vágnak a modik :D

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2784) DjOrfeus 2 válasza zoleeno1 (#2783) üzenetére


DjOrfeus 2
csendes tag

És azt elárulod hogy hogy a bubánatba bizonyitja be hogy ki az aki irta erre hivatkozva semmit nem kéne cserélni nevetséges feltételezések vannak néha amugy meg a vicc hogy alapon használtam és kb 6 hónapja volt kipróbálva menyit bir ! de már be is gyogyitottam az ujat ! ha meg a Szervizes olvassa a forumot THX nagyon Köszönöm ! amugy meg Szerintem gyártáshibás volt a mostani joval hüvösebb és jobban is megy minden a másikal sok program (játék) baromi lassan indult evel meg csak ugy hasit pedig nem volt oprendszer telepités csak proci be és go

(#2785) zoleeno1 válasza DjOrfeus 2 (#2784) üzenetére


zoleeno1
addikt

persze, poén volt ez végig. Fórumra hivatkozva nem állhat el a garanciától :) Meg is kaptad a 2700k-t?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2786) veze válasza DjOrfeus 2 (#2784) üzenetére


veze
őstag

poén volt végig, azért is volt offban :R
zoleeno1 vette is..
ilyesmi nem lehet jogalap semmire, mellesleg nem is olvassák szerintem.
másrészt ha normális és hibátlan lett volna, bírnia kellett volna, ahogy a másik 3 magnak..
remélhetüen este már ott hasít a gépedben a cseredarab :K

[ Szerkesztve ]

(#2787) Atimester


Atimester
aktív tag

Sziasztok!

Én ismerek műszerészeket, mérnököket, ha úgy tetszik szervizeseket. Elárulom nektek, hogy egy valamit magára adó profi szakember nem itt a prohardveren gyarapítja a tudását, mert itt talán csak minden századik hozzászólás tartalmaz használható szakmai információt, tanácsot. De ha mégis pont olvasná az adott kolléga ezt a párbeszédet, és ráismerne a kérdéses procira, szerintetek mennyire érdekelné, hogy a főnökének (a forgalmazó cégnek) jelentse az esetet?
A visszavett procit a kisker visszaküldi a nagykernek, az meg az importőrnek, az meg a gyártónak, de gyakorlatilag a hibás proci már a kiskernél a kukába kerül, és a visszaírás csak papíron történik. Ugyanis annyira elenyésző az ilyen jellegű probléma, hogy a kereskedelmi tételek között említésre sem méltó!

Attila

(#2788) DjOrfeus 2 válasza Atimester (#2787) üzenetére


DjOrfeus 2
csendes tag

hát te eléggé ismered a kereskedelmet ! : )
ALAP HOGY 1 DB BÓL NEM CSINÁLNAK NAGY KIABÁLÁST AMÚGY MEG MÉRLEGELVE A KIVIZSGÁLÁS többe van mint ha kicseréli !

az uj hasigat fele anyi + fesszel megy 5400 on de nem huzom minek tartalékolok ha esetleg kevés lessz már a prockó ! 6970 van mellete szoval elégé jol birja a munkát minden téren !
ez még a régi volt ! egy teszt erejéig !!!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2789) veze válasza DjOrfeus 2 (#2788) üzenetére


veze
őstag

minden jó ha a vége jó :R

(#2790) DjOrfeus 2 válasza veze (#2789) üzenetére


DjOrfeus 2
csendes tag

na ja ! de amúgy meglepő hogy tönkre ment vagy éppen rossz is volt csak most adta be a kulcsot ennyi !
a hibával kapcsolatba mindenkinek köszi a segíteni próbálást.........

(#2791) AtHoS válasza DjOrfeus 2 (#2790) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azért ez a "teszt erejéig megnézem mit bír" tud gyilkolni ám!

Én pl. még csak teszt erejéig sem nézem meg mit bír, ha nem kívánom huzamosabban úgy használni.

Értelmes feszt kell kitalálni és megnézni ott mit bír, aztán lehet úgy használni.
Az i5-2500k procim is alapon jár, ill. turbóval ugye 3700-on, de bőven elegendő így is, szóval nem volt teszt erejéig sem húzva. Minek? e-pénis-re nem adok, szóval...

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2792) sampe válasza AtHoS (#2791) üzenetére


sampe
aktív tag

én rábíztam magam az uefi oc tuner opcióra, 30 mp alatt belőtte a rendszert 4,3 ghzre azóta gond nélkül megy! (1,95V)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2793) Csorbi válasza sampe (#2792) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezt az 1.95V-ot vagy nagyon elírtad, vagy ott valami őrületesen nagy gáz van/lesz...

(#2794) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv ismét!

Csak nem rég értesültem róla, hogy az alaplap memóriavezérlőjét nagy mértékben terheli/terhelheti ha mind a négy foglalatban van egy-egy modul. Igaz ez a P8P67-re is? Paradoxonnak tűnhet mert elvileg több ram = gyorsabb működés de tapaszalt már valaki valamiféle hátrányt a négy modul használatából kettő helyett?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2795) sampe válasza Csorbi (#2793) üzenetére


sampe
aktív tag

1,95V sok amit adott neki?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2796) SkyS1gn válasza sampe (#2795) üzenetére


SkyS1gn
félisten

hát ha auto fesszel csak simán belövöd 4,5 ghz-re akkor ad 1.3V körül.. akkor döntsd el magad :DDD ez ttui elírás/olvasás enynitől meg is halna 1ből...

az nem 1.295?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2797) Csorbi válasza sampe (#2795) üzenetére


Csorbi
addikt

A processzorról beszélünk? Kib..szott sok! Nekem 1.25V mellett megy 4.4 GHz-et (persze kézi beállítás), véleményem szerint iszonyat forró lehet a tiéd, rettenet sokat zabál feleslegesen, és pár nap múlva meg fog feküdni.

(#2798) sampe válasza Csorbi (#2797) üzenetére


sampe
aktív tag

na sorry 2x is félreírtam :D 1,195V on üzemel!!!

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2799) Csorbi válasza sampe (#2798) üzenetére


Csorbi
addikt

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :W :DDD

Terhelve is annyin megy?

[ Szerkesztve ]

(#2800) sampe válasza Csorbi (#2799) üzenetére


sampe
aktív tag

így h megy a Syndicate 1,156 volton kocog

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.