Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) spanglee001 válasza SkyS1gn (#9700) üzenetére


spanglee001
addikt

de az smbusz drivert nem rakta fel, pedig eszközkezelőből kerestem, viszont a cédéről egyből felment, lehet az eleve volt a win10ben

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9702) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Ismét frissült :
Érkező játékokhoz kínál támogatást az új GeForce driver

(engem most nem érint,csak szólok) :B

(#9703) Ralond


Ralond
tag

Sziasztok!

Elengedett a utp port csatlakozójának rögzítője, nem húzza vissza a kis pöcköt. Így csak lóg lefelé. :F
Mit lehet ezzel kezdeni?
Garanciális még a gép, de megéri ezért postázni?

(#9704) gerner1 válasza Ralond (#9703) üzenetére


gerner1
veterán

Elképzelhető, hogy csak szimplán koszos.

(#9705) Ralond válasza gerner1 (#9704) üzenetére


Ralond
tag

Könnyen mozog, csak nem húz vissza. Koszt nem látok benne, alig volt használva ez a port. +Tisztítani szoktam. :F

Mikor egy kábelt csatlakoztattam, akkor hallottam egy apró kattanást. Lehet kiakadt valami benne.
De ha szétbontom ugrik a garancia. : :Y

[ Szerkesztve ]

(#9706) gerner1 válasza Ralond (#9705) üzenetére


gerner1
veterán

Én most kipróbáltam a sajátomon, hogy kábellel csatlakozva a router -hez, hogyan is van, mert évek óta csak WiFi -vel használom. Nekem a kábel végén lévő RJ45 csatlakozón, az a "rugós" műanyag pecek, akad bele a noti aljzatába, és tartja a helyén.
A képen nyillal jelöltem azt pontot, ahol mindkét oldalra, van válla. Tulajdonképpen az "akad be". A hosszú szár azért van, hogy ez a reteszelés, lefelé ( a kábel irányába) oldható legyen, és a csatlakozót könnyedén el lehessen távolítani, az aljzatból:

[ Szerkesztve ]

(#9707) Ralond válasza gerner1 (#9706) üzenetére


Ralond
tag

Félreértjük egymást. :)

Ezen a képen látni, hogy ilyen lenyílós csoda ez a csatlakozó.

Miután én kihúztam a kábelt, az a kis bigyó lent marad. Itt a kép róla.
Gondolom kiakadt benne, ami visszahúzná. :U

[ Szerkesztve ]

(#9708) gerner1 válasza Ralond (#9707) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, valóban. Neked a G771JW -n, másképp van ez megoldva. Ez szervíz lesz.

(#9709) Ralond válasza gerner1 (#9708) üzenetére


Ralond
tag

Na nem baj, legalább ki lesz tisztítva is. :)

(#9710) SP!T


SP!T
addikt

Tudnátok segíteni, hogy mi a legolcsóbb megoldása annak, hogy USB-C Gen2 (thunderbolt) csatin keresztül egy dokkolóba kössek mindent? A "mindent" úgy szeretném megoldani, hogy 1db DVI vagy DP-on összekötött 144Hz-es monitor, 1db bill, 1db egér, 1db webkamera, 1db RJ45.
Ennek van bármi technikai akadálya? Leginkább a 144Hz miatt aggódok. De nagyon örülnék, ha elmegyek a géppel csak a tápot és a dokkolót kellene kihúznom.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#9711) gerner1 válasza SP!T (#9710) üzenetére


gerner1
veterán

Itt vannak ilyen thunderbolt dock -olók.

(#9712) spanglee001


spanglee001
addikt

átlagba game alatt proci 80fok gpu 70 fok asus g751JY, viszont CSGO alatt viszont proci elmegy 90-92 fokra a gpu meg 80 körül, kicsit sokallom már, nem lehet valahol a ventivezérlésen álltani?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9713) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Gyerekek nemtudom mi változott, de nagyon tearingelnek a youtube videók... mi a fenéért? Másnak is?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9714) gerner1 válasza SkyS1gn (#9713) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam rendben.

