Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) rYaN-


rYaN-
tag

Én épp a napokban kértem infót külföldi szervízzel kapcsolatban.
Elég hamar válaszoltak a levélre, ez volt benne:

''Sehr geehrter Herr Pető

auf Grunde der Fehler würde ich empfehlen das sie uns das Gerät einmal zum Service ein zu schicken. Der Link wo sie die Einsendung anmelden können lautet rma.asus.de .Sie bekommen nach dem ausfüllen des Sent In Formulars eine RMA zugeteilt.''

A lényeg, hogy az rma.asus.de-n be kell jelenteni és vagy elküldeni futárral, vagy saját magad be kell vigyed.
Érdeklődtem osztrák szerizek felől is a levélben (telefon, cím, email), ennyi volt csak a válasz. Most vagy nincs, vagy majd a gép kidobja a legközelebbit bejelentéskor :F

Asus A6J

(#552) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Sziasztok! Notebook vásárlás előtt állok, Post-oltam a melyik notit vegyek topikba, de van egy ASUS noti specifikus kérdés:

Teljes hozzászólásom elérhető [link]

Mi a véleményetek az ASUS F3 sorozatról? Személyes tapasztalat vagy bármi?
Ezt néztem ki:
[link]
ASUS F3JV-AS022P

Itt drága, de 1600 euroig tökmindegy az ár.

(#553) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Jajj, jut eszembe még. A 2 év ASUS nemzetközi garancia elviekben és gyakorlatban mennyire érvényesíthető kis hazánkban? A notit Fro-ban kell megvennem, de otthon használnám. Minden sima ügy, mintha otthon vettem volna, vagy van valami speciális dolog amire mondjuk vásárláskor figyelnem kell?
Vagy egyáltalán a valóságban érvényeíthető?

(#554) mobal válasza rYaN- (#544) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

tuti nem virus. kb 3 hetes win és olyat nem csináltam ami miatt kéne hogy az legyen meg van virus csekk rendesen. szerintem az indexelö és a rendszer backup miatt darál de csak 365 mhz észrevehetö...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#555) Kicker válasza Cs_Laci (#553) üzenetére


Kicker
senior tag

Üdv, szerintem pazar a gép, a 2 éves international gari elvielg él, csak az országba ugye kell hivatalos asus noti szervíz. akik széria szám alapján megtesznek mindent a gépért...

egyébként az NSE kft-t hívd fel/nezten megtalálod a telszámot valahol/, hogy ha Franciáknál veszed meg, akkor kell-e kérned külön valamit....

a géphez nem tudok érdemben hozzászólni, szerintem jó, én anno 2005 májusba szerváltam M6-os ASUS-t és nem bántam meg, hasonlo áron mint amiért te nézed ezt, szóval én csak ajánlani tudom ezt az árkategóriát ASUS-tól.

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#556) net84 válasza Cs_Laci (#553) üzenetére


net84
őstag

Az Asus gyári garifüzete kell (természetesen kitöltve), illetve számla, amivel igazolni tudod a vásárlást. Innentől kezdve köteles bármelyik hivatalos Aszs márkaszervíz elfogadni javításra a gépet.

Én pl hamarosan ki fogom próbálni, igaz fordított helyzetben, mert én Ausztriába fogom szervízbe vinni a notit (ennek oka egyszerű, nagyon nem vagyok megelégedve az NSE hozzáállásával és munkavégzési sebességével - arról ne is beszéljünk, hogy a telefont néhanapján nem képesek felvenni).

Egyébként F3JC notim van, és meg vagyok vele elégedve, leszámítva egy apróbb kellemetlenséget, amit remélem hamarosan sikerül orvosoltatni valamelyik szakszervízzel...

Read only...

