Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Mikulásbá válasza buci868 (#9900) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Semmi gond a 90 fokos CPU-val terhelés alatt,az kb. annyi.

Eszközkezelőben a kártyaolvasónál indíts egy netes driver frissítést.

(#9902) buci868 válasza Mikulásbá (#9901) üzenetére


buci868
csendes tag

köszi a gyors választ ....

sajna ott is próbálkoztam ezért is kérdeztem a driver után mert a netes keresés sem eredményes ; azt írja hogy " Az illesztőprogram nem erre a platformra készült" :Y ..... win10 van fent :D

(#9903) Mikulásbá válasza buci868 (#9902) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pontosan milyen kártyaolvasó van a gépben?Nézd meg az Asus oldalán a többi G752 gép driverét-ha meg van a pontos típus.

(#9904) buci868 válasza Mikulásbá (#9903) üzenetére


buci868
csendes tag

ugyan az van pl a g752vs nél is az asus oldalán 4.5.1.1-es genesys logic usb3.0 card reader ; de azóta találtam egy 4.5.1.2 őt a neten és az életre keltette......

már csak a cpu hőfokok nem tetszenek :( .....

[ Szerkesztve ]

(#9905) Mikulásbá válasza buci868 (#9904) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ahogy már írtam,terhelés alatt a 90 fok rendben van.100 fölé ne menjen.

(#9906) buci868 válasza Mikulásbá (#9905) üzenetére


buci868
csendes tag

még azt mondom oké a 90 fok ha nem throtting -olna de sajna igen !!! szerintem itt nagyon nem oké valami

most reggel tesztelgettem kicsit :
10 perc Aida64 után :

15 perc wicher3 után :Y :

15 perc the division után :

még egy 3dmark alatt is throtting volt :

prime 95 alatt kemény 2 perc alatt lefőtt és csak 2,8GHz en ment :F :

és itt nem órákat teszteltem meg játszottam; 10 percet teszteltem meg 15 percet játszottam :(

szerintetek ??? hétfőn egyből kérjek cserét ?? .....

[ Szerkesztve ]

(#9907) #21346560 válasza buci868 (#9906) üzenetére


#21346560
törölt tag

Minek szopatnd saját magad? Kapsz egy olyat, ami még jobban melegszik...

(#9908) Pocok256 válasza buci868 (#9906) üzenetére


Pocok256
veterán

Újra kell pasztáztatni és ennyike gariztasd le, hogy rossz a hűtése.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9909) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Találkozott már valaki itthon GL702ZC notebookkal? A legközelebbi amit találtam egy brit webshop oldala, ahol már előrendelhető.

(#9910) gerner1 válasza Meteorhead (#9909) üzenetére


gerner1
veterán

Nem. De, ami késik .... - az még jön!

(#9911) barnabas22


barnabas22
tag

Üdv! Kb. 1 hete én is beléptem a G752 (VT) táborba :DD Most kezdem csak tesztelgetni. Felraktam rá a Witcher3-at, Far Cry 4-et, Primalt, Rise of Tomb Raidert... hőfokokat én is nézegettem. GPU olyan 75-76fok körül mindig megragad játék alatt, a cpu egyszer meg fel egy pillanatra 94fokra, de akkor még nekem is melegem volt a szobában, nemhogy a gépnek:) Amúgy általában 80 és 90 fok között mozgolódik. átlag 85fok. Majd csinálok én is egy Aida stressz tesztet. Raktam bele egy 960evo Nvme SSD-t, egyelőre meg vagyok elégve, külsőre is elég dög :DD Még majd ha lesz rá keret, megy bele még 8giga memória plusszba.
Elvileg ez megy bele?!
KVR24S17S8/8

[ Szerkesztve ]

(#9912) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Tisztelt Köztársasági Polgártársak!

