Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) ivatti10


ivatti10
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Asus ROG gl552vw laptopom. UEFI/GPT telepítőt készítettem Rufussal. Az ssdre gond nélkül felment a Win10, de az 1 Terrás HDD-re a Win7-nél nincs egér, és touchpad sem. Ja, és pendrájvot sem észleli, tehát a felállt Win7-nél gyakorlatilag nem működnek az usbportok(és az érintőpárna sem). Tudtok megoldást rá?

ZTE nubia Z60 Ultra

(#9102) #21346560 válasza ivatti10 (#9101) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ne telepítsd WIN7-et olyan laptopra, amire nincs hozzáá driver...

(#9103) ivatti10 válasza #21346560 (#9102) üzenetére


ivatti10
aktív tag

Tehát valószínűleg ezen a típuson nem lehet a Win7-et hibamentes működésre bírni? Akkor maradnak a virtuális megoldások?

[ Szerkesztve ]

ZTE nubia Z60 Ultra

(#9104) VipJoco


VipJoco
tag

Srácok van egy kb 3 hónapos Rog GL752-T4207D gépem, vásárlás óta bővítettem egy Samsung Evo 8 250GB SSD-vel. A problémám a következő, youtube videók megnyitásánál mikor teljes képernyőre teszem megáll a kép, hang megy folyamatosan, és esc billentyű kb 10. lenyomására tudok csak kilépni teljes képernyős módból akkor pedig a videót mintha 100* sebességen játszódna, még utol nem éri magát.
Windows 10, Google chrome vagy a gép a ludas?

(#9105) gerner1 válasza VipJoco (#9104) üzenetére


gerner1
veterán

Esetleg, szimbiózis egy vírussal ?

(#9106) VipJoco válasza gerner1 (#9105) üzenetére


VipJoco
tag

Egy hete mikor megjött az SSD akkor kapott teljesen friss rendszert, és a normál winyó is törlődött. De azelőtt is ugyan ez volt a hiba, gondoltam lassú a sima merevlemez.

(#9107) Jazz válasza VipJoco (#9106) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nincs az a lassú merevlemez ami ezt produkálná (és nem lassú a merevlemez).

A Chrome lesz a ludas. Tedd fel a firefox-ot és lőn világosság. Amúgy is sokkal jobb. ;]

free your mind

(#9108) xyvz2


xyvz2
tag

NVidia Saga...:DDD

(#9109) #56268288


#56268288
törölt tag

Érdekes... egyik napról a másikra, felugrott a hőmérséklet, sőt a cpu is throttlingolt.. Nem tudom mi a fene lehet vele, de előtte - mióta nálam van - először fagyott le a gép.
Felment 93 fokra is teszt alatt. Amikor nem csinálok semmit, akkor se már 40-50 között van, hanem 50-65 fok között.
Lehet ki kéne már takarítani? :(

(#9110) IXTRO


IXTRO
csendes tag

Sziasztok!
A tényaállás: van énnekem egy GL752VW gamer ASUS laptopom, amiben nincs ssd, de van benne egy M.2 2280as ssd foglalat. Tehát, hogy a nagyszerű hardver mellé dukáljon a vinyó is vettem bele egy, a legújabb és leggyorsabb Samsung 960 EVO M.2 NVMe 250GB-os SSD memóriát. Nah de a laptop legújabb BIOS-jával sem ismeri fel ezt a nagyszerű SSD-t. Ezért elkezdtm olvasgatni, hogy ki találkozott már ilyen problémával, de mivel hogy ez az SSD még új, így magyar fórumon nem is találtam semmit. Viszont egy angol fórumon már találtam vmi okosságot, aminek a legelején el is akadtam, ahol a BIOS source file-t kellene megtalálnom.
http://www.win-raid.com/t871f16-Guide-How-to-get-full-NVMe-support-for-Intel-Chipset-systems-from-Series-up.html
Valaki tudna nekem segíteni akár egy magyar leírással vagy az említett oldal lényegének lefordításával?

Mit mondott Krisztus a kereszten? - Hú de feszülök!

(#9111) gerner1 válasza IXTRO (#9110) üzenetére


gerner1
veterán

Több helyen, pl itt az olvasható, hogy a típus korai példányai csak m.2 SATA (AHCI) 2280-as SSD -t támogatnak. A későbbiek pedig már NVMe PCIe -t. Ugyan ez, téma itt is.

