Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) gerner1 válasza SkyS1gn (#9250) üzenetére


gerner1
veterán

Igen. Ezen, kis területen belül, hányat tudsz összeszámolni?

(#9252) Muerte válasza SkyS1gn (#9248) üzenetére


Muerte
addikt

17W/mK-s lapot egyáltalán nem lehet vékonyabbra lapítani. 0,1 mm-t sem,nem hogy 0,5mm-t.

(#9253) SkyS1gn válasza gerner1 (#9251) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Azthittem másra gondolsz...

(#9252) Muerte75 Pedig már csináltam :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9254) Pocok256 válasza SkyS1gn (#9243) üzenetére


Pocok256
veterán

Nálam tökéletes lett a gpu padozás után mind memoriája mind a mag sokkal hűvösebb és tuning barátabb lett :)

De puding próbája az evés ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9255) SkyS1gn válasza Pocok256 (#9254) üzenetére


SkyS1gn
félisten

De mintha eleinte még jobb is lett volna, aztán arra eszméltem hogy megint 90-95C

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9256) Muerte válasza SkyS1gn (#9253) üzenetére


Muerte
addikt

Hát azt max kalapáccsal lehet lapítani kézzel tuti nem olyan kemény,nekem is van itthon Fujipoly 17-es és ha kicsit is megnyomom már törik-mállik is szétfele mint a p.csa.

(#9257) Pocok256 válasza Muerte (#9256) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért egy kemény edzett p*csa nem mállik szét attól, hogy nyomod ;]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9258) gerner1 válasza Pocok256 (#9257) üzenetére


gerner1
veterán

:D max fröcsög a zsírja ...

[ Szerkesztve ]

(#9259) SkyS1gn válasza gerner1 (#9258) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Az nem edzett akkor ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9260) gerner1 válasza SkyS1gn (#9259) üzenetére


gerner1
veterán

:D Olyan ez, mint a motor. Ha nincs jó kenés, besülsz, mindjárt az elején. Aztán, jobbesetben lehet plasztikáztatni a zacskós mikrofont amolyan újragyűrűzésként, vagy fődarab csere ... :DD

(#9261) SkyS1gn válasza gerner1 (#9260) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Jaa én a fizikai "fogásra" gondoltam hogy fröcsög :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9262) DLIVEKING999


DLIVEKING999
csendes tag

Én csak Mx4-el pasztáztam újra ,ez a gap pad szükséges?
3.5 85 c max

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#9263) Muerte


Muerte
addikt

Pitsahuszárok, 10 órán keresztül ingyenes még a Dirt Showdown Steamre ha valakit érdekel :) [link]

(#9264) gerner1


gerner1
veterán

OFF
Próbálta már valaki közületek, a Witcher3 -hoz kiadott Super Turbo Lighting mod -ot???

(#9265) #21346560


#21346560
törölt tag

Nos, végre teljes jogú tagként járok ide ezentúl! :)
GL752VW-T4207D

[ Szerkesztve ]

(#9266) Jazz válasza #21346560 (#9265) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Gratula. Welcome! :)

free your mind

(#9267) #21346560 válasza Jazz (#9266) üzenetére


#21346560
törölt tag

Köszi! Látom pörög a topik rendesen! :D

(#9268) Mikulásbá válasza #21346560 (#9267) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak ha valakinek baja van a géppel. :U

[ Szerkesztve ]

(#9269) #21346560 válasza Mikulásbá (#9268) üzenetére


#21346560
törölt tag

Akkor örülök, hogy nem pörög! :D

(#9270) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

bocsi, hogy már megint panaszkodni jövök fel, de ez a g751JY egy trágya finoman szólva.
Egyszer még a tél elején rádugtam a monitort, minden hálózat elment nem működött. Újraraktam. Kért egy lemezellenőrzést. Az ellenőrzés után a windows meghalt. Megint újra raktam, ugyanez. Mindig más hibát dob a windows a lemezellenőrzés után. Azon gondolkodom hogy az ssd-t is visszaküldöm, hogy rossz, meg a laptopot is gariba. A fixdirecthez vinném be. Ott nem barmolják össze? illetve ott kérnék egy takarítást+pasztázást.