G751-ben mi a csöcs van közvetlenül a numpad 1-2-0 billentyűk és a négyes nyílcsoport Up nyila környékén a gépházban? Chipset? Mert ott sokkal jobban melegszik mint máshol. Epicentrum kb a nyíl fel és a 0 közti üres helyen... jav: a 0 alatt, ott még melegebb
Kösz

[ Szerkesztve ]

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9913) kozmy válasza plukacs7 (#9912) üzenetére


kozmy
őstag

Ott a VGA 4db ramja van és az füt de a numerikuk szám billnél a chipszet van

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9914) plukacs7 válasza barnabas22 (#9911) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Aida...Folyton ezek a halott egyiptomiak a telefonjaikkal... Eressz rá egy PRime 95 torture-t FHD Furmarkkal!

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9915) spanglee001 válasza plukacs7 (#9912) üzenetére


spanglee001
addikt

nem vagyok nagy laptopguru, első laposom de ott a pch chip van :K
ha megnézed pont oda esik [link] és ugye nálam hideg volt csak lett egy kis tuning, a pch hűtés kapott gappadot és rézlapot így átadja a felső burkolatnak a hőt, és ott melegszik nekem is :K

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9916) manoka


manoka
csendes tag

Sziasztok.

Aprilis vegen vettem egy g752vm-et. Minden kiraly, full grafika, nem forrosodik, gyors, hivogato (mast se csinalok a szabadidombe, csak jatszok) de van egy olyan problemam, hogy ritkan, de ha reggel elmegyek dolgozni, elozo este kikapcsoltam, akkor este amikor hazaerek elsore betolt egy fekete oldalt es ott kifuj :( indito hosszan nyomva, majd amikor teljesen elsotetul ujra bekapcsol. Masodjara altalaban mar sikerul es minden oke, de egy kicsit aggaszt ez a dolog. Tegnap este kikapcsoltam, mindjart indulok dolgozni es csak 4utan erek haza, kivancsi leszek osszefuggesben van-e ezzel.
Oszinten nem orulnek ha masnak is lenne ilyen, de hatha valakinek van otlete.
Koszonom elore is.
Szep napot :)

(#9917) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

tudnátok mondani egy programot amivel játék közben le tudom mérni a hőmérsékleteit a laptopnak. Mostanában nagyon melegnek érzem.
köszi

(#9918) SkyS1gn válasza smallmer (#9917) üzenetére


SkyS1gn
félisten

MSI afterburner + Rivatuner

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9919) thomasa válasza manoka (#9916) üzenetére


thomasa
senior tag

VGA Driver probléma, nekem frissítés megoldotta. Úgy tudod kideríteni, hogy amikor bekapcsol, és sötét a kép, lecsukod, majd megint felnyitod, és lesz kép.

(#9920) RM1


RM1
aktív tag

Sziasztok! Mem. kártyaolvasó problémája volt másnak is? Fenn van a driver, két verziót is kipróbáltam. Az eszközkezelő felismeri, ha teszek bele egy kártyát, de felkiáltójeles az ikonja. Frissíteni akarja a drivert, megy is, de mégse lesz jó.

(#9921) gerner1 válasza RM1 (#9920) üzenetére


gerner1
veterán

😀😎 Jó, hogy pontosan írtad a noti típust ...

Nálam nem volt, hasonló sem ...

(#9922) Mikulásbá válasza RM1 (#9920) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam soha nem volt gond kártyaolvasóval G75 gép óta. :F
Az eszközkezelőről egy fotót kérhetnénk?

[ Szerkesztve ]

(#9923) RM1 válasza Mikulásbá (#9922) üzenetére


RM1
aktív tag

@gerner1 hopsz :) G752VS

Képek:

[ Szerkesztve ]

(#9924) Mikulásbá válasza RM1 (#9923) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#9925) buci868 válasza RM1 (#9923) üzenetére


buci868
csendes tag

keress vissza fentebb a hozzászólásaimat ..ott a megoldás a netről ki kell bányászni az újabb drivert azzal működött......

(#9926) RM1 válasza buci868 (#9925) üzenetére


RM1
aktív tag

Ok köszi, rákeresek amint hazaérek.

