Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Ralond válasza smallmer (#9299) üzenetére


Ralond
tag

Eddig nekem semmi problémám nem volt(kopp-kopp), de ez most megijesztett.
Mi nem működik benne? :F

[ Szerkesztve ]

(#9302) smallmer válasza Ralond (#9301) üzenetére


smallmer
őstag

nekem G751JY van. Az egyik hogy trágya minőségű a hangszórója. Mostanában állandóan lemezellenőrzést kér. Össze vissza csinál mindent a windows. Ha az egyetemen a wifire szeretnék csatlakozni a windows állandóan úgy csinál mintha ki be jelentkezne, villog a képernyő. Tuti, hogy nem win hiba mert kb 100-szor újratelepítettem. Jövő héten viszem szervizbe, ami szerintem nem kis kör lesz, mert nem tudom, hogy derítik ki mi a baja. Ramot teszteltem semmi baja. SSD -re kér mindig lemezellenőrzést. Elvileg az is jó a programjával. Esetleg a wifi kártya lehet ami rossz, de amiatt miért kérne a windows lemezellenőrzést?

(#9303) gerner1 válasza Ralond (#9301) üzenetére


gerner1
veterán

Nekem sem volt eddig, semmi különösebb gondom (G751JY). Én is lekopogom.

(#9304) Ralond válasza smallmer (#9302) üzenetére


Ralond
tag

Nekem is produkált sok érdekes dolgot a windows, de nekem nem voltak olyan erősségű hibák mint neked. Kipróbáltam sok diagnosztikai programot, de egyik se mutatott semmi hibát. Az újratelepítés szerencsére nekem segített, azóta szinte teljesen eltüntek a hibák.

#9303 gerner1
Most hogy újra megpróbáltam elindítani a játékot az hibaüzenettel kidob, szóval lehet az volt a probléma.

(#9305) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Mostanában meg a Kernel Secrity Check BSOD talált meg... driver hibát írnak, hogy az új nv driver meg ilyenek.
Ma meg mióta szétkaptam a gépet néha villog a kijelző :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9306) smallmer válasza SkyS1gn (#9305) üzenetére


smallmer
őstag

fasza,
lehet most kellene eladnom még

(#9307) Mikulásbá válasza smallmer (#9306) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha garancia van,küldd a szervizbe,nézzék át.

(#9308) kozmy


kozmy
őstag

Nekem most így néz ki XTU-val 60 fok fölé nem nagyon megy Mafia3 meg Project Carsal probáltam eddig.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9309) SkyS1gn válasza kozmy (#9308) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Amúgy XTU netek is rohadt lassan indul és valami errort ír de tovább tudsz lépni is megnyitja?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9310) gerner1 válasza SkyS1gn (#9309) üzenetére


gerner1
veterán

Nem. Gyors, és probléma nélküli.

(#9311) kozmy válasza SkyS1gn (#9309) üzenetére


kozmy
őstag

Nekem ugyan ezt csinálta, de a kompatibilitásra rá mentem és kiválasztottam az OP rendszert és többet nem csinálta ezt.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9312) SkyS1gn válasza kozmy (#9308) üzenetére


SkyS1gn
félisten

60fok fölé? Azt hogy? -10fokban? Böngészés közben van simán 50felett ha megy egy videó.

Amúgy te egy rublikát leveszel akkor 3.3Ghz-en van a multiplier? Én 3.5Ghzig tudok felmenni 4 magon.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9313) kozmy válasza SkyS1gn (#9312) üzenetére


kozmy
őstag

A turbobostot ki kapcsoltam így csak 2,5 Ghz megy fel. 24,5 fok van a lakásban. torrent megy a hátttérbe és úgy 34 fok a proci, az XTU képen is látszik.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9314) Raruh válasza kozmy (#9313) üzenetére


Raruh
tag

Akkor egy U-s processzor szintjére butítod a procit jóformán... (tudom, durván fogalmaztam, mert nem egészen ez a helyzet, de számok terén igen..)

