Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) Zanik válasza Hunci (#900) üzenetére


Zanik
addikt

Hmm. Manuális telepítés, eszközkezelőből eltávolítás, esetleg registryből kiszedés?!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#902) shteer válasza Hunci (#900) üzenetére


shteer
titán

nekem is manuálisan sikerült

..szerintem jónak tűnik

(#903) Almos


Almos
aktív tag

Egy másik topicban már kérdeztem, de ott még nem válaszoltak, viszont sürgős lenne...

Tehát, nézegetek laptopokat, és éppen hasonlítgatnám össze őket, de a procik terén elakadtam ;)
A kérdés, hogy a következőket hova helyezzem, ha mondjuk egy Intel skálám van (Celeron M 1.5 - Celeron M 1.6 - Pentium M 1.6 - Pentium M 1.7 - Core 2 stb....)

- SEMPRON 3200+ (FSC AMILO LA1703)
- SEMPRON 3500+ (HPQ NX6325)
- SEMPRON64 3400+ (ACER ASPIRE 3103NLM)
- TURION ML30 1.6GHZ (COMPAQ PRESARIO M2350EA)

Nem kell pontosan, mert azt úgy sem lehet, hanem csak úgy hozzávetőlegesen, olyan szinten, mint hogy a Celeron M-nél jobb a Pentium M, ennél jobb a Core, kategórián belül minél nagyobbb az órajel, annál jobb, stb.
AMD esetében ezek a Sempron-ok már mobil procik nem?

Tudom jól, hogy nem a számok számítanak, és a fent felsorolt gépek össze-vissza különböző kategóriájak, de most engem a procik, és a számok érdekelnek ;)

(#904) Pangea válasza shteer (#897) üzenetére


Pangea
csendes tag

Köszi! :R A smiley azt jelenti, hogy ennek az lcd-jében is lehet borotválkozi? Mer ez az egy, amit nem értékelek sokra ezeknél az Asusoknál...

(#905) Zanik válasza Pangea (#904) üzenetére


Zanik
addikt

Nem mindegyik Asus noti ilyen panellel van szerelve. Nekem van összehasonlítási alapom, mert anyámnak matt képernyős 15''-os Asus-a van!
Hát a fényes szvsz sokkal szebb képet add, bár a színhűség nem mérhető mondjuk egy CRT monitorhoz. Az fényes kijelzőnek a rálátási szögei is jobbok (bár ez valszeg amiatt van, hogy újabb, modernebb mint a másik).
Ami a sima (matt) felület mellett szól, az a homogénebb színeloszlás illetve hogy nem csillan be a mesterséges fény! Erős természtes fénynél viszont nem oszt nem szoroz, ezt is úgyanúgy nem fogod látni, mint a fényes kijelzőt!
Szóval ha helyesen választod meg a munkakörnyezet bevilágítását (pl. nem ülsz háttal az ablaknak, lámpának), akkor ki lehet küszöbölni a tükröződést, csak persze ennél a típusnál erre külön figyelni kell, míg a mattnál kevésbé zavaró!
Még valami, nekem valamiért sokkal jobban elfárad a szemem a matt kijelzőnél, talán mert kicsit tompább (lazuros) a kép a fényeshez képest (az élesebbnek tűnik, bár ebben ugye a nagyobb felbontás is közrejátszik)
Amúgy jelemzően a széles képernyők fényes kivitelűek (filmnézés miatt!)

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#906) Pangea válasza Zanik (#905) üzenetére


Pangea
csendes tag

Kösz az infót. Ez nyilán szubjektív, hogy kinek mi a zavaró. Én itthon egy Samsung 770P elött ülök, ha nem, akkor egy IBM T22-es ősrégi noti elött és nagyon értékelem, hogy egyikben sem látom magamat. A családban van 300k-s Asus, ami iszonyatosan tükröződik. Ezért érdekelt, hogy az árban elérhető és teljesítményben is megfelelő ASUS A6M Q048 tükröződik-e, vagy esetleg nem. :R

