Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Darth_Revan válasza sunny474111 (#1999) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az NVidia szabályzata alapján:

" Buy any GeForce GTX 980 or 970 graphics card, or 980M or 970M notebook, and get a coupon that can be redeemed for The Crew™, Assassin's Creed® Unity, or Far Cry® 4."

Azaz bármely GTX970, 980, 980M ls 970M-el szerelt laptophoz jár.

Bár ezt is írja Nvidia:
" Please check the product description of the graphics card you are purchasing to confirm that the games are included."

A legfontosabb szó az "any", azaz ezek alapján az Nvidia nem korlátozza, hogy pontosan a megadott kártyákkal rendelkező termékek közül mihez jár, tehát elvileg mindegyikhez kellene. Ha korlátozva lenne, akkor "selected" szó lenne írva.

Ezek alapján az Ipon felülbírálja az Nvidia szabályzatát és maga válogatja meg, hogy mihez adja?
Szerintem itt valami nagy félrekommuikáció lehet (vagy csak az Ipon sem vette észre, hogy hibázik), mivel az Ipon nem teheti azt, hogy az NVidia kiad kupont minden GTX980, 970, 980M és 970M-et vásárlónak, de ő pl csak a Gigabyte és EVGA márkájú kártyákhoz adja és a többihez nem jár, mivel "nincs odaírva", mivel ebben az esetben a többi gyártó jogosan keresetet nyújthatna be a GVH-nál az Ipon-al szemben.

Nem tudom mennyire fontos neked, hogy ingyen kapj egy 10.000 Ft-os játékot ( :DDD ), de ha személyesen bemennél az NVidia szabályzatát lobogtatva "asztalt borigató" hangnemben, akkor lehet előkerülne egy kupon az asztal alól...

Bár ha én néztem be valamit és nem vettem észre valamit az apró betűs részben, akkor javítsatok ki kérlek...kár, hogy a jogos érdek érvényesítése céljából ilyen hangnem kell.

u.i.: Az Ipon oldalán is fent van ez a szabályzat, amely fordítása ugyan nem pontos, de ott sem szerepel, hogy csak bizonyos kártyákhoz jár. Mindössze a boltok listája van korlátozva, akik adhatják a kupont, nem maguk a kártyák gyártói, amihez jár.

[ Szerkesztve ]

(#2002) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#2000) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Én tervezek 1 hét múlva venni SSD-t. Milyen Vector pontosan és HDSentinel hány %-ot ír még kondíciónak?

Jojó, de pontosan milyen típus? Elég sok Vector van:)
Gari mennyi van és hova szól? stb stb

% azért kérdezem, mert az OCZ elvileg gyorsabban elhasználódik, mint pl a Samsung (főleg, ha nem az új Toshiba NAND van rajta) és a HDSentinel lát-e ebből valamit már. Persze SSD állapota kiválónak tekintendő 80% fölött, de azért kíváncsi vagyok, hogy 100%-e még vagy már esett-e.

[ Szerkesztve ]

(#2003) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#2002) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak simán Vector és ahogy írtam,kb. 2 hetes!

(#2004) sunny474111 válasza Darth_Revan (#2001) üzenetére


sunny474111
tag

Vidéken lakom.Ezért nem fogok felcammogni pestre h rájuk borítsam az asztalt :D Minden esetre nem gondoltam volna h az IPON ekkora sóher. Amúgy az érdekes,h az NVIDIA honlapján ahol be lehet váltani a kódot,nincs rajta a listán MO.

(#2005) Darth_Revan válasza sunny474111 (#2004) üzenetére


Darth_Revan
veterán

De rajta van, csak ne az US vagy nemzetközi oldalt nézd, hanem a britet :) [link]

Lehet, hogy itt a probléma azzal van, hogy amikor az akciót elindította az NVidia, akkor nálunk még nem volt kapható 980M-es laptop ...

[ Szerkesztve ]

(#2006) sunny474111 válasza Darth_Revan (#2005) üzenetére


sunny474111
tag

Ja látom. Hát nem semmi milyen pofátlanok.

