Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) Csorbi válasza sampe (#2800) üzenetére


Csorbi
addikt

Egy 4 core x 100%-os terhelésre gondoltam, a Syndicate nekem nem mond semmit, ne hari :U

(#2802) SkyS1gn válasza sampe (#2800) üzenetére


SkyS1gn
félisten

eressz rá egy prime-ot

amúgy jó gém?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2803) Csorbi válasza SkyS1gn (#2802) üzenetére


Csorbi
addikt

Dehogy prime-ot, az semmi. Egy Intel Burn Test sokkal jobban fűt.

(#2804) SkyS1gn válasza Csorbi (#2803) üzenetére


SkyS1gn
félisten

mégis miért?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2805) Csorbi válasza SkyS1gn (#2804) üzenetére


Csorbi
addikt

Hadd ne magyarázzam el. Próbáld ki. ;]

(#2806) keke69


keke69
őstag

Nekem bugos volt az alaplapi senzor mert véletlenszerűen kiírta,hogy 123 C fokos az alaplap ami természetesen nem volt igaz.most a 1503 helyett feltettem a 2103-at.Remélem ez kijavatja!
Valaki találkozott már ezzel a problémával?
Amit biztosan javított az az,hogy eddig manuálisan kellett vissza vennem 1.65-ről a ramfeszt,most alapból 1.5V állít be.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2807) sampe válasza SkyS1gn (#2802) üzenetére


sampe
aktív tag

ráküdöm az intel burn-t!
amúgy a game nem rossz, el lehet vele szórakozni amíg nem jön meg a bf3-am :D majd vegyél fel originen!

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#2808) domegab


domegab
csendes tag

Sziasztok!

Az érintett lapnál (P8P67) találkozott már valaki olyan problémával, hogy a memóriaslotok közül az A1 és A2 egyáltalán nem működnek csak a B1 B2. ???? Már 3 különböző memória típussal végigpróbáltam a slotokat a végeredmény mindig ugyanaz, mintha a teljes A slot rész halott lenne.... :(

Ha valakinek van vmi használható ötlete akkor csak bátran ne kíméljetek. ;)

Ui.:ASUS hivatalos blogján olvastam egy hasonló esetről, ott cserélni kellett a lapot és az megoldotta a problémakört.

(#2809) lizakattila válasza domegab (#2808) üzenetére


lizakattila
senior tag

Szia!

Hány modullal próbáltad egyszerre?
1 modullal hivatalosan az A2, két modullal az A2 B2, néggyel pedig értelemszerűen az összes slotot kell használni.
Elvileg így kellene helyesen működnie. Bár nekem 2 modullal az A1 B1 is működött együtt dual-ban.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2810) domegab válasza lizakattila (#2809) üzenetére


domegab
csendes tag

Köszi a gyors választ!

A három típusú modulokkal az összes varácót kipróbáltam (egy modul az összes slotban, két modul A2+B2 és A1+B1, négy modul). Az eredmény ugyanaz volt mindig, ha bármelyik A-s slotban volt modul a bios sem töltődött be, ha kivettem az A-s modult miden helyreállt és indult a gép ahogy kell. A MEMOk-s próbálkozások sem vezettek pozitív eredményre. :F

(#2811) lizakattila válasza domegab (#2810) üzenetére


lizakattila
senior tag

Bios reset a próbák között volt? Már jobb ötletem hirtelen nincs.
Ha így sem, akkor tényleg valószínű, hogy halott az a két slot. :F

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2812) domegab válasza lizakattila (#2811) üzenetére


domegab
csendes tag

Volt bios reset is persze meg bios frissítés is már , de semmi ..., vagyis a B slotok működnek ;)

(#2813) SkyS1gn válasza domegab (#2810) üzenetére


SkyS1gn
félisten

az összes memória ugyanolyan márkájú és specifikációjú?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2814) AtHoS válasza domegab (#2808) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam tökéletesen működött 4 db memória modullal, szóval nem típus hiba.

