Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) mobal válasza Imy (#196) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

qwerz bill power :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#252) kp78


kp78
addikt

Akinek van kártya olvasó a notijában, annak működik? Én ma kipróbáltam egy m2 memory sticket dugtam a bővítőjével a gépbe, de meg sem nyikkant rá. Pedig frankón belemegy a helyére, rugó is beugrik, de semmi változás :F

(#253) DjKoxi válasza kp78 (#252) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Én ms pro-t dugtam bele ,működött rendesen.

(#254) SunBreeze válasza kp78 (#252) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

drivert fel kell telepíteni

nekem emg sd kártyám van, tökéletesen műxik

[Szerkesztve]

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#255) RedBoyforCE


RedBoyforCE
csendes tag

Sziasztok!
A napoban készülök notit venni. Az Asus S96J-re gondoltam, amit a NotebookZone-nál, illetve a Fefo-nál lehet megvenni. Van valakinek tapasztalata ilyen notebookal?

Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

(#256) Maffya1


Maffya1
csendes tag

Akinek problémás a régi driver a notijához itt egy jó kis progi,ez kikeresi a legujabb drivereket a neten.[link]

ASUS forever!!!

(#257) kp78 válasza SunBreeze (#254) üzenetére


kp78
addikt

Szerintem minden drivert feltettem. Tudod esetleg melyik a kártyaolvasó drivere?
Én is ms pro-t próbáltam bele.
Az eszközkezelőben melyik a kártyaolvasó? A secure digital állomásvezérlő? Mert erre azt írja, hogy jól működik.

(#258) SunBreeze válasza kp78 (#257) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

RICOH én ezt telepítettem fel

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#259) kp78 válasza SunBreeze (#258) üzenetére


kp78
addikt

''PCMCIA-adapterek'' így most megjelent az eszközkezelőben.
Ezt a Ricoh-t tényleg nem raktam fel vhogy. :B
De most már frankón megy. :R

(#260) mobal válasza kp78 (#252) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

sajátgép jobklikk -> tulajdonságok -> eszközkezelő -> hardver ha ott sárga az olvsó akkor driver különben meg passz.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#261) SunBreeze válasza kp78 (#259) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

nm :)

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#262) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

ha pl az alaplapot cserélnek arra is vonatkozik az 1 vagy 2 év garancia? vagy azzal mivan?

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#263) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok!
ha jól vettem észre a gépemen akkor kétféle fényerő beállítás létezik. a ''DC'' és az ''AC'' ? (akksi vagy váltóáram) legalábbis nekem igyvan.
ugye?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#264) Imy válasza mobal (#263) üzenetére


Imy
veterán

Van AC és DC féle üzemodok:
AC üzemód pl: High stb...
DC üzemód pl: Battery Saving stb...

(#265) mobal válasza Imy (#264) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

jah mostmár értem! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#266) mobal


mobal
MODERÁTOR

hiijjj. minden power4gear usernek ajánlom ezt a kis modositást. nemcsak az hogy szinte mindegyik profil van ac és dc változatban de pl tudod állítani a dvd sebességét fényerőt és a többi. hasznos na szval: [link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#267) bnss válasza SunBreeze (#262) üzenetére


bnss
veterán

Ezt most hogyan gondolod? Ha kicserélik a lapot, akkor arra is még 2 év garancia lenne?

Ha kicserélik, attól még nem lesz több garancia. Ha így lenne, akkor kétévente alaplapot cseréltetnék! :DDD

mobal: kösz a módosítást! :R

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#268) mobal válasza bnss (#267) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ez most teccik vahy mi? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#269) Tybcsi


Tybcsi
csendes tag

Üdv!
Egy A9RP-m van, és az lenne a kérdésem hogy lehet-e benne procit cserélni? Jelenleg celeron m van benne és szeretnék bele egy centrinot ha cserélhető!
Kösz!

(#270) Imy válasza mobal (#266) üzenetére


Imy
veterán

Én is szoktam álítgatni, a képernyőkimélőt szoktam általában kikapcsolne, Engem idegesít! :DDD

(#271) hzcs válasza bnss (#267) üzenetére


hzcs
senior tag

Így van, mivel főalkatrész csere, ezért újra van rá gari. De azt nem tudom, hogy 1 v 2 év.

