Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) plukacs7 válasza thomasa (#9750) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Nem megy. 1-2 nap próbagar max.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9752) Raruh válasza plukacs7 (#9751) üzenetére


Raruh
tag

24 óra prime95 teszt is fel tudja fedni, ha melegedne :D

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#9753) plukacs7 válasza Raruh (#9752) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Amilyen szerencsem van ebben a peldanyban nem mukodik a throttle es reggelre megsul :)

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9754) Raruh válasza plukacs7 (#9753) üzenetére


Raruh
tag

Ezek a mai processzorok elméletileg már nem tudnak "megsülni" ha jól tudom 100 fok a tűréshatár (+-5C°), aminél letiltja a bios, és leáll a gép.

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#9755) gerner1 válasza Raruh (#9754) üzenetére


gerner1
veterán

Egyetértek. Inkább annak van esélye, hogy egy esetlegesen öreg paszta, és koszos hűtés miatt rendszeresen throttling -ol ...

(#9756) Raruh válasza gerner1 (#9755) üzenetére


Raruh
tag

Viszont mivel gyári garancia nincsen, biztosan 2 évesnél idősebb a gép, szóval egy alapos takarítás és minőségi paszta ráférne ha komoly bevetésre szeretnéd küldeni.(ilyen értelemben jó, hogy nincs garancia ami ugrana..)

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#9757) plukacs7 válasza Raruh (#9756) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Mikor én utoljára laptopot szétszedtem,az sajnos minden szívritmuszavar nélkültörtént, ugyanis meghalt. Vízkár...

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9758) spanglee001


spanglee001
addikt

no sikerült Killhatesnek hála újrazsirozni a készüléket. mivel szétszedés után alig volt por a laposban, így a kiszáradt paszta miatt ment fel 95fokra a játékoknál a hőfok, az új paszta a grizzlytől a conductonaut, átlag 15-20 fok javulást hozott :R de még így is 80 körül megy a proci elvileg az már jó, de szerintem mehetne ez lejjebb is :DDD mostmár manuálisan is tudom szabályozni a ventiket. hogyisvan ez a feszültségelvétel? úgyse megy 100on a proci játékoknál is 60-70% körül megy akár 100mhz downclock is belefér.
Szegény Kilhates kolega csak nézett mikor mondtam, ha ide fúrnék lyukat, ha oda vágnék szellőzőt, ha kiszedném az odd-t jobb lenne a hűtésem? :DDD Érdékes volt, hogy bejött egy légy a műhelybe, végig ott zümmögött, de pasztázás alatt abban a 2 percben még az is elhallgatott, nézte ahogy a folyékony fém elterül a helyén :DDD szal ajánlott, gyors megbízható olcsó és jó szakember ritka ez a kombináció :R

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9759) Mikulásbá válasza spanglee001 (#9758) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:C

Most már tolhatod a Crysis sorozatot.
Én is terveztem a pasztázást,csak kár hogy messze vagyok Killhatestől.
Amíg a gép garanciás,ne csinálj semmi olyat,ami miatt elveszíted.Majd később.

[ Szerkesztve ]

(#9760) Pocok256 válasza spanglee001 (#9758) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem downclock kell neked te :D Hanem undervolt kb 0,1V. Intel Extrem tuning utility a segítségedre lesz és ott a core voltage offsetet kell változtatnod. Csodákra képes.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9761) spanglee001 válasza Pocok256 (#9760) üzenetére


spanglee001
addikt

annyit nem is tudok max 0,90v :F
azon felül kell még valamit állítani, vagy autamata lesz elindul a géppel, vagy a program nélkül már tudni fogja mi a helyzet?
[kép]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9762) Pocok256 válasza spanglee001 (#9761) üzenetére


Pocok256
veterán

Lol ez érdekes úgy látszik biosa válogatja akkor nálam akármennyit lehet. (de hogye nekem alienware van). Elvileg indul automatikusan ilyen kis service szóval elég elmenteni a profilt egyszer használni és onnatol automatikusan az marad mindig.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9763) spanglee001 válasza Pocok256 (#9762) üzenetére


spanglee001
addikt

na minusz 0,9 volt a tesztek 5-8 fokkal hűvösebbet mutatott, na játék indít, exe leáll egér befagy kikapcsol a gép.
ujraindit irja hogy ez nem stabil akarom e defaultra visszarakni, hát akartam :F

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9764) Pocok256 válasza spanglee001 (#9763) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez benne van a pakliba minden proci mást bír próbáld meg 0,5 el hátha úgy még teljesen stabil :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9765) spanglee001 válasza Pocok256 (#9764) üzenetére


spanglee001
addikt

inkább jólvanazúgy :DDD
itt is játszik a 2 kóláskupak a noti alá segít a hőfokon?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9766) Mikulásbá válasza spanglee001 (#9765) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez a gép nem alulról szívja a levegőt.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9767) Pocok256 válasza spanglee001 (#9765) üzenetére


Pocok256
veterán

G751 megoldja magának felesleges.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9768) SkyS1gn válasza Mikulásbá (#9766) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ez mégmindíg hibás kép :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9769) kozmy válasza SkyS1gn (#9768) üzenetére


kozmy
őstag

És pedig azért mert ott bíztos nem szív semmi levegőt. Ott hangszorók vannak.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9770) Mikulásbá válasza SkyS1gn (#9768) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet,én még nem szedtem szét ilyen gépet,egy szaki tette be először ezt a fotót,és mivel alul nincs semmilyen nyílás,onnan biztos nem szív be levegőt.

