Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) gerner1 válasza xyvz2 (#8750) üzenetére


gerner1
veterán

Az optikai meghajtóra, a gyári előlap (bezel) átrakható, de ha igényesebb akarsz lenni, akkor megrendeled hozzá a gyári Bluray -es előlapot. Nekem gyárilag bluray-es, de előlapot már rendeltem én is egy cimborának ...

A bios szerintem felejtős. Ellenben ez azt jelenti, hogy a gép működik DDR4 -es modulokkal is ... Milyen CL időzítéssel megy 1866 -on ?

Egyébként Grat.

[ Szerkesztve ]

(#8752) kozmy válasza gerner1 (#8751) üzenetére


kozmy
őstag

Szerintem kizárt, hogy ddr3 foglaltba ddr4 belemenne. Vagy lehet hogy nagyon tévedek?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8753) xyvz2 válasza gerner1 (#8751) üzenetére


xyvz2
tag

A ramok DDR3-asok, de ilyen javulást 10 éve még nem láttam soha semilyen hardware-upgrade esetén sem (asztali pc) Cseréltem én már milliószor ramot, procit, vga-t, persze mindig 1 kicsit jobb lett az aktuális gép, de eeeez...nem történt semmi sofware-s módosítás, csak kb 5x megmértem a régieket, aztán kicseréltem már mértem is újra.. semmihez nem nyúltam de a szemem az kiugrott...lol :Y az időzítéseket nem tudom csak délután megmondani....

Esetleg eladó gyári asus br-rw romról nincs 1 link? vagy magyar vagy ebay-es:thx

(#8754) gerner1 válasza kozmy (#8752) üzenetére


gerner1
veterán

2166 Mhz -t írt. Én ebből DDR4 -re gondoltam, valszeg tévesen.

(#8755) Muerte válasza kozmy (#8752) üzenetére


Muerte
addikt

Nem tévedsz,nincs ilyen DDR3 notebook memória hogy "corsair dominator vegance" :D
Az elérhető leggyorsabb jelenleg az Corsair Vengeance 2133MHz CL11,nekem is olyan van a gépben,DDR4 meg persze hogy nem megy a 751-ben... A gyoraságról meg annyit,hogy jah látni a különbséget az Aida-ban (ami egyébként nagyban függ proci órajeltől is),de a hétköznapi használatban egyáltalán nem észrevehető a különbség egy 1600-as CL9-es RAM-hoz képest.A ram upgrade téma kb. a kidobott pénz az ablakon kategória.

[ Szerkesztve ]

(#8756) gerner1 válasza xyvz2 (#8753) üzenetére


gerner1
veterán

Én is hasonló gyorsulást tapasztaltam, amikor 1866-ra cseréltem, és nem csak önmagában a rendszer lett fluidabb...
Szerintem bármilyen 9.5mm magas BD-ROM, vagy BD-RW jó bele.

(#8757) kozmy válasza Muerte (#8755) üzenetére


kozmy
őstag

Akkor köszönöm a megerősítést :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8758) xyvz2 válasza Muerte (#8755) üzenetére


xyvz2
tag

Nekem ilyen a gépem azt hiszem a csúcs a 751 esek között (bocs ha tévedek)

[link]

4 külöbséggel :

1:csak 16 gb ram volt benne nem 32gb
2:csak 1 terrás winyó + 256 ssd, nem 2 &512
3:dvd rw, nem br rw
4: ill hogy nem 900K volt "csak" 500 uitt :DDD

(#8759) xyvz2 válasza gerner1 (#8756) üzenetére


xyvz2
tag

Kössz a rom-os választ :R

(#8760) xyvz2 válasza Muerte (#8755) üzenetére


xyvz2
tag

Nem érzem hogya ram upgrade, kidobott pénz lett volna...azért ez 1 kicsit lol mondat...de kössz. Ez is 1 vélemény amivel semmi baj ;]

(#8761) bandras54 válasza xyvz2 (#8750) üzenetére


bandras54
aktív tag

Lepattintható az optikai fedlapja.

