Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) Jazz válasza Darth_Revan (#8349) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Sajnos igen. Egy normálisabb IPS példány meg 300k.

Kérdés még, hogy a lehajtott kijelző melletti game-elés mennyire kerülendő.

Ugye a bill. felől is szív levegőt. És bár lehajtott állapotban is van rés a kijelző és a bill. között, de jobban akadályozza az áramlást, hőelvonást, mintha fel lenne hajtva.

free your mind

(#8352) kozmy válasza Jazz (#8351) üzenetére


kozmy
őstag

Ebben a szívásban nem akadályozom :) nem hajtom le a kijelzőt. :K

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8353) kozmy válasza kozmy (#8352) üzenetére


kozmy
őstag

Itt sok levegőt nem fog beszívni.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8354) Jazz válasza kozmy (#8353) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Aha. Tehát akkor nyugodtan lelehet hajtani. (jó lenne ha lelehetne)

free your mind

(#8355) kozmy válasza Jazz (#8354) üzenetére


kozmy
őstag

Nyugodtan lehajthatod, ott semmit nem szív, még egy képet be akartam dobni aminek megincsak nem lenne értelme, higy a billnél szívjon be, csak nem tudom fel tölteni, de vala hogy felbírkozom minnyá :)

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8356) kozmy válasza Jazz (#8354) üzenetére


kozmy
őstag

Ezis elég burkolt, a venti nem annyira nyitott.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8357) SkyS1gn válasza Jazz (#8354) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én nemvettem észre höm. változást nyitott vagy csukott állapotban, csukva használom.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8358) xyvz2 válasza kozmy (#8356) üzenetére


xyvz2
tag

A proci befogatásról nincs véletlenül képed, hogy mit hol keresek ha át akarom pasztázni a gari után...? Vagy lehet a képen rajta van, sőt biztos, amit beillesztettél... de nem látom hogy az hol vagy mi fogja...pedig már millió PC-t összeraktam, szétszedtem, tuningoltam, moddingoltam, de notiba analfabétagammamegaláma vagyok.... :F :R

[ Szerkesztve ]

(#8359) kozmy válasza xyvz2 (#8358) üzenetére


kozmy
őstag

A proci lefogato egyoik csavarjára szoktak biztosái szallagot rakni,de az enyémen nem volt,szerintem egyikbesem raktak.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8360) JHonnny


JHonnny
csendes tag

Sziasztok,

Van egy 2 éves ASUS ROG G551 es laposom ( I7 es, GTX 860 M ), amit nagy szeretettel használok. Levegővel kifújattam párszor a port belőle, és normál használat mellett 50 fok körüli az alap hőmérséklet, játék vagy renderelés közben 85 vagy 90!!
Talán újra kellene pasztázni, takarítani. Vállal itt valaki ilyet? Budapest Déli PU környékén melózom, élek, szóval ha valaki tud segíteni, ne fogja vissza magát.
Előre is köszönettel,
Jani

Otthagyni nem sokáig tudnám mert dolgozom rajta :)

dslr cinematographer, pro photographer, Asus G 551- I7 4710HQ, 16GB RAM, GTX860M,246GB SSD, 1T HDD 7200rpm

(#8361) xyvz2 válasza JHonnny (#8360) üzenetére


xyvz2
tag

Az én notim ROG G751JY: I7 4870 HQ procival, GTX980M VGA, kb 3 hónapos, és wot közben(ami pedig nem 1 gépigényes game) szintén 85-90 fokos átlagban...én is kérdeztem pár sorral feljebb hogy ez normális-e :F de úgy vettem ki hogy kb igen...vagyis hellyel közzel...legalább is remélem :O...vagy nem...vagy igen...vagy olyan bizonytalan vok...de most komolyan, nem gúnyolódásból írtam,csak szóval passz, szerintem még nem nem lép ki a game az asztalra vagy-és nem throttingol a proci, akkor nincs gond, de csak sztem...de biztos segítenek a többiek akik nek több a tapasztalatuk van a vassal, ez 1 jó, összetartó, segítőkész, fórum :D :R

[ Szerkesztve ]

(#8362) xyvz2 válasza JHonnny (#8360) üzenetére


xyvz2
tag

Kifutottam a baromságaimmal a szerk időböl, a lényeg: sztem NYUGI, sztem NOOOORMÁLIS...nállam u.ennyik a hőm-letek mit nálad, alap 50-60, game 85 körül(inkább több), néha belenyal a 90-be...