(#9715) spanglee001 válasza SkyS1gn (#9713) üzenetére


spanglee001
addikt

nálam is sőt még a játékok is bár nem annyira, ha nem figyelném/nemidegesítene észre se venném

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9716) SkyS1gn válasza spanglee001 (#9715) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Játéknak nemkéne, limitáld az FPS-t 73-ra akkor aktív a G-sync, 75Hz-ig. (FPS)

Na de youtube 30 vagy 60FPS max szóval nem értem meg régebben se rémlett de most sok videóban nagyon feltűnő.

G-sync pedig be van nyomva ablakos és teljes képernyőhöz is.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9717) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#9716) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Pl a fején ahogy közelít. De ahogy nézem csak fullscreen módban ablakosban nem. Mi a szösz.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9718) SP!T


SP!T
addikt

Mi a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldása annak, hogy a DVI-I Dual Link monitorom (144Hz miatt) rákössem egy G752VT-re?

Ami van rajta a notin:
USB Type-C 3.1 gen2
miniDP 1.2

Ahogy olvastam a miniDP-hez aktív átalakító kell jó drágán. Viszont erről a thunderboltról nem lehet közvetlen átnyomni? Megőrülök, azt hittem ez könnyebb lesz. :D Lehet monitor csere lesz és kalap kabát.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#9719) ->Raizen<- válasza SkyS1gn (#9717) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nekem is, a legfrissebb win10 ota evvan, nv driver problema ujakra kell atallni fokozatosan javitgatjak.

(#9720) SkyS1gn válasza ->Raizen<- (#9719) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Legujjabb van fennt mindig.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9721) ppp001


ppp001
csendes tag

Sziasztok! ASUS ROG G751JY laptopra Win10-t raktam. Azóta az alábbi hibával találkozom: Ha kihúzom a töltőt a laptopból leáll. Töltöttségi szintnek 0-t írt ki az elején. Kb. 15 percenként tölt 1 %-t. Jelenleg 9%-os töltöttség van, de szintén, ahogy kihúzom a tápkábelt leáll a gép. Olyan, mintha az akksi nem töltődne. A touchpad alatt az akku ikon folyamatosan villog, ha be van dugva a töltő, valamint a töltőn a sárgászöld visszajelző fény is világít. Mivel a töltő, ha be van dugva, tökéletesen működik, ebből gondolom, hogy nem a töltő hibája lesz. Valakinek valami ötlet? Köszi előre is a válaszokat.

(#9722) Pocok256 válasza ppp001 (#9721) üzenetére


Pocok256
veterán

Battery vagy adapterrel lesz valami gebasz. Hwinfoval chekkold le a battery wearing -et.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9723) spanglee001


spanglee001
addikt

g751jy játék alatt a 95fok cpu az nagyon dúrva? tényleg nem lehet valahogy tuningolni a hűtését?
illetve tisztítás és újrapasztázás mennyire befolyásolja a garanciát? másfél éves a gép, asszem ideje lenne valami grizzly-vel bezsirozni :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9724) Mikulásbá válasza spanglee001 (#9723) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ahogy mondtam anno,vidd be a márkaszervízbe,hogy a garancia is megmaradjon.Félév még elég sok.

(#9725) spanglee001 válasza Mikulásbá (#9724) üzenetére


spanglee001
addikt

de ha lehet emelni a hűtésen hogy 85fok felé ne menjen akkor elégedett lennék. nekem nem gond hogy meleg amig nem okoz semmi anomáliát, első laptopom előtte asztali gépeim voltak és soha nem láttam még cpu-t 70fok felett gpu-t meg 60fok felett :DDD igazából a géppel minden rendben van, annyira nem zavar a gari, mert valszeg az asszony örökli majd a gépet, az ssd-t már fater elcsórta. nemtudom a szervizek milyen határidővel dolgoznak, de nekem az aznap kész van kategória a megfelelő csak, ha nincs ilyen akkor magamnak kell csinálnom. viszont akkor elektromosan nem vezető pasztát alkalmaznék csak. meg láttam olyat hogy fúróval adtak neki szellőzést alulról akár az is játszik :DDD eddig is személyre "szabtam" szó szerint a gépeim :DDD

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9726) Mikulásbá válasza spanglee001 (#9725) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

"Küldtem" valakit.