(#557) syner


syner
tag

valaki tudna segíteni nekem?
kellene valami notebook szervíz itt Debrecenben, ugyanis elszállt egy Asus A6Rp noti, garancia már lejárt
a gond az, hogy nem veszi a töltést, se kép, se hang, bekapcsolni nem lehet, és ha rajta van a töltő, akkor néhány perc múlva elkezd égett szag kijönni belőle
szerintem valami töltésszabályozó dolog, tápellátás romolhatott el, de nem nagyon értek hozzá

ha valaki esetleg tudna segíteni, akkor hálás lennék
:(

(#558) albgab válasza syner (#557) üzenetére


albgab
aktív tag

Itt nem tudnak neked segíteni?

[link]

Szerintem kérdezd meg őket.

(#559) syner válasza albgab (#558) üzenetére


syner
tag

köszönöm, megkérdezem őket

(#560) Cs_Laci válasza net84 (#556) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Köszönöm, rákérdezek, bár itt Fro-ban még sose láttam garipapírt, mert nem használják ezt a fogalmat. Kb mindent számlával :)
De majd erősködök.

Személyes véleményeket is köszönöm az F3 sorozatról. Nekem az jött le, hogy jól össze van rakva, túl sok gond nincs vele, a kijelző szép, elég rossz az aksis üzemideje (persze brutális teljesítmény mellett) és ár / teljesítményben nem áll túl jó helyen.

X1600 meg 7600 kb rökmindegy, nagyon hasonló választás. Azt hiszem nem hagytam ki semmit.

(#561) syner


syner
tag

na, valami történt, megint próbálkoztam vele, beledugom a töltőt, és elkezd megint villogni a töltő ledje
aztán egy kissebb pukkanás, írdatlan égett szag, az akksi közeléből, és működik a gép :Y

a szag mostmár nem jön, töltést is veszi rendesen, akksiról is megy

mi a büdös franc volt ez az egész? :F

(#562) Cs_Laci válasza syner (#561) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Így tervezett ASUS tulajként bíztató ilyeneket olvasni :D

(#563) syner válasza Cs_Laci (#562) üzenetére


syner
tag

főleg, hogy ez egy full extrás gép 1G rammal, 100G vinyóval, meg minden földi jóval

fene egye meg, most merjem kikapcsolni?

(#564) Cs_Laci válasza syner (#563) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Tipp szerint ez előbb - utóbb úgyis bekövetkezik, úgyhogy igen. De nem fogod a probléma gyökerét otthon megtalálni. Hacsak nem boncolsz nagyon.

(#565) bbazsy válasza Cs_Laci (#552) üzenetére


bbazsy
őstag

f3fc van itthon, pöpec gép szerintem. messze jobb külsőre, mint a hasonló árú fujitsu.
sztem jó választás

..

(#566) Louies válasza syner (#563) üzenetére


Louies
tag

hi! akkor nagy mákod van haver:) Majd ha talizunk elmeséled, nagyon csiklandoz ez a történet.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#567) Imy válasza syner (#563) üzenetére


Imy
veterán

Hát ott valami nem rendes..Lehet hogy csak valami kondi, ahogy leírtad. Amiföl jött a szag nem probáltad szétszedni?

(#568) srheni


srheni
csendes tag

Sziasztok!

Segítsen valaki légyszi!
Másfél év után úgy éreztük, hogy elérkezett az ideje egy újratelepítésnek. Csináltuk már pc-n nem egyszer, csak nem nehezebb egy laptopon.
De aztán jött a feketeleves. A 2. cd-t nem fogadja el. Anno 2 cd-t kaptam hozzá WindXP Home, meg egy sárga Asus lemezt. Az elsővel ok, eljut kb 54 %-ig, aztán kéri, hogy tegyük be a meghajtóba az ASUS002-t. Hát betettük, de semmi. Szerinte ez nem jó. Mit csináljak?
Vagy hagyjam a fenébe, és vigyem be holnap a szervízbe?

Köszi a segítségeteket előre is.
Heni :R

(#569) rYaN- válasza srheni (#568) üzenetére


rYaN-
tag

Szia!

