Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) kovari válasza Imy (#696) üzenetére


kovari
csendes tag

Everestben nézem lent a tálcán 3.5, töl 4.0 ig változik 62 foknál.

(#702) kovari válasza Imy (#696) üzenetére


kovari
csendes tag

Megvan,62 froknál 2335töl 4309 változó a fordulat.

(#703) Victor-y


Victor-y
aktív tag

én pedig most kaptam vissza a szervíztől, mert nem volt kép az LCD-jén, s ezért alaplapot és LCD panelt cseréltek benne.

most minden f*sza, eltekintve attól, hogy a proci 800MHz helyett 600MHz-en megy takarékos módban, maximumon pedig 1733MHz helyett 1300MHz-en megy és sehogyse tudom feljebbtornázni! !

az meg csak hab a tortán, h 49-50°C alá nem megy a CPU hőmérséklete! :F

Vki tud segíteni?

gépem: ASUS A6vm; Pentuim M 740 1,73GHz, 512 DDR2, Go7300, WinXP Prof. SP2

Köszi előre is bárminemű hozzászólást!
Üdv, Vik

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#704) Pikkolo^^ válasza kovari (#694) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem mindben, valamelyikbe pana van.

(#705) Imy válasza kovari (#699) üzenetére


Imy
veterán

Áh, hogy Sempron, olyan proci is lehet benn, mint az asztaliba, és álítollag nehéz megkülönböztetni, asszem ebben, vagy valami másik topicba már volt róla szó. Akkor valószínű, hogy azért melegszik. Ujjan is ennyire meleg volt? Amugy az a hőmérséklet nem gáz, csak hangos mivel 3000 fölött megy.....

(#706) Victor-y válasza Victor-y (#703) üzenetére


Victor-y
aktív tag

na észrevettem, h miért csinálja: a szorzók ugyanazok, mint előtte, viszont az FSB 133MHz helyett csak 100MHz-en ketyeg.

ez mitől lehet, és hogy tom átállítani? :F

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#707) Victor-y válasza Victor-y (#706) üzenetére


Victor-y
aktív tag


tehát előtte volt:
6 x 133 = 800MHz
13 x 133 = 1733MHz

most pedig:
6 x 100 = 600MHz
13 x 100 = 1300MHz

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#708) kovari válasza Imy (#705) üzenetére


kovari
csendes tag

Ennek abszolut nincs hangja, és mobil sempron,semmi gondom nincs vele egyébként.

(#709) Zanik válasza Victor-y (#707) üzenetére


Zanik
addikt

Hát valszeg a BIOS-ban tudod/tudnád beállítani, de nem mernék rá fogadni, mert a notialaplapokba igencsak butákat tudnak aplikálni. Ha van alapórajel beállítás, akkor ott állítsd át, ha nincs, akkor próbáld töröld a beállításokat default értékekre, esetleg CMOS clear (van ilyen notikban?!), végső esetben BIOS update!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#710) Zanik válasza kovari (#708) üzenetére


Zanik
addikt

Ha van everested (3.50!), akkor nézd meg a CPU-d pontos adatait. A CPU alias-nál elvileg ki van írva a mag neve, és ezzel a listával [link] összevetve megláthatjuk, hogy milyen tokozású...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#711) shteer válasza Victor-y (#707) üzenetére


shteer
titán

ramot nem cseréltek benne véletlenül? :F

..szerintem jónak tűnik

(#712) Victor-y válasza shteer (#711) üzenetére


Victor-y
aktív tag

RAM-cserét nem írtak. miért, annak lehetne hozzá köze?! :F

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#713) Victor-y válasza Zanik (#709) üzenetére


Victor-y
aktív tag

hali,
BIOS-ban semmi ilyet nem lehet állítani sajna.:(
default beállításokat nem találtam, csak ilyen load optimal settings féleséget, de azzal se csinál semmit..

a BIOS-update-re én is gondoltam, h hátha javítana vmit (egyébként a legújabb van fenn rajta).

CMOS cleart is BIOS-ban keressem? mert nem láttam ilyet


üdv,
V

[Szerkesztve]

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#714) Victor-y válasza Victor-y (#713) üzenetére


Victor-y
aktív tag

na frissítettem a BIOS-t ugyanarra, de így is max. 1,30 GHz-en megy az 1,73 GHz-es procim :F

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#715) shteer válasza Victor-y (#714) üzenetére


shteer
titán

szvsz hívd fel a szervízt és határozott hangon kérj magyarázatot

..szerintem jónak tűnik

(#716) F. A. Bian válasza Victor-y (#714) üzenetére


F. A. Bian
csendes tag

Én a helyedben az alaplapcserére gyanakodnék.
A BIOS-ban szinte semmit nem lehet állítani laptopoknál, magán az alaplapon talán (jumper vagy valami hasonló). A helyedben felhívnám a szervizt, és tőlük kérdezném meg, mi az oka, és hogyan tudnának rajta segíteni.