(#2007) Darth_Revan válasza sunny474111 (#2006) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát ez van. Most már rajtad múlik ,hogy rájuk hagyod és passzolsz egy 10000 Ft-os játékot vagy asztalt borítasz.

(#2008) sunny474111 válasza Darth_Revan (#2007) üzenetére


sunny474111
tag

http://ipon.hu/site/nvidia-valaszd-meg-az-utad

Úgy látszik még sem borítok asztalt. Ezek szerint nov.4-től lesz érvényes notikra az iponnál....

(#2009) Darth_Revan válasza sunny474111 (#2008) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ma milyen hónapot írunk ? :DD

(#2010) sunny474111 válasza Darth_Revan (#2009) üzenetére


sunny474111
tag

Jézusom de elvagyok veszve. Meh....xD

(#2011) sunny474111 válasza Darth_Revan (#2009) üzenetére


sunny474111
tag

Küldtem nekik még egy mail-t h akkor miért nincs olyan termékük amihez jár a kupon.
Elfogytak a kuponok.
Írhatták volna ezt elsőre is.

[ Szerkesztve ]

(#2012) St3rling válasza sunny474111 (#2011) üzenetére


St3rling
csendes tag

Hallod valahogy ereztem hogy ez lesz...de remelem a geppel minden oksa :D

(#2013) sunny474111 válasza St3rling (#2012) üzenetére


sunny474111
tag

Ez van :( .A gép megy mint a meszes. Eddig nincsenek problémák. Amivel lehet leteszteltem. 3dmark firestrike 8488 pont.

(#2014) Mikulásbá válasza sunny474111 (#2013) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ne ilyesmit futtass rajta,hanem a Crysis 3-at! :DD

(#2015) sunny474111 válasza Mikulásbá (#2014) üzenetére


sunny474111
tag

Nem vagyok nagy Crysis fan. Most a far cry 4-el játszok rajta. AC unityt is felraktam de valami botrányos h mit adott ki az uborkasoft,1órát játszottam vele és olyan bugok voltak h a kardok lebegtek,az emberknek nemvolt arca stb.

(#2016) St3rling


St3rling
csendes tag

En is FC4-et nyomom :D beszartam amikor meglattam Willis cia ugynokot a FC3-bol ismert szereplot itt a 4-ben lol :D amugy kiraly a game, mar kb a felenel vagyok :D

(#2017) Mikulásbá válasza St3rling (#2016) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez még nincs meg,de folyamatban van.Most néztem a CD Galaxisnál,de az nem lesz akciós.
Én szeretem a Crysis sorozatot,de csak a 2-3 van fenn,a Warhead már nem.

[ Szerkesztve ]

(#2018) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ez az Uborkafos-os féle játékok az elszúrt Vsync-jeikkel megőrjítenek...Assassins Creed 4 és Far Cry 3-al is ugyanaz a baj...ha leesik az FPS 60 alá, mondjuk 58 vagy 59-re, akkor egy picit megakad a játék. :W

Alan Wake és Battlefield 4 maxra tolva gyönyörűen fut stabil 60 FPS-el, de az Uborka játékok nem tudnak szépen futni :W
(Néztem Far Cry 4-ről videót a JY-on futva, hát, az se tökéletes, ott is van random rejtélyes fps leesés és megakadás alkalmanként...)

[ Szerkesztve ]

(#2019) St3rling válasza Darth_Revan (#2018) üzenetére


St3rling
csendes tag

Hat a FC4-nel nalam a profile fajlban a ket beallitas utan sokkal jobban megy a jatek ultran es mondhatni egyszer sem akadt meg azota, de tenyleg!
A FC3 viszont fut ultran tokeletesen stabil fps (60-70 kozott) es akadasmentes 100%ban.

(#2020) St3rling válasza Mikulásbá (#2017) üzenetére


St3rling
csendes tag

Erdemes beszerezned :)

(#2021) Darth_Revan válasza St3rling (#2019) üzenetére


Darth_Revan
veterán

60-70 között eleve nem tud "stabilan" futni, mivel úgy lett megírva a játék...mint ahogy pl az AC4 sem tud trükközés nélkül 50-60 között futni, mivel ha 59 alá esik az fps 1 pillanatra is akkor 30-ra zárolja az FPS-t.

