Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) alázógyík válasza Kissjeno (#2350) üzenetére


alázógyík
őstag

Az alaplapinak ugyanaz az IC a vezérlője, mint a hátlapinak.

(#2352) sampe válasza Kissjeno (#2350) üzenetére


sampe
aktív tag

álmomban sem gondoltam volna, hogy ha az ember megvesz 40-70 ezer ft.ért egy lapot, akkor az ne klappoljon fullossan, elszomorító :Y

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2353) Kissjeno válasza alázógyík (#2351) üzenetére


Kissjeno
tag

Hát akkor valószínűleg akkor az előlapi usb vezeték vagy maga az aljzat lehet a hibás.

(#2354) SkyS1gn válasza Kissjeno (#2353) üzenetére


SkyS1gn
félisten

az előlapi panel usb 3 "ready"?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2355) Kissjeno válasza SkyS1gn (#2354) üzenetére


Kissjeno
tag

ha nem az lenne akkor rá se tudnám dugni az alaplapra. Kék színű a csatlakozó és az aljzat is.

(#2356) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok!a kovetkezo problemam lenne: a gep a minap szimpla netezes,nuku terheles,null tuning mellett csak ugy kikapcsolt,azota nem tudom eletre kelteni.masik tappal sem..vkinek vmi otlet? A lap kb. 1honapos.egy i3-as proci es 2x2gb ram van benne.nem reagal semmire,viszont a zold led vilagit.

(#2357) alázógyík válasza K.Tamas89 (#2356) üzenetére


alázógyík
őstag

Szia!

Elemet vedd ki belőle, de előtte húzd ki a tápkábelt, és a monitor adatkábelt.
Majd 10 perc után szereld össze, és próbálkozz.
Ha nem megy, akkor lehet, hogy az alaplap meghót. :U

(#2358) sampe válasza K.Tamas89 (#2356) üzenetére


sampe
aktív tag

nem akarok vészjósló lenni, de szerintem az döglött :(

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2359) alázógyík válasza K.Tamas89 (#2356) üzenetére


alázógyík
őstag

Meg próbáld meg külön-külön a ramokkal is.

(#2360) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Hat sztem ez halott..mehet a gariba..1x veszek Asust..lol..tobbet vartam ettol a laptol..na mind1.

(#2361) tomic válasza K.Tamas89 (#2360) üzenetére


tomic
addikt

Elő fordul ez másikkal is nem gondolod?

(#2362) SkyS1gn válasza K.Tamas89 (#2360) üzenetére


SkyS1gn
félisten

lehet selejt...
ennyivel ne írd le az asust

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2363) K.Tamas89 válasza tomic (#2361) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Tudom..bocsi csak idegesit,mert a munkamhoz is hasznaltam a gepet:/ es nem keveset koltottem ra.rem h masnak nem fordul ez elo.

(#2364) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Bocsi Mindenkitol a szavaimert!

(#2365) sampe válasza K.Tamas89 (#2363) üzenetére


sampe
aktív tag

százezerből 1 ilyen eset van talán, nyugi, beviszed, aztán vagy helybe kicserélik vagy vársz pár napot, hetet, hol lett vásárolva?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2366) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Bocsi Mindenkitol a szavaimert!

(#2367) tomic válasza K.Tamas89 (#2363) üzenetére


tomic
addikt

Nem gond. ;) Megértelek, engem is bosszantana.
Én most vettem kb 2hónapja egy pana tv-t. És most világít rajta egy pixel. Gondolhatod.

(#2368) K.Tamas89 válasza sampe (#2365) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Elvileg 2-3 het a gariztatas..rem. Hogy hamar meglesz.

(#2369) sampe válasza K.Tamas89 (#2368) üzenetére


sampe
aktív tag

és a vásárlás helye? remélem nem a hardverkerbe vetted

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2370) K.Tamas89 válasza sampe (#2369) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Nem-nem magánszemélytől vettem itt a PH-n. :)
De am. volt már valakinek ilyen problémája..?
Egyébként olyan mintha el akarna indulni a lap...a venti fel akar pörögni,de nem megy tovább..nem értem h mi baja lett, tényleg úgy vigyáztam rá :/
Két táppal is próbáltam, másik VGA-val is.
Ez az első lap ami tönkre megy nálam..

(#2371) veze válasza K.Tamas89 (#2370) üzenetére


veze
őstag

ramokat vedd ki felváltva, illetve másik slotba..stb esetleg másik rammal kiprobálni !
írta itt már valaki elöttem.. azt is kipróbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#2372) K.Tamas89 válasza veze (#2371) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Persze, minden lehetséges módot kipróbáltam. De semmi életjel, csak annyi hogy az alaplapi zöld led világit.

