Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) thomasa


thomasa
senior tag

G751JY kontra Windows 11. UEFI hiánya miatt akkor ez nem lesz felrakható?

(#11402) gerner1 válasza thomasa (#11401) üzenetére


gerner1
veterán

Nincs UEFI ? LOL ... - inkább TPM hiányozhat, főleg a még "képlékeny" infó halmazban olvasható 2.0 -ás.

(#11403) thomasa válasza gerner1 (#11402) üzenetére


thomasa
senior tag

Valami USB-s TPM-et lehet a gépbe tenni talán.

(#11404) gerner1 válasza thomasa (#11403) üzenetére


gerner1
veterán

'Lecsöpög' még némi wasser a Dunán, mire hivatalos lesz a minimum. Egy, talán kapcsolódó "adalék": LINK

(#11405) Jazz


Jazz
Topikgazda

Másnál is volt olyan (751JY) hogy eldobálja a wifi-t? Erre volt valami megoldás?

free your mind

(#11406) Jazz válasza Jazz (#11405) üzenetére


Jazz
Topikgazda

A windows szénné frissítése megoldotta a problémát.

free your mind

(#11407) Jazz


Jazz
Topikgazda

Akksi nélkül valaki próbálta már használni a gépet?
Csúcsteljesítményen a táp nem fogja elbírni, rá kell segíteni az akksinak valószínűleg. Ez izmosabb táppal ez vajon áthidalható?

Más: nagy teljesítményen "battery/plugged in" váltakozik....élhetően ennek az az oka hogy a csatlakozó nem tudja lekezelni már a nagy teljestmény igényt. Most vagy a fizikaliag nem tud megfelelő amper átfolyni mert már elkopott a csati, vagy maga a csati board szorul cserére. Elvileg az utóbbi. Tapasztalat valakinek ezzel kapcsolatban?

free your mind

(#11408) G@CSI válasza Jazz (#11407) üzenetére


G@CSI
tag

Akkumulátor nélkül nem próbáltam ugyan, de döglött akksival játék közben volt hogy kikapcsolt. Vettem egy utángyártott akkumulátort, azóta megszünt a leállás, ujraindulás.

(#11409) MaxxDamage válasza Jazz (#11407) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tudtommal a battery amiből plussz kakaót ad a gépnek pl. Game(k) alatt.
Az én G752VSK-m is ilyen volt, Game alatt a tápon túl az energy igényt a battery biztosította a gépnek...ezeknél (a szériáknál) ez így van rendben. Tehát a battery megléte elengedhetetlen.

Nagyobb táppal/adapterrel lehet próbálkozni és kiderül. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11410) Jazz válasza G@CSI (#11408) üzenetére


Jazz
Topikgazda

És mennyi volt az utángyártott akku? 8 "ceruza" li-ion van benne, ha csak azt cserélem vélhetően sokkal olcsóbban kijövök. Ahogy számoltam 1 cella 3000mAh.

#11409 MaxxDamage :
"Tehát a battery megléte elengedhetetlen."....viszont ha és amennyiben egy nagyobb táp képes annyi kakaót szolgáltatni a tápcsatin, hogy ne kelljen az akkuhoz nyúlnia, lehet hogy még se kell.
Az akksi pár percig bírja, szóval vagy akksit veszek vagy bika tápot. Mindkettő drága. :)

Ezt akksival produkálja:
Nagy teljesítményen "battery/plugged in" váltakozik....vélhetően ennek az az oka hogy a táp csatlakozó nem tudja lekezelni már a nagy teljestmény igényt és "eldobálja" a tápot.
Most vagy a fizikaliag nem tud megfelelő amper átfolyni mert már elkopott a csati, vagy maga a csati-board csereérett a gépben. Elvileg az utóbbi. Tapasztalat valakinek ezzel kapcsolatban van?
Ez a probléma: [Asus G751JY Plugged in - Battery changing (DC Board Fault?)]
És ez a mini-board csatival: [Asus G751JY Laptop Brake down -Fixing DC power Jack port]
Fotón e-bay-ről: [link]
Én csak a csatit cserélném. Vagy cseréljem kapásból board-al együtt?