Ám lehet kifogtad a kérdéses hibás lapot, amit garban cseréltek? ;]

read-only mode on the forum

(#2815) Atimester válasza SkyS1gn (#2813) üzenetére


Atimester
aktív tag

Tök mindegy, hogy egyformák a modulok, vagy páronként eltérőek. Nálam pl. egyszerre ment 2 db 1333MHz-es 2GB-os 1,5V-os Corsair és 2 db 2000MHz-es 2GB-os 1,6V-os ADATA RAM gond nélkül, hetekig stabilan, köztes paraméterekkel. (1866MHz, 1,55V)
Persze sok múlik a beállításokon is, de szerintem itt más lesz a gond…

Attila

(#2816) SkyS1gn válasza Atimester (#2815) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nem merném lefogadni
hát nagy mákod volt akkor hogy így összehoztad :C

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2817) Atimester válasza SkyS1gn (#2816) üzenetére


Atimester
aktív tag

Úgy látszik nekem és a kollégáimnak folyamatosan „mákunk” van, mert a korábbi években összerakott gépeknél rendszeresen tapasztaltuk, hogy nem csak a különböző márkájú, de gyakran a különböző specifikációjú RAM-ok is némi állítgatás után stabilan munkára foghatóak! (A DDR3-as kicsit rugalmatlanabb, de azért itt is van variálási lehetőség.)

Sajnos itt a fórumon sokan nyilatkoznak tapasztalat nélkül is, ami inkább nevezhető okoskodásnak, mint használható szakmai segítségnek!

Attila

(#2818) veze válasza Atimester (#2817) üzenetére


veze
őstag

én szinte sosem párban vettem a ramokat hanem hol így hol úgy jutottam hozzájuk, de véletlen sem voltak egyformák..és még újak se mindig..
sosem voltak velük problémáim.. de le se mertem írni, mert azt hittem én teljesen hiteltelen leszek ezzel a beírással..
ugy látszik nem vagyok egyedül ezzel. :B

(#2819) lizakattila


lizakattila
senior tag

Új bios jelent meg több P8P67-es laphoz.
Lehet kísérletezni, jobb-e az újabb?! :)

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2820) kranazoli válasza lizakattila (#2819) üzenetére


kranazoli
senior tag

Dánkesőn! Valóban! Próbálom is mindjárt.

Version 2303
Description P8P67 BIOS 2303
Improve system stability.
2012.03.02 update

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2821) kranazoli válasza kranazoli (#2820) üzenetére


kranazoli
senior tag

Job Done!

Se előtte nem volt semmi stabilitási problémám és most sincs, hogy cirka 5 perce fent van az új BIOS. :)

Az olyan kérdéseket ha lehet mellőzzük, hogy akkor miért frissítettél, mert már 1x kitárgyaltuk ezt a témát...

Ami a BIOS-t illeti az előzőhöz képest úgy néztem nincs benne új fícsör, mint volt a memory remap funkció. A betű fonton viszont változtattak. Vastagabb és kontrasztosabb fontokra cserélték a régit. Szerintem jó választás volt.

Aki szeret kísérletezgetni szerintem nyugodtan frissíthet. Lájkolom az ASUS-os fiúkat!

Megjegyzés: BIOS-ból frissítettem, nem Windows alól. Ennyi idő természetesen semmire sem elég, hogy komolyabb véleményt írjon az ember. (már amennyire egy BIOS frissítésről lehet) :)

Szerintem a lényeg, hogy a frissítés rendben lezajlott, minden probléma nélkül. Utána persze mindent lehetett visszaállítani - de ez egyértelmű. (minden érték reset-elődött) Windows boot-olt; egyelőre semmi különöset nem tapasztalok. Se pro; se kontra. Ha minden okés, szerintem nem is fogok, mert az jelenti, hogy minden rendben történt.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2822) SkyS1gn válasza kranazoli (#2821) üzenetére


SkyS1gn
félisten

sima p8p67? lehet felrakom most a 2103es van fenn

ja ma jött ki, feldobom énis

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2823) kranazoli válasza SkyS1gn (#2822) üzenetére


kranazoli
senior tag

Lásd szignóm. :)
2103 volt Nekem is.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2824) SkyS1gn válasza kranazoli (#2823) üzenetére


SkyS1gn
félisten

biosból akartam és azt írta hogy nem EFI bios... :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2825) AtHoS válasza SkyS1gn (#2824) üzenetére


AtHoS
nagyúr

csomagold ki a zip-et ;]

read-only mode on the forum

(#2826) SkyS1gn válasza AtHoS (#2825) üzenetére


SkyS1gn
félisten

facepalm....

kivolt :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2827) AtHoS válasza SkyS1gn (#2826) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Úgy viszont már érdekesebb a probléma

read-only mode on the forum

(#2828) SkyS1gn válasza AtHoS (#2827) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:K
meg is néztem mondom lehet félrenyomtam de nem, jót szedtem le

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2829) ProciVettel


ProciVettel
tag

Felraktam én is az uj biost minden okés.

(#2830) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#2828) üzenetére


SkyS1gn
félisten

hát ez fogad:
[link]
[link]
:W

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2831) AtHoS válasza SkyS1gn (#2830) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg próbáld meg ékezet nélküli könyvtárnevekkel.