Esetleg van valami ötletetek, hogy házilag kiderítsem mi a hibája a gépnek. Mindig a lemezellenőrzés.....

(#9271) VipJoco


VipJoco
tag

Asus rog nomad táskát szeretnék venni. Akinek van, repülőgépre fel lehet vinni kézi poggyászként? Úgy nem pici a táska 17'3-as géphez. Ha valaki szabadulna tőle, privátban beszélhetnénk róla. Köszi

(#9272) xenon2 válasza VipJoco (#9271) üzenetére


xenon2
senior tag

Üdv!
ASUS Rog Shuttle 2 17 hátizsákba is belefér, én egy ilyenben hurcolom.
A repcsis dologban sajnos nem tudok segíteni. :)

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#9273) Migirimigiri


Migirimigiri
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon régen nem tudtam követni a topicot, viszont idő szűke miatt még nem sikerült visszaolvasnom a topicot, majd este megpróbálok mindenképpen belemerülni. Olyan kérdésem lenne h körülbelül 400e ft-os kategóriában mit érdemes venni a rog gépek közül, mivel úgylátom azóta a g751 hez betársult azért jópár lehetőség. Hirtelen nézelődés alatt a gl553vw-re gondoltam (bár ahogy látom ez még nem az új procival szerelt széria mint amit kint lehet kapni ezen a néven hanem 6700hqval van felszerelve) Megmondom őszintén h tervezői programok futtatására használnám a gépet, plussz rendrerelni ezért a vidikártya nekem nem probléma ha 960m. proci memória és az ssd a lényeg. Tudtok nekem pár ötletet adni vagy véleményt a g553vw-ről, vagy valami más opcióról, vagy esetleg maradjak a jőöreg g751jy-nál :)) ? Remélem nem rossz helyen kérdeztem de ha igen akkor elnézéseteket kérem, csak ti jobban jártasak vagytok a témában. Mindenkinek szép napot kívánok!!!! :)

(#9274) thomasa válasza Migirimigiri (#9273) üzenetére


thomasa
senior tag

"Megmondom őszintén h tervezői programok futtatására használnám a gépet, plussz rendrerelni"

Ezeket a gépeket kifejezetten JÁTÉK-ra tervezték, minden más csak másodlagos. Munkára valamilyen üzleti kategóriás gépet tudnék elképzelni.
gl553vw az 15", tehát mindenek előtt azt tisztázd magadban, hogy mekkora méretet szeretnél. Ha külső monitorral használod, akkor végül is mindegy, de ha a kijelzőn dolgozol, tervezni biztos nem nyomorgatnám magam a 15"-on.

(#9275) oszi24 válasza VipJoco (#9271) üzenetére


oszi24
csendes tag

Nyugodtan megveheted, fel lehet vinni a repülőgépre rendszeresen repültem/ök vele. Belefér a 17.3" gép természetesen.

(#9276) Migirimigiri válasza thomasa (#9274) üzenetére


Migirimigiri
csendes tag

Először is köszönöm a gyors választ!

Igazából mindenképp monitorral használnám tervezés alatt, viszont éppen a 17" is belefér ha úgyvan mert még ezek a gépek is elég mobilisak, csak példának hoztam fel a gl553vw-t mert ezen is megakadt a szemem, egy jól összerakott gépnek látom. Ezek a gépek szerintem teljesen mértékben tudnák biztosítani a tervezéshez való igényeket, követelményeket. Mivel nem volt még lehetőségem kézben fogni ezeket a gépeket így véleményt én nem tudok róla írni, csak amiket teszteken vagy éppen ezen a fórumon sikerült olvasni róla.(HP és Dell-el már megjártam) ezért gondoltam a jobb hírnévvel rendelkező asus rog szériás gépeket nézegetni. Bármilyen információt, tanácsot, ötletet meghallgatok ez ügyben, persze csak akkor ha nem nagyon fárasztalak titeket ezzel kapcsolatban! :DD