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#9315) SkyS1gn válasza Raruh (#9314) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát igen ilyen esetben semmi értelme összehasonlítgatni :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9316) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mivel a leendő tulaja idő előtt utazott haza külföldre, így minimum fél évig én használom, vagyis gondoltam beköszönök egy Asus ROG GL552VW-vel a topikba. :) Utólag is köszönöm a kollegának aki segített a vásárlásban. :)

Ismerkedek a gépel jelenleg, az alulfeszelésen gondolkodom, közelebbről meglesem az XTU-t, meglátom mit lehet kihozni az i5-6300HQ-ból. (terv a fesz csökkentés, turbo boost kikapcsolás) Bármi egyéb tippet-trükköt tudtok mondani amivel érdemes foglalkozni? :R

Live-Die-Respawn

(#9317) gerner1 válasza oriic (#9316) üzenetére


gerner1
veterán

Üdv. Biztos, hogy megfelelő a topic ?

(#9318) kozmy válasza Raruh (#9314) üzenetére


kozmy
őstag

Az lehet hogy U-sra lett vissza butítva, de így is minden fullon megy és nem melegszik, míg egy U-s procivel fullon nem tudsz kátszani és még a 60FPS-t sem hozza.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9319) oriic válasza gerner1 (#9317) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nabakker. Persze nem, gamer noti topikba szantam...

Live-Die-Respawn

(#9320) kozmy válasza oriic (#9316) üzenetére


kozmy
őstag

Ép az XTU-rol s az alul feszelésről folyik itt a téma, olvass csak figyelmesen. Üdv a GAMER világban :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9321) kozmy


kozmy
őstag

A 3,5 Ghz a lényeg vagy hogy ne süss rajta tojást, mikor mind a két opcíóval ugyan azt a telyesítményt eléred.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9322) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Hogy tudok egy flancos resetet csinálni?
Letöröltem felraktam és mindig ez fogad -40mV core meg chache... meg max órajel.

Az elöbb meg szürke lett a kielző meg folytak a színek... holnap szét kell kapnom megnézni a monitor kábelét, de akkor meg miért csak néha csinálja...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9323) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#9322) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Lekaptam ujra billt- levettem meg ujracsatlakoztattam a képernyőt, most félig levett bill-el frankeinsteinben itt tesztelem, eddíg nem villogott. :DDD Lehet valami porszem vagy ilyesmi kerult az érintkezőre... KOPP-KOPP.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9324) kozmy válasza SkyS1gn (#9323) üzenetére


kozmy
őstag

Elég kényesek ezek a csatik.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9325) Ducky92


Ducky92
tag

Sziasztok!
Lassan már egy hónapja azon gondolkodom, hogy melyik Asus rog gamer laptopot vegyem.
(Nem leszek otthon, csak hétvégente és nem szeretném mindig magammal cipelni az asztali gépemet(a pcm Gtx 770,i5)->ezt nem lenne érdemes megtartani szerintem, ha lesz egy ilyen laptopom
Olyan laptopot vennék mindenképpen, ami felér egy felsőkategóriás PCvel(Gtx 1070,1080)

A laptopot úgy használnám, hogy rákötném a billentyűzetet,egeret,fejhallgatót, valamikor a monitort is

Na,de a lényeg:

Az egyik a rog g701vi(1080 Gtx) lenne ,vagy a rog g752vs(1070 Gtx).
Melyiket lenne érdemes megvenni?

Illetve mekkora különbség van a 6.generációs g752vs,g701vi, illetve a 7.generációs g752vs,g701vi között.

Érdemes a 7. Generációst venni, vagy szinte semmi különbség a kettő között.

500-900 ezer Ftot szánnék rá.

[ Szerkesztve ]

(#9326) Freem4n4253 válasza Ducky92 (#9325) üzenetére


Freem4n4253
újonc

Szia!
Én lassan már egy éve nézegetem a rogokat. Mindenképpen meg akartam várni a GTX 10-eseket, és milyen jól tettem. :)
Viszont annyi a gond, hogy az Asus nem hozott ki normális 1080 as gépet.
Bemutatta az Asus G800-at, de lassan már fél éve várok rá, még most se adták ki.
A g701vi-t nem ajánlom, sok tesztet olvastam, nagyon vékony és a hűtése gyenge.
Viszont g752vs-t nyugodtan ajánlom, az jó vaskos gép komoly hűtéssel.[link]

Én amúgy kezdek behódolni a sötét oldalnak és kacsingatok az msi felé.
Ha az Asus nem tudja kiadni a G800-at, akkor így járt.
Én most az Msi Gt73 vr-t néztem ki magamnak.
[link]

Összehasonlítás: [link]

A 6. és 7. Intel generáció között nincs nagy különbség!