(#8363) JHonnny válasza xyvz2 (#8361) üzenetére


JHonnny
csendes tag

Ja ja ja, csak én főként vágok a géppel, határidőre :) És nem szeretném megfőzni mint a múltkori Dellemet :)
Próbálok rá vigyázni és ugye ez a hűtés a legfontosabb!! Én lefele tuningolom, hogy ne nyírjam ki :) Turbó cuccot kiiktattam, 3.4GH-en képes volt menni nekem... Szal itt nem a játék a legfontosabb, bár azér Larázok ha van időm :)

Ja igen, azért a te hűtésed az ott van a szeren!!

[ Szerkesztve ]

dslr cinematographer, pro photographer, Asus G 551- I7 4710HQ, 16GB RAM, GTX860M,246GB SSD, 1T HDD 7200rpm

(#8364) Mikulásbá válasza JHonnny (#8360) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha már 2 éves,ráfér egy pasztázás,de ártani semmiképp nem árthat.
Privátban küldök egy fórumtagot,szervizes volt,profi,most is ezt csinálja,beszélj vele.

(#8365) JHonnny válasza Mikulásbá (#8364) üzenetére


JHonnny
csendes tag

Köszönöm :)

dslr cinematographer, pro photographer, Asus G 551- I7 4710HQ, 16GB RAM, GTX860M,246GB SSD, 1T HDD 7200rpm

(#8366) kozmy


kozmy
őstag

Ha gyári a pasztázás akkor igen csak ráfér egy új minőségibb pasztázás.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8367) Bomc


Bomc
aktív tag

Hello!

Gyári rendszert valahogy ki lehet írni DVD lemezekre, ha gáz van vissza lehessen állítani? Mert sehol se találtam backup programot ( G752VY)

(#8368) Jazz


Jazz
Topikgazda

Aki vett memóriát a gépébe, az milyet vett, és hogy szuperál? G751. A memória upgrade elég alap téma. Összefoglalóba belehetne dobni ezt is, de kellene a tapasztalat hozzá.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8369) kozmy válasza Jazz (#8368) üzenetére


kozmy
őstag

Én alap 8Gb samuval vettem aztán kis idővel beszerzési áron sikerült 4x8Gb hynix beszerezni, egyforma feszültség 1,35 volt egyforma évjárat időben gyártott volt és állandoan kék halálozott a gép, külön külön leteszteltem ninden slotban és működöt de eggyütt nem akart aztán addig variáltam hogy, csak be fogadta az összeset. Ha jól emlékszem akkor a belső slot egyike szorakozott velem

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8370) Mikulásbá válasza Jazz (#8368) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem Hynix a gyári,de Samsungot tettem bele az egyik szabad slotba.Az adatai teljesen megegyeznek a gyárival.Eddig hibátlanul mennek együtt.

(#8371) Jazz


Jazz
Topikgazda

Nálam Samu a gyári. A gyári memória egy oldalas ugye? (2ranks 8bands)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8372) Mikulásbá válasza Jazz (#8371) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Biztos,még nem foglalkoztam vele.Ugyanolyan lehet,mint a tiedben-és a többi G751JY-ban.
Nem is nagyon akarok,ugyanolyat tettem be egy másikat,kész.

(#8373) kozmy válasza Jazz (#8371) üzenetére


kozmy
őstag

A gyári samu nekem két oldalas volt, a hogy a hynix is az

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8374) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Nekem Crucial van benne még egy 8as stick.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8375) xyvz2


xyvz2
tag

Nekem "tarajos" :DDD Corsair Dominator 1866Mhz-es van benne 16 Gb

[ Szerkesztve ]

(#8376) gerner1


gerner1
veterán

Nekem Kingston hyperX 1866Mhz van, 32GB. Minden OKé ..