(#9927) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

sziasztok!

adott egy G751JY és olyan problémám volna, hogy windows újratelepítés után beléptem a biosba, hogy beállítsam kedvem szerint.
ezután a boot-nál nem látja sem a SSD-t sem a HDD-t. a boot menüben sem. viszont a sata konfigurációnál ott figyelnek. sőt bios flesselő felületen is ott vannak, de boot-nál nincsenek.
hol a hiba? mit lehet tenni?
a bios a legfrisebb 211-es
thx!

(#9928) Hurkaleves válasza Hurkaleves (#9927) üzenetére


Hurkaleves
őstag

huhh... úgy tűnik megoldottam... a fast boot opciónál állítgattam dolgokat és megjavult. plusz egy nagy rendszerfrissítés közben indítottam újra a gépet, lehet az sem tetszett neki.

(#9929) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

4hónapja vettem(Angliában,ha esetleg a típus/konfig nem stimmelne az otthonival) egy Asus GL 702 VM laptopot..Core i5-6300HQ,GeForce GTX 1060 (6GB),HFS128G39TND-N210A 128GB,HGST Travelstar 7K1000 2.5" 1TB,Samsung M471A1K43BB0-CPB 1x8GB.
De a kérdés az az...hogy miket tudok rajta cserélni... A ram-ról olvastam.. 32gb-ig tudom bővíteni(2133Mhz.... tudom) Amiben viszont nem vagyok biztos.. az a proci.. Vajon az i5öst le tudom cserélni például i7 7700HQ-ra?
Vagy legalább i7 6700HQ-ra? Nézzétek el nekem ha hülye lenne a kérdést... Ez az első laptopom,asztali gép után. Olvasgattam én a neten... Mindenféle site-okon.. De annyi a szakbarbár,és a bunkó barom,már bocsánat,hogy az hihetetlen. Előre is köszi minden tippet.

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#9930) Muerte válasza ZuluMASTER (#9929) üzenetére


Muerte
addikt

HQ: Alaplapra forrasztott,MQ: cserélhető processzor.

(#9931) gerner1 válasza ZuluMASTER (#9929) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem alaplapra forrasztott abban is minden, ahogy a G751 -nél is volt ...

(#9932) ace05 válasza gerner1 (#9931) üzenetére


ace05
senior tag

nem válasz akart lenni

Szemezek egy GL752VW-T4340D laptoppal., Ennek van valami típus hibája ? Melegedése milyen ? Milyen hangos terhelés közben ?

[ Szerkesztve ]

(#9933) #21346560 válasza ace05 (#9932) üzenetére


#21346560
törölt tag

Kissé hajlamos a melegedésre, de kis fesz csökkentéssel nagyon frankón belőhető 80 fok környékére.
Én elégedett vagyok vele.

(#9934) Mikulásbá válasza ace05 (#9932) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha lehet,"L" nélküli ROG-okat nézegess.

(#9935) ace05 válasza Mikulásbá (#9934) üzenetére


ace05
senior tag

Az nem fog menni, valami baj van az "L-es" laptopokkal ?

(#9936) Mikulásbá válasza ace05 (#9935) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

"L",mint "Light". :F
Nézd meg a gép vastagságát,látni fogod,miért nincs olyan a hűtése,mint a sima G-s ROG-oknak.

(#9937) gerner1 válasza Mikulásbá (#9936) üzenetére


gerner1
veterán

Így igaz...

(#9938) RM1 válasza ace05 (#9935) üzenetére


RM1
aktív tag

Minden gyártónak van light-os modellje, az ASUS-nál ez a GL. Általában gyengébb a hűtésük, és a felhasznált anyagok minősége. Még ha papíron hozzák is ugyanazt a teljesítményt, komolyabb terhelésnél gond lehet vele.
Ha tudsz rá legalább 350-t szánni, akkor érdemes G-t venni.

