Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

(#2451) jeni válasza Mans20 (#2449) üzenetére

jeni
(nagyúr)

az Asus P8P67 (Rev 3.1-s) lapot vedd az jo mindkettore
korabban linkeltem annak adatait az Asus oldalon

Seasonic Prime 1200W PLATINUM Mining Edition tápegység garanciával valamint szintén garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladóak!

(#2452) sampe válasza killerjohn (#2447) üzenetére

sampe
(aktív tag)

remélem itt találsz elegendő választ a kérdésedre

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2453) tomic

tomic
(addikt)

Egy kis kedv csináló annak aki kételkedik a lapban. ;)
Katt
Persze ehhez kell egy proci is ,de együtt ketten szépen mennek.

(#2454) sampe válasza tomic (#2453) üzenetére

sampe
(aktív tag)

milyen hűtőd van hozzá?

gratula az eredményhez :) :R

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2455) tomic

tomic
(addikt)

Egy True 120, síkban csiszolva.

(#2456) sampe válasza tomic (#2455) üzenetére

sampe
(aktív tag)

érdekelne hogy hogy sikerült ezt az eredményt elérni :D

(#2457) tomic válasza sampe (#2456) üzenetére

tomic
(addikt)

Gép bekapcs, biosba belép ,fesz feltol, szorzók beállít és rajt. ;)
Ok.

[ Szerkesztve ]

(#2458) sampe válasza tomic (#2457) üzenetére

sampe
(aktív tag)

mentsd le kérlek a biosod, és küld el nekem! :D mertén belenéznék :)

(#2459) zoleeno1 válasza sampe (#2458) üzenetére

zoleeno1
(addikt)

nem hihetetlen ez az eredmény, kifogott 1 nagyon jó tuning potenciálú 2500k-t, jó lappal, szerencséje volt :) (vagy volt lehetősége kiválogatni :) )

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7T Pro 8/256 Haze Blue; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2460) tomic válasza sampe (#2458) üzenetére

tomic
(addikt)

Hogy tudom lementeni neked? Segíts mert nem tudom.

(#2461) sampe válasza tomic (#2460) üzenetére

sampe
(aktív tag)

biosból tudod lementeni, ahol a frissítés is van, kell hozzá 1 pendrive

(#2462) sampe válasza sampe (#2461) üzenetére

sampe
(aktív tag)

suite-ből is tudsz menteni, ott az update menü alatt "save bios to file"

(#2463) tomic válasza sampe (#2462) üzenetére

tomic
(addikt)

Biosból nem megy . Most letöltöm az a suitet és utána nézem.
Gondolom azt a beállítást akarod ,hogy lementsem ahol az eredmény született?
De a szorzón és a feszen kívül nincs állítva semmi.

[ Szerkesztve ]

(#2464) sampe válasza tomic (#2463) üzenetére

sampe
(aktív tag)

arra vagyok kíváncsi hogy biosodban pontosan mi van beállítva :)

(#2465) tomic válasza sampe (#2464) üzenetére

tomic
(addikt)

Ment a fájl az free-mailedre.

(#2466) sampe válasza tomic (#2465) üzenetére

sampe
(aktív tag)

köszi! holnap kipróbálom :R

[ Szerkesztve ]

(#2467) Atimester válasza tomic (#2465) üzenetére

Atimester
(aktív tag)

Szia Tomic!

Én is megnézném a beállításaidat!
Küld el légyszi nekem is a filet, ha van egy kis időd!
Előre is köszi. :R

Attila

(#2468) Atimester válasza tomic (#2465) üzenetére

Atimester
(aktív tag)

Szia Tomic!

Köszönöm, nekem is megjött! :R

Attila

(#2469) sestertius

sestertius
(őstag)

Tisztelet!