Én penre szoktam rádobni annak a főkönyvtárába és onnan olvastatom be

read-only mode on the forum

(#2832) SkyS1gn válasza AtHoS (#2831) üzenetére


SkyS1gn
félisten

legutóbb is innen raktam fel de megpróbálom

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2833) lizakattila válasza SkyS1gn (#2832) üzenetére


lizakattila
senior tag

Vinyorol nekem sem engedte, cak pendriveról. Sőt, még a pendrive ia fat vagy fat32-re kell legyen formázva.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2834) SkyS1gn válasza AtHoS (#2831) üzenetére


SkyS1gn
félisten

igazad volt másik meghajtóról simán ment, az a fura hogy legutóbb is asztalról telepítettem :D

lizakattila én nem szórakozok azzal hanem simán meghajtóról

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2835) AtHoS válasza SkyS1gn (#2834) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én is feldobtam a legújabbat, de én ugye penről. Viszont az egyik hátsó USB csatiba át kellett raknom a pent, mert előlapi kivezetésből nem tudta beolvasni a BIOS fájlt. Hátsóból egyből jó volt.

Mondjuk elég érdekesen firssített nálam, mert vagy három-négyszer újraindítgatott (közben kiírta, hogy ne reseteljek, míg a frissítés zajlik) mire a szokásos CPU Fan Fail üzenettel fogadott (nincs venti kötve a procihűtő aljzatra, így BIOS-ban át kell rakjam Ignore-ra a figyelését)

Viszont miután visszaállítgattam mindent BIOS-ban és elmentettem, win felismert valamit, ami miatt újra kellett indítanom. Hardverek között nem láttam hirtelen semmi újdonságot, de bizonyára a hosszadalmasabb BIOS frissítés valami újdonságot hozott, amit a win7 kiszúrt egyből :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2836) SkyS1gn válasza AtHoS (#2835) üzenetére


SkyS1gn
félisten

hmm.. nálam nemvolt semmi hál' isten :N

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2837) Jenő76


Jenő76
tag

P8Z68-V alaplapom van utolsó bios 2011.10. havi.
Eközben jönnek ki a új biosok a p67 és p68-hoz is.
Egyel jobb lap ennél a pro verzió amihez már nem egy stabilitás növelő bios jött ki.
Ezek vajon leszarják ezt a lapot vagy ennyire jól sikerült ?

A ventillátor szabályozással és az alaplapi front panel usb 3 működésével mai napig nem vagyok kibékülve.
A 14 cm -es ventik fordulatszámát nem tudom 700 alá vinni mert sem a bios sem az ai suite nem engedi. A proci hűtöm is tudna 800-al pörögni de ezt sem tudom 900 alá vinni.

A front usb 3 előlapi kivezetés usb 3 verbatim 2,5 HDD-vel folyamatosan szakadozik használhatatlan. Valaki azt mondta, hogy az alaplap nem tud áramot adni neki, ami azért furcsa mert előlapi usb 2-ön tökéletes megy. Ez azért is érdekes mert elvoleg usb 2 500mA és usb 900mA. Probáltam asmedia firmware-t és drivert is frissíteni az eredmény ugyanaz.

(#2838) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
P8p67-es lapom van és azt vettem észre,hogy pendrivról másolok usb2 porton keresztül és úgy 40 százalékig minden fasza aztán szépen elkezd belassulni!Szerintetek az bios beállítás lesz?Kerestem drivert de csak az usb3.0-hoz találtan az asus honlapján.
Thx

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2839) zoleeno1 válasza keke69 (#2838) üzenetére


zoleeno1
addikt

próbáltad több pen-el is? Mert nálam akkor csinált ilyet, amikor a kingston pen f@sta össze magát :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#2840) keke69 válasza zoleeno1 (#2839) üzenetére


keke69
őstag

Igen próbáltam,sőt usb3-al is a helyzet sajnos ugyan az.Elindítom megy a másolás max-on aztán olyan 40százalék körül elkezd visszaesni egész 7000kb/s-ig.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2841) AtHoS válasza keke69 (#2840) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A 40% az mekkora méret?
USB-ről másoláskor win előszeretettel cacheli be a memóriába a másolandó anyagot amíg fér a memóba. Ha már nem fér akkor nem tud cachelni csak, ha már kiírta a cél helyre. Lehet az írási oldalon van nálad a szűk keresztmetszet

read-only mode on the forum

(#2842) keke69 válasza AtHoS (#2841) üzenetére


keke69
őstag

8Gb-os a pendrive az adat mennyiség 40 százalékánál lassul be.Mondjuk rá szeretnék másolni egy filmet ami 1.37 gb és ennek a kb 40 százalékánál.Amit meg írtál abból sajnos nem sokat értek :B Megoldásod netán van,vagy valami ötlet?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2843) AtHoS válasza keke69 (#2842) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szeretem, mikor a 3.-4. hozzászólásnál derül ki, hogy nem is az történik, mint ami addig le lett írva :F

Nálam valahogy az "azt vettem észre,hogy pendrivról másolok usb2 porton keresztül" annyit tesz, hogy a pendriveRÓL történik a másolás és nem a pendriveRA.