(#9939) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Asus GL702VM(i5 6300HQ,GTX 1060 6GB,(8GB DDR4 2133)-m van.. RAM-ot akarok venni,de úgy,hogy nem a jövőben nem akarom bővíteni.. Szóval úgy döntöttem,hogy 32GB-ot veszek... 2x16GB-ot. Úgy tudom,hogy 2133Mhz-es mehet csak a laposomba. Mivel márkát,típust ajánlatok? Szépen kérlek titeket,ne akarjatok meggyőzni,hogy elég a 16GB is :D... a 8 kevés,nekem lassan tölt mint állat a DOOM.. a 16 optimum úgy érzem... Szóval 32.. Köszönet urak.

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#9940) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

*Milyen márkát/típust. (elnézést xD )

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#9941) Raruh válasza ZuluMASTER (#9940) üzenetére


Raruh
tag

memóriától nem is fog gyorsabban tölteni o.O ssd van benne?

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#9942) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Notebookfancontrol másnak se megy utóbbi időben? Elindul alul az ikon felbukkan és eltűnik.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9943) spanglee001 válasza SkyS1gn (#9942) üzenetére


spanglee001
addikt

nekem megy

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9944) SkyS1gn válasza spanglee001 (#9943) üzenetére


SkyS1gn
félisten

hiába, rendszergazda, kompatibilítás, reinstall semmi, régebben ment.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9945) doddy


doddy
tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok, tudnátok segíteni?

Alienware AW17R4 vs. Asus ROG G752VS-t vegyem? AW erősebb konfig, de a szerelés / hűtés stb. minőségére lennék kíváncsi. TI melyiket vinnétek?

Köszönettel,
D

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#9946) Pocok256 válasza doddy (#9945) üzenetére


Pocok256
veterán

Bár a mostani AW gépeknél láttunk már kevésbé problémás szériát is azért egy Asus rog hoz képest teljesen más ligába játszik. Egyértelmű, hogy aw.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9947) doddy válasza Pocok256 (#9946) üzenetére


doddy
tag

Hi!

Írtam az AW forumra is és látom, hogy mennyi probléma van az AW 17 R4-el.... Találtam megoldásokat, hogy lehet orvosolni, de érted.. ha már kiadok 700-800e forintot valamire, akkor ne nekem kelljen már újrapasztáznom az egész rendszert...

Lehet, hogy jobban járnék egy újjonan épített Clevoval :(

[ Szerkesztve ]

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#9948) Mikulásbá válasza Pocok256 (#9946) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pontosan ugyanabban a ligában(kategóriában) játszik. :U

(#9949) Pocok256 válasza Mikulásbá (#9948) üzenetére


Pocok256
veterán

Volt mindkét eszközöm sőt sok más laptopom is. Teljesen más.az összeszerelési és az anyaghasználási minőség és akkor még az NBD garit nem is említettem.
Félre értés ne essen egyik legjobb gépem az asus g751 volt, de közel sem volt olyan precizen összeszerelve olyan nilla hézagokkal összeillesztve és olyan prémium módon összerakva a kaszni mint egy AW ban.

(#9947)
Annyira nem kell túl lihegni a paszta gondot. Mivel magyarországon vagy angliában vett AW mind NBD garis felhívod a humansoft szervizt megmondod hogy túlmelegszik szerinted a gyér paszta miatt és 24 órán belül helyhez jönnek és normális pastával újrakenik.

Ettől függetlenül igen ha van rá keret megéri egy msi gt 73 as gépet venni azzal jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9950) Mikulásbá válasza Pocok256 (#9949) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor is ugyanaz a kategória hivatalosan.
Nos,nekem sincs semmi bajom az AW-el,csak annyi,hogy ha már itt is árulják hivatalosan,tehetnének bele rendes magyar billentyűzetet is.
Akkor sem hiszem,hogy akkora nagy lenne a különbség,mint ahogy azt sugallod.
Az NDB garancia nagy plusz,ez vitathatatlan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.