ASUS A6U 5050

(#717) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Olvasom az archivumot, szörnyű amit az NSE művel. Én így letettem az ASUS laptop vásárlásáról, hiába a 2 év gar. Ha ennyire ..... banda akkor kalap-kabát.

(#718) kovari válasza Zanik (#710) üzenetére


kovari
csendes tag

Megnéztem, CPU alias:venice-128 S754 de ijet nemtaláltam a linken amit adtál :F

(#719) Victor-y


Victor-y
aktív tag

na gyerekek felhívtam az NSE-t és mondták, hogy a procinál kapcsoljak át 2db mikrokapcsolót bal-állásba.
azóta műxik rendesen. :)

azt nem tudjátok, h amit látok alufóliát rajta az levegyem, vagy fontos a hűtés-elvezetéséhez?! :F

üdv

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#720) kovari válasza Victor-y (#719) üzenetére


kovari
csendes tag

Ne vedd le,fontos bizony :Y Az enyémben egy mbil 3000+ os sempron van,800 on megy keveslem én is, tegyem én is ''bal állásba'' ? :D

(#721) F. A. Bian válasza kovari (#720) üzenetére


F. A. Bian
csendes tag

>>tegyem én is ''bal állásba'' ?<<
Hát ha be akarod bizonyítani a régi mondás igazságát (A processzor füsttel működik - leáll, ha kiszáll belőle.), akkor tedd. Egyébiránt nem tanácsolom... ;]

ASUS A6U 5050

(#722) shteer válasza Victor-y (#719) üzenetére


shteer
titán

érdekes, hogy ilyenről megfeledkeznek

amúgy mostanában egyre több a pozitív tapasztalat az NSE-vel, ezt nevezhetjük akár bakinak is :U

..szerintem jónak tűnik

(#723) Zanik válasza shteer (#722) üzenetére


Zanik
addikt

lehet, hogy csak most kezdenek belejönni, mint ügyfelek az ugatásba! felvenni egy telefont, válaszolni egy kérdésre nem nagy ördöngőség (lásd kapcsolók balra pöccintése!) - és időt is spórolhatnak vele, ha nem kell minden nüansznyi hiba miatt szervízbe vinni a notit...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#724) Kicker válasza shteer (#722) üzenetére


Kicker
senior tag

én is a pozitív tapasztalat érzékelők közé tartozom... pár hsz-el lejjebb taglaltam hogy is jártam velük... bízunk abban, hogy asus garanciaszervz kérdés immárom megynyugtató...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#725) Zanik válasza Kicker (#724) üzenetére


Zanik
addikt

Azzal nincs is baj, hogy nem olyan profik/gyorsak, mint mondjuk egy gyári szervíz, de legalább az igyekezetet látná rajtuk az ember! Szóval remélem az NSE felköti a gyatyáját és igyekszik rácáfolni a rossz hírnevére!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#726) Kicker válasza Zanik (#725) üzenetére


Kicker
senior tag

hát a telefonos csajszi elég bunkó volt, de egyébként nincs rájuk panaszom, hívott egy ember, hogy itt van előtte a gépem, most cserélt rajta ezt azt, emailbe kaptam árajánlatot az akksira, utána teloztam párat, megkaptam a szervízes szerelők számát, ott elértem aki a gépemmel foglalkozott, és nem szórakoztak velem.. nem tudom máshol miylen gyorsak, nekem 3 hét alatt lezajlott a dolog... mások minimum 1.5 hónapot mondtak, ahhoz képest gyorsak... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#727) Asuras


Asuras
csendes tag

Hali!

Na megérkezett az Asus A6M Q091 notebookom. Yuppi. Épp mos telepítem az xp-t!

Hogy mik róla az első benyomásaim? Hmmm.

1. Nagyon tetszik! Különösen az elegáns fémgombok a tapipadnál.
2. Nem tsst- van benne(EZ AZ!), hanem Matshita DVD-ram, ami asszem panasonic gyártmány.
3. A képernyő valami fantasztikusan szép. Sokkal szebb mint az itthoni samsung 913N képe.
4. Az egér szép és logitech, erről többet nem kell mondani.
5. Hűtőt nem hallottam még és ez jó!
6. a táska mondjuk nem a legszebb, de ez nézőpont kérdése!

egyelőre ennyi, majd még írok teszteket is, ha már megy minden.