(#272) Tybcsi


Tybcsi
csendes tag

Illetve még egy kérdés : a ramom bővythető-e és ha igen milyet vegyek?
kösz : Tybcsi

(#273) Herbali válasza Tybcsi (#272) üzenetére


Herbali
tag

Kiveszed a mostanit és veszel ugyanolyat.

(#274) SunBreeze válasza hzcs (#271) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

én is valahogy így gondoltam... akkor lehet hogy várjak a szervizeléssel nyárig, és akkor küldjem vissza alaplapcserére... :F

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#275) mobal válasza Tybcsi (#269) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

szia! tudtommal ha nem 945g -s a csipszet akkor lehet. de ez jó kérdés. amugy macera lesz!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#276) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

jah amúgy semmi por nincs a gépbe, csak ilyen nagoyn finom, úgyhogy nem értem miért melegszik ennyire a gép... 80 fok fölé
majd teszek fel képet és meglátjátok hogy teljesen tiszta... :F

[Szerkesztve]

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#277) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

most is jáccottam és tartósan 93-94-95 fokot mutat mind a nhc mind pedig az asusprob :(

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#278) Imy válasza SunBreeze (#276) üzenetére


Imy
veterán

Proci-headpipe között lehetséges hogy a hővezető paszta vagy nincs, vagy nem megfelelő minőségű volt. Asztali PC-ben olyat halottam, hogy évente nem árt ujrakenni... Föleg olyan procikon, amik nagyon melegszenek, és nagyon le vannak terhelve...

(#279) bnss válasza mobal (#268) üzenetére


bnss
veterán

Igen, mondhatjuk így is! :DDD

hzcs: én pont fordítva gondoltam, tehát ha alaplapcsere történt, akkor marad a ''maradék'' garancia idő! :) Ebben biztos vagy, hogy utána még jár garancia pluszban a kicserélt alkatrészre? :)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#280) Zanik válasza SunBreeze (#248) üzenetére


Zanik
addikt

SunBreeze: digitalizálásra, vágásra, renderelésre ezeket ajánlom
Vegas, Ulead, Adobe Premiere, stb... (Én a Vegasra esküszöm!)

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#281) hzcs válasza bnss (#279) üzenetére


hzcs
senior tag

Biztos vagyok benne, mert amikor a nec dvd íróimat cserélgettem, mindig újraindult a garancia. Haver fujitsu siemensénél (alaplap, asztali gépben) pedig nem indult újra, de elismerték, hogy újra kéne hivatalosan, de ők nem vállalják rá az 1 évet.

(#282) Imy válasza hzcs (#281) üzenetére


Imy
veterán

Igen, minden kicserélt alkatrészre jár a garancia.

(#283) bnss válasza hzcs (#281) üzenetére


bnss
veterán

Értem, köszi az infót! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#284) SunBreeze válasza Zanik (#280) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

köszi!

tehát ki kéne szednem a proci felett a hűtöt és bekenni?

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#285) J97 válasza Imy (#282) üzenetére


J97
tag

Szia!

Megnéztem a gép pontos típusát amit kérdeztél. Sajna csak most sikerült mert ugye munka+vizsgaidőszak :O De azért fél szemmel figyelemmel kísérem a topicot.

A3L-5017

Eddig a kis pana író működik rendesen. Valaki kérdezte itt a topicban, hogy nem kevés az az egy hét próbagari. Pont ezért ilyen olcsó. Eddig megírtam vele 4DVD -t. neroval ellenőriztem a lemezeket, eddig mindegyik zöld volt. Szuper zöld :D Remélem még egy jó darabig nem lesz vele gond!

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#286) Tybcsi válasza Herbali (#273) üzenetére


Tybcsi
csendes tag

Kösz :) Erre én is gondoltam, csak reméltem hogy van valamilyen tapasztalatféle a tipust illetve márkanevet illetően valakinek.
T

(#287) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

nah itt van... eddig lustavoltam feltenni. tehát csak azt a 4 csavart kéne leszedni meg bekenni?
[link]
[link]

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#288) J97 válasza SunBreeze (#284) üzenetére