(#907) Hunci válasza Zanik (#901) üzenetére


Hunci
aktív tag

És (#902) shteer köszi nekilátok lassan :B :R

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#908) szijartg válasza Almos (#863) üzenetére


szijartg
senior tag

leviszed, és annyit mondasz hogy fehérvári vagy.
csak legyen mákod hogy legyen minden cucc raktáron és ne kelljen kétszer lemenned

(#909) szijartg válasza dannynet (#870) üzenetére


szijartg
senior tag

nse-nél nekem azt mondták, hogy csakis ugyanolyan memóriát tegyek a gépbe... ne tegyek két különbözőt mert akkor eléggé elvesztheti a fejét.
és ha teszek bele mem-et meg másik vinyót akkor NEM ugrik a gari...

(#910) szijartg válasza s_akos82 (#875) üzenetére


szijartg
senior tag

igaza van Almos-nak... nekemsem kérték a garipapírt. megnézték a szériaszámát a gépnek és ment is a csere. semmi nem kellett.
jahh...meg még egy hogy hol lakom és mi a nevem című formanyomtatványt kellett kitölteni.
ez azért kellett mert kapsz egy A4-es lapot hogy ki mikor mire hogyan cserélte a gépet vagy alkatrészét.

úgyhogy mindenképpen megér egy próbát

sok sikert

(#911) szijartg válasza bbazsy (#893) üzenetére


szijartg
senior tag

speckón nekem wide van a sokak által utált glírtájpal... nekem nagyon tetszik a szélesvászon. a sok szerkesztőprogi nagyon kellemes rajta, és a kijelző is nagyon tetszik, sokkal jobban mint a hagyományos notiké.

csak azt mondjuk tudom ha veszek következőre notit akkor az nem 15,4''es lessz

(#912) szijartg válasza Almos (#903) üzenetére


szijartg
senior tag

én mondjuk tutira nem vennék amd-t és intelben sem celeront

de végülis kinek a pap, kinek a mittoménmi

[Szerkesztve]

(#913) szijartg válasza Zanik (#905) üzenetére


szijartg
senior tag

igen ebben teljesen igazad van...
cégnél nekemis a ''matt felületű'' van, és mikor leülök a noti elé valahogyan megkönnyebbül a szemem.
de ezt mindenképpen annak kell eldönteni aki használja.
nekünk akkor bejött, ez nem azt jelenti hogy másnak is befog

(#914) szijartg


szijartg
senior tag

amúgy bocsi mindenkinek... remélem azért nem utáltok meg hogy ennyi mindenhez hozzászólok, meg főleg a garis javításokhoz

(#915) Zanik válasza szijartg (#914) üzenetére


Zanik
addikt

Dehogyis! Te vagy a mi fehérvári szemünk és fülünk. Munkából hazafelé menet mindig beugrassz egy kicsit az NSE-hez, és megnézed rendesen végzik-e a dolguk, aztán itt meg jelentesz nekünk! :DDD

Hát az én köv. noti vásárlásom biz elég messze van még (sulinetes a gép), de már fejben én is rakom össze, hogy legközelebb milyen szempontok szerint kéne notit venni, és nem így általános felhasználásra, ahogy most tettem.

Addigra (ha minden jól megy - koppkopp) befejezem az egyetemet, és talán már lesz munkám is, kicsit több pénzt tudok majd a gépre fordítani, és persze már egy adott feladatra fogom venni a notit. Na, befejezem az álmodozást, mert belelóg a kezem a bilibe...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#916) s_akos82 válasza szijartg (#910) üzenetére


s_akos82
tag

Rendben, meggyőztetek :) !
Legközelebb, ha Fehérváron járok megpróbálok egyszerűen besétálni vele, hátha...

Ettől függetlenül, ha valaki tudna adni egy gar. ellenőrző linket, nagyon megköszönném :B !

(#917) Asuras válasza Almos (#903) üzenetére


Asuras
csendes tag

Hali!