(#8762) Muerte válasza xyvz2 (#8760) üzenetére


Muerte
addikt

Mert miben veszed észre a különbséget hétköznapi használatkor?

(#8763) bandras54 válasza Muerte (#8762) üzenetére


bandras54
aktív tag

Na ebbe a témába kár volt beleszaladnod.... De ha erős az idegrendszered... :))

(#8764) Muerte válasza bandras54 (#8763) üzenetére


Muerte
addikt

Nem,annyira nem erős :D

(#8765) xyvz2 válasza Muerte (#8762) üzenetére


xyvz2
tag

Ezen igazán nem fogunk összeveszni mert teljesen igazad van ;] Tényleg lehet egy P1-es géppel, befőttes üveg képernyőjű monitorral is netezni...aki meg videót vág ,3D-ben tervez, netán néha-néha játszik játszik az meg még úgyis abban hisz hogy a gólya hozza a gyereket...oszt a barom veszi a ramot számolatlanul...:DDD

ja amit rosszul írtam: természetesen nem Corsair vegance hanem Vengeance

és nem 2166 hanem 2133

amúgy ja asszem cl11 -es

SORRY :B

a többi stim.

[ Szerkesztve ]

(#8766) xyvz2 válasza gerner1 (#8751) üzenetére


xyvz2
tag

Big Thx! :R Megrendeltem.

(#8767) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#8749) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Már olyat is csinál hogy akárhova állítom a WIn hangerőt ez 32%-ra visszaállítja.... miaafaaaaaaaaaaaaaaaaaaasssz!!! :U :W

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8768) Pocok256 válasza SkyS1gn (#8767) üzenetére


Pocok256
veterán

Lesd be ezt hátha :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8769) xyvz2 válasza SkyS1gn (#8767) üzenetére


xyvz2
tag

Hali. Tegnap használtam a notit (1héten kb 2-3-4x, frissítések...stb...stb) amúgy asztali PC-zek...na a lényeg eszembe jutott amit írtál a hangerőről és kipróbáltam....ne hari neked rossz hír biztos, de nállam nem csinálja...
Ha esetleg szervízen gondolkozol, előtte szerintem kéne csinálnod 1 " full gyalut, és szűz" újratelepítést...és 1-ből megtudnád hogy harware vagy software gondod van...me rohadtul nem mind1...

[ Szerkesztve ]

(#8770) SkyS1gn válasza Pocok256 (#8768) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ezt mondom hogy ilyenek sosem voltak bekapcsolva...

(#8769) xyvz2 Lehet tényleg azlesz.

(#8771) xyvz2 inkább fél nap, meg minden ujra bekonfigolni, már annyira nem vagyok ezekért oda mint régen, reinstallolni win-t

Virtualbox is kell XP emuláláshoz stb, nem olyan egyszerű, de majd meglátom.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8771) xyvz2 válasza SkyS1gn (#8770) üzenetére


xyvz2
tag

most írtam rád a win 10 totyikban is...láttam oda is beírtál

Lényegében u.ezt amit az előbb ide:

"sztem ne toltozgasd foltozgasd a win-ed, telepítsd újra a rendszert mert kiidegeled magad, de most komolyan már 1-2 hete kűzdesz vele, 1 újratelepítés beköltözéssel 1-2 óra... és 1ből kiderül hogy software vagy hardware ami úgye szervíz és rohadtul nem mind 1...sztem 2 óra megér annyit hogy megnyugodj..."

[ Szerkesztve ]

(#8772) wanted5 válasza SkyS1gn (#8770) üzenetére


wanted5
őstag

csinálj egy live cd-t, arra pont jó hogy kipróbáld és még újratelepíteni se kell

(#8773) xyvz2


xyvz2
tag

Új Nvidia Driver !!! :DDD

(#8774) Mikulásbá válasza xyvz2 (#8773) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már nekem is jön,dolgoznak a fiúk.

(#8775) straightedge


straightedge
tag

Sziasztok tegnapi nap folyamán vettem egy ilyen készüléket (G752VY).
Olyan problémám lenne, hogy ha nem használom bizonyos ideig a gépet akkor a billentyűzet világítás kikapcsol, engem ez eléggé zavar, hogyan lehet beállítani állandóra, hogy ne kapcsoljon ki? Előre köszönöm.