(#728) dannynet


dannynet
tag

Pár hozzászólással fentebb kérdezte valaki, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a RAM-okkal.

Az előző gépemben szépen muzsikáló két darab 512 MB-os Samsung DDR2 667 MHz-es modul közül az egyik azonnal hibázni kezdett, ahogy az Asus Q049-es notimba raktam.

Csak arra tudok gondolni, hogy nem bírta az alaplap által diktált 1T command rate-et.

Garanciális csereként egy Hynix RAM-ot kaptam, sajnos ez nem ment dual üzemmódban a megmaradt Samsunggal. Különösebben nem foglalkoztatott a dolog, azonban ma este egy 3D alkalmazás futtatása közben kellemes kék színben pompázó képernyőkímélő jelent meg a hordozhtató számítógépem kijelzőjén. : )))

A hibaüzenet a következő volt: hardware_check_exception (ha jól emlékszem).

Rövid guglizást követően kiderült, hogy vagy az alaplap, vagy a processzor, vagy a RAM-ok hibás működése okozhatja ezt a jelenséget. Miután a Hynix memória modult eltávolítottam, nem szembesültem újabb hibaüzenettel. :)

Tanulság: célszerű párban venni a RAM-okat, illetve bővítéskor ugyanolyan márkát választani, mint amilyen a laptopban van. ;)

[Szerkesztve]

(#729) net84 válasza dannynet (#728) üzenetére


net84
őstag

vagy specifikusan az adott notihoz kell választani ramot...pl. kingston :) náluk meg lehet keresni, hogy melyik notihoz melyik ram ajánlott.

Read only...

(#730) Kicker válasza net84 (#729) üzenetére


Kicker
senior tag

én pl most néztem a kingstonnál M6-oshoz ramot, jelenleg 2x256 van benn, amiből lenyúl a vga 32MB-t/max128/, és így70-80%os a mem kihasználtságom, végülis nem izzasztom szarrá a gépet, de azért jó lenne bele egy kicsit több, az alaplap elvieleg 3 ramot tud kezelni, de dual chanel-es... jelenleg a dimm1-ben és dimm3-ban vannak a ramok /everest szerint/ legcélszerűbb nyilván 2 db 512es ram beszerzése lenne, de mi van ha csak 1 db 256os-t vagy 512est rakok bele? egyáltalán én beletudom rakni? fifa 07 amivel szoktam játszani, semmi más, illetve a fifa 08-09el fogok még, igaz, lehet nem ezen a gépen már...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#731) Aranylo


Aranylo
tag

Sziasztok!
Van egy ASUS A6VA notim és tegnap be akartam kapcsolni, de nem kapcsol be.
Kb. egy 3 másodpercig felpörög a vinyo meg a cd-rom es utána kikapcsol az egész.
A gép normalisan lett előtte kikapcsolva es semmi rendellenességet nem tapasztaltam vele, csak most nem indul be :F
Probaltam akku nelkul halozatrol, de ugyis ugyanezt produkálja...
A gépen van még másfél év gari.
Valaki tapasztalt már hasonlót?

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#732) Kicker válasza Aranylo (#731) üzenetére


Kicker
senior tag

az nem hangzik jól... valamiért leblokkol, azaz kikapcsol... kérdés hogy miért....

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#733) BiriBum


BiriBum
őstag

Sziasztok!

A6VC gép ventije eddig szinte soha nem ment :U , most 42C-nál bekapcsol, majd leáll, majd újra bekapcsol és ez így folytatódik a végtelenségig. :W Mi lehet a hiba? Köszi az észrevételeket!