(#2022) St3rling válasza Darth_Revan (#2021) üzenetére


St3rling
csendes tag

Hat de mondom hogy stabil mert nem akad, de meg egy rezzenest sem

(#2023) Duck001


Duck001
tag

Sziasztok
kellene nekem egy kis segítség! Nem nagyon vagyok otthon laptop téren asztalim volt eddig,
most csak egy kérdésem lenne:mi az a "magyar lokalizáció"?
mert olvastam itt hogy radiumnál nem jó venni de miért? Pedig én épp ott néztem egyet és náluk adják a win8at.
ő lenne az: http://www.radium.hu/home-laptop-template/legjobb-ajanlat-asus-g751jy-t7056h.html
sigitséget köszi kb 3 hét és meg lesz akkor még jön majd pár kérdes :)

(#2024) Darth_Revan válasza Duck001 (#2023) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A billentyűzet típusa. Radium-on kívül más boltokban magyar billentyűzettel adják, míg a Radiumban külföldivel, rajta magyar matricákkal.
Ennek oka az, hogy a Radium beszerzője nem az ASUS Magyarországon keresztül hozatta be a gépet (ezért is a picit alacsonyabb ár). Technikai támogatás szempontjából ez annyit jelent, hogy garancia érvényes Magyarországon is, de ha valami olyan komolyabb közbenjárás kell, amihez a forgalmazó engedélye kell, akkor bonyolultabb és hosszabb lesz az ügyintézés, mivel a Radium modelleit nem az ASUS Magyarország forgalmazza.

(#2025) Mikulásbá válasza Duck001 (#2023) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ne innen vedd!Inkább legyen kicsit drágább,de magyar lokalizációs legyen-ahogy már előttem leírták,a miértjét is.
Melyik verziót keresed?Van itthon is bolt,ami az ajánlottnál olcsóbban adja.

(#2026) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#2024) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Neked tartoztam egy képpel : [link]
M.o.-i BestMarkt-os

Most kicsit jegelem a cserét,nem tudom mennyi lesz a FC4 rajta,de szerintem még bele fog férni.

[ Szerkesztve ]

(#2027) kozmy válasza Darth_Revan (#2024) üzenetére


kozmy
őstag

A helyedben lennék én ezt venném meg és ITT http://ipon.hu/webshop/product/asus_g751jy_t7015d/844749 Amit te néztél az csak a CPU jobb de csak 100-200v MHz val tud többet csak.

BOCS Duck001 szól a link az üzenet.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#2028) Duck001


Duck001
tag

Nagyon szepen köszönöm mindenkinek a válaszokat
így ahonnét régen is vásároltam az az ipon lesz azzal sosem volt még gond :)
ha meglesz akkor még zaklatok mindenkit a kérdésekkel! Köszi nektek a segitséget!

(#2029) sunny474111


sunny474111
tag

Az miért van h ha bevan kapcsolva a Turbo boost a procin akkor néha olyan mintha időközönként droppolna az fps,akadnának a játékok. Ugyanakkor ez az fps mérőn nem látszik.Csak nálam van ez? :/ Ha kikapcsolom a turbo boostot intel XTU-ban akkor nincs ez.

[ Szerkesztve ]

(#2030) Darth_Revan válasza sunny474111 (#2029) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Túlmelegszik a CPU és 1 pillanatra throttlingol.
Valószínűleg nagy cpu igényes játéknál tapasztalod ezt amikor az órajel 1 pillanatra visszaesik.
A Turbo boost miatti tuning igazán nagy cpu igényes játéknál kb 20C fokot jelent plusszba, tehát pl Crysis 3 alatt 80-93C között ugrál a hőmérséklet dzsungeles területnél.
Ezen 2 módon tudsz segíteni:
- felrakod a legfrisebb BIOS-t, ami a gyári 202-es BIOS-hoz képest csökkenti az iniciált magonkénti szorzót
- beküldöd szervizbe újrapasztázásra és bízol benne, hogy normálisan megcsinálják
- te otthon újrapasztázod minőségi pasztával (ez garanciavesztést okozhat)

[ Szerkesztve ]