(#8776) gurubefree válasza straightedge (#8775) üzenetére


gurubefree
senior tag

[link]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#8777) thomasa válasza gurubefree (#8776) üzenetére


thomasa
senior tag

Nem jó, amint kikapcsoltam, elaludt. :DDD

(#8778) -Alvin-


-Alvin-
tag

Az új tumoros gép ala gx800vh, 5500 font lehet rohanni :))

GX800VH - 18.4" ASUS ROG GX800VH-GY001T
- Display: 18.4" (16:9) LED backlit UHD (3840x2160) Anti-Glare Panel with 100% Adobe with G-Sync
Core i7-6920HK
64GB RAM
3x 512GB M.2 SSD
16GB GTX 1080 SLI
Win 10
Liguid Cool Docking
Gaming Mouse+Antenna+Gaming Suitcase & Backpack


[link]

[ Szerkesztve ]

(#8779) xyvz2 válasza -Alvin- (#8778) üzenetére


xyvz2
tag

Kb: ~1.7 milla szép...az itton~2-2.1 :B ...ááá ne is kell nem bírja el az asztal, aszt meg a födém... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8780) gerner1 válasza -Alvin- (#8778) üzenetére


gerner1
veterán

Nem semmi konfig, ahogy az ára sem ....

(#8781) xyvz2 válasza gerner1 (#8780) üzenetére


xyvz2
tag

:Y Most látom hogy 5500 font és nem ejuróóó...

[ Szerkesztve ]

(#8783) Bjorngolf válasza xyvz2 (#8781) üzenetére


Bjorngolf
tag

Igazából most a font annyi majdnem mint az euro :D sajna -_- annyira nem örülök neki....
Am az MSI 1080-al szerelt notija olcsóbb majd 1500 fontal.... mondjuk a 4-4100 font is geci sok....

(#8784) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Vmit kutyultak a driverrel? vga memóriát nemtudom huzni most...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8785) xyvz2 válasza SkyS1gn (#8784) üzenetére


xyvz2
tag

Bocs a láma kérdésért, eddig hogyan húztad??? (progi), és mennyivel lett(volt) jobb & miben vetted észre??? Már régebben kérdeztem hogy lehet-e vmit tuninngolni a gépen...procit húzni, vagy ram-ot 2133-ra ilyesmi...persze tom hogy nagyon vékony a léc a hűtés miatt...stb és 1 kis nyereség nagy bukást is hozhat...nállam annyi hogy Worl Of Tank alatt 105 HZ használom a kijelzőt, aztán gyorsan vissza...

[ Szerkesztve ]

(#8786) gerner1 válasza xyvz2 (#8785) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem Asus GPU Tweak -kel.

(#8787) SkyS1gn válasza xyvz2 (#8785) üzenetére


SkyS1gn
félisten

MSI Afterburner
Mag +100Mhz
mem. +400Mhz

Igen, látható a teljesitményben!

Közben megint jó, valahogy mintha a driver nem töltött volna be jobbra lennt se láttam az ikonját :D

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8788) xyvz2 válasza SkyS1gn (#8787) üzenetére


xyvz2
tag

És nem melegszik(túl)? :Y

[ Szerkesztve ]

(#8789) xyvz2 válasza gerner1 (#8786) üzenetére


xyvz2
tag

Thx! Leszedtem mind a 2-t (msi after...,asus tweak) de aszem ezt próbálom ki inkább,(pesze csak óvatosan) mégiscsak asus... :U De nem értem hogy nem melegszik túl, addig nem babrálom még Cris99 nem írja meg...nállam néha benyal simán a 85-90 fokba...