(#2373) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

P8P67 B3 tulajok! Nektek amúgy a processzor foglalatnál az összes ic telibe van forrasztva? Vagy direkt hiányzik 4-4 db. az alaplap egyik és másik oldaláról is,ugyanazon helyről? (gondolom én)

(#2374) sampe válasza K.Tamas89 (#2373) üzenetére


sampe
aktív tag

kérj kölcsön valakitől ramot, nálam is akkor csinálta ezt a kibe kapcsolást mikor a ramokkal nem volt minden rendben, mert ha feleslegesen viszed vissza gariba a lapot, párhétre el kell búcsúznod tőle, egy ramot meg azért könnyebb pótolni szerintem ha csak ideiglenesen is

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2375) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Ha a 6gb/s-os, szürke, intel, sata3-as csatlakozóba sata2-es kábellel csatlakoztatok, egy 6gb/s-ra képes WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 32MB SATA3 WD10EALX vinyót, akkor érezhetek sebesség csökkenést? Úgy értem érdemes beruházni egy 6gb/s-os sata kábelre (kb 1500-2000 ft)? Bármilyen téren tapasztalhatnék sebesség növekedést? (boot, game, ki/becsomagolás, stb)
:R

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2376) sampe válasza zoleeno1 (#2375) üzenetére


sampe
aktív tag

elvileg a laphoz adnak sata 6g-s kábeleket

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2377) K.Tamas89 válasza sampe (#2374) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

De nekem egyáltalán be sem kapcsol a gép..semmit sem csinál a gombnyomásra.Mindent lehúztam róla, ramot cseréltem foglalatban,kábeleket átnéztem,szóval minden lehetséges módon próbáltam elínditani és semmi.Áramszünet nem volt meg ilyenek.Lehet hogy valami zárlat lett az alaplapon.
Egyébként esetleg HDD kilőheti az alaplapot?? Sata 3-as Seagate ST500DM002, az intel vezérlőre kötve, mellette egy 500GB.os WD Caviar Green volt Sata 2-ön.

[ Szerkesztve ]

(#2378) zoleeno1 válasza sampe (#2376) üzenetére


zoleeno1
addikt

oem lapot vettem, semmi nem volt hozzá. Nyilván ha lenne nem kérdezném, hanem kipróbálnám :)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2379) K.Tamas89 válasza zoleeno1 (#2378) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Hogy ha a pénztárcád engedi akkor szerint vegyél hozzá kábelt..én is Sata 3-as HDD-vel használtam a lapot.

(#2380) sampe válasza zoleeno1 (#2378) üzenetére


sampe
aktív tag

azt a hsz-odban nem említetted:)

egyébként itt találsz választ,
szerk: talán ha unatkozok kipróbálom sata 1 es kábelel hogy megy a sata 2es vinyóm (samu hd 103sj)

Tomax89 akkor érdemes papot hívni

zoleeno1 nézd meg amit linkeltem ;], ott azt írják, hogy nincs különbség, de googlézz rá hátha találsz más infót is

[ Szerkesztve ]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2381) zoleeno1 válasza K.Tamas89 (#2379) üzenetére


zoleeno1
addikt

tönkre is ment :D bocsi, tom ez nem jó poén most, engem is a fene enne, de nem tudtam kihagyni :D

Van valami tapasztalat a "szerint" mögött? Úgy értem csináltál pl teszteket, vagy csak így gondolod? :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2382) K.Tamas89 válasza sampe (#2380) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Akkor gondolom teljesen meghalt az alaplap...na mind1.

[ Szerkesztve ]

(#2383) zoleeno1 válasza sampe (#2380) üzenetére


zoleeno1
addikt

köszi szépen, megnéztem, a hsz-ek alapján télleg nincs értelme, pl:

"It's all marketing. Copper serial cable at short distance are easily capable of high speed data transfer as long as they not total crap.
It usually means they were only tested to perform to a certain spec, not what they are capable of handling"

:)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2384) Grobber válasza K.Tamas89 (#2377) üzenetére


Grobber
csendes tag

Hi!

Kb nekem is így döglött meg a P8P67 EVO-m, egyszer csak nem lehetett bekapcsolni a gépet. Kihúztam a tápot, visszadugtam, világítottak az alaplapi ledek. Power on, kattant egyet a táp, aztán semmi. Mint kiderült, a proci tápFET-ek haltak meg, és emiatt verte le minden bekapcsoláskor a táp védelmét...
Gariban levásároltam; mivel sem javítani, se cserélni nem tudták (vagy nem akarták, a vétel óta már vagy 5000 Ft-t drágult a remek Forint miatt az eredeti árához képest), rádobtam még egy kicsit, így lett egy P8Z68 V-Pro Gen3.

Ullyoncz

(#2385) K.Tamas89 válasza Grobber (#2384) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Az szep.nekem is kattan egyet a tap es ennyi.de ugye a tapod es semmi mas nem ment tonkre?hdd,ram?en maganszemelytol vettem,o viszi gariba.majd irok ha lesz fejlemeny.