Ti az xp-t tóbáltátok meg feltenni, vagy a backup lemezzel próbálkoztatok?
Mert ha xp-t telepítesz, az 1 lemezes (+majd kell egy cd, amin a driverek vannak), viszont ha egy eredetileg felteleített rendszer mentését akarod visszaállítani, akkor oda már lehet, hogy több lemez kell. Mi van a sárga lemezre írva? Pontosan hány cd-t kaptatok? (Eredeti xp, a sárga, esetleg driver cd, programok?)

Mert abból, amit leírtál én arra következtetek, hogy egy feltelepített rendszert próbáltatok meg visszaállítani (tehát nem windows telepítést csináltatok), amihez 2 cd kellett volna

[Szerkesztve]

Asus A6J

(#570) Zanik válasza syner (#563) üzenetére


Zanik
addikt

Hát én arra gyanakszom hogy esetleg kipurcant egy cella az aksidban!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#571) Imy


Imy
veterán

Szerintetek ha a chipsetem nem támogatja a PentiumM-es procit a gyártó oldala szerint, akkor lehet baja, ha beleprobálom?
Mert egy másik topicba irta valaki hogy i852GM-be belette, és ment, pedig a gyártó oldala szerint nem támogatja.
Szóval károsodhat az alaplap, ha nem fér vele össze?
Lehet jó lenne kiproszálni, mielött lejár a garancia?

(#572) rYaN- válasza Imy (#571) üzenetére


rYaN-
tag

Hát nézd, ha a foglalatuk egyezik, akkor nagy baj nem lehet, elvileg ilyenkor biost kell frissíteni és támogatni szokott az alaplap az ugyanolyan foglalatú, de modernebb vagy jobb procit. Maximum sipol majd egy picit, hogy baja van :)
Enyémbe is tehető core2duo, csak pénz kérdése :D

Asus A6J

(#573) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

ehh

emlékeztek amikor még szenvedtem a túlzott melegedéstől?
arra gyanakodtunk hogy head pipe biztos rossz...
most belefújtam egyet a szellőzőnyílásba működés közben ott hátul és azóta nem ment fel 85 fok fölé
most mi a szösszenet van? visszaküldjem szervízbe?

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#574) SupaCow


SupaCow
tag

szevasztok.

A napokban vettem egy A6m q048 as asus laptopot. Felraktam egy Xp SP2 corporate januári fisítésekkel.

A powergear elinditásánál kiirta hogy ez az alkalmazás ezen a rendszeren nem fut . frissitettem egy újabb verzióra.de az se.

Van valami helyettesítő program? vagy megoldás amivel futtathatom. ?

f: @geboleather

(#575) bnss válasza SupaCow (#574) üzenetére


bnss
veterán

Lehet, hogy én vagyok tájékozatlan, de ez a corporate edition mi a szösz? :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#576) SupaCow válasza bnss (#575) üzenetére


SupaCow
tag

olyan verzió amit cégeknek adnak ki. adnak sok licensz meg pár telepíthető cd-t.
szal egy XP SP2 januári frissítésekkel.

val vanalmi más program ami ugyanezt tudja?

[Szerkesztve]

f: @geboleather

(#577) rYaN- válasza SupaCow (#574) üzenetére


rYaN-
tag

Ha nem megy, próbáld meg ezt: [link]
Ha így sem megy, próbáld ki a notebook hardware control nevezetű prgt, [link]

Asus A6J

(#578) Asuras


Asuras
csendes tag

Hali!

Lap top vásárlás előtt állok, és szeretnék tanácsot kérni, mert kinéztem az asus a6m q049 notebookot, de úgy néz ki egy kicsit több pénz van rá, és most kacsintgatok esetleg valami kétmagos felé.
Létezik ennek a típusnak turion x2-es változata is, de nem tudom, hogy az mennyivel jobb a 3400+-os sempronnál, valamint, hogy hol áll teljesítményben egy core 2 duo-hoz képest(t5500).
Valamint a x2-es turionokból van 512, meg 1 megás változat is, melyik a jobb, mennyivel?
Ebben is van speedstep? Milyen a fogyasztása.
Lehet érezni a 64 bitet? A másik esélyes az egy ibm lenovo c200, vagy hp nx7400-as lenne.
Ha erről van vélemény ill. ellenvélemény akkor az jöhetne.