[ Szerkesztve ]

(#8790) Pocok256


Pocok256
veterán

Alap, hoyg túlmelegszik én húzni akkor szoktam, ha min fps t akarok hozni pl legtöbb játék ilyen 30-120 fps között fut na most 120 fölös ezért legtöbb esetben 60 ra fixálom vagy attól függ menyin megy a monitor lehet ez 70 is és tolok rá egy tuningot. Na most ha nem fixálom akkor tuning hatására az lenne, hogy 40-160 fps között lenn értékem ami miatt folyton mégjobban dolgozna,de mivel lefixáltam az fps értéket így a gép csak akkor dolgozik ha tényleg szükséges így nem fűti magát feleslegesen és a legfontosabb min fps értékeknél pedig nyertem egy csomót :)

Természetesen ez azoknál a játékoknál ahol 40fps t épphogy eléri a max és úgy tolsz rá tunningot ott nem működik mert extreme tunning hatására a gép csak megfőzi magát.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8791) SkyS1gn válasza xyvz2 (#8789) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Inkább a proci éri el az annyit, pedig nemrég pasztáztam ujra de így is jó magas.

Amúgy nem.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8792) Bomc válasza -Alvin- (#8778) üzenetére


Bomc
aktív tag

Azt a ku********************************************************************a

(#8793) xyvz2


xyvz2
tag

Kössz mindenkinek a részletes leírást + tanácsot, vettem :K

[ Szerkesztve ]

(#8794) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

BF1-eztem a tuninggal, vga 83-84C cpu 93-94C

Érdekes cpu-n nincs tuning. Full ultra, fHD, res scale 100, TAA

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8795) xyvz2 válasza SkyS1gn (#8794) üzenetére


xyvz2
tag

CPU 93-94 :Y de az hogy? nem 93-nál throttingol? de 94-nél biztos...

Basszus akkor okt 21-én megfőzöm a BF1-el én is ??? Akkor biztos azért adnak a gaméhoz, töltény alakú pendrive-ot ajándéba...

[ Szerkesztve ]

(#8796) Bomc


Bomc
aktív tag

Van arra valami mód hogy a gép kikapcsol állapotába az USB ne adjon áramot? 752vy

(#8797) straightedge válasza gurubefree (#8776) üzenetére


straightedge
tag

Köszönöm a segítséget, sajnos nem tudom, hogyan kell keresni fórumban azért írtam.
1 hete van már meg a laptop és nagyon tetszik!

Viszont 1x tapasztaltam olyat, hogy amikor reggel felnyitottam (este csak lecsukom nem kikapcsolom, így elalszik) akkor a hűtő eszméletlenül bekapcsolt, még sosem volt ilyen hangos, viszont az egész gép tiszta HIDEG volt, és nagyon hideg levegőt fújt ki, mitől van ez? Max teljesítmény mellett sem hallok szinte semmi hangot, viszont akkor az nagyon hangos volt meg erőteljesen fújta ki.

Furcsa számomra, hogy ugye alig hallom menni a ventiket és nem is érzem, hogy fújja ki de nem forrósodik a gép, csak picikiét jobb oldalt lent, de az is ritka.

Néha furcsa kattogást hallok a bekapcsoló gomb irányába, esetleg az a hdd lehet? Vagy a vinti kattogna ott? ilyen: k k k k kattogát pár mp-ig ez full random.

Egy dolog idegesít picit, az a billentyűzet, ha nem teljesen középen nyomom meg akkor kattan egy jó erőset mintha ki akarna szakadni (MBP után eléggé fura ez számomra).

(#8798) SkyS1gn válasza Bomc (#8796) üzenetére


SkyS1gn
félisten

751-nél csak a fast charging port ad áramot azthiszem.

(#8795) xyvz2 Van még pár óra trial ma megnézem de mintha tartotta volna a 3.5 Ghz-t.

Érdekes hogy nem emeli a ventit feljebb mert elég halkan megyeget csak.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8799) xyvz2 válasza Bomc (#8796) üzenetére


xyvz2
tag

751-nél, Igen én is úgy tudom hogy csak a fast charging ad áramot, ha abba dugom be a külső klavot, amikor kikapcsol a gép a klav világítva marad, a többinél nem...

(#8800) Bomc


Bomc
aktív tag

Akkor úgy látszik G752vy-nél az összes usb charging port még ha nincs is mellette a villám jel, mert akárhova dugom az egeret mindenhol világít...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.