Ha lesz benn új akksi, akkor már csak az lesz a kérdés, hogy van-e program amivel 80%-on meglehet állítani a max töltést. Hogy minél lassabban használódjon el.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#11411) MaxxDamage válasza Jazz (#11410) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én "gyári" tápot szoktam használni, ragaszkodó vagyok ilyen téren. :)
"Én csak a csatit cserélném. Vagy cseréljem kapásból board-al együtt?" ---> Állapottól függ, illetve az határozza meg mit is érdemes cserélni.

Én batterym (97Whr) mindig 100%-n van és sokszor megy a gép heteket kikapcsolás nélkül.
Elhasználódás mértéke csak 2% és már lassan 3 éves.

Tápom 2x280W

Asus gépem jelenleg nincs, de mikor volt azt is nagyon szerettem a 3D VC miatt is :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11412) G@CSI válasza Jazz (#11410) üzenetére


G@CSI
tag

4400mAh Green Cell akkut vettem, olyan 15k körül volt. Létezik belőle 5200 és 6800 mAh is, de mivel mindig tápról megy nekem, fölösleges volt a nagyobb.
Felújítás passz, szerintem nem olcsóbb.
Minőségre nincs panasz, a csatlakozó gyengébb minőség mint a gyári, de tökéletesen működik. 2 éve cseréltem 96% jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#11413) Jazz válasza G@CSI (#11412) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Vettem én is aksit, találtam jó áron nagyobb kapacitásút.
A csatlakozónál nem lehet hogy csak a forrasztás engedett el? Első körben lehet annak javításával kezdem.
80%-on használod az aksit? (MyAsus program)

#11411MaxxDamage:
Az szép, 2% 3 év alatt. Ezt milyen program mutatja? Milyen géped van?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#11414) Jazz


Jazz
Topikgazda

Wifi eldobás (intel Dual Band AC-7260), van valakinek tapasztalata?
Neten sokat olvasni erről, de konkrét megoldást nem nagyon.

Nekem amikor jön a "kezdi eldobni a wifi-t" jelenség, darabos lesz a hang, mint amikor akad a tű a lemezen. Aztán eldobja. Nem tudom mi köze a hangkártyának a wifi modulhoz. Cserélnék wifi- modult is ha az a megoldás.

free your mind

(#11415) MaxxDamage válasza G@CSI (#11412) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez minőségi cucc! :D /80k+ cash Clevonál/ Alin 40-50k+
Aida64 [link]
Gépem adatlapomon (full) vagy aláírásomba megtalálható.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11416) G@CSI válasza Jazz (#11413) üzenetére


G@CSI
tag

Az jó ha nagyobb, főleg ha használod is akksiról.

Mindenképp ellenőrizd a csatlakozót, lehet valóban csak valamelyik forrasztás engedett el. Ha nem akkor marad a board csere.

Én nem korlátozom a töltést, 4 évet bírt így a gyári, ha ez is megy annyit már jó.

WiFi-re nincs ötletem, csak vezetéken használom.

MaxxDamage
Borsos áron adják. :Y

(#11417) MaxxDamage válasza Jazz (#11413) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csak 2 éves* :K :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#11418) thomasa


thomasa
senior tag

Nem tudom szembe jött-e már másnak is, de az ASUS a ROG (és Zenbook) gépekre csereakciót hirdetett, melynek keretében 200k értékben beszámít G-s és F-es gépeket egy új Zephyrusra.
Akku élettartam, pixelhiba nem feltétel, csak az op rendszer betöltsön.
Mikor, ha nem most kell lecserélni a jó öreg G751-es masinákat? :C

Én az átköltözéssel szoktam bajba lenni, az nekem kb 2 hét. :(

[ Szerkesztve ]

(#11419) Jazz válasza thomasa (#11418) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Tök jó hogy most vettem bele új aksit. :( (JY)

Miért nem találok sehol ilyen gépet?
ROG Zephyrus S17 GX703
GX703HS-K4008T

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#11420) thomasa válasza Jazz (#11419) üzenetére


thomasa
senior tag

Szerintem kifutott, mert az még 11.gen procival szerelt.

