Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1991) kranazoli válasza Kissjeno (#1990) üzenetére


kranazoli
senior tag

Athos: Köszi! :R

"Mi köze van a egy windows alól futó drivernek a bioshoz ? Vagy ilyenkor a bios irst drivere frissül?

(1) Enter OS, and ensure Intel Smart Response Technology has been turned off under Intel Rapid Storage Technology interface.
(2) Install version Intel Rapid Storage Technology driver to version 10.6.0.1002.
(3) Reboot the system, and update BIOS to version 0606, then reboot.
(4) Enter the BIOS setup screen, press F5 to load BIOS default, then change the Intel SATA Port to RAID mode.
(5) Boot into OS, and re-enable Intel Smart Response Technology under Intel Rapid Storage Technology.

Ezt hogy kell csinálni magyarul ?"

Egy windows alatt futó programnak annyi köze a bios-hoz, hogy arra épül. :) Ezt úgy értem, hogy az Intel chipset driver az Intel chipset-es gép BIOS-ára épít, azzal működik együtt. BIOS-ban lehet engedélyezni és tiltani többet között Intel fícsöröket is.

Én a fentieket, kicsit szabadabban így értelmezem:

0.) Ez a leírás feltételezi, hogy a gépedre már telepítve van a Storage driver!

1.) Belépsz OS-be és megnézed a progiban, hogy a fenti fícsörnek mi az állapota. Ha nincs kikapcsolva ez a Smart Response Technology, akkor az alkalmazáon belül tiltsd le

2.) Telepítsd fel a Storage driver fenti verzióját

3.) Rendszer újraindítás; BIOS flash-elés; megint újraindítás

4.) Belépsz újra BIOS-ba és F5-el csinálsz egy BIOS alapértelmezett beállítást és a SATA-nál a RAID funkciót választod ki;

5.) Belépsz OS-be újra és szintén a Storage alkalmazásban engedélyezed az Intel Smart Response-t.

Ergó Nekem úgy tűnik, hogy a RAID kezeléssel volt probléma és azt patkolták abban a BIOS frissítésben.

(Nekem AHCI módban van; mert nem használok RAID-et) Ha nem használsz RAID-et, akkor Én AHCI módra állítanám BIOS-ban a SATA portokat. Az Intel Storage driver-t ez esetben nem muszáj feltenni. Fel lehet, de nem kell. Ahogy a BIOS-t sem érdemes ebben az esetben flash-elni; de ártani szintén nem fog.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.