(#2031) sunny474111 válasza Darth_Revan (#2030) üzenetére


sunny474111
tag

a-a. league of legends közben van pl. proci 20% használat és olyan mintha akadna holott az fps konstans 60. Ha meg kikapcsolom akkor nincs ez.
Nem melegszik túl

[ Szerkesztve ]

(#2032) Zsoly


Zsoly
csendes tag

Megvettem én is a 751jy-t, de nem tudom mi a fene van vele vagy velem. Szeretnék alap dolgokat telepíteni, de vagy el se kezdi vagy 99%-nál megáll. Ami lejött az sem mind megy fel, 2 napja szenvedek egy flash playerrel illetve a readerrel, elindul, majd semmi nem történik. Weblapoknál van hogy nem nyitja meg, csak ha ugyanott nyomok még egy entert. A legszebb az egészben, hogy ez a második gép nálam, az első egy nap után visszavittem hasonló gondokkal. Van valami ötletetek mi lehet? 30 éve foglalkozom számítógépekkel, de most nem értem. win 8.1, vírus nincs, semmi nem fut ami nem kéne az feladatkezelőben.

(#2033) zolizozo80 válasza Zsoly (#2032) üzenetére


zolizozo80
tag

Nálam is ez a helyzet, első windows telepítésnél nálan minden ok volt, majd miután másodszór telepítettem elöjöttek a problémák..nem tudom mi lehet, avg van a gépeden?? Nekem az után jelentkeztek mikor felraktam az avg 2015

(#2034) Zsoly válasza zolizozo80 (#2033) üzenetére


Zsoly
csendes tag

nem, nálam Avast. Mikor és hol vetted?

(#2035) zolizozo80 válasza Zsoly (#2034) üzenetére


zolizozo80
tag

Leszedtem az AVG és nálam minden ok!!

(#2036) St3rling


St3rling
csendes tag

Hali! valaki mar probalta a WatchDogs-ot a rog-jan? gondolkodom hogy beszerzem csak kivancsi vagyok hogy ha ti mar jatszottatok vele milyen, teljesitmeny, homersekletek amiket a notira tesz stb meg hat erdemes e beszerzni :D

(#2037) NTonee válasza St3rling (#2036) üzenetére


NTonee
veterán

Egyetlen szóval lehet erre válaszolni: Ubisoft ;]

(#2038) St3rling válasza NTonee (#2037) üzenetére


St3rling
csendes tag

HAHA :D valaszod kimerito, picit pontosabban? :D bar gondolom akkor leveshus?

(#2039) Darth_Revan válasza St3rling (#2036) üzenetére


Darth_Revan
veterán

60 FPS-t nem tudja tartani max grafikán, kint az utcán 57-58 FPS körül van este, ha gyalog vagy.
Ha autóban vagy és száguldozol, akkor sok ponton leesik az FPS, akár 40 alá is, ilyenkor szemmel láthatóan meg is akad a játék. Ahoz hogy egyáltalán ne akadjon meg, zárolni kell Vsync-el az FPS-t 30-ra, a fix 30 FPS-t ez a gép már tudja tartani.

Ha ugyanaz a helyzet itt is, mint a JZ esetében volt, akkor a száguldozás közbeni FPS leesés és beakadás szoftveres probléma, nem a VGA hibája, mivel Windows 7/8 alatt jelentősen kevésbé akadt meg a játék ugyanazon körülmények között, mint 8.1 alatt. Legalábbis az én teszteim alapján a JZ esetében a játék Windows 7 és Windows 8 alatt sokkal jobban futott, mint Windows 8.1 alatt. Illetve ez volt a helyzet az AC4 Black Flag-el is, Windows 7 alatt néhány ponton simábban futott.