Kérlek titeket segítsetek! Előre is köszi

(#579) mobal válasza Asuras (#578) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

64 bit az nagy mágusság. szval csak amemoriacimkézés más annyira nem gyorsít, 64 bites oprendszer kell neki (tudomásom szerint rar tömörités 5 mp vel hamarab végez)

x2 turion: 512, 1 mb a L2 cache az 1 mb -s az ésszerűbb ebből (valamivel gyorsabb mint az 512 -es mert 2 szer akkora a gyorsitotára a processzornak)

x2 vs core 2 duo ra nemtduok válaszolni sry. :(

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#580) SupaCow


SupaCow
tag

Akiknek fent an a power4gear program , azok milyen O.S. - t használnak?

Ez a NHC nem nyújtott teljes megoldást, és arra jutottam, hogy felteszek egy olyan XP-t ami futtatja a power4geart.

f: @geboleather

(#581) DjKoxi válasza SupaCow (#580) üzenetére


DjKoxi
senior tag

XP SP1

(#582) hzcs


hzcs
senior tag

XP SP2, minden frissítéssel.

OFF: használ valaki redhat fedora-t?

(#583) Imy válasza rYaN- (#572) üzenetére


Imy
veterán

Értem, akkor az lesz hogy szerzek egyet, és csak ugy veszem meg, ha müködik vele. Sajnos azon a fránya BIOSon mullik minden:(

(#584) Zanik válasza Asuras (#578) üzenetére


Zanik
addikt

Hát egy Turionos procival szerintem jobban jársz mint egy Sempronossal. Az Asus A6Km-ek vagy az A6U-k között néznék körül a helyedben! Amúgy mégis mennyit szándékozol rákölteni? Lenovoról lebeszélnélek, esetleg a HP, bár szerintem az Asus notik szebbek!!! :D

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#585) Morgul


Morgul
csendes tag

Sziasztok.

Nem tudtok nekem valami véleményt mondadni az ASUS A3HF 5A043-ról. Ezt néztem ki, és kedden meg is venném. Folgozni kellene, nem nagy programoknak, de ha elfut rajta mondjuk a FIFA07 akkor nem haragszom meg érte. egy kis leírás.Asus A3HF 5A043 Notebook

Intel Celeron M 440 (1,8GHz), DVD+/-RW, 1GB DDR2 RAM, 100GB HDD, 15'' XGA TFT, Intel 940GM, WiFi





Asus A3HF 5A043 Notebook

Processzor: Intel Celeron M 440 (1,8 GHz)
Memória: 1GB DDR2 (2x512, 533 MHz, 2 GB-ig bővíthető)
Kijelző: 15'' XGA TFT (1024 x 768)
Chipset: Intel® 945GM Express
Hard Disk: 100 GB IDE
Optikai meghajtó: DVD+/-RW Supermulti
Modem: 56K V.92 modem
Hálózati kártya: 10/100TX PCI NIC Card, IEEE 802.11b/g
csatlakozások:
4 db USB2.0 PORT
1 db IEEE 1394
4 az 1-ben kártyaolvasó (SM, MMC, SD, MS)
VGA out
Akkumulátor:6 cellás Li-Ion (4400mAh)
Méretek: 328 x 288 x 27-38 mm
tömeg: 2,8 kg


Előre is köszi mindenkinek. Vagy ha 200.000 ig van valami más tipp, azt is szívesen veszem.

