Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) thomasa válasza #21346560 (#9200) üzenetére


thomasa
senior tag

Valóban, de ha a kérdésem nyilvánvaló jelentésére gondolunk, akkor értelmet nyer a mondandóm :)

(#9202) xyvz2


xyvz2
tag

B.U.É.K.!!! Volt az idén minden, jövőre ugyanitt: :) :)) :D :DD :DDD :N :( :(( :o :O ;] :P ;) :B :K :U :C :F :Y :W :R

(#9203) Jazz válasza thomasa (#9199) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Itt nincs ilyen.

free your mind

(#9204) Jazz


Jazz
Topikgazda

Más is találkozott olyannal, hogy Win10 alatt a játékok Borderless módban játszhatatlan fps drop / screen tearing -el futnak csak. Fullscreen-ben, vagy Window módban teljesen jó. (Fullscreen csak az után lett jó, miután az Xbox alkalmazásban (mgj. ami soha nem volt elindítva sem bekapcsolva) ki lett kapcsolva a "játékvideo-rögzítés").

Olyan mintha átváltana az integrált gpu-ra(?) (Ami ebben a gépben (G751JY) alaból ki van kapcsolva úgy tudom.

Valaki találkozott már ilyennel? Van valami megoldás? A probléma globális: [link]

free your mind

(#9205) SkyS1gn válasza thomasa (#9199) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Az nincs de mostanában néha rebootolt amikor állni hagytam...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9206) smallmer


smallmer
őstag

Srácok ha a garis gépet visszaviszem tisztítatni akkor ingyen csinálják azt szerintetek? nem barmolják szét?

(#9207) Jazz válasza smallmer (#9206) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Volt aki szervízbe vitte a gépét és itt-ott karc, miegymás....nem hiszem hogy letesz egy rongyot az asztalra mielőtt fejre fordítja, mint mi.:)

Én is ezen vacillálok, hogy magam takarítsam ki de bukom a garit vagy szervíz? Ráadásul ott van még a szállítási költség. Egy éves a gép, ráférne egy tisztítás, pasztázás.

Más is találkzott olyannal, hogy a GPU venti hangos reszelő hangot ad amíg hideg a gép, amíg be nem melegszik?
Aztán egy pár perc elteltével (gondolom a hőtágulás miatt) teljesen megszűnik. Már csak ezért is szétszedném.

free your mind

(#9208) SkyS1gn válasza Jazz (#9207) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát én tuti be nem adnám... meglett tavaly a gép pár nap után az U-betű beragadt akárhányszor lenyomtam... aztán remegő kézzel de szétszedtem, kicsit megreszeltem a csukló szerkezetet késsel azóta is köszöni szépen jól van :B ;) Félmillás gépnél pár napos használat után.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9209) Jazz válasza SkyS1gn (#9208) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Igen, erre még emlékszem is.:)
Én se adnám be.

A kijelző sötétben nektek mennyire homogén? Ugye azt tudjuk hogy ez típus jelenség. A enyhe foltosodás nektek nem erősödik az idővel?

U.i.: A reszelő hang olyan mintha valamihez (lehet egy vezeték) épp hogy hozzáérne a venti.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#9210) G@CSI válasza smallmer (#9206) üzenetére


G@CSI
tag

[Szervíz ajánlat tisztításra]

#9209 Szerintem vezetékhez nem tud hozzáérni a venti, inkább a ház oldalához vagy tetejéhez.

[ Szerkesztve ]

(#9211) SkyS1gn válasza G@CSI (#9210) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ennyiért hozhatjátok nekem is :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9212) G@CSI válasza SkyS1gn (#9211) üzenetére


G@CSI
tag

:D Megkérik az árát, az biztos.

Igaz nemrég írta a kolléga, hogy szétszedés közben kiszakadt a kijelző csatiból egy érintkező, tehát nem veszélytelen a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#9213) Draken


Draken
őstag

Segítsetek nekem. Előző év áprilisában vettem a notit. Informálódtam, 1éven belül kell kiterjeszteni a garit, ha ki akarom - igen, most meg is szeretném tenni - de nem engedi. Lehet én csinálok valamit rosszul?!

(#9214) SkyS1gn válasza Draken (#9213) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Vásárlástól számított pár héten belül kellett volna úgytudom, ha a bizalom programra gondolsz.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9215) Draken válasza SkyS1gn (#9214) üzenetére


Draken
őstag

Garanciakiterjesztést. [link]
"Az ASUS garanciakiterjesztést az ASUS termék vásárlási dátumától számított 1 éven belül meg kell vásárolni és aktiválni kell."

(#9216) PPeti1986


PPeti1986
tag

MaxxAudio programot honnan tudom letollteni?

tud valaki linkkel segiteni?

köszi.