(#9277) #21346560


#21346560
törölt tag

Érdemes laptophűtőt használni a géphez? Igazából az alja szinte hideg, belül meg elég rendesen izzik...
Vagy van esetleg valami ventiszabályzó, amit javasoltok használni? Találtam párat, de inkább valami beváltat szeretnék, mert ez így...

[ Szerkesztve ]

(#9278) VipJoco válasza oszi24 (#9275) üzenetére


VipJoco
tag

Köszönöm. Már csak egy helyet kellene találni ahol nem ilyen magas az ár :D (van még időm a repülő útig, de ha nem változik rendelek egyet)

(#9279) Muerte válasza #21346560 (#9277) üzenetére


Muerte
addikt

Ha jól tudom a GL752 is felülről szívja a friss levegőt így nincs sok értelme a hűtőpadnak.Fan controlt sem találtam ehez a tipushoz :( Esetleg olvass utána hogy alulfesz procinak/vga-nak segített-e valakinél.I7 prociknál mindig hoz 5-8°C-kot egy kis UV,lehet annyi pont elég is lenne.
Sajnos egy ilyen gyenge egykörös hűtésnél a throttling szinte mindig borítékolható.

(#9280) #21346560 válasza Muerte (#9279) üzenetére


#21346560
törölt tag

Köszönöm a választ! Még 1 kérdés, mivel tudnám "alulfeszelni" a procit?

(#9281) #21346560 válasza Muerte (#9279) üzenetére


#21346560
törölt tag

Közben találtam egy Intel(R) Extreme Tuning Utility nevü programot, a érdés csak az, hogy mennyire merjem állítgatni a dolgokat! :D
Mondjuk a Core voltage offset 0,005V-os léptékkel állítható.
Próbálgassam, vagy van egy ötlet, hogy mekkora lehet az ideális feszültség csökkentés?

(#9282) Muerte válasza #21346560 (#9281) üzenetére


Muerte
addikt

Az XTU az jó lesz igen.Nem írtad milyen proci van a gépedben,így nem sokat tudok segíteni :) akár darabonként is változhat mennyit bírnak ki,de persze érdemes a legkisebb léptékekkel haladni.Mielőtt neki kezdesz előtte nem árt utána olvasni hogy jellemzően mennyi UV-ot bírnak stabilan.

(#9283) #21346560 válasza Muerte (#9282) üzenetére


#21346560
törölt tag

Valóban nem írtam, enézést! i7 6700 HQ Próbálkozom, most -0.03 V-nál tartok... :D

(#9284) kozmy válasza #21346560 (#9283) üzenetére


kozmy
őstag

Én -70mV le húztam és tökkéletesen műkszik

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9285) Muerte válasza #21346560 (#9283) üzenetére


Muerte
addikt

Jellemzően olyan -100->200mV körüli lehetőség szokott adódni,az adott lapkától (meg hogy a gyártó mennyire állított be hülyebiztos feszt) függően. [link].Ha nem oldja meg a throttlingot érdemesebb lenne talán egy I5 verziót választani abból a gépből.