(#9727) d34f


d34f
csendes tag

Sziasztok,

PC és laptop között dilemmázok, ha laptop, akkor G752VM-et szeretnék venni. Van egy kérdésem, amire nem találtam választ a neten, remélem ti tudtok segíteni. A laptop FHD kijelzős GTX 1060-nal + 2 kijelzőt csatlakoztatnék hozzá, egy FHD monitort ami az elsődleges kijelzőm lenne valamint filmezni egy UHD TV-t, az még kérdéses, hogy melyiket melyik csatlakozóra (miniDP 1.2 és HDMI 2.0b, esetleg USB 3.1 type C). Kérdésem, hogy UHD felbontású filmeket le tudnék-e játszani a TV-n? A választásomat ez alapvetően befolyásolja, ha nem megoldható, akkor inkább PC-t vennék.

Köszönöm!

(#9728) Pocok256 válasza d34f (#9727) üzenetére


Pocok256
veterán

Semmi akadálya nincs neki, felvetést sem értem miért ne tudnál lejátszani :B

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9729) spanglee001


spanglee001
addikt

eszement ötletem támadt már megint :Y lehetséges e olyan kijelző panelt tenni a g751be ami TN 85-144hz között van, valami moddingal javítok a hűtésen a cpu ba úgy érzem van tartalék még a gpu-t jó lenne picit húzni, de a kijelző a gyenge láncszem itt, tehát lehet csak úgy simán cserélni? vagy én vagyok egyedül ilyen elvetemült :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9730) Pocok256 válasza spanglee001 (#9729) üzenetére


Pocok256
veterán

Biztos van de nem éri meg 100k t kidobni rá. Hőmérsékletnél ha ennyire akarod fogod magad liquid metallal újra pasztázod majd 0,1 -0,2 közötti voltal természetesen tesztelve sokáig alulfeszeled (minusz offset). Problem solved.

GPU ra pedig létezik modolt bios ahol ugyancsak alul van feszelve így jóval kisebb hőmérsékleten fut, problem solved újra.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9731) spanglee001 válasza Pocok256 (#9730) üzenetére


spanglee001
addikt

nekem megéri a 100k-t :K ugy gondoltam takarítás pasztázás kijelző csere ha 150k-ba belefér akkor rendben van, az alulfeszelésre nem is gondoltam (nem is értek hozzá mondjuk), nem volt szükségem ilyenekre mert simán vitte a gép a 144fpst melegedés nélkül, de akkor szervizeknél érdeklődöm hátha valaki bevállalja pár órás határidővel :R

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9732) Pocok256 válasza spanglee001 (#9731) üzenetére


Pocok256
veterán

Alapesetben g751 tökéletesen letudja hűteni magát nem kell semmi hax hozzá egyedül fél évente évente kell takarítás pasztázás ennyi.

Ha pesti vagy Killhates kollégát esetleg keresd meg nagyon segítőkész és profi :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9733) gerner1 válasza spanglee001 (#9731) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem járd körbe alaposabban ezt a kérdést, mielőtt el-locsolsz "valamire" bármennyi pénzt is. Persze, a saját zacskós mikrofonjával mindenki úgy veri a csallánt, ahogy neki tetszik...

A hűtés modding -ot is érdemes átgondolni, hogy mit-hogyan, mert középen a kijelző alatt, a két zsanér között (az akku felett) szívja a levegőt, majd belül fordul át -> alulra a ventillekhez. Így van egy csekély hűtése az alaplap többi komponensének is. Szóval ennek arányát, nagyobb mértékben felrúgva, másféle problémák jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#9734) spanglee001 válasza Pocok256 (#9732) üzenetére


spanglee001
addikt

mikulsbától vettem a lapost, másfél éves és még nem volt takarítva én is erre gondoltam egyből, ajánlotta ő is killhatest pesti vagyok igen :R ráírtam már, majd hívom ha nem válaszol az üzenetre.

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9735) Mikulásbá válasza spanglee001 (#9734) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én is írtam neki,jelentkezni fog.