[ Szerkesztve ]

(#9327) Mikulásbá válasza Freem4n4253 (#9326) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az MSI hűtése elég komolynak látszik,a szinte teljesen nyitott aljával pláne.
Csak az ára ne lenne annyival több.

[ Szerkesztve ]

(#9328) Freem4n4253 válasza Mikulásbá (#9327) üzenetére


Freem4n4253
újonc

Szia.
Árakat, hol szoktad nézni?

(#9329) Mikulásbá válasza Freem4n4253 (#9328) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mivel itthon ilyesmi gép még nincs,csak a nemzetközi árakkal lehet számolgatni,összehasonlítani.

(#9330) Freem4n4253 válasza Mikulásbá (#9329) üzenetére


Freem4n4253
újonc

Asus g701vi ( 6820HK 1080) 3300-3500 EUR [link] 3000 euróért van már 6700HQ
Msi Gt73 vr (6820HK 1080) 3300-3600 EUR [link]

[ Szerkesztve ]

(#9331) Mikulásbá válasza Freem4n4253 (#9330) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

De jó,hogy lehet kapni. :U
Biztos lesz olyan,aki nem tud ellenállni-na persze van is rá zsetonja.

[ Szerkesztve ]

(#9332) Freem4n4253 válasza Mikulásbá (#9331) üzenetére


Freem4n4253
újonc

Sajnos nagyon kilőttek az árak.... A 980 asok nem voltak ilyen drágák anno :(

(#9333) Raruh


Raruh
tag

Én is gondolkodtam anno MSI gépben, de mivel nálam fontos a magyar billentyűzet, csak magyar piacon nézelődök. De a Leopard GP62-t nézegettem, nem értem mire gondolt az a szakember, aki tervezte a billentyűzetet... "Í" betű a szóköztől jobbra? "Ű" betű a "félEnter" fölött? Hiába a gyönyörű háttérvilágítás, ezt sosem tudnám megszokni..

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#9334) Mikulásbá válasza Freem4n4253 (#9332) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,a G751JY után volt a nagy ugrás.Ezért sem akarom még eladni,nekem még bőven elég.

(#9335) kozmy válasza Raruh (#9333) üzenetére


kozmy
őstag

Elé raksz egy magyar billt és meg is vagy oldva :DDD

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9336) Jazz válasza SkyS1gn (#9323) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Látom van tapasztalatod a szétszedésben.:) Nekem a Gpu venti kezdett el kerregni, de csak addig amíg a gép be nem melegszik. Hidegen valamiért a hőtágulás miatt hozzáérhet valamihez. Merre keressem szerinted a problémát. Elég a bill-t levenni és hozzáférek a gpu ventihez, vagy totál szét kell kapnom? Amúgy is ráfér egy tisztítás, 1 év eltelt. Pasztázni nem akarok mert minek, Furmark+Prime95 teszten kívül nem tapasztalok 85°-nál többet.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#9337) SkyS1gn válasza Jazz (#9336) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ha a hőfokok jók és nem akarsz pasztázni akkor elég a ventit kifújatni, bár onnan hogy kiveszed a 2 ventit csak pár csavar az alaplap kivétele úgy könnyebb kifújni a lamelláktól a port.

Igen leveszed a billt onnan hozzáférni a ventillátorhoz, ki is tudod venni pár csavarral és kifujatni szépen.
Van videó is hozzá a 2. jobb minőségű azt ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9338) Jazz válasza SkyS1gn (#9337) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Köszi. A gyorsabb megoldás a sűrített levegő lenne, de talán az a legrosszabb amit tehetek.

free your mind

(#9339) SkyS1gn válasza Jazz (#9338) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Az, vagy egy kompresszor így is úgy is kell :D

Szétszedés nélkül hiába fujatod hátulról, egy idő után felgyülemlik belül a por (tapasztalat).

//
Hát én nemtudom mivan nekem az XTU megint errort dob induláskor és utána -40mv chache meg core-t állít be holott a kutya sem kérte :D
Apropó minek indul el gép indításkor?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9340) kozmy válasza SkyS1gn (#9339) üzenetére


kozmy
őstag

tegyél fel másik XTU-t [link]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9341) oszi24


oszi24
csendes tag

Hali, nemrég újra pasztáztattam a gépet (g751) és a kolléga azt mondta, hogy a Capton szalag levételével kb -5 fokot nyerünk és kérdezte, hogy nem e baj ha leszedi. Nyilván ráhagytam ő csak jobban ért hozzá alapon, így az most már nincs rajta. A hőfokok jók de szerintetek érdemes lenne azt inkább vissza rakni?