[ Szerkesztve ]

(#9112) IXTRO válasza gerner1 (#9111) üzenetére


IXTRO
csendes tag

Köszönöm a választ!
Viszont az említett weboldalon nagyon úgy tűnik, hogy valahogyan meg tudták oldani, hogy támogassa a laptopom az nvme-t. Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy az azon a weboldalon kért "source BIOS file"-t hol találom meg vagy honnan tudom letölteni?

Mit mondott Krisztus a kereszten? - Hú de feszülök!

(#9113) gerner1 válasza IXTRO (#9112) üzenetére


gerner1
veterán

Azt neked kell megcsinálni, egy, a jelenlegi BIOS -odról készített képpel. Azt a képet kell megbuherálni, más programokkal, hogy AHCI driver helyett, NVMe driver legyen benne, és még ezek után sem lehetsz biztos az eredményben.... Továbbra is azt gondolom, hogy ha egyértelműen a GL752VW esetében valóban egyszerű lenne ez a mutatvány, akkor annak már a fórumon nyoma volna ...
Én azt javaslom, hogy amennyiben, te magad, nem vagy jártas ezekben, akkor ne állj neki! Nagyon könnyen tégla lehet a gépből, és csak BIOS chip cserével lesz javítható.
Persze, saját felelősségre, a saját lomposával..... - mindenki azt tesz, amit gondol.

[ Szerkesztve ]

(#9114) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
nálatok nincsen semmi gond a wifi-vel? tegnap újra raktam a gépet win10-el. Ma egy újraindítás után nem jelzi a vezetéknélküli hálótatokat. Tegnap a gyári driverrel nagyon nehezen akart kapcsolódni az 5ghz-re is.
mi lehet a gond?

(#9115) IXTRO


IXTRO
csendes tag

Hali!
Rákerestem a sorozatszám (GL752VW-T4156D) alapján az interneten, hogy milyen M.2 SSD-t támogat a laptopom, de erre a számra nem találtam semmit, ezért kérdezlek titeket. A gyári CD-n lévő E-manual-ban azt írja a PDF, hogy "The M.2 2280 slot does not support M.2 SATA SSD."

[kép]
Itt van a foglalatról egy kép, remélem ezzel már tudtok segíteni.

Mit mondott Krisztus a kereszten? - Hú de feszülök!

(#9116) gerner1 válasza IXTRO (#9115) üzenetére


gerner1
veterán

Leírom még 1x.
m.2 foglalathoz gyártanak m.2 2280 -as SSD -t, ami AHCI -t , és NVMe -st.

Te NVMe -st vettél. "Kérdés" : ... -működik ?

[ Szerkesztve ]

(#9117) gerner1 válasza gerner1 (#9116) üzenetére


gerner1
veterán

Ezeket érdemes át tanulmányozni : Anandtech , PCIe SSD Roundup .

Remélem, a második cikkben a 3db SSD -t te is látod, hogy az érintkezősor ua. Mert mindegyik m.2 foglalathoz készült.

[ Szerkesztve ]

(#9118) Mikulásbá válasza IXTRO (#9115) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#9119) gerner1 válasza Mikulásbá (#9118) üzenetére


gerner1
veterán

Jók a szemléltető ábráid. Mondtam már ? :D

[ Szerkesztve ]

(#9120) Mikulásbá válasza gerner1 (#9119) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Köszi,nem.Inkább lecseszni szoktak. :U

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#9121) Bomc


Bomc
aktív tag

Nem tudom mi a szar van mostanába a gépemmel de 3 órán belül 2x kékhalálozott SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION felirattal

(#9122) IXTRO válasza gerner1 (#9116) üzenetére


IXTRO
csendes tag

Ha jól emléxem pont azon oldalak egyikén olvastam, amiket te írtál le, hogy a legújabb Samsung 950es sorozat darabjai a tesztek során nem mindig voltak kompatibilisek a laptoppal, holott más nvme-s ssd-vel jó volt. Ezért reméltem, hogy egy ilyen oldalon, mint a prohardver, utána tudnak nézni pontos sorozatszám alapján, hogy a laptopomba milyen SSD foglalat van. Főleg, hogy még egy képet is küldtem róla.

Mit mondott Krisztus a kereszten? - Hú de feszülök!