(#734) Imy válasza Kicker (#730) üzenetére


Imy
veterán

Nekem is ugz volt, ahogz Te irod, 512-VGA-val 70-80%-os volt a kihasználtság. Most 1024-VGA-val 50-65% között van.... A win annál több memot használ, minnél több van...Igaz jobb, mintha a winyorol töltögetné a dolgokat. :)

(#735) Kicker válasza Imy (#734) üzenetére


Kicker
senior tag

érdekelne honnan,mennyiért szerezted be a plusz memot, illetve, hogy mit csináljak a két felesleges rammal? mert néztem a honlapon, csak 2 férőhelyes az alaplap... :F :U

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#736) kp78 válasza Kicker (#735) üzenetére


kp78
addikt

A tieid hirdetsd meg mondjuk itt: [link]
Én az enyém itt vettem: [link] ,(30 km volt csak a távolság), de nézd meg a többi hirdetést is. :))

(#737) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Szerbusztok..:D
Beszereztem egy Asus A6M series notit. /3400+Sempron, 6100GO vga, 512mb ram, 80Gb hdd stb/. Namost ez szép és jó és a HP NX9020 után kész felüdülés de nemtudok rá XP-t telepiteni.. Először azt irta ki hogy kéne neki a gyári CD-je a notinak.. oksi beadom neki aztán azóta sekép sehang.. amugy a gépet soft nélkül vettem 186e-ért bruttoba, remélemnem lett rosz vétel.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#738) net84 válasza Kicker (#730) üzenetére


net84
őstag

mivel sikerült már kiderítened, hogy 2 férőhelyes, ez már megválaszolt kérdés...az, hogy mit csinálj a kikerültekkel, szerintem az is.
szerintem mindenképp olyan helyen vedd meg a memót, ahol szakszerűen be is teszik, illetve kapsz róla valami szervízlapot, hogy beépítették szakszervízbe.
részemről a dual channel hidegen hagy, én az 512MB / 667MHz mellé most egy 1GB / 667MHz-es ramot pakolok...természetesen kingstont, amit ebbe a jószágba ajánlanak
igaz elötte még megy a sógorokhoz egy kissebb szervízbe (kilazult a jobb tft zsanér)

Read only...

(#739) net84 válasza TexT-BoY (#737) üzenetére


net84
őstag

a gyári cd-t,ha berakod (mármint, ha a driveresről beszélünk), akkor arról boot-ol be, és nagy fekete képet fogsz látni - ez velem is előfordult. Ha a bios-t beállítottad, és a boot sorrend is jó, akkor kell mennie a telepítőnek... hol akad el az xp telepítő betöltése?

Read only...

(#740) Imy válasza Kicker (#735) üzenetére


Imy
veterán

Én is ajánlom [link], ha DDR2 kell, de ha DDR1 akkor vagy a PH-s apróban, vagypedig a Vaterán.

(#741) shteer


shteer
titán

ma belelestam a nitomba: quimonda chipes ram van benne :F baj nincs vele, de párt találni neki nehéz lesz...

meglestem a vinyót, a procit+hűtést is - nem ájultam el tőle... a szép fekete takarók belülről nem feketék, tehát még a műanyag is festve van.. a vinyó felett alu lemeztakaró - szintén festve, kívűlről le is jött már róla egy kis részen

..szerintem jónak tűnik

(#742) shteer válasza TexT-BoY (#737) üzenetére


shteer
titán

a gyári cd-t még a telepítés előtt kéri? :F

..szerintem jónak tűnik

(#743) Zanik válasza shteer (#741) üzenetére


Zanik
addikt

A quimonda az elvileg infineon!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#744) Maffya1 válasza Zanik (#743) üzenetére


Maffya1
csendes tag

Igen, ahogy a Skoda elvileg VW, AUDI. :C :C :C

ASUS forever!!!

(#745) Kicker


Kicker
senior tag

Köszi mindenkinek a ram javaslatokat! :R

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#746) Imy válasza Maffya1 (#744) üzenetére


Imy
veterán

A SEAT-ot se felejtsd ki :D

(#747) Zanik válasza Maffya1 (#744) üzenetére


Zanik
addikt

Én ebből indultam ki [link] itt azt írják a qimondához, hogy ''formerly infineon''...

[Szerkesztve]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#748) chatal


chatal
csendes tag

Sziasztok, A8JS vagy A8JP tulajokat keresek tapasztalatcsere célábúl :U

(#749) chatal


chatal
csendes tag

Sziasztok, A8JS vagy A8JP tulajokat keresek tapasztalatcsere céljábúl :U
bocs a dupláért nem tudtam kitörölni

[Szerkesztve]

(#750) Maffya1 válasza Zanik (#747) üzenetére


Maffya1
csendes tag

Nekem Infineon mind kettő. Jól müködnek.
1,5 Gb .Samsung lett volna olcsobban meg TwinMos.
Mindkettövel elötte már befürödtem. A Twinmost 4x cserélték élettartam gariban akkor mondtam többet sose.! A Samsung se jobb sajna.

Memoriát veszel elsö legyen egy alapos MEMTEST86 !

ASUS forever!!!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.