Ha jó gépet akarsz, mármint jó procival, akkor én az asus a6m-et javasolnám!
Ebben egy 3400+-os sempron van de teljesítményben lazán lever egy asztali 3000-es p4-et!
De ha esetleg ez neked nem elég akkor x2-essel is van szerelve! De szerintem nagyon jó ez, én nem bántam meg hogy nem x2-t választottam. A 256-os l2 cache-sel meg nem kell foglalkozni, nem vettem észre, hogy bármit is számítana.
Az enyém 1 giga rammal és 100 gigás vinyóvalvan szerelve, és egy go6100 kártyával, amit ez a proci maximálisan kihasznál!

Szerintem nagyon jó választás. Csak ajánlani tudom!

(#918) Asuras válasza Pangea (#906) üzenetére


Asuras
csendes tag

tükröződik, de szerintem több az előnye, mint a hátránya

(#919) Victor-y


Victor-y
aktív tag

üdv,
vki nem tudja, h hogyan tudom működésre bírni a toucpad-en lévő scroll zónát Firefox alatt?

a ''használj internet explorert'' c. válaszokra nem vok kíváncsi!:D

kösz előre is!
Üdv,
Vik

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#920) szijartg válasza s_akos82 (#916) üzenetére


szijartg
senior tag

hívd fel őket, és kérdezd meg. szerintem a csaj aki felveszi megnézi és meg is fogja tudni mondani

(#921) Zanik válasza Victor-y (#919) üzenetére


Zanik
addikt


Feltelepítetted egyáltalán a driverjét? Ha igen, és mégse megy, akkor esetleg itt nézz körül: [link]

[Szerkesztve]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#922) bnss válasza Victor-y (#919) üzenetére


bnss
veterán

Telepítsd fel az install lemezen lévő touchpad drivert! ;)

szerk.: Zanik megelőzött! :D

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#923) Victor-y


Victor-y
aktív tag

ne nézzetek madárnak, persze, h felraktam :P

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#924) Zanik válasza Victor-y (#923) üzenetére


Zanik
addikt

Ismerős gépén (Acer) volt valami hasonló probléma, amit a Synaptics oldalról letöltött driverrel tudtam orvosolni, bár azt nem értettem, hogy a gyárilag mellékeltel miért nem működött...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#925) Victor-y válasza Victor-y (#923) üzenetére


Victor-y
aktív tag

viszont az oldalon talált driverrel megy, köszi! :)

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#926) Victor-y


Victor-y
aktív tag

és arra nem tudtok vmi megoldást, h régebben világított a narancs színű LED, ami a wireless bekapcsolt állapotát jelzi, de manapság nem akar sehogyse (fennvan a wireless console)?

maga a wireless kártya működik rendesen, csak az a szép narancs led hiányzik :(

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#927) Zanik válasza Victor-y (#926) üzenetére


Zanik
addikt

a narancs az nem az aksi töltés?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#928) szijartg válasza Zanik (#927) üzenetére


szijartg
senior tag

nono az a wifi... :Y
amúgymeg utálok gépet telepíteni, mert annyi szarságot fel kell tenni hogy rendesen működjenek az ilyen dolgok.már párszor megfogadtam hogy leírom hogy mivel mit telepít. de mindig elmaradt

(#929) Victor-y válasza Zanik (#927) üzenetére


Victor-y
aktív tag

az piros

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#930) Zanik válasza Victor-y (#929) üzenetére


Zanik
addikt

hát nálam inkább sötétnarancs, a wifi meg világosabb... :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#931) Victor-y válasza Victor-y (#929) üzenetére


Victor-y
aktív tag

akkor vki színtévesztő közülünk:P

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#932) szijartg válasza Zanik (#930) üzenetére


szijartg
senior tag

na hát igen mondjuk ha így mondod akkor már jobb.
a kék meg az új levelet jelenti :DDD :DDD

(#933) Zanik válasza szijartg (#932) üzenetére


Zanik
addikt

DE jó, ismerjük a színeket, örüljünk neki! :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#934) bnss válasza szijartg (#928) üzenetére


bnss
veterán

Akkor hazsnálj Linuxot/Debiant! ;)

Szvsz a töltés jelző LED inkább sötétnarancssárga, a WiFi pedig halvány narancssárga! :D

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#935) Almos válasza szijartg (#912) üzenetére


Almos
aktív tag

A kérdés nem egészen erre vonatkozott. Egyébként tudok neked olyan paramétereket mondani notebook vásárlásra, hogy biztosan te is celeronnál kötsz ki ;)

(#936) Almos válasza Asuras (#917) üzenetére


Almos
aktív tag

Neked is ezt tudom mondani, hogy a kérdés nem erre vonatkozott... Nem konkrét gépre kértem tanácsot, hanem hogy hova tegyem az AMD procikat... Ha tehát egy 2.1-es Pentium M-mel maradna versenyben egy sempron 3400+-os proci, akkor hogyan kellene döntenem?