(#9123) bandras54 válasza IXTRO (#9122) üzenetére


bandras54
aktív tag

Szia!
Nem tudom, h a hozzászólásod második fele szándékosan vagy véletlenül sikerült gúnyos hangvételűre, de itt a legtöbb ember hozzád hasonló felhasználó, több-kevesebb tapasztalattal (és van egy pár vérprofi szervizes) :-). Miért nem Asus supportnál próbálkoztál először? Ha ők nem tudnak válaszolni, akkor senki (ezen a bolygón).

(#9124) gerner1 válasza IXTRO (#9122) üzenetére


gerner1
veterán

Nekifutok még egyszer..... Lássuk a tényálladékot:
A oldal:
- Van egy laptopod m.2 foglalattal
- Van infód, hogy az m.2 foglalathoz hányféle interface -szel gyártanak SSD-t. Képen is láthattál 3-at, együtt.
- Van szemléltető ábrád.
- Van infód, hogy a laptopod milyen interface -es m.2 SSD -t támogat a széria első felében, és utána.

B oldal:
- Van egy Samsung 960 EVO m.2 NVMe SSD -éd, ami nem működik a gépedben.
- Megadod pontos sorozatszámként a GL752VW-T4156D -t .
- Adsz fotót, a laptopod m.2 foglalatáról.

A GL752VW-T4156D nem a sorozatszám, hanem a típus és annak gyári konfig azonosítója .... Így sorozatszámnak nem is pontos ... Tehát,az eddigi infóid alapján, senki nem is tudott volna segíteni, aki mondjuk "bennfentes" a hazai importőrnél ....
Senki nem jelezte, hogy az "SSD" foglalatod nem m.2 .... - ezért azt tudhattad eddig is. .. - akkor, minek kérdezni, hogy milyen SSD foglalat van a gépedben? Arra kellett volna eddig is koncentrálni, hogy m.2 foglalattal többféle interface -es SSD -t gyártanak. Na most, ha van egy Samu 960 EVO m.2 NVMe SSD -éd, ami nem működik a Te gépedben, akkor a Te aspektusodból nem teljesen mindegy, hogy mit olvasol máshol a 950 -esről??? (aminek a szemléltetés volt a célja, hogy m.2 -vel többféle SSD létezik. AHCI,NVMe ....) .... -mást olvasol arról, akkor az változtatni fog a tényen, hogy az, ami neked van, az nem működik a Te laptopodban ???

Az én olvasatomban az a konklúzió, hogy bevásároltál valamit, ami nem a Te gépedhez való.
m.2 SSD kell a gépedbe, de nem NVMe -s.

(#9125) trtk


trtk
csendes tag

Egy gyors körkérdés, ki milyen ssd-t használ, milyen gépekbe?
Én egy SanDisk X300S 256gb-ot(sata) egy G751JY-ban.

(#9126) Mikulásbá válasza trtk (#9125) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Samsung EVO 850 500 GB

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#9127) gerner1 válasza trtk (#9125) üzenetére


gerner1
veterán

Samsung SM951 - MZHPV512HDGL-00000 , és egy SanDisk Ultra II - SDSSDHII-240G-G25. Mindkettő a bay 0 -ban.

(#9128) action294


action294
csendes tag

Samsung 850 EVO 500GB (MZ-75E500B), G751JY.

[ Szerkesztve ]

(#9129) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
ismét a segítségetekért jöttem. Mostanában többet szenvedek a laptoppal(G751JY), mint amennyi örömöm lelem benne.
Múlt hét végén rádugtam mini diplay porton a monitoromat. Itt kezdődött az egész. Kért egy újraindítást. Újraindítottam, majd azt tapasztaltam, hogy akármit csinálok nem működik se a wifi, se a lan. Még azt sem jelezte a tálcán, hogy benne lenne a wifikártya meg a lan a gépben, viszont az eszközkelelőben ott volt mindkettő hibátlanul. Gondoltam valami hülyeséget csináltam(de mit? ) újratelepítettem a gépet. A telepítés közben nem csatlakoztam a netre, azért, hogy ne tegye fel a win10 automatikusan a drivereket. Gondoltam majd én felrakom és utána windows update. Itt jött az első hiba, az asus oldalán lévő wifi driverrel nem akart 5ghz-re csatlakozni a gép, 2,4-re hibátlanul, de 5-re nem. Sok szarakodás után rákerestem a wifi kártyára letöltöttem, hozzá a gyártó honlapjáról a legújabb drivert és felraktam, azzal minden klappolt, közben annyit telepítgettem, hogy kért a win egy hdd ellenőrzést. Újraindult a gép, ellenőrizte a hdd-t és már a win innentől nem lépett be. Javítani akarta ami nem sikerült. Ezért újratelepítettem ismét a következő módon:

