Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

(#2201) Atimester válasza csucsbicep (#2200) üzenetére

Atimester
(aktív tag)

Mekkora árkülönbség van a két típus között?
(Mert szerintem nincs jelentős teljesítmény különbség a két lap között.)

Attila

(#2202) sampe válasza csucsbicep (#2200) üzenetére

sampe
(aktív tag)

teljesítményben nem sok különbség van, bár mit értesz teljesítmény alatt?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2203) Atimester válasza sampe (#2202) üzenetére

Atimester
(aktív tag)

Amit írtál (tapasztalat nélkül): K-s végű procit akkor mondjuk nem 5,5 ghz-re hanem "csak" 4-4,5 re megy az órajel talán…” ez biztos hogy nem fedi a valóságot.
Bár megszoktam, hogy ebben a topikban mindenki írogat mindenféle értelmetlen vagy felesleges dolgot, és talán csak minden tízedik hozzászólás tartalmaz értelmes információt.

Ezt a topikot sokan csak hozzászólás gyűjtésre használják. A privát levelezésüket is itt végzik, mintha fecebook lenne, nem pedig szakmai fórum…

Attila

(#2204) csucsbicep válasza sampe (#2202) üzenetére

csucsbicep
(nagyúr)

Sztem A P8P67-nél alább nem fogom adni. Engem legfőképpen a tuning érdekel. Átnéztem pár tesztet. Ezek a P67-es Asus lapok elég jól sikerültek.

(#2205) sampe válasza Atimester (#2203) üzenetére

sampe
(aktív tag)

Lehet hogy nem fedi a valóságot. Ezért írtam oda, hogy ez csak az én elgondolásom. Az értékeket pedig nagyolással írtam. Az én 2500k-m 4,5ghz-t vitte gond nélkül, nem tudom mennyit mehet egy LE típusú lapban. Ezért írtam amit írtam. :R

Nem vagyok épp a legerősebb angolból, de azt kibogarásztam hogy ez a lap nem épp a legalkalmasabb tuningra.

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2206) csucsbicep válasza sampe (#2205) üzenetére

csucsbicep
(nagyúr)

Ezt a tesztet én is néztem. Valószínűleg, akkor aki "keményebb tuningot" akar annak a min a P8P67, aminek elég jó a tápellátása.

(#2207) airmax válasza sampe (#2199) üzenetére

airmax
(csendes tag)

Idő közben már össze is raktam ,eddig semmi problémája sincs remélem így is marad :DD
A lapkát csak javasolni tudom ! ! !

(#2208) polgi803

polgi803
(őstag)

Sziasztok!

Hogy oldanátok meg,az alaplapon 4 venticsati van,de nekem meg 5 venti lesz a gépben.2 a procihűtőn, 1 hátul,2 elöl->ebből 1 fent, 1 lent...asszem nincs külön tápra tehető csatlakozóm... :F

(#2209) keke69 válasza polgi803 (#2208) üzenetére

keke69
(senior tag)

Én így oldottam meg!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2210) polgi803 válasza keke69 (#2209) üzenetére

polgi803
(őstag)

Frankó...akkor szereznem kell egy ilyen csatit...sima boltban nem lehet venni mi?!

(#2211) keke69 válasza polgi803 (#2210) üzenetére

keke69
(senior tag)

Próbáld meg TŐLE!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2212) polgi803 válasza keke69 (#2211) üzenetére

polgi803
(őstag)

Köszi a helpet, írtam neki! :R

(#2213) sestertius

sestertius
(őstag)

Üdv!

Most jutok hozzá a jövő héten az új P8P67 EVO lapomhoz. A kérdésem a ramokkal kapcsolatos lenne. Tudtommal 1,5 V-os ramokat "ajánlanak" ezekbe, igaz ez? A ramjaim ilyenek, csak a jobb időzítés érdekében 1,65-ön használom őket, ez gyárilag engedett - a ramoknak. Rendben lesz ez így vagy ne "kötekedjek" a feszültségekkel..?

Köszönet!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2214) jeni válasza sestertius (#2213) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Szia
Inkább ne tedd a kísérletezést a ramokkal a nagyobb feszt.esetén.
A proci vezérlőben az 1,5V a hiteles. A fesztett illetően a max. kb.1,57 V.