(#937) Zanik válasza Almos (#936) üzenetére


Zanik
addikt

Figyu, egy 64bites Sempron M proci, azért már jóval többet tud bármilyen Celeron M-nél és megközelíti a Pentuim M-ek szintjét is! Viszont régebbi notikban még előfordulhat egy két asztali tokozású Sempron 3400+ is, ami viszont egyenesen rémálom. Szóval csak akkor érdemes megvenni, ha biztos a notikba való Keene (és nem Albany!) magos Sempron M van benne!!! Ez egybként 1800MHz-en jár és a fogyasztási is kicsi (hála a PowerNow-nak!) De szerintem a Pentium M még mindig jobb, mivel a 64bit előnyeit még sokáig úgy se tudod kihasználni, szóval én az Intelt venném...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#938) Almos válasza Zanik (#937) üzenetére


Almos
aktív tag

No, köszönöm szépen, erre voltam kíváncsi! :R
Hogy kb: asztali Sempron < Celeron M < Sempron M < Sempron M 64 bit <= Pentium M

(és a turion akkor az mi is?) bocs, hogy lama vagyok, de valahol el kell kezdeni ;)

(#939) Zanik válasza Almos (#938) üzenetére


Zanik
addikt

A Turionok azok az AMD erősebb procijai! Van egymagos, ami kb. a CoreSolo-nak felel meg, meg van az Turion X2, ami kétmagos és elvileg a CoreDuo, Core2Duo ellenfele...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#940) Zanik válasza Zanik (#939) üzenetére


Zanik
addikt

Az a Turion ML-30, amit belinkeltél egy Lancester magos, 64bites egymagos proci! Na, a Pentium M-nél az jobb, bár páran panaszkodnak, hogy melegszik...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#941) Almos válasza Zanik (#940) üzenetére


Almos
aktív tag

Ismételten :R :R

(#942) szijartg válasza Almos (#935) üzenetére


szijartg
senior tag

nincs az az Isten :DDD

(#943) Zanik válasza szijartg (#942) üzenetére


Zanik
addikt

van rá 140ezer forintod, használtat nem vehetsz, mert számla is kell, kisvárosban laksz és van rá egy napod...tessék! :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#944) szijartg


szijartg
senior tag

na jólvan...

de akkoris elintézném hogy ne az legyen ;]

(#945) Zanik válasza szijartg (#944) üzenetére


Zanik
addikt

oké, persze! Én is csak egy sarkított példát hoztam fel... :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#946) kovari


kovari
csendes tag

Szevasztok! Van valakinek A 6000 km je? Az a gondom,hogy egy kicsit magas a proci hömérséklete 65 fok, ha játszok vele 76 -78fokig is felmegy,megnéztem a hütést nincs semmi por benne. Amikor bekapcsolom 38 fokrol indul.Szerintetek ezek normális értékek,3000+ os mobil sempron proci van benne.

(#947) Zanik válasza kovari (#946) üzenetére


Zanik
addikt

Elvileg normális, bár az alaphőfoknak a 65 talán 4-5 fokkal több a kelleténél. Everestből egy-két adatot beírhatnál (mag, tokozás, stb.), és akkor talán többet is tudnánk mondani...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#948) bnss válasza Zanik (#947) üzenetére


bnss
veterán

Egyszerűbb egy screenshot, mert akkor látni lehet a fesz értékeket is! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#949) Zanik válasza bnss (#948) üzenetére


Zanik
addikt

ott a pont. ;)

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#950) kovari válasza Zanik (#947) üzenetére


kovari
csendes tag

[link]
kb igy nézki a hejzet,előre is köszi :R

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.