(#2386) K.Tamas89 válasza Grobber (#2384) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Lehet en is valtok majd alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#2387) jeni válasza K.Tamas89 (#2385) üzenetére


jeni
félisten

mindig jobb ha boltban vásárolsz,bár lehet,hogy rendes az ürge akitől vetted a lapot.

(#2388) Atimester


Atimester
aktív tag

Bár a boltok garanciát vállalnak, viszont egy-egy web áruház máról-holnapra meg is szűnhet, és akkor futhat az ember a gari után. A nagyobb boltok meg jóval drágábbak, így könnyen vállalnak garanciát, hisz a csere darabot is kifizettetik előre a vevővel.

Én pl. idén már öt különböző típusú alaplapot is vettem itt a PH, és azok azóta is hibátlanul üzemelnek a megrendelőimnél, akiknek összeraktam. Viszont így kb. 2/3 áron megúsztuk, ami nem elhanyagolható szempont!
Tény, hogy csak régi és tapasztalt tagokkal üzletelek, akik hozzám hasonlóan több tíz, esetleg több száz adás-vételen vannak túl, rengeteg pozitív visszajelzéssel.

Remélem Tomax89 is egy korrekt PH-tagtól vásárolt, és akkor nem lesz gond a gariztatással …..

Attila

(#2389) alázógyík válasza Atimester (#2388) üzenetére


alázógyík
őstag

Bár a boltok garanciát vállalnak, viszont egy-egy web áruház máról-holnapra meg is szűnhet, és akkor futhat az ember a gari után. A nagyobb boltok meg jóval drágábbak, így könnyen vállalnak garanciát, hisz a csere darabot is kifizettetik előre a vevővel.

Ez nem így van.
Hacsak nem egy beszerezhetetlen/már nem gyártott alaplapról van szó, a nagykerek mindig simán cserélik őket meghibásodás esetén. Jó pár hely azért drágább, mert hivatalos importőrtől veszi a motyót, nem szürke importból.

Ha a bolt nem akarja, akkor ott valami humbug van. Hidd el nekem. ;)

(#2390) Grobber válasza K.Tamas89 (#2385) üzenetére


Grobber
csendes tag

Semmi másnak nem lett baja, a táp szépen lekapcsolt magától, mert bajt szimatolt.
A gariról annyit, hogy én az iPonban vettem a cuccot, a szervizes gyerek már egyből vágta, mi a baj, mikor mondtam a történetet. Úgy néz ki, ez ilyen gyenge eresztés volt, a P5B Deluxe-om még mindíg megy, pedig már vagy 5 éves. Elő is kellet szednem, mert a gariztatás több mint egy hónapig tartott!! :W

Ullyoncz

(#2391) killerjohn


killerjohn
addikt

sziasztok!
a lenti konfigomat kellene prociban erősítenem, és arra gondoltam, hogy egy 2600K lesz egy P8P67 EVO társaságában. A kérdésem az, hogy tudtok-e valami érvet a Z68 mellett a P67-el szemben, azon kívül hogy az integrált VGA-t támogatja, amire 2db 5850 mellett kevés kevés szükségem lesz...

még egy kérdés: a P67-es lapok közül jelenleg a Gigabyte vagy az ASUS lapok a jobbak (vagy más)?

(#2392) Csorbi válasza killerjohn (#2391) üzenetére


Csorbi
addikt

(#2393) killerjohn válasza Csorbi (#2392) üzenetére


killerjohn
addikt

4db SSD-m van RAID0+1-ben... szerintem ahhoz nem kell, csak ha HDD-t teszek mellé, nem? mármint van HDD-m de az csak bulk cuccoknak (linux image fájlok^^) kell.

(#2394) alázógyík válasza killerjohn (#2393) üzenetére


alázógyík
őstag

Akkor szerintem felesleges lenne, mert minek gyorsítanál HDD-t, mikor ott az SSD?!?

(#2395) killerjohn


killerjohn
addikt

Tehát ennyi az összes előnye a Z68-nak a P67-el szemben?
Mert akkor marad a P67, nem szeretem a felesleges fícsőröket...

(#2396) alázógyík válasza killerjohn (#2395) üzenetére


alázógyík
őstag

Hasonlón merengtem én is 1 hónapja, végül is a P67-et választottam. Nem bántam meg. :N

(#2397) killerjohn válasza alázógyík (#2396) üzenetére


killerjohn
addikt

remélem, hogy sima "átdugással" menni fog a RAID0+1 az új lapon is...

[ Szerkesztve ]

(#2398) tomic válasza killerjohn (#2391) üzenetére


tomic
addikt

Semmit nem tudok. Mind egy melyiket veszed.

(#2399) killerjohn válasza tomic (#2398) üzenetére


killerjohn
addikt

:DDD

(#2400) sestertius


sestertius
őstag

Üdv!

A bios frissítés hogyan oldható meg, ha az updater.exe-re azt írja, nem kompatibilis a jelenlegi win verzióval? ASUS P8P67 EVO.

Köszönet!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.