Seasonic Prime 1200W PLATINUM Mining Edition tápegység garanciával valamint szintén garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladóak!

(#2215) Atimester válasza keke69 (#2211) üzenetére

Atimester
(aktív tag)

keke69:
Köszi a linket! Ez nekem is hasznos volt.

sestertius:
Én is osztom jeni kolléga intelmét. Az időzítéssel meg amúgy sem nyersz vagy vesztesz gyakorlatilag semmit. Még tesztekben is alig kimutatható a különbség.

[ Szerkesztve ]

Attila

(#2216) cyber86

cyber86
(őstag)

Helló. Azt nem tudjátok milyen beállítás miatt lehet halk az integrált hang karin a mikim? Felhúztam már a mikrofon hangerőt maxra meg a dbt is de ott már zajos. Ilyen mikrofon van rákötve: [link]

ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (wifi), I3 9100F (Scythe mugen 2), 2x8 GB Kingston Hyperx Predator RGB 3200 MHZ, Zotac GTX 1080 AMP EXTREME 8 GB, 2 DB Samsung 850 pro 256 GB, Creative Sound blaster Z, Corsair RM650X, Be Quiet Dark Base Pro 900, Dell U2412m ( Oázisnál kalibráltatva ) , Onkyo TX-SR606, JBL E

(#2217) sestertius válasza Atimester (#2215) üzenetére

sestertius
(őstag)

Hm, rendben van, akkor nem kísérletezek vele. Sokat valóban nem számít, az időzítésem így nem 8-8-8-24, hanem 9-9-9-24 lesz, ennyi...

Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2218) SkyS1gn válasza csucsbicep (#2204) üzenetére

SkyS1gn
(nagyúr)

Szerintem is nagyon jól sikerültek ezek az ASUS lapok, egyszerúen imádom :P

[YT:https://goo.gl/Px2Pem]

(#2219) SkyS1gn válasza cyber86 (#2216) üzenetére

SkyS1gn
(nagyúr)

nincs bekapcsolva valami szűrő?
tálcán is maxon van?
amilyen csevegőprogramot használsz pl Skype ott is fel van húzva?

[YT:https://goo.gl/Px2Pem]

(#2220) cyber86 válasza SkyS1gn (#2219) üzenetére

cyber86
(őstag)

Teamspeaket 3mat használok de alapból nem úgy érzékel ahogy kéne amikor windowsba állítgatom.

ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (wifi), I3 9100F (Scythe mugen 2), 2x8 GB Kingston Hyperx Predator RGB 3200 MHZ, Zotac GTX 1080 AMP EXTREME 8 GB, 2 DB Samsung 850 pro 256 GB, Creative Sound blaster Z, Corsair RM650X, Be Quiet Dark Base Pro 900, Dell U2412m ( Oázisnál kalibráltatva ) , Onkyo TX-SR606, JBL E

(#2221) Tomax89 válasza cyber86 (#2220) üzenetére

Tomax89
(tag)

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne hogy tényleg nem számít hogy 1333mhz (CL9) vagy 1600mhz-n mennek a ramok? :) Vagy tapasztaltatok némi különbséget?
Egyébként én is imádom ezt a lapot, nagyon bevált :)

ToMaX

(#2222) Hooper

Hooper
(őstag)

Sziasztok!
van egy P8P67 DELUXE lapom, feltettem rá a legújabb BIOSt, és most az AI sensor 10fokkal kevesebbnek mutatja a CPUt.
Aida 40nek látja, az asus progija 30nak...
Nem zavarna kifejezetten, de a ventiket az fan Xpert vezérli.
van ötletetek h miért lehet, illetve van-e megoldás hogy normálisan mérjen?
Köszi!

(#2223) jeni válasza Hooper (#2222) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Szia
Hányas BIOS? Nálam a 2001-s és az AI Suite II (monitor) ellenőrizve
a CPU 22' C
az alaplap meg 30' C

Seasonic Prime 1200W PLATINUM Mining Edition tápegység garanciával valamint szintén garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladóak!