(#8377) thomasa


thomasa
senior tag

Nekem egy 8-as volt benne itt az apróban találtam hozzá fél áron egy pont ugyanolyat.

(#8378) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Franciaorszagban elkezdtek felbukkani a GTX1070el szerelt uj Asus laptopok arai. A legolcsobb model 16gb ram, 256 gb ssd, 1tb hdd es Win10el vannak szerelve es 20%os afa mellett 775.000 Ft-nal indul az ara.
Szoval kb erre az arra szamitson az aki erre a gepre var.

(#8379) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#8378) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én amúgy is 700 ezer fölé tettem kb. ezzel a felszereltséggel.

(#8380) matteo_szg válasza Darth_Revan (#8378) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ilyen áron itthon UHD kijelzős gép várható 32 GB RAM-mal, de Win 10 nélkül.

jupiiii

(#8381) Mikulásbá válasza matteo_szg (#8380) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ugyanez a konfig full HD kijelzővel?
Még mindig haragszol rám? :U

[ Szerkesztve ]

(#8382) Gemil


Gemil
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy beépítő keretet 2.5"-os a SSD-hez, ami eddig az asztalimban volt. Valakinek sikerült esetleg leaplikálni a gyári dvd olvasóról a burkolatot? Így nagyon ronda és szeretném áttenni a takarót, ha van rá lehetőség.
A válaszokat előre is köszönöm!

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#8383) matteo_szg válasza Mikulásbá (#8381) üzenetére


matteo_szg
őstag

Most nem látok olyan konfigot, ami FHD-s és GTX 1070-es lenne; de még ez változhat.

A GTX 1060-as G752VM viszont only FHD.

jupiiii

(#8384) Mikulásbá válasza matteo_szg (#8383) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#8385) matteo_szg válasza Mikulásbá (#8384) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem lesz GTX 1080-as G752. :)

Egyebet még sajnos nem mondhatok.

[ Szerkesztve ]

jupiiii

(#8386) Bomc


Bomc
aktív tag

Tegnap felment as Win 10 gigafrissítés, most meg csak a bal hangszóró szól...

(#8387) Jazz válasza Bomc (#8386) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Felülírta az audio drivert. Szedd le és tedd fel újra.

free your mind

(#8388) gurubefree


gurubefree
senior tag

sziasztok

memoria problema miatt uj memoriat kell vennem a G751JL-be .

az lenne a kerdesem , hogy a DDR3L-1866 SODIMM vagy a gyarilag szerelt DDR3L-1600 SODIMM erdemes megvenni ?

elore is koszonom

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#8389) xyvz2


xyvz2
tag

S.O.S S.O.S S.O.S Valaki tudna segíteni gyorsan, hogy hogy lehet csökkentett módban elindítani a gépet ???!!! Vagy az utolsó működő képes win módban???
Az történt hogy lefrissült a win 10, de berakta a bejelenkezési képet meg a jeszót....erre jelszó kivesz ok, az a fasz felugró képet is kivettem, erre csak fekete kép van, meg egér kurzor...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Nem tudom "láthatóvá" tenni a wint...PLS HELP :W :W :W

(#8390) kozmy válasza xyvz2 (#8389) üzenetére


kozmy
őstag

F8

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8391) xyvz2 válasza kozmy (#8390) üzenetére


xyvz2
tag

THX. Win 10 alatt nem mükszik egyik bill parancs sem...mind1 már rakom újra ezt a szart..utááááálom :O

(#8392) Darth_Revan válasza matteo_szg (#8383) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát 4K-hoz tuti nem vennék GTX 1070-et :K
1080 minimum kell 4K-hoz, de a konkurencia sem véletlenül kínál laptopot 2db 1080-al 4k-hoz :)

Viszont ha jönne FHD kijelzővel a VS, akkor meggondolandó lenne a vásárlás, hisz még az asztali GTX 980-nál is jobb a GTX 1070 teljesítménye. Néhány benchmark: [link]

Apropó! Az ASUS FHD kijelzőnél az eddig használt lassú (30 ms) 60Hz-es LP173WF4-SPF1 (vagy SPD1) panelt fogja továbbra is használni gamer laptopokhoz vagy lesz modell ami az új, 5ms válaszidős, 120 Hz-es G-Sync-es TN panelt fogja használni ?