J97
tag

Lehet, hogy tényleg a pasztázással van a baj amit Imy írt. Nekem is volt már ilyen gondom VGA hűtőnél, jópár fokot jelentett a pasztázás. Viszont nekem eszembe jutott mégegy lehetőség. Elképzelhető, hogy összeszerelés közben, előtt megsérülhetett a heat pipe, akkor viszont nem a megfelelő hatékonysággal továbbítja a hőt a bordáknak. Ha így van, ezt garban cserélniük kell.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#289) SunBreeze válasza J97 (#288) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

mi az a heat pipe? :)
meg ahogy pontosabban megnéztem az a nagy csőszerűség alá kéne kenni a pasztát, és az pedig sztem nem nagyon mozdíthato onnan... gari lesz,csak nemtom hogy hogy fogok így fordítani, gép nélkül :(

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#290) J97 válasza SunBreeze (#289) üzenetére


J97
tag

A heat pipe az a csőszerű cucc, ami a proccról szállítja a hőt hátra a hűtőbordához. Ha az sérült, az is okozhatja a gondot.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#291) bnss válasza J97 (#288) üzenetére


bnss
veterán

Szvsz a paztázás nem okozhat ekkora hőmérsékleti különbséget, kivéve ha alig van rajta. A heatpipe viszont már valószínűbb hibaforrás! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#292) SunBreeze válasza J97 (#290) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

köszi, ennyivel is okosabb lettem... :(
tehát felírom a listára, hogy lehet hogy a head pipe megsérült :D
mitérdekel engem cseréljék ki az egészet :U

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#293) Imy válasza J97 (#285) üzenetére


Imy
veterán

Mivel kapcsolatban is kértem a géptípusát? Már nem emléxem. :(
Ez nem sokban különbözik az enyimtől,
Típus 5017 5028
Memória 256MB 512MB
Vinyó 40Gb 60Gb (én már vettem bele 120-asat)
Aksi 2200mAh 4400mAh

Az lenne a kérdésem, hogy milyen Chipset van a tiedben? Az enyimében evesesz szerint i852GM, de a neten mindenhol azt találtam, hogy 855 van benne.... :F Mert a 855 jobb lenne, mivel abba pentium procit is lehet tenni...

(#294) Imy válasza SunBreeze (#287) üzenetére


Imy
veterán

Igen!
A felfogatáson rajt vannak a meghuzási sorendek, azt tessék betartani! felazitani is ebben a sorendben, és fonoman, mindegyiket egyszereg (vagyis folyamatosan mindig egy kicsit), meghuzásnál ovatosan! Jó lenne, ha valaki tudná, hogy mekkora nyomatékkal kell....

(#295) Imy válasza J97 (#288) üzenetére


Imy
veterán

Igen, mert ha eltörik kifolyik belőle az a folyadék, és akkor vége... de akkor lehet még roszabb lenne a hütése, igaz igy is gááz... szerintem pasztázást ki kell próbálni! A processzor tulmelegedése sok hibát, és az egész gép instabilitását is okozhatja!

(#296) J97 válasza Imy (#295) üzenetére


J97
tag

Megnéztem! Elég ellentmondásos nállam is. A sajátgépnél 852/855 öt ír, valahol én is azt olvastam, hogy ebben 855-ös van. Viszont az everest nálam is i852GM -et lát.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#297) J97 válasza Imy (#295) üzenetére


J97
tag

Rendeltem a notihoz még 256MB ramot, hogy 512 legyen. Nemrég jött meg. épp most fut a Memtest86, az meg i855GM -nek ismeri fel.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#298) Imy válasza J97 (#296) üzenetére


Imy
veterán

Akkor most vajon mi lehet benne? Mert nem mindegy... Szét kellene szednem, hátha rá van valahova irva. Mert ha megeszi a Pentium procit, az nagyon jó lenne! :D

(#299) Imy


Imy
veterán

megfordítottam, és a sok csavar látványa miatt megondoltam, nem merem szétszedni...

Most akkor milyen Chipset lehet az ASUS A3L-es szériában (Nekem 5028 a típusom) ?
WEBlapok szerint 855 van benn, Everest szerint 852.... :F

(#300) Kicker válasza Imy (#299) üzenetére


Kicker
senior tag

az everest mást ír ki!

pl nekem a gép matrickájára az volt van írva hogy 9100IGP vidkarinak, az everest szerint meg valami más....

elvileg a hátlapon van egy kisebb fedélke amit 4 csavar tart, azt bátran szét lehet szedni, annál jobban már én se piszkálnám...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.