(#2224) Hooper válasza jeni (#2223) üzenetére

Hooper
(őstag)

2001 itt is.

LINK

[ Szerkesztve ]

(#2225) Tomax89 válasza Hooper (#2224) üzenetére

Tomax89
(tag)

Nekem az AIDA nézi kevesebbnek cirka 8 fokkal a CPU hőmérsékletét.1850-es bios van fent.

ToMaX

(#2226) Mian

Mian
(aktív tag)

Hali!

Ha jól látom nem sok különbség van a P8P67 és a P8P67 LE között, árban viszont annál inkább. Vagy rosszul gondolom? Felszereltség kb ugyanaz, chipset szintén, talán csak a hűtőborda nagyobb a sima változaton. Ez lenne 8e huf?

(#2227) jeni válasza Hooper (#2224) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Nekem is többet mutat az AIDA

(#2228) Hooper válasza jeni (#2227) üzenetére

Hooper
(őstag)

Kérdés melyik a helyes.. bár szerintem az AIDA.. bios frissítés előtt ugyanannyit mutatott (más diagn. programokkal egyetemben)

(#2229) csucsbicep válasza Mian (#2226) üzenetére

csucsbicep
(nagyúr)

Felszereltségben is van különbség. A hűtése is jobb a simának, illetve 12+2 fázisú tápellátása van, mint a Pronak és az Evonak. Egy tesztet láttam az LE-ről, de ott nem alakított vmi nagyot tuningban.

(#2230) Atimester válasza jeni (#2227) üzenetére

Atimester
(aktív tag)

Szia!

A szobában hány fok volt?
Mert ha ott is kb ugyan annyi, mint amit a cpu-ra ír az AI Suite (22-fok), akkor szerintem az a hibás eredmény.

Attila

(#2231) jeni válasza Atimester (#2230) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Szia
Nem tudom hány fok van a helységben mert nem szoktam méregetni (bár néha fázik a lábam a ház mellett),de a HAF932 tele van bazi nagy hűtőkkel.Lehet ezért mutat kis értékeket.
A Mugen2 Rev B proci hűtőn eleve kettő van,mivel az egyik felfogatása a videokártya felől van a másik venti meg ellentétes oldalán a tetején van (Coolink SWIF2120P zöld lapátosok vannak amik PWM-s). Maga a házon 4 gyári van (elől,oldalt,hátul és fent)

(#2232) Atimester válasza jeni (#2231) üzenetére

Atimester
(aktív tag)

Csak azért kérdeztem,mert ha a környezeti hőmérséklet szoba hőmérséklet, akkor ott még a vízhűtéses procik is melegebbek 22-foknál.

Attila

(#2233) Csorbi válasza jeni (#2227) üzenetére

Csorbi
(őstag)

Az AIDA64 CPU maghőmérsékletet mér, míg az ASUS AI a kupak körüli hőmérsékletet, a kettő korántsem ugyanaz.

(#2234) Atimester válasza Csorbi (#2233) üzenetére

Atimester
(aktív tag)

És hogyan mérik ezeket? A prociban több hőmérséklet szenzor is van?

Attila

(#2235) herhi

herhi
(tag)

hellósztok!
egy gyors kérdés: amit az 1830 hsz ek körül tárgyaltatok memória típusok, azok igazak gondolom a p8 H67es lapra is, ugye?
G.skill F3-10666CL9D-8GBRL - Ripjaws RL re gondolok konkrétan(2*4gb, 1333mhz) 1,5 volt
viszont a g.skill oldalán csak p67 lapot írnak a modulhoz....kicsit aggaszt ;]
ill. az asus oldalán a QVL táblázatának jobb szélén mit jelent a DIMM socket support....merthogy ez ennél a modulnál nincs kipöttyözve :)) ja, és ez is aggaszt :DD :DDD
köszi :R

(#2236) herhi válasza herhi (#2235) üzenetére

herhi
(tag)

:U

(#2237) sampe válasza herhi (#2235) üzenetére

sampe
(aktív tag)

nem lesz semmi probléma :)

(#2238) herhi válasza sampe (#2237) üzenetére

herhi
(tag)

yessss :DDD thx :DD

(#2239) sampe válasza herhi (#2238) üzenetére

sampe
(aktív tag)

ezek a lapok megzabálnak minden ramot, nekem a mostani lapom még egy 1,9 v-os ocz reaper ramot is elvitt 1,55ön szal nopara :)

(#2240) The.Bali

The.Bali
(aktív tag)

Sziasztok!