(#9217) antihero0112


antihero0112
tag

Sziasztok, beléptem a klubba egy G751JY-al. :R

(#9218) Mikulásbá válasza antihero0112 (#9217) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Üdv a kis csapatban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9219) Jazz válasza PPeti1986 (#9216) üzenetére


Jazz
Topikgazda

[link]

free your mind

(#9220) PPeti1986 válasza Jazz (#9219) üzenetére


PPeti1986
tag

Thx

(#9221) Raruh


Raruh
tag

Sziasztok!
Bocsi, hogy nem 17" de gondoltam hátha itt is van tapasztalat!

Notebook vásárlása előtt állok, és a Gl552VW modell lett kinézve (i7 6700hq,gtx 960m 4gb gddr5, 8gb ram, 1tb 7200rpm )
Van esetleg valakinek ilyen?

Lenovo y50-70 volt eddig, most szeretnék kicsit előbbre is lépni, és kipróbálni a rog minőségét.
Játékok alatt hogy teljesít?(főleg Overwatch, Rainbow 6 Siege érdekelne, újabb címek elég, ha low grafon tudnak 50-60 fps-t, mert ritkán játszok a story miatt.)
Van esetleg olyan gyengéje a gépnek, amire fontos lenne figyelni(különösen karcolódó, könnyen repedő rész?)

A hűtése mennyire jó?
Laptop hűtőt nem szeretnék használni, csak asztalon lesz, ott viszont megemelve, tehát a szellőzése jó lesz.

Hurcolászva is keveset lesz, max havi 1-2 alkalom, mert erre a célra van egy T100H-m

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#9222) DLIVEKING999 válasza Raruh (#9221) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Ha havi egy két alkalommal mozgatod akkor nem igazán éri meg notit venned, meg ez aztán nem akkora nagy ugrás ,mert ,ha jól tudom az y50 70-esekben is 960m volt, vagy kicsit alatta. Minek veszel kurva drágán egy 960m-es gépet? Ráadásul i7-es procival ,ami eleve jobban tolja a meleget ,mint az i5 ,hiába skylake.

Tesóm rakott ,most össze egy mini itx rendszert és full patika, 350 ből összejött és már csak egy 1080ti kell bele vagy valami hasonló és brutál gép lesz belőle.

Ne szopasd le magad ,egy ilyen géppel főleg akkor ne ,ha keveset hurcolod.

De ez csak az én véleményem.

Nekem azért van ilyen gépem,mert van,hogy 2 hétre akár 1 hónapra is el kell menjek a határra ,vagy ahova mondják,és jó ,ha nem kell kompromisszumot kössek :)

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#9223) Jazz


Jazz
Topikgazda

Valaki már járt úgy, hogy beállított jelszót a gép indításához bios-ban, de utána nem lehet belépni a bios-ba a del nyomogatásával.(?)

Olyan gyorsan bebootol hogy egyszerűen nincs ideje reagálni. Próbáltam azt is hogy bekapcsolás után vad del nyomogatás amíg megjelenik a password kérő boot menu, beírom, majd enter követően azonnal további vad del nyomogatás, de semmi, nem reagál. Bebootol a win. :F

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#9224) gerner1 válasza Jazz (#9223) üzenetére


gerner1
veterán

Nyomva tartod az ESC -t, és megnyomingereled a bekapcsot, akkor nem adja az ablakot, amelyben ott vigyorog a setup ?

(#9225) thomasa válasza Jazz (#9223) üzenetére


thomasa
senior tag

Van valami opció a vezérlőpultban, hogy köv. induláskor biosba lépjen.

(#9226) Ralond válasza Jazz (#9223) üzenetére


Ralond
tag

Gépház --> Frissítés és biztonság --> Helyreállítás --> Speciális rendszerindítás --> Hibaelhárítás --> További lehetőségek --> Az UEFI beállításainak módosítása

(#9227) Jazz


Jazz
Topikgazda

Thx for all. Vezérlőpultos működött. Majd az esc-eset is kipróbálom.:)

free your mind

(#9228) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Aki ujrapasztázta a gépet, annak azóta 90-95C sosem érte el a cpu?

Megcsináltam anno én is de most is Division stb közben nyaldossa... lehet ujra meg kell néznem.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9229) Raruh válasza SkyS1gn (#9228) üzenetére


Raruh
tag

Az sem mindegy, hogy milyen alkotójú pasztával kened újra.. Van olyan, ami az eredetinél is rosszabb (értsd: gyorsabban kiszárad, rosszabba hőátadása)

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#9230) gerner1 válasza SkyS1gn (#9228) üzenetére


gerner1
veterán

Nekem 85 °C fölé, nem igen megy. BF1 alatt 83°C. Itt a szobában 23°C van. Division -t nem tudom, azt én leszedtem.