(#586) cucka válasza Morgul (#585) üzenetére


cucka
addikt

az általad kinézett gépben valószínüleg intel gma950 videókártya van, ezen elfut a fifa07, de csodákat azért nem várj tőle.
egyébként valószínüleg jobban járnál, ha celeron helyett valamilyen mobil sempron/turion megoldást választanál, esetleg pentium m-es gépet, ha még találsz valahol. a celeronokból kihagyták a speedstep-et, vagyis nem tudja menet közben állítani az órajelét, a többi mobil prociban ez természetesen benne van. asus-nak egyébként kifejezetten széles választéka van amd procis gépekből.
bruttó 200 ezerből egyébként lehet ennél jobb gépet is venni, pl. itt [link] van egy hp nx7400, ami kijön 200-ból és core duo proci van benne, ami azért kicsit más kategória, mint a celeron. (tegnap óta elégedett nx7400 tulaj vagyok, ezért ajánlgatom :) ) . az adatlapomnál található gépet pedig 210-ért vettem és az már core2 duo, szóval érdemes szétnézni, ennyi pénzért vannak jobb ajánlatok, mint egy celeron-os asus gép.

[Szerkesztve]

(#587) bnss válasza SupaCow (#576) üzenetére


bnss
veterán

Értem, nem vagyok otthon a céges op rendszer liszenszekben! :)

Ne csak OFF legyen, én SP2-es Xp alatt futtathatnám, de nem használom! :)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#588) Morgul válasza cucka (#586) üzenetére


Morgul
csendes tag

Cucka köszi. A dell az jó? vagy az asustól ez 227-ért? Intel Core Duo T2250E (1,7GHz), DVD-RW SM, 1GB DDR2 RAM, 100GB HDD, 15,4'' WXGA TFT, Intel® 945 GM, WiFi, webkamera, Bluetooth





Asus A6F AP115 Notebook

Processzor: Intel Core Duo T2250E (1,7GHz)
Memória: 1GB DDR2 667 (2x512)
Kijelző: TFT 15,4'' WXGA TFT Color Shine (1280 x 800)
Chipset: Mobile Intel® 945 GM Express
Videovezérlő: Intel® 945 GM
Hard Disk: 100 GB IDE
Optikai meghajtó: DVD-RW Super Multi
Modem: 56K V.92 modem
Hálózati kártya: 10/100TX PCI NIC Card, IEEE 802.11b/g, Bluetooth
Hangkártya portok: Line in, mikrofon, fejhallgató
USB kapu: 4 db USB2.0
kártyaolvasó: 4 az 1-ben (SM, MMC, SD, MS)
Csatlakozások: VGA out, Párhuzamos port, 1 db Type II PCMCIA 2.1, S-Video, FireWire
Webkamera: 1,3MPixel

Akkumulátor: 8 cellás Li-Ion (1 év garanciával)
Méretek: 354 x 284 x 35,2 mm
tömeg: 2,8 kg

(#589) cucka válasza Morgul (#588) üzenetére


cucka
addikt

Dell-hez még nem volt szerencsém, de a ''Milyen notebook.ot vegyek?'' topikban nem dícsérték agyon. (oké, ott a business class hp és a thinkpad-ek kivételével semmit sem dícsérnek agyon ;) )

ez az asus nem rossz, végül felszereltségéhez képest jó árban van. ha jól értelmezem, akkor mindenképp 1 giga memóriát szeretnél a gépbe. namármost ezek az új notik úgy vannak megtervezve, hogy könnyen lehet bennük memóriát cserélni, akár te magad is elvégezheted otthon, notebook memória pedig alig drágább, mint az asztali. ezért szerintem nem muszáj ragaszkodnod a gyári 1 gigás memóriához, később úgyis bővítheted.

(#590) Morgul válasza cucka (#589) üzenetére


Morgul
csendes tag

Iagazából amihez úgymond ragaszkodok, az a proci nagysága 1.8 vagy nagyobb, illetve a videókártya kb 128 mega. Bár mondták azt is, hogy integrált videókártyával nem érek szart se. A vinyó nagysága nem nagyon izgat 60 giga is elég, van benne író. Nem kell hatalmas akksi sem, mert folyton be lesz dugva. Ennyi. Az oldal az jó, de használtban nem gondolkodok.