Lehetek pofátlan és kérhetem én is a fájlt? Ha valaki tovább küldené, megköszönném...
Igazából elsődlegesen az Advanced menü CPU Configuration beállításai érdekelnének, mert ahhoz nekem lövésem sincs.... /többek között ehhez sem, így helyes... :D /

Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2470) keke69

keke69
(senior tag)

Az lenne a legjobb ha feltöltenéd ide és nem kellene akkor nekem sem elkérni! :D

Köszi! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2471) Atimester válasza keke69 (#2470) üzenetére

Atimester
(aktív tag)

Sziasztok!

Feltöltöttem egy file megosztóra.
Innen letölthetitek: Link

Én még nem használtam ilyen típusú file-okat. Aki tudja, hogy lehet ezeket megnyitni (bios.rom), az ossza meg a többiekkel is!

Attila

(#2472) keke69 válasza Atimester (#2471) üzenetére

keke69
(senior tag)

Köszönjük szépen! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2473) tomic

tomic
(addikt)

Akinek otthon megvan a kis könyve a lapjához az megnézné nekem, hogy melyik állásban van bekapcsolt állapotban a TPU és az EPU kapcsoló?

(#2474) Kissjeno válasza tomic (#2473) üzenetére

Kissjeno
(tag)

ha világít a zöld led mellette akkor be van kapcsolva.

Azt a kis könyvet meg le lehet tölteni az asus honlapjáról

[ Szerkesztve ]

(#2475) tomic

tomic
(addikt)

Sikerült valakinek a tuning?

(#2476) sestertius válasza tomic (#2475) üzenetére

sestertius
(őstag)

Én még egyelőre csak a saját beállításaimmal szerencsétlenkedek... az eredmény eddig változatlan: fagyás és újra indulás... :(((

(#2477) tomic válasza sestertius (#2476) üzenetére

tomic
(addikt)

Semmi mást ne állíts egyenlőre csak a szorzót. A ram feszt tedd fixre, és a proci feszt meg lépcsőnként kísérletezd ki.

(#2478) sestertius válasza tomic (#2477) üzenetére

sestertius
(őstag)

Nem tudom, mivel van a gond...
De azt hiszem, vissza állítok mindent auto-ra, aztán kezdem elölről... más megoldás nem lesz. :)

(#2479) tomic válasza sestertius (#2478) üzenetére

tomic
(addikt)

Ez az.
Tedd vissza. Majd bclk 100. És a szorzót tetszésed szerint . Majd jöhet a kisérletezgetés a procival.

(#2480) sestertius válasza tomic (#2479) üzenetére

sestertius
(őstag)

Az a bajom, hogy mindig máshoz viszonyítok... a régi i7 860 és i7 870 esetében is így volt, aztán kiderült, hogy ég és föld a kettő.. alig hittem el...
4 GHz-re akarom ezt beállítani, nem akarok többet, ott egy stabil gépet, semmi mást. Kíváncsi vagyok, mennyi fesz kell ehhez...

(#2481) sid.:Rc211v

sid.:Rc211v
(őstag)

Sziasztok. Múlthéten vettem egy 2400-es procit és akkor úgy gondoltam hogy majd biztos fogom használni az igp-jét ezért H67-es deszkát vettem alá.
Aztán most lehet hogy el fogom tudni passzolni a lapot.(nincs vele semmi gondom), és gondoltam, hogy akkor veszek inkább P67-est mert azt a kis tuningot amit el lehet érni a 2400-al azt lehet később el akarom.Az igp meg nem érdekel :)
Tehát a lényeg az Hogy a P8P67 LE lapot néztem ki erre a célra. Hallottam hogy nem a legjobb P67-es lap tuningra de nem akarok ettől már drágábbat venni. Van rajta eSata és IDE is ami fontos. K-s procit se akarok venni valószínűleg. Tehát 4,5 Ghz-eket se akarok elérni, csak azt a mérsékelt tuningot akarom megjátszani a 2400-el amit lehet. Ezen érvek mellett vegyek ilyen LE-t ? Köszi Üdv!