(#9231) SkyS1gn válasza Raruh (#9229) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Persze hogy nem.
MX4-el.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9232) PPeti1986


PPeti1986
tag

Újra szeretném pasztáztatni a g751jy gépem. Milyen pasztát érdemes használni + gap pad-et?

(#9233) antihero0112 válasza PPeti1986 (#9232) üzenetére


antihero0112
tag

MX4 :K
Gap padnek meg olvass utána, abban nincs tapasztalatom. ;)

(#9234) kozmy válasza antihero0112 (#9233) üzenetére


kozmy
őstag

Gap-Padból mindenhová a 05mm kell és 4,5/kw nem érdeses nagyobat venni mert már az rideg kemény anyag.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9235) antihero0112 válasza kozmy (#9234) üzenetére


antihero0112
tag

Látod, látod tudod Te... ;] :DDD

(#9236) PPeti1986


PPeti1986
tag

Thx a válaszokat.

(#9237) gerner1 válasza PPeti1986 (#9236) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor tudod a megfelelő gap vastagságot. Ezen kívül tudsz 1db hűtőpasztát, pedig legalább 4 biztosan van még, ami ajánlható lehet ...

[ Szerkesztve ]

(#9238) Pocok256


Pocok256
veterán

Hmm mostanság lusta vagyok írni pedig a kérdések 90% ra tudom a választ. Szóval én ujrapasztazashoz ezeket használtam. Thermal Grizzly Minus Pad 8 hővezető lap 120x20x1mm 2db /TG-MP8-120-20-10-2R/ mellé Thermal Grizzly Kryonaut hőpaszta 11,1 g. Tökéletesen szuperált. Pasztából elég a kisebb kiszerelés is.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9239) PPeti1986 válasza gerner1 (#9237) üzenetére


PPeti1986
tag

Thermal Grizzly Kryonaut olvastam még jó véleményeket.

(#9240) PPeti1986 válasza Pocok256 (#9238) üzenetére


PPeti1986
tag

köszi a választ. :R

(#9241) gerner1 válasza PPeti1986 (#9239) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor már van a látókörödben kettő. Az, az egynél több, tehát most már van lehetőséged választani. Amennyiben, tovább keresgélsz, olvasol, találsz majd még néhányat, amelyek megfelelhetnek még az általad meghúzott nívónak.

(#9242) PPeti1986 válasza gerner1 (#9241) üzenetére


PPeti1986
tag

Most már csak a gap magasságot kell eldöntenem ,hogy melyik a megfelelő :) 0,5 vagy 1 mm

(#9243) SkyS1gn válasza Pocok256 (#9238) üzenetére


SkyS1gn
félisten

De ez 1mm-es gappad és 0.5 kell nem arról volt szó?

Nekem ilyen van még itthon akkor jó lehet? Szerintem szépkapom megint aztán megnézem mi van a pasztával meg akkor gappadokat is cserélek mert multkor az elmaradt.

Fujipoly Ultra Extreme System Builder Thermal Pad - 60 x 50 x 1.0 - Thermal Conductivity 17.0 W/mK
34$ volt anno frozen CPU-ról. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9244) gerner1 válasza PPeti1986 (#9242) üzenetére


gerner1
veterán

Eddig azt gondoltam, hogy ezt olvastad ....

(#9245) SkyS1gn válasza gerner1 (#9244) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Kiklopfolom? :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9246) gerner1 válasza SkyS1gn (#9245) üzenetére


gerner1
veterán

:D

(#9247) gerner1 válasza SkyS1gn (#9245) üzenetére


gerner1
veterán

(#9248) SkyS1gn válasza gerner1 (#9247) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mint vga-nál anno. Kilapítva jó lesz ez ram-ra is, az nem melegszik ugysem...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9249) gerner1 válasza SkyS1gn (#9248) üzenetére


gerner1
veterán

Ezzel azért van kockázat. A sok db gap pad egymás mellett, együttesen, nem biztos, hogy kellőképpen, egyformán azonos mértékben, kellő vékonyságúra fog tudni összenyomódni. Így pedig, amikor a hűtőt rögzíted az alaplaphoz, feszülést akkumlálhatsz. Ez miatt, könnyebben lehet olyan helyzetbe kerülni, aminek a vége jobb esetben, egy reball -ozás ....

[ Szerkesztve ]

(#9250) SkyS1gn válasza gerner1 (#9249) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Sok db gap pad? :F Igazából a cpu maghővel van csak gondom, megint.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.