A pendriveRA másolásnál hasonló eset játszik. A win szépen elkezdi cachelni a rendelkezésre álló üres memóriába a forrásmeghajtóról az adatot és közben írogatja ki penre.
Sajnos ez elég csalóka dolog, mert mikor megtelik a memó vissza fog csökkenni a pendrive valós írási sebességére a másolás sebessége. Szerintem ez történik éppen nálad is.

read-only mode on the forum

(#2844) keke69 válasza AtHoS (#2843) üzenetére


keke69
őstag

Igen,igazad van elírtam,pendriveRA másoláskor! :R Ha kisebb fájlokat másolok mondjuk 50-100mega akkor nem lassul be.
Ez mindig is ilyen volt és csak most vettem észre?
Ez ellen lehet tenni valamit?
Köszi az eddigi segítségedet!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2845) AtHoS válasza keke69 (#2844) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mekkora is a maximális sebessége a USB2-es pendrive-nak?

Van egy olyan érzésem, hogy téged erősen megtéveszt a memóriába történő cache-elés. Ezzel elég gyorsnak tűnik a másolás, viszont miután eltűnt az explorer ablak, még mindig írja ki az adatot a rendszer a pendrive-ra a háttérben. Emiatt tűnik marha gyorsnak a másolás.

A pendrive-odnak mi is a pontos típusa?

read-only mode on the forum

(#2846) keke69 válasza AtHoS (#2845) üzenetére


keke69
őstag

Az egyik egy mtec,a másik meg EZ.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#2847) lp640sv


lp640sv
tag

Hello!
Tudnatok ajanlani i7 2600K-hoz Asus alaplapot?
Olvastam hogy a H67-el lehet hasznalatba venni az Intel InTru 3D. P67 mar nem lehet ??? pedig jo lenne :D
Amenyiben jol informalt vagyok, ugy tudom hogy a H67-ben nem hasznalhato az 1600MHz memoria.,es ha ez igaz akkor az nem is johet szoba!
-P8P67 egesz jo!(arban is) ebben hasznalhato az 1600MHz memoria?
lehet meg a p8z68 is de ezekben meg szinte mindben van VGA es az nem kell!
Nem talalom a megfelelot :D 25-35K kozot!

(#2848) Jenő76 válasza lp640sv (#2847) üzenetére


Jenő76
tag

A H-s lapok azért sem jók neked mert abban a 2600 K- nem tudod tuningolni ha később szeretnéd. A p67 jó választás ebben nem lehet kihasználni a proci igp-jét de lehet tuningolni,
Ha felmész az asus honlapjára láthatod , hogy a p67 tipusok általában 2200-ig támogatják a memóriákat.
Én ajánlanám a P8P67-et sokaknak ilyen van itt. Igaz ez most kb. 39000 Ft

A p8z68 felesleges pénzkidobás ha nem kell a proci igp-je.

(#2849) AtHoS válasza keke69 (#2846) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A Supertalent írási sebessége 15MB/sec magasságában van. teszt

Ettől gyorsabban nem fog írni rá semmi. Az mtec-ről nincs infóm (pontos típus esetén utána lehetne nézni), de az ettől biztosan jóval lassabb írásra képes. A tesztben egy 16GB-os emtec C250 típus is mérve lett. Ennek 9MB/sec a max írási sebessége. A 8Gb-os verzió ettől lassabb.

A 7000KB/sec sebességet nem tudom melyik pennel sikerült elérni. Ha a Supertalenttel, akkor ott probléma van. Ha az emtec-kel, akkor pedig az van amit írtam már korábban is. Ennyit bír a pendrive és nem többet.

read-only mode on the forum

(#2850) AtHoS válasza lp640sv (#2847) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha igénybe akarod venni az Intel InTru 3D-t, akkor VGA kimenetes lapot kell keresned.
P67 kilőve emiatt

A z68-akat viszont pont a VGA miatt zárod ki, tehát magad sem tudod mit akarsz.
Előbb döntsd el aztán meglátjuk miben tudunk segíteni ;)

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.