<R6 08'> Core™ i5-9600K // ASUS ROG STRIX GTX 1080 OC // ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz // Samsung Galaxy S7

(#2482) tomic válasza sestertius (#2480) üzenetére

tomic
(addikt)

Szerintem ennél egyszerűbb dolog nincs.
Ezt nem bonyolult húzni. 100bclk. 40x , A proci feszt először nézd mg mennyi az alap amit auton ad neki. Ahhoz tudsz viszonyítani.
Sajna nem tudom a 2600K procik milyen feszen mennek de kérdezd meg a proci topicban. Egy általános közepes eredményhez tudsz majd viszonyítani.

(#2483) sestertius válasza tomic (#2482) üzenetére

sestertius
(őstag)

Az a gond, hogy elkezdtem viszonyítani.... :D
Aztán már ott tartottam, hogy 1.280 volt a fesz ilyen nulla húzásnál, és akkor is kifagyott... szóval.... :U

És a legbosszantóbb, hogy nem te vagy az első, aki azt mondja, hogy ez a legegyszerűbb dolog ezen proci és lap tekintetében... :DDD

(#2484) sampe válasza sestertius (#2480) üzenetére

sampe
(aktív tag)

nekem a 4 ghz-t 1,115 volton viszi a 2500 k

(#2485) AtHoS válasza sestertius (#2483) üzenetére

AtHoS
(nagyúr)

Pedig tényleg ennyi az egész :DDD

BCLK-t fixáld 100-ra, proci feszt tedd 1,3-ra (majd csökkented később, ha minden OK a teszteknél), proci szorzót pedig tedd 40-re. Legfeljebb Turbo Boost-ot kikapcsolhatod, így nem fog emelni 4G-ről

Vistaboy: "Nem kell, ugyanis nem lesz DNF-em. A demó alapján felejtős" válasz rá KKaresz45-től: "Ez van, ha gyorsan összecsapnak valamit"

(#2486) tomic válasza sestertius (#2483) üzenetére

tomic
(addikt)

Milyen ramjaid vannak pontosan? Linkeld ha lehet.

(#2487) sestertius válasza tomic (#2486) üzenetére

sestertius
(őstag)

Hát ez az, hogy én is igencsak sokalltam a feszt...
A ramjaim pontos széria száma az adataimnál megtalálható, de nem hiszem, hogy találok hozzá linket...
A Kingston HyperX-nek a cl8-as időzítésű 2000-es ramjai, igen ritka darabok. 1.65V-on 8-8-8-24 időzítéssel mennek 2000-en, 1.5-nél 9-9-9-24.
A honlapon egyszerűen nem találom... már nem gyártják, az rendben van, de 2009-es cuccok, tehát nem ősrégiek.. hm..
Itt volt szó róla.

Most, hogy minden auto-n van, 100 bclk és 40-es szorzó mellett 1333 ram MHz társaságában 1.28 V-on tűnik stabilnak... csak ez egy kicsit hihetetlen számomra, hogy ennyit kell adni neki.. :U
4x2 GB van a gépben.

(#2488) AtHoS válasza sestertius (#2487) üzenetére

AtHoS
(nagyúr)

Közben mekkora a Vdrop?

Vistaboy: "Nem kell, ugyanis nem lesz DNF-em. A demó alapján felejtős" válasz rá KKaresz45-től: "Ez van, ha gyorsan összecsapnak valamit"

(#2489) sestertius válasza AtHoS (#2488) üzenetére

sestertius
(őstag)

Szakbarbár vagyok annak ellenére, hogy a korábbi cuccaimat nagyon stabilra be tudtam lőni - természetesen azt is segítséggel...
Szóval pontosan mit nézzek meg neked és hol? :)

(#2490) tomic válasza sestertius (#2487) üzenetére

tomic
(addikt)

És ha csak a ramod szorzóját emeled?
És mindent úgy hagysz.