Röviden, ahogy NTonee kollega is írta, Ubisoft ...

u.i.: Ez mind a gyári grafikával tesztelve, a grafikát javító patch nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#2040) sunny474111 válasza Darth_Revan (#2039) üzenetére


sunny474111
tag

Sikerült megoldást találnom a problémámra! Szarul volt beállítva az XTU.
A szorzóknak ugyan akkora értéket kellett megadni.Eddig így volt beállítva:
Multipliers:
1 active core- 36 x
2 active core- 35 x
3 active core- 34 x
4 active core- 34 x

Erre állítottam át:
1 active core- 34 x
2 active core- 34 x
3 active core- 34 x
4 active core- 34 x

Mivel a legtöbb játék alatt úgyis 4 magot használ a proci így átállítottam egységes értékekre.Valamiért bezavarhatott h aktív magonként milyen értékeken fusson. Játék közben figyeltem is h 3,2 3,4 és 3,6 Ghz-es értékeken ugrált.Ez okozhatta a droppokat. Így már konstans 3,4Ghz-es értéken fut és megszűntek a droppok.Ez az én procimnál (4710hq) a max érték. Eddig úgy néz ki ezt bírja is,nincs throttling,nem melegszik túl. Akinek ilyesféle problémái vannak az próbálja ki. Nálam tökéletesen működik mostmár. Azért csak jobb így h nem kell kikapcsolni az OC-t. kell az a +900 Mhz :D

[ Szerkesztve ]

(#2041) masholnap válasza sunny474111 (#2040) üzenetére


masholnap
senior tag

nekem alapvetően az a fura, hogy pár verzió alatt eljutott a csúcsrog note oda, hogy b@szakodni kell a procival. ez nem tetszik, de lehet, erről e csudálatos Intel tehet. valahogy minden kategóriában az jön ki, hogy a haswell kissé kérdőjeles termék

(#2042) sunny474111 válasza masholnap (#2041) üzenetére


sunny474111
tag

Inkább az intel. Megannyi asztalival,notebook-al találkoztam ismerőseimnél ahol a gyárilag beállított OC teljesen gallyra vágta a játékélményt. Stuttering,droppok,throttling stb. Az előző asztalimban is volt gyári turbo boost amit kapásból le is lőttem mert olyan gyönyörűen beállt a kép tőle 10 másodpercenként h öröm volt nézni. Manuális szorzó meg voltage emeléssel meg kutya baja nem volt. Notik terén kellemetlen a dolog,itt nem olyan egyszerű h biosban lelövöd a gyárit és beállítod magadnak. Hál istennek XTU-val sikerült kiküszöbölni a bajokat de ez tényleg siralmas h a user-nek kell buherálni h normálisan működjön.

(#2043) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Én nem nagyon értek az ilyenekhez,az Experience-ben optimalizáltam mindent,azaz csinálja meg magának,és megy minden,még nem vettem semmi hibát sehol.

(#2044) sunny474111 válasza Mikulásbá (#2043) üzenetére


sunny474111
tag

az csak a grafikai beállításokat érinti. Az experience-nek nincs köze a procihoz.

(#2045) Mikulásbá válasza sunny474111 (#2044) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azt tudom,de nekem semmi gondom a játékokkal-proci úgy megy,ahogy alapból van beállítva.

(#2046) Mikulásbá válasza sunny474111 (#2042) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amúgy feltettem a XTU-t,tetszik,mindent megmutat.

(#2047) sunny474111 válasza Mikulásbá (#2045) üzenetére


sunny474111
tag

Hát akkor neked legalább nem kellett szenvedni vele. Minden esetre mind1 mert már nekem sincs semmi bajom,működik minden normálisan. Tegyük hozzá h más a procink.

(#2048) Mikulásbá válasza sunny474111 (#2047) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én inkább annak örülök,hogy ez a gép-eddig úgy néz ki-nem gyári hibás.
Az előző 4 ROG-ból 3-nál jött ki valami gyári hiba,alaplaptól kezdve az utolsó JH-nál pl. az akku volt hulladék benne.

(#2049) sunny474111 válasza Mikulásbá (#2048) üzenetére


sunny474111
tag

Ezt én nem tudtam,ez az első ROG-om,örülök is h nincs baj. Remélem nem is lesz. Elég szomorú egy közel fél milliós gépnél ez az arány...

(#2050) zolizozo80


zolizozo80
tag

Kell az XTU! Amig a laptop saját képernyőjén játszom nincs baj, de amint kiraktam a 24 colos monitorra A Far Cry 4-nél ugrált az FPS!!! Core,34,34,34,34 beállitás jó!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.