(#9771) kozmy válasza Mikulásbá (#9770) üzenetére


kozmy
őstag

Sehonnan nem szív levegőt sajna, vagyis inenn onnan a réseken keresztül szívhat be. Én annó ezért szitáztam meg a gép alját de erről dobtam is be képet rólla. A hűtő pad használat előnyös tud leni.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9772) Mikulásbá válasza kozmy (#9771) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Emlékszem.A pad helyett akkor elég megemelni a hátulját 2 kupakkal,kb. ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#9773) kozmy válasza Mikulásbá (#9772) üzenetére


kozmy
őstag

Meg cáfolom, nem nemelég, a hűtőpad használata hatékonyabb hatást nyújt, nem szorul alá a hő, lefuja az aljáról. Nem engedi a burkolatot átmelegedni és stabil hőre áll be

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9774) gerner1 válasza Mikulásbá (#9766) üzenetére


gerner1
veterán

Egyetértek.

(#9775) kozmy válasza gerner1 (#9774) üzenetére


kozmy
őstag

Ez nállam gyakotlati teszt, tapasztalat, és nem hasra ütött elképzelés :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9776) gerner1 válasza kozmy (#9775) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam is. Bár én dohányzom, de láttam, hogy a füst milyen irányban áramlik a gépbe. Szétszedéskor is itt van a legtöbb megrekedt szöszmösz, piszok a ventillek, és a hűtőbordák után ...

[ Szerkesztve ]

(#9777) kozmy válasza gerner1 (#9776) üzenetére


kozmy
őstag

És honnan áramlik hová?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9778) gerner1 válasza kozmy (#9777) üzenetére


gerner1
veterán

A két zsanér közt be, felül, a hangszórók mellett. Utána úgy, ahogy az ábra is mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#9779) spanglee001 válasza gerner1 (#9778) üzenetére


spanglee001
addikt

Vagy csak eltunik a zsanerok mögött. Én e cigivel fújtam rá -köd felhőt de nemlattam nagyon áramlást. Talán a hatul kifújó turbulencia miatt láthattad hogy mirha szívná. Sajna a csodapasztaval is felmegy néha 90re a cpu gpu 75 re többórás játéknál. Mondjuk melegebb is volt a szobába mint a múltkor +fel is melegítette a szobát is. Majd ma melóhelyen adok neki -ködöt meglesem mivan meg itt legalabb 5 fokkal hucosebb van bennt. aztán majd lehet kap pár jukat ide oda. Vagy 100mhz downclockot meg rápróbálok fel voltal kevesebbet adni neki. De lwwht kiszedem a dvd olvasót és már ott tudja beszívni a levegőt lehet elég az is.

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9780) gerner1 válasza spanglee001 (#9779) üzenetére


gerner1
veterán

Nem, és akitől származott a füst, az nem is fújta azt, mert az is félrevezető eredményt adhat.

(#9781) SkyS1gn válasza Mikulásbá (#9770) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Alul semmilyen? Hát ott a szerelőablakon kapásból :D

Szív ez be ahogy a képen mutatod is, meg az USB stb portokból is rengeteget, meg alul a szellőzőn is.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9782) spanglee001


spanglee001
addikt

jelentem a dvd meghajtó nyitvatartása semmit nem hozott, viszont itt hűvösebb van 80 fok környékén megállt.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9783) Pocok256 válasza spanglee001 (#9782) üzenetére


Pocok256
veterán

Mi lenne ha használnád a géped és nem érdekelne a hőfok :D Hidd már el legrosszabb esetben leveszi a turbót játék alatt és alapjáraton megy, throttlingolni nem fog neked.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9784) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Ulak.

Az snsa driver oldalát nézegettem, és feltűnt egy érdekesség: "Asus recommends Windows 10 Pro". Mivel most nincs időm a win10 topic negyvenhétezer hozzászólását végigböngészni, bár igyekeztem esküszöm, adódik a kérdés: Home miért nem jó nekik? Találkozott bárki problémával ez ügyben? Mert van azért árkülönbség.

(Természetesen legális Fortocskira gondolok, nyilván lehet rá akármit telepíteni a kalózöbölből, de hogy Cingárral szóljak, az "morálisan kissé ingatag").