(#591) cucka válasza Morgul (#590) üzenetére


cucka
addikt

egy kétmagos 1.6 ghz-es proci szerintem gyorsabb érzésre, mint egy egymagos 1.8-2 ghz-es. ha nem akarsz játszani, akkor az integrált videókártya memóriamérete lényegtelen, mert nem kell textúrákat tárolni. nálam most 8 mega van kiosztva a videókártyának. játék esetén bármelyik újabb fajta integrált kártyának ki tudsz osztani legalább 128 megát, más kérdés, hogy ettől még lassúak maradnak.
a linkelt oldalon az általam ajánlott hp gép új, garanciás, nézd meg figyelmesebben :)

(#592) SupaCow


SupaCow
tag

Xp SP2 magyart használtok . az aki azt használja?
Van a power gear programnak valami igénye hogy pl egy másik program is fel legyeen telepítve?

most szereztem sp1-t de addig nem akarom újra rakni míg ki nem derül hogy miért nem fut a powergear

f: @geboleather

(#593) Almos válasza SupaCow (#592) üzenetére


Almos
aktív tag

Szerintem a Corp edition csak annyival más, hogy más licensz kulcsot fogad el, nem hinném, hogy maga az oprendszer többet/kevesebbet tudna.
Én használtam szintén mennyiségi licensz-kulcsos ;] XPsp2hun alatt a P4G-t, most pedig már legális, de szintén mennyiségi licensz-kulcsos (campus) XPsp2hun alatt megy. Ha jól emlékszem, akkor talán ez egy 2003-as, egy már gyárilag frissített változata az sp2-nek, majd erre jöttek az online frissítések. Max annyi baja szokott lenni, hogy néha nem tudja létrehozni az ikont a tálcán, ezért nyivákol...
A gép egy A3L-5028. Szerintem nincsen semmi extra igénye a P4G proginak.

(#594) Almos válasza Imy (#583) üzenetére


Almos
aktív tag

A3N-es bios? Az tudja kezelni a mobil Pentium procit, igaz azt 852 helyett 855-ös chipsethez csinálták....

(#595) MCI válasza SupaCow (#592) üzenetére


MCI
csendes tag

Eszközkezelőben nincs sárga kérdőjeles cucc?
Nézd meg a hozzáadott gyári driver CD-t.
Azon kell lenni egy acpi vagy ASUSATKA driver-nek. Szerintem az kell a powergearhoz.
Ha abban a sorrendben rakod fel a drivereket, ahogy a lemez menü felkinálja, biztos menni fog.

(#596) syner válasza Imy (#567) üzenetére


syner
tag

szétszedtem, amennyire tudtam, de a billentyűzet összekötő szalagkábel miatt csak éppen belenézni tudtam, nem akartam széttépni, nem sokat láttam, de bizots, hogy az alaplap akksi felőli részén történt valami, mert amikor akksi le volt véve, akkor is jött a szag
egyébként azóta rendesen működik a gép, de valami zárlat biztosan van benne, mert kikapcsolt állapotban a fullra töltött akksi egy nap alatt elveszti a töltését
szóval használom amíg tudom, aztán go szervíz, ha lesz rá sok pénzem
:(

(#597) BiriBum válasza syner (#596) üzenetére


BiriBum
őstag

Hálózatról ment, amikor ''rossz'' volt?

(#598) syner


syner
tag

nem, akksiról próbáltam bekapcsolni, és nem ment, aztán bedugtam töltőre, annak a ledje meg csak villogott, a gépen a töltésjelző led se gyulladt ki
előtte meg rendesen leállítással lett kikapcsolva, és egy napig a táskájában volt, nem volt használva

meg van benne egy tré mobilos 3G Web n walk kártya, azt most kiveszem, hátha az fogyaszt mindíg

[Szerkesztve]

(#599) BiriBum válasza syner (#598) üzenetére


BiriBum
őstag

Tehát akksi nélkül nem próbáltad. Eléggé cellagyanús, nézd meg az elhasználódás mértékét Everest-tel.

(#600) syner válasza BiriBum (#599) üzenetére


syner
tag

oké, megnézem

ja, most jut eszembe amikor nem akart bekapcsolni, levettem az akksit de úgy sem akart menni hálózatról

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.