[ Szerkesztve ]

(#2491) sestertius válasza tomic (#2490) üzenetére

sestertius
(őstag)

Ha jól tudom, úgy kellene itt beállni a dolgoknak, hogy találok egy stabil cpu fesz-t, aztán a ram.. Habár ezzel nem sok problémám lesz azt hiszem tekintettel arra, hogy 2000-re ugye a fix 100 bclk miatt nem tudom belőni. 1.5 V mellett ha tudnám használni 1866-on, pöpec lenne. Most egyelőre próbálom, amiről szó volt. CMOS reset volt, ram 1.5V, 1333 MHz, CPU 1.3V-ról indult és küzdöm lefelé, minden más auto... 1.3V-on stabil. :)

(#2492) tomic válasza sestertius (#2491) üzenetére

tomic
(addikt)

Ok! Hajrá. Mennie kell annak kisebb feszen is ,csak ki kell kísérletezni.

(#2493) sestertius válasza tomic (#2492) üzenetére

sestertius
(őstag)

Nagyon ajánlom neki.... 1.290 is jónak tűnik... :K
Egyébként ha megtalálom a jó feszt és a ramot 1333-ról 1866-ra rakom, akkor auto-n maradhat majd a hozzá tartozó VCCSA és VCCIO vagy majd fixálni kell ezeket is?

(#2494) AtHoS válasza sestertius (#2489) üzenetére

AtHoS
(nagyúr)

Nos a Vdrop-ot a legegyszerűbben úgy tudod kiszámolni, hogy kivonod a BIOS-ban beállított feszültség értékből a processzor terhelése alatt (pl. avx-es linx) CPU-Z -ben leolvasható feszültség értékét. Értelemszerűen a különbség lesz a Vdrop

A Vdrop-ot a Load Line calibration-nal tudod csökkenteni.

Összeszedtem egy kevés infót a témában, talán tudod hasznosítani:
Vdrop-hoz egy kis okosság [link]

Energiagazdálkodáshoz ajánlott beállítások: [link] Az OVP/OCP a proci belső védelme. ha többet fogyasztana proci az itt beállított határnál, akkor visszavesz, hogy a fogyasztási határon belül maradjon. Emiatt kell "jól feltolni". Ha terhelés alatt visszaveszi a szorzót, akkor alacsony az érték

Ajánlott max. feszülség értékek 24/7-re: [link]

Teszteléshez 1-2 tipp: [link]

Memóhoz ezeket azért vedd majd figyelembe: [link]

Remélem tudtam kicsit segíteni

[ Szerkesztve ]

(#2495) tomic válasza sestertius (#2493) üzenetére

tomic
(addikt)

Nálam auton van mind kettő.
Aidaval megnéztem és teljesen normálisan szabályozza a lap.

(#2496) i are robot

i are robot
(senior tag)

Sziasztok!

2600K alá keresek kifejezetten P67-es lapot. Az Asus P8P67 sima, Pro és Evo lapjai között cpu fesz ellátásban van valami különbség, vagy ugyanolyan mindegyik, és a simában is tudom rendesen húzni, max 4,5 GHz-ig? Amúgy a Rev3.1-esek jobbak mint a 3.0-sok? Az az Asmedia USB vezérlő a jobb, vagy az NEC? Csak ez a különbség, vagy van más is? Köszi!

(#2497) tomic válasza i are robot (#2496) üzenetére

tomic
(addikt)

Sima is tökéletesen megfelel.
Katt ;)
Cpu feszt szerintem tudsz ugyan úgy állítani mindben.

[ Szerkesztve ]

(#2498) i are robot válasza tomic (#2497) üzenetére

i are robot
(senior tag)

Az szép! :Y Jó lesz ez nekem is. :)

[ Szerkesztve ]

(#2499) killerjohn válasza tomic (#2497) üzenetére

killerjohn
(addikt)

bocs ha noob a kérdés, de nekedmiért jó hogy 2 magod van? nem vagyok képben oc terén (nekem a 750, 3.6ghzen alapfeszen tökre elég).

D3-HUD: http://www.ownedcore.com/forums/diablo-3/turbohud/

(#2500) tomic válasza killerjohn (#2499) üzenetére

tomic
(addikt)

Nem így használom.
Ez egy tuning eredmény lett volna a HWBOT-ra.
Én jelenleg alul feszelve használom 3.7ghz-n.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.