1.lépés: letöltöttem a windows oldaláról az eredeti windows10 iso-t. mivel 128 gigás pendriveom van ezért megformáztam a következő módon:
parancssorban a lépések sorban
1.diskpart
2.list disk
3.select disk #
4.clean
5.create partition primary
6.format quick fs=NTFS
7.active
8.assign
9.exit

ezt követően letöltöttem a rufus 2.11-es verzióját. ebben betallóztam az iso-t majd beállítottam a gpt partició uefi-hez

ezután telepítettem a windows 10-et a következő képpen:

1. bios minden vissza a gyárira, újraindítás és bootolás az uefi pendrive-ról
2.minden partició törlése, majd csak az ssd-t egy particiónak hoztam létre
3.mindent felrakott most felmentem wifire is és elindult a windows
4.kötetzsugorítással szedtem le a c: meghajtóból ami az ssd majd új kötetet csináltam a hdd-nek
5.windows update végig ment
6. driverek az alábbiak szerint:

01 - Intel Chipset Drivers.
*02 - Intel Collaborative Processor Performance Control Driver (You will find 02 to 05 in the Others section )
*03 - Intel Management Engine Interface
*04 - Intel Rapid Storage technology Driver
(For intel rapid storage, right cklick on PNPINST64.exe then right click and choose Run as Administrator and reboot when asked.
After reboot go back to the same folder and right click on IRSTPatch.exe then choose Run as Administrator and reboot again after. It doesn't seem to show anything after you run it so just reboot after.)

*05 - Thunderbolt Driver
*06 - ATK Driver
*07 - Realtek Audio Driver (look at the driver version and make sure it is the latest one to have the audio fix.)
*08 - Realtek LAN Driver
*09 - Intel WIFI WLAN Driver or Atheros or Broadcom depending on your laptop model. (ezt már az intel oldaláról töltöttem le)
*10 - Intel Bluetooth Driver or Atheros or Broadcom, again depending on your laptop model.
*11 - ASUS Wireless Radio Control
*12 - Genesys Multi-Card Reader Driver
*13 - Elantec Touchpad Driver (When asked for permission please make sure you uncheck for it to always ask or you might
encounter it to ask after every reboot, if it asks after the first reboot make sure to uncheck again and it should not ask again.)

*14 geforce experience, majd driver frissítés
*15 - ASUS Gaming Center(Launch ASUS apps and easily access settings)
*16 ASUS USB Charger Plus

utána ninite.com-ról minden szart felraktam, utána office2016 ezzel aktiválva

néhány program még. Minden rendben volt pár napig.

Ma reggel megint kiírta a lemezellenőrzést, újraindítottam, ellenőrizte. Azóta nem működik az egész tálca. Nem jön fel a start menü stb...

valamit rosszul csinálhattam? bármilyen tanácsot meghallgatok.
Ti hogy csináljátok a telepítést?

bocsi, hogy hosszú voltam

köszi

[ Szerkesztve ]

(#9130) gerner1 válasza smallmer (#9129) üzenetére


gerner1
veterán

Köszönöm ezt a leírást, amit már nekem is meg kellett volna csinálni régóta, hogy azt a heti néhány vb embertársat lehomályosítsam -hogy nagyjából mi is az OS telepítés menete, ~vállalható módon- akiknek eladdig egész más rögzült be ...

[ Szerkesztve ]

(#9131) WZP


WZP
aktív tag

Sziasztok!

Régen nem jártam itt, mert alapvetően problémamentes volt a gép, attól az ismert problémától eltekintve, hogy ledobálja a külső vinyókat egyik oldalon az USB port... :)

Viszont most gondolkodóba estem, és kikérném a véleményeteket.

A 1060-as G752-k érkezésével felmerül a kérdés... upgrade G751JY-ről ? A külső és a VR Ready sticker a fő motiváló erők a nyilván azért erősebb hardver mellett.

