Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#871) koverg válasza barbaron (#838) üzenetére


koverg
csendes tag

Sziasztok!

Nekem ilyen alaplapom van kb. 2 hónapja. Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Egy Pentium D 820-as procival használom @3.2GHz. Nagyon gyors, én olyan programokat használok, amik teljes mértékben kihasználják a két processzor magot.

barbaron problémájával kapcsolatban:
ugye a CD/DVD meghajtót a kék szinű IDE csatlakozóra kötötted? A doksi nagyon röviden megemlíti, hogy a PATA RAID vezérlő nem támogatja az ATAPI határfelületet (ezt a szót ma tanultam most gyakorlom, eddig interfélsznék hívtam).
Ez magyarra fordítva annyit jelent, hogy amint az NT/2000/XP bebootol és saját driverekkel és nem a BIOS-szal próbálja elérni a CD/DVD-t ez az egész dolog meghal.
A nyavajás vindóz persze ilyen hülye félrevezető információt küld, mintha a HDD lenne a gáz.
Nekem Samsung 250GB-os SATAII-es vinyóm van és minden driver meg külön állítás nélkül kezeli az XP (igaz most x64-es van, de a sima is kezelte, mikor próbáltam).

Szóval gyorsan dugd át a kék csatira a CD/DVD-t!

Remélem segítettem, csak ezért regisztráltam a fórumon.

Üdv: Gábor

u.i.: ja LG GSA-4163B DVD íróm van

[Szerkesztve]

Intel Pentium D930, Asus P5WD2 Premium, 8GB DDR2-667, 8600GT, LG GSA-HL55L DVD, Leadtek Winfast TV 2000 ### Acer Travelmate 4151LMI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.