[ Szerkesztve ]

(#9286) #21346560 válasza Muerte (#9285) üzenetére


#21346560
törölt tag

:R
"sajnos" már az én tulajdonomban van :B

(#9287) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Nekiálltam megint, ez a sárga mindenképp fontos?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9288) kozmy válasza SkyS1gn (#9287) üzenetére


kozmy
őstag

Annak a sárgának van szerepe, azt Capton szalagnak hívják és nagy hőbírással bír a vagy nem engedi át a hőt az alatta lévő alkatrészeknek,kereskedelmi forgalomba kapható csak baromi drága, egy ekkora darabért egy tekercset meg venni drága mulatság. Inkább ne piszkáld ha nem tudod cserélni. De ha gondolod, én tudok ilyen Capton szalagot adni.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9289) kozmy válasza SkyS1gn (#9287) üzenetére


kozmy
őstag

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9290) gerner1 válasza kozmy (#9289) üzenetére


gerner1
veterán

Én úgy tudom, hogy a gyártás során, a forrasztási, és más hőterheléssel járó folyamatoknál fellépő hatásoktól védi azt, amire ráteszik. Ez egy hőálló, hőszigetelő tulajdonságú anyag.
Szvsz a chipre helyezett hűtőborda általi hőt nem hagyja visszaterhelődni, illetve valamelyest gátolja a magfelületre helyezett hővezetőpaszta nem kívánt helyre kerülését.
Egyetétertek abban, hogy nem olcsó, és abban is, hogy nem ok nélkül van ott.

(#9291) SkyS1gn válasza kozmy (#9288) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én is hasonlóra gondoltam, hogy a hő visszaverődéstől véd, vagy valami hőálló cucc.

Arrébb kellett raknom kicsit mert gyárilag elég bénán rakták rá egyik sarkán szinte rálógott a gpu-ra.

Köszi a felvilágosítást.

(#9290) gerner1

Hát a paszta nem kívántaos helyre kerülését nem nagyon akadályozza meg, már amikor legelőször szedtem szét akkor is be volt így folyva alá elég rendesen :D

Na lövök valami játékot hogy most jobb lett-e. 2. szétszedésre már videó sem kellett, legközelebb bekötött szemmel is menni fog ;]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9292) gerner1 válasza SkyS1gn (#9291) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, az látszik a fotón is, amit beszúrtál. Ahogy az is, hogy a tiéden sem valami pontos az "ablak" vágás a chiphez ...

Gap padokat is cserélsz?

[ Szerkesztve ]

(#9293) kozmy válasza gerner1 (#9290) üzenetére


kozmy
őstag

Jobban fogalmaztál, meg akadályozza a hő vissza termelődést. Én a gyárit leszedtem és újat ragasztottam fel de úgy, hogy ne tudjon aláfolyni a paszta.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9294) gerner1 válasza kozmy (#9293) üzenetére


gerner1
veterán

Ezen gondolkodom én is, hogy a legközelebbi tisztításkor én is meglépem ezt.

(#9295) kozmy válasza gerner1 (#9294) üzenetére


kozmy
őstag

Lehet csalni vele pár fokot.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9296) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

XTU-ban lehet csinálni egy nagy resetet?

Amúgy Division most CPU 70, GPU 73 azért nem mindegy. De legutóbbi pasztázáskor is mintha az elején még jó lett volna aztán késöbb nem.

Gap padot nem cseréltem.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9297) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#9296) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát ja BF1-ben már 80-85C... :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9298) Ralond


Ralond
tag

Sziasztok!

Veletek előfordult már hogy játék közben (The Crew) csak úgy kikapcsolt a gép? Átlagosan volt meleg csak, amilyen általában lenni szokott.
Valamilyen diagnosztikai programot tudtok ajánlani amit játék közbe futtathatok, vagy valahol meg tudom nézni miért állt le?

[ Szerkesztve ]

(#9299) smallmer válasza Ralond (#9298) üzenetére


smallmer
őstag

nekem ilyen még nem volt, de ez a gép isten átka. jövő héten viszem a szervizbe. borzalmas. minden szar baja

(#9300) kozmy válasza SkyS1gn (#9296) üzenetére


kozmy
őstag

Pont tegnap feszelgettem alul a CPU-t xtu-val és -85mV engedet ott stabilan futott minden játék már 90mV-nál játékoknák kék halál és 100mV-nál az egész gép meg fagyott.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.