(#9342) kozmy válasza oszi24 (#9341) üzenetére


kozmy
őstag

Szervízben pasztáztattad? A capton szallag jó ha rajta van. Azt nem díszért teszik rá.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9343) gerner1 válasza oszi24 (#9341) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem nem véletlenül van az ott, gyárilag. Funkciója, hogy a chip magról elvezettet hő, a hűtőbordáról csekélyebb mértékben tudjon visszaterhelni a chip egyébb felületeire. Szóval, én a "szalag levételével -5°C -t nyerünk" ... - vitatom. LOL kategória ...
Másik aspektus, ha az a "valaki" jobban tudja, mint az ASUS mérnökei (egyébként más gyártók is alkalmazzák), akkor miért nem azoknál dolgozik (mármint, oda kint a fejlesztési HQ -ben) ???

[ Szerkesztve ]

(#9344) oszi24 válasza kozmy (#9342) üzenetére


oszi24
csendes tag

Nem, már nincs gari a szervizről meg hallottam hideget meleget és hát sajnos időm sem volt kivárni az egész folyamatot de egy erősen ajánlott kolléga csinálta innen a ph-ról, nem mellesleg ő is szervizes, legalábbis nagyon annak tűnt. :)

(#9345) fzoli1977


fzoli1977
újonc

Sziasztok,

Egy kis help kellene.

asus rog gl752vw-t4207d láttam az egyik cég kináltalában IPS panellel is(nem csak TN, elírás az IPS?) . Illetve találtam arra utalást is, hogy van olyan gl752vw ami már támogatja az m.2 nvme ssd-ket is, és nem csak "sata" módban működik.

Kinéztem hozzá egy samsung 960 evo-t is, de fogalmam sincs, hogy valyon kompatibilis-e, fog-e tudni bootolni róla a gép, stb.

Azt honnan lehet megtudni, hogy tényleg így van?
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, javaslata?
(Valahogy az eladókban nem bízok meg teljesen, már adtak el pár éve tévesen nekem FULL HDs helyett, 1600*900-as laptopot, ahol szintén egyezett a sorozatszáma a fullhd-s kivitelnek a kisebb felbontásúval)

Előre is köszi!

üdv,
fz

(#9346) gerner1 válasza fzoli1977 (#9345) üzenetére


gerner1
veterán

Korábban volt ez már kérdés a GL752VW -vel kapcsolatban. ~ #9110 környékén megtalálod. A lényeg akkor is az volt, hogy ennek a típusnak a túlnyomó része AHCI -s SSD-t kezel, de a gyártás vége felé volt, ami már NVMe -t kezelt.
Amennyiben, vásárolsz ebből a típusból, akkor a legjobb javaslat az lehet, hogy a laptoppal együtt besétálsz egy olyan üzletbe, ahol mind a két féle kapható, és abból veszel, amelyik működik. Sanszos, hogy AHCI lesz a befutó...

(#9347) thomasa


thomasa
senior tag

Ez évben lejár a 751-em garija, lehet hosszabbíttatni valahogy?

(#9348) kornel1000 válasza thomasa (#9347) üzenetére


kornel1000
tag

Nem ! Régebben úgy volt ,hogy a vásárlás napjától egy éven belül elég volt megvenni a garancia hosszabbítást. Ez 8 hónapja változott , csak három hónapod maradt rá.

(#9349) SkyS1gn válasza kozmy (#9340) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Azzal is fos, felraktam az Asus-ost, ugyan úgy kidobja ezt az üzenetet mikor indul, de itt még azt se látom hogy ez is beállított-e egy -40mV-ot csak úgy mikor elindul.
Éjszakára itthagytam a gépet letöltés miatt erre ma reggel látom a login képernyő van, a letöltés meg megszakadt valamikor szóval hasztalan volt az egész. :W

MIÉRT NINCS EGY RESET GOMB SEM?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9350) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#9349) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ezt meg a másik.
Kernel Security Check Failure BS-t kapok folyton...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.