Köszi.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9785) Pocok256 válasza plukacs7 (#9784) üzenetére


Pocok256
veterán

Én szivok a home miatt rebgeteg virtual extension és egyébb proci által támogatott kiterjésztés csak pro ba elérhető. Persze aki csak játékra használja annak annyira nem probléma.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9786) plukacs7 válasza Pocok256 (#9785) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Virtual extension: valami legcy XP-t vagy esetleg OSX-et futtatni ablakban? Én még itt tartok...

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9787) ujtordai


ujtordai
tag

Üdv Mindenkinek,

Egy kis segítségeet kérnék.
Tervezem a megvételét egy ASUS ROG GL552VW-CN515D laptopnak, a kérdésem az, max mekkora kapacításu SSD tehető bele? 512GB-osat tudja kezelni? 256GB-ossal már láttam működni.

Mi a véleményetek erről a tipusról, érdemes megvenni?
Esetleg van valami típushibája v. ilyesmi?

Előre is köszönöm.

☻♂♫

(#9788) #21346560 válasza kozmy (#9775) üzenetére


#21346560
törölt tag

róla, nálam

Amúgy érdekes módon én már több alkalommal vettem észre, Hogy az XTU elfelejti a beállított dolgokat.
Érdekes módon nem mindent, van, hogy a beállított feszültséget, van hogy egyéb dolgot...

(#9789) Raruh válasza #21346560 (#9788) üzenetére


Raruh
tag

Ha nem szabályos leállítást csinálsz, hanem csak 10s ig nyomod a power gombot, akkor felejt.

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#9790) #21346560 válasza Raruh (#9789) üzenetére


#21346560
törölt tag

No erre még nem is gondoltam! Köszönöm, ezt majd kifigyelem! :)

(#9791) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Új GeForce driver van,tessék frissíteni.

(#9792) thomasa válasza Mikulásbá (#9791) üzenetére


thomasa
senior tag

Én biztos nem ba..rontom el, majd 1 hét múlva nyilatkozzatok :)

(#9793) spanglee001


spanglee001
addikt

egyszer már mondtátok, hogy bármelyik 9,5mm es ODD bay jó arra hogy vinyót tegyek bele.
de arra valahogy rá lehet tenni ennek az előlapját? vagy akkor ott nem fogja követni a gépház vonalait? elég csúnya lenne mondjuk alul nem annyira látszik :F van köztük különbség vagy vehetem a legolcsóbbat?
ezt találtam ez jó? [link]

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9794) lajxko válasza spanglee001 (#9793) üzenetére


lajxko
tag

Ahogy a képen is látszik, a rack előlapját le lehet pattintani, ahogy a DVD-íródról is le tudod óvatosan pattintani az előlapot. Értelemszerűen megcseréled a kettőt.

(#9795) gerner1 válasza lajxko (#9794) üzenetére


gerner1
veterán

Így van. Cserélhető.

(#9796) spanglee001


spanglee001
addikt

:R bennevan rálehetett tenni az előlapot minden rendben :R

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9797) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Nah, beszállok a buliba. Kozmy kartárs G751JY-je már nálam éli másodvirágzását.

Első hülye kérdésem, hogy a "standbyból nem jövök vissza, viszont jól újraindulok hibával" játékot játszotta-e valakinek a noti. Illetve pontosítva, Win7 alatt játszotta-E. Mert jelenleg az van rajt, nemsoká megy fel a 10 és akkor talán okafogyottá válik a kérdés, de addig is hadd pörögjön a topic. Ja, XTU-t alapállapotba küldve is csinálja.

Másik kérdés, ha már XTU. Az alulfeszt persze megeszi, de aztán prime-mal megküldve a valós idejű monitoring tanúsága szerint 0.95-96 voltokat látni terhelés alatt. És a dinamikus fesz szabályozás kikapcsolhatatlan, gondolom gyárilag. Ez mindig így vlt vagy a) XTU verziótól függ b) az én példányom háklis c) win 7 a ludas.

Amúgy ha valaki a sokadik véleményt akarja: nekem tetszik az anyaghasználat, a billentyűzetet szoknom kell de csak azért, mert 17-es és idáig 15-öseim voltak. A touchpad kiskezűeknek (mint /me) lehet nagy lesz, távol vannak a gombjai. Képernyő csodaszép (eddig egy T60p 1600*900-as valószínáleg IPS de "dim edition" példányát bámultam, mégazelőtt egy Y500-as glare kijelzőjét, mindkettőhöz képest előrelépés, de gondolom ez eddig is tudott volt.) Viszont ahogy ismerem magam, el fogom vinni kalibráltatni -defaulton van egy jó kis sárgás árnyalata, már mókolgattam de pókkal lenne az igazi. aztán ha lesz profil, bedobom a közösbe,hátha használható.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9798) SkyS1gn válasza plukacs7 (#9797) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Megköszönjük majd a profilt, még ha nem is lesz jó mindekinek. :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9799) plukacs7 válasza SkyS1gn (#9798) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Leon, a profil.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9800) Mikulásbá válasza plukacs7 (#9797) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Gratula a géphez.Kozmy-nál akkor vajon mi ketyeg? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.