Nézegetem ezeket az új gépeket, sajnos már nem lehet úgy megpakolni háttértárolókkal, mint régen, ahol beleszuszakoltam, 3 db-ot.

[ Szerkesztve ]

(#11421) Jazz


Jazz
Topikgazda

Tud kezelni NVMe SSD-t is a JY moddolt biossal. Ez igen. :)
[link]
[link]

free your mind

(#11422) Jazz


Jazz
Topikgazda

A 16gigás modulokat megeszi a lapos? Így akár 64-et is tudna kezelni? Valakinek van tapasztalata erről?

free your mind

(#11423) thomasa


thomasa
senior tag

G751JY típusnál van valakinek tapasztalata, hogy 4TB SSD Sata3-at tud kezelni a gép?
Köszönöm. :R

(#11424) Jazz válasza thomasa (#11423) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Itt van a crucial compatible ssd parts, elvileg tudja a 4TB-ot, de ki kell próbálni. Görgess le és katt az "internal SSD"-re. [link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#11425) thomasa válasza Jazz (#11424) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszönöm. Régi a gép, de amire használom még ma is teljesen megfelelő. :)

(#11426) Jazz válasza thomasa (#11425) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ezzen én is így vagyok. Csúcs gép volt anno, bika procival vidkarival, és még most is teljesen jó.:)
Majd írd meg mi lett az eredmény a 4TB ssd-vel.

free your mind

(#11427) Mikulásbá válasza Jazz (#11419) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem van egy, meg akarod venni? :U
Amúgy ezekből elég keveset vállalt be az Asus magyar lokalizációval, azt a pár darabot szerintem elég hamar elkapkodták, akik erre vártak, pláne a K4008T-t.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#11428) Jazz válasza Mikulásbá (#11427) üzenetére


Jazz
Topikgazda

1 évvel ezelőtti hsz. :D Köszi nem. A JY tökéletes.:) Miért adod el amúgy?

free your mind

(#11429) Mikulásbá válasza Jazz (#11428) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Dehogy adom-csak kérdeztem, hogy venni akarsz vagy csak érdekelne bővebben.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#11430) Jazz válasza Mikulásbá (#11429) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Anno volt akció hogy leadod a 7es sorozatú régit aztán a kapott x összeget beszámítják újabb sorozatokba. De persze amit kinéztem az nem volt. Meg ez azoknak volt biznisz akik a szétszakított gagyi nem jy-t így jó pénzért beszámolták, mert csak az volt a feltétel hogy belehessen kapcsolni. Az én patika jy-onommal ez deficites lett volna.

free your mind

(#11431) Mikulásbá válasza Jazz (#11430) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem is bőven elég arra a kb. 10 régebbi játékra, ami a gépen van. Kb. 2 évente cserélem a gépeimet, most is tervben volt, jöttek a 4xxx sorozatú kártyák-csak később jöttek az áraik is, azaz az ezzel szerelt laposok brutál drágult árai-na akkor úgy döntöttem, még nem, még ha lejár a garanciája, akkor sem és később jóval kevesebbet fog érni.
Az a technika, amit képvisel a K4008T még a mai napig felső szint, kijelzőben, erőben, le kell nyugodnom, hogy ez még elég lesz egy jó darabig-de jöhet bármelyik mai játék is, nem hiszem hogy gond lenne ennek a vasnak, a COD MW2 is remekül ment.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#11432) thomasa válasza Jazz (#11426) üzenetére


thomasa
senior tag

Jelentem a 4 TB-os 2,5" SSD-t simán viszi, :C viszont a meghajtó tudna 6Gps-t (SATA III), a gép viszont csak 3Gps csatlakozást tud (SATA II).

(Nézegetem az utódokat is, az MSI kijött egy gamer szériával 3070-es VGA-val kb. 310e ugyanez Lenovoban 510e, nem tudom annyival jobb-e, persze ezek sem a legújabb technológiák. A ROG-szériáról szeretnék majd váltani minden jó és rossz tulajdonsága mellett :) )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.