Szeretnék megkérdezni néhány BIOS beállítást, hogy mire való? És be vagy kikapcsolt állapotba állítsam őket? (jelenleg mindegyiket bekapcsolatam)
Sajnos a Manual-ban nincs leírva róluk semmi érdemleges infó.
Ők lennének:

EPU Power Saving Mode
CPU Spread Spectrum
Intel Adaptive Thermal Monitor
Anti Surge Support

Köszi előre is!

(#2241) Ediva8

Ediva8
(tag)

Sziasztok.
Kérdezem tőletek,hogy ezeknél az UEFI-s biosu alaplapoknál vinyó formázásnál alapként mindent GPT / Guid Partition Table / formáznak ,vagy sima MBR-e./ Master Boot Record / Vagy csak a 2-3 TB-s hdd-ket formáznak GPT-re mert elsősorban csak ott lenne jelentősége a megfelelő kezelés miatt.Ezt be lehet valahol előtte állítani,hogy mit használjon?

[ Szerkesztve ]

(#2242) sampe válasza The.Bali (#2240) üzenetére

sampe
(aktív tag)

szia

az epu mikor nálam be volt kapcsolva több mint a felére visszavette a teljesítményt, még játék közben is, ez erősen érződött, így nálam disable-n van

(#2243) oxalisz válasza The.Bali (#2240) üzenetére

oxalisz
(tag)

Megerősítem sampe válaszát!

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#2244) keke69

keke69
(senior tag)

Azt én is nagyon megtudnám köszönni ha valaki leírná mit érdemes be illetve kikapcsolni a bios beállításokban!
Akár tapasztalat akár lexikális tudásából kifolyólag! :R

[ Szerkesztve ]

(#2245) keke69

keke69
(senior tag)

Hogyan tudom beállítáni,hogy 3.7-re emelje az órajelet?Ha mindent autora teszek akkor is csak 3.4-re teszi fel!

(#2246) keke69

keke69
(senior tag)

Érdekes!Újraindítottam belementem a biosba nem állítottam semmit és most meg 3.5 Ghz-re rakta! :F

(#2247) sampe válasza keke69 (#2246) üzenetére

sampe
(aktív tag)

gondolom a blck-t emelte fel a rendszer, ezért ugrott 3,5 re

valami cpu menüpont alatt ottlesz a procinak a szorzója, onnan az autót kiveszed, és beírod h 40, nagyjából ennyi volt a tuning, vagy ha nem szeretnél ezzel foglalkozni, az ai suite magától megcisnlája neked 5p alatt, 2 gombnyomás hatására

szerk. fontos hogy a ram 1,5 volton a proci pedig 1,12 volton (nekem ez vált be) legyen, másra különösebben nemnagyon kell figyelned szerintem

[ Szerkesztve ]

(#2248) keke69 válasza sampe (#2247) üzenetére

keke69
(senior tag)

Köszönöm,de nem szórakozok már vele felraktam manuálisan 4Ghz-re! :R

(#2249) keke69 válasza sampe (#2247) üzenetére

keke69
(senior tag)

A ramot visszavettem 1.5-re de a procit automatán hagytam!
Szerettem volna úgy beállítani,hogy csak terhelés alatt emeleje meg az órajelet!

Most nézem így csinálja 2D-ben 1.6-on megy!Azt hittem folyamatosan 4Ghz-n fog menni ha manuálisan emelem az órajelet!

[ Szerkesztve ]

(#2250) kranazoli válasza keke69 (#2249) üzenetére

kranazoli
(senior tag)

CE1 Support veszi vissza az órajelet. Ha azt Disable-dre állítod, akkor max. órajelen fog menni. Aminek szerintem semmi értelme. Az így jó, ha CE1 engedélyezve van és 2D-ben nem járatja max-on a CPU-t.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.