(#8393) Jazz válasza xyvz2 (#8391) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nem win10 alatt. Bootolásnál, gép indítását követően vadul nyomogatod F8-at amíg be nem jön a "Dos"-szerű felület...

free your mind

(#8394) xyvz2 válasza Jazz (#8393) üzenetére


xyvz2
tag

Kössz a segítséget...természetesen nem win 10 alatt nyomkodtam az F8-at hanem bootolásnál, rosszul írtam sry :P , de nemjött be a csökkentett mód sehogyan sem...nem értem mééé. Asztali péécéé-nél működött, a rog-nál nem, nekem semmi nem müködött..sem az F8 csökkentett mód, sem az F6 az utolsó működőképes win betöltése...újratelepítés lett, ami nem gáz, de be(vissza)költözni naggyon nagggyon utálok, ezt akartam megspórolni...mind1 túl vagyok rajta és élek :DDD

(#8395) Jazz válasza xyvz2 (#8394) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Valóban. W10 alatt nem műkszik.

Helyette így kell:[link]
(Ez Win8-as leírás, de érvényes a W10-re is)

Vagy: msconfig indít, azon belül rendszerindítás fül, majd alul bepipálod hogy a csökkentett mód mely változatát szeretnéd, és legközelebb így fog elindulni.

Tudom késő bánat.:) Egyébként google dobta most 2 mp alatt, első két találat arra hogy "win 10 csökkentett mód".:)

Más:
Van valakinek kalibrált színprofilja G751JY-hoz?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8396) Mikulásbá válasza Jazz (#8395) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hova küldjem?

[link] és [link]

[ Szerkesztve ]

(#8397) Jazz válasza Mikulásbá (#8396) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ezek meg vannak nekem is. Az összefoglalóba is betettem. De nagyon rossz lett. Alap állapotban is túlszaturált a kék. Erre meg rátett kétezer lapáttal.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8398) Jazz válasza Mikulásbá (#8396) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Azzal a profillal teljesen kékes lesz a kjelző.

Ezen felül van még 6 netről leszedett elvileg kalibrált színprofilom. Egyik sárga, másik fehér...egyik rosszabb mint a másik.:)

free your mind

(#8399) öKrös01


öKrös01
csendes tag

Hali, gyors kérdés! Jött ez a nagy W10 update és persze hozta a sok problémát! A legnagyobb ami ma jelentkezett - nem tudom, mi okozhatta, mert nem voltam gépnél - hogy az akkumulátor meghalt! Csak akksiról megy a gép és nem is hajlandó tölteni! A Klasszikus dolgokat már megpróbáltam pl a driver törlést de hiába, hiszen az akksit nem lehet kiszedni! A Gépem ASUS G751JY!

(#8400) Fincike7


Fincike7
csendes újonc

Sziasztok. (Bocsi elore is, de telefonrol irok). Egy hete vettem egy Asus G752VY-ont, es nagyon meg vagyok vele elegedve, de van egy hatalmas problemam vele. Fel ora hasznalat utan a monitortol iszonyatosan megfajdul a szemem es nehezen latok utana elesen. Eleg homalyos lesz a latasom is tole. Soha ehhez hasonlo nem fordult meg elo velem es csak az uj laptopnal eszlelheto ez az eset. Lehetseges, hogy hibas a laptop monitorja es attol faj igy a szemem? Ha igen, akkor hogyan tudnam ezt ellenorizni? Koszonom a valaszaitokat elore is.(Nem vagyok szemuveges es a kek feny szuro sem segitett.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.