(#9736) Pocok256 válasza spanglee001 (#9734) üzenetére


Pocok256
veterán

Félévente ki kell fújni és évente újrapasztázni. Ezek nem asztali gépek sokkal jobban igénylik a törődést :) Ha megkapják akkor azt meg is hálálják :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9737) SkyS1gn válasza spanglee001 (#9729) üzenetére


SkyS1gn
félisten

90Hz.ig fel tudod húzni a mostani IPS-t is jó eséllyel, csak egyedi felbontásnál csinálj egy konfigot.
Nekem 80-on van most.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9738) spanglee001 válasza SkyS1gn (#9737) üzenetére


spanglee001
addikt

gyárilag 85hz :DDD nem azzal van a baj hanem a 25ms válaszidővel :B

sajnos a monitor már nem fér bele az asus suttyléba :DDD így is dögnehéz az asztali 4g router a lapos a töltők 2l kóla és a kaja amit minden nap cipelek :O a főnökség meg nemigen örülne, ha rákötném a benti monitorra a gépet, ahelyett hogy a kamerák képeit nézegetném rajtuk :DDD

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9739) SkyS1gn válasza spanglee001 (#9738) üzenetére


SkyS1gn
félisten

köss rá monitort :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9740) spanglee001 válasza Mikulásbá (#9735) üzenetére


spanglee001
addikt

beszéltem vele jó áron dolgozik :R kijelzőt is cserél csak keresnem kell hozzá, most azután kutatok hol mennyi az ára

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9741) SP!T válasza spanglee001 (#9740) üzenetére


SP!T
addikt

Ha talalsz uvolts, mert azonos cipoben jarunk. G752VT es elviselhetetlen a lag...144Hz 1ms utan...

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#9742) spanglee001 válasza SP!T (#9741) üzenetére


spanglee001
addikt

gondolom te is játszol/játszani szeretnél rajta. miylen egérrel használod? én logi anywhere 2-t vettem tényleg mindenen működik meztelen kutyától kezdve a perzsa macskáig, de lassú és kevés a gomb nekem. vezeték nélküli szeretnék vezetékes megbízhatósággal 24óra akkuidő legalább, minimum minimum 4+ gomb és a görgő és működjön jobbra balra, kisméretű laposba hagyható vevőegység tényleg olyan nagy elvárások ezek hogy nem létezik ilyen :F

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9743) Pocok256 válasza spanglee001 (#9742) üzenetére


Pocok256
veterán

RAzer mamba az egered ebben az esetben. (mondjuk görgő jobbra balra lehet nincs mambában)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9744) spanglee001 válasza Pocok256 (#9743) üzenetére


spanglee001
addikt

nem laptopba hagyható kicsi vevője van hanem dokkolója, és a görgő alatti 2 gomb az nemjó helyen van, g502/genius gila tipusú gombelrendezés lenne a legjobb. az ajánlottad helyett az ouroborossal szemezgetek kisebb a vevő/dokkoló egység és van elég gomb +tetszik is és cserélhető akksis. asus spatharól meg sokan mondták hogy gagyi az érzékelője a logi g900 kevés a gomb :F

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9745) gerner1 válasza spanglee001 (#9744) üzenetére


gerner1
veterán

ASUS Spatha ?

(#9746) SP!T válasza spanglee001 (#9742) üzenetére


SP!T
addikt

Zowie EC2-A és egy G Pro. Ha nagyon szükségem lenne a wless megoldásra, akkor is csak G403-at, G900-at vennék. Más értelmes alternatíva, aminek a szenzora jó, egyszerűen nincs.
Amúgy igen, szoktam játszani Quake Live és Quake Championnal. Semmi mást nem kellene tudnia a laptopnak. Ezeket el is viszi. De borzalmas érzés, olyan mintha egy vízben mozognék játék közben.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#9747) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Hello...

EZT a konkrét gépet ismeri esetleg valaki? Itt hirdetik, jó lenne tudni az előéletéről.

Kösz...

[ Szerkesztve ]

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9748) Mikulásbá válasza plukacs7 (#9747) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Miért nem az eladótól kérdezed meg?Ő honnan vette,kitől,mikor,mennyi idős a gép,volt-e szervízben,stb.

(#9749) plukacs7 válasza Mikulásbá (#9748) üzenetére


plukacs7
aktív tag

El akarja adni... :)
Az ördögnek nem használ az Ambien.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9750) thomasa válasza plukacs7 (#9747) üzenetére


thomasa
senior tag

Kérj rá 1 hó garit, az alatt kijön ha valami baja lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.