Ehhez mit szóltok ? Attól eltekintve hogy radium

http://www.digiprime.hu/laptop/asus-rog-g752vm-28873-elado

Köszi.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#9132) Mikulásbá válasza WZP (#9131) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Minek cserélnél erre?A 1060 kb. a mostani 980M szint.
Legalább G752VS-re lenne éremes cserélni.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#9133) WZP válasza Mikulásbá (#9132) üzenetére


WZP
aktív tag

Van összehasonlító teszt ? Én úgytudom a notebook 1060 majdnemhogy egyenértékű a desktop verzióval, ha nem is egyezik meg teljesen. És a 1060 erősebb mint a 970 nem is olyan kevéssel, a 970 meg azért magabiztosan erősebb a 980m-nél. Tévedek ? Meg ottvan az a dolog is, meg a garanciából frissen kiöregedett gépet cserélném egy friss garisra :)

[ Szerkesztve ]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#9134) Mikulásbá válasza WZP (#9133) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azért az asztali és a mobil 1060 nem ugyanaz,de persze erősebb a 980M-nél.
Én ekkorka különbségért nem fizetnék plusz 50%-ot(G751JY vs G752VM)
Már 2 éves a G751JY-od?Akkor az nem G-Sync-es,na ez már inkább indok a cserére.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#9135) Pocok256 válasza WZP (#9133) üzenetére


Pocok256
veterán

Notebookchecken van teszt róla kb 10-20% a difi 980m és 1060 között.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9136) WZP válasza Mikulásbá (#9134) üzenetére


WZP
aktív tag

Bizony nem g-synces. G752-nél ez már széria ? M.2 foglalatom sincs. Igaz a cpu 4860hq.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#9137) Mikulásbá válasza WZP (#9136) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Semmivel nem jobb a 4860HQ mint a 4720HQ,ami a G-Sync-esekben van.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#9138) zolizozo80


zolizozo80
tag

Sziasztok! VAlakinek sikerült valahogy rábirni a lapost (g751jy) távoli ébresztésre?(wol)

(#9139) thomasa válasza zolizozo80 (#9138) üzenetére


thomasa
senior tag

Szóltam az asszonynak, hogy kapcsolja be, az beszámít? :D

(#9140) zolizozo80 válasza thomasa (#9139) üzenetére


zolizozo80
tag

😬😬😬😬

Nem pont erre gondoltam... de ahogy latom senki nincs otthon a temaban😭😭😭😭😭

(#9141) Jazz válasza Mikulásbá (#9137) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Sőt, biz. szempontból még rosszabb is. A topicban benne van egy hasz ahol részletesebben írtam is erről.

Premierpark:
5Ghz probléma is benne van összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#9142) Ralond


Ralond
tag

Nektek mostanság nem omlik össze a Windows indítása közben az Nvidia Share? :F

(#9143) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok, fentebb láttam volt már téma a most futó G752-es család M.2 SSD kompatibilitási kérdése, nos, lefutottam én is a köröket, gyakorlatban is. Ezen széria kizárólag PCIe NVMe (M.2) SSD-t hajlandó csak fogadni (mindkét slotban) normál hagyományos M.2-ket nem látja, így ne is próbálkozzon azokkal senki.

Ezzel a Samsung 950 PRO M.2 NVMe 256GB SSD-vel hibátlanul megy.

Míg a GL752-es széria az slot-jában csak M.2 SSD-t kezel.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9144) Max Powell


Max Powell
csendes tag

Sziasztok

g752-es temahoz lenne kerdesem
A g752VM hutese mennyire megbizhato? (1060-as kartyaval neztem) Remelem nem kell ala tenni egy plusz laptophutot, mert igy is eleg brutal a merete.
Van esetleg ebben tapasztalata valakinek? (vagy a korabbi szeriakkal?)

Ha csak a hardvert nezem esetleg erdemesebb a szinten Asus GL702VM-et neznem ugyanigy 1060as kartyaval (es olcsobb is), de ez ala tuti kell valami hutes pluszban, olyan keskeny.

Elore iskoszonom

Udv:

P.

(#9145) trtk


trtk
csendes tag

Sziasztok!

Info a portalanításhoz g751-hez a FixDirect-től kapott árajánlatom:
a portalanítás és pasztázás költsége 9000Ft+áfa amihez a csúcsminőségű pasztát Önnek kell biztosítania.
Szállítási költség 2x2000Ft+áfa.

Ez a gyártói márkaszeviz ajánlata, tehát a gari nem veszik el:D

(#9146) SkyS1gn válasza trtk (#9145) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9147) Pocok256 válasza trtk (#9145) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez még korrekt is csak úgy mondom egy ilyen gép teljes szétszerelése összeszerelése takarítása pasztázása kb 3 órás munka még egy gyakorlott kéznek is. Az a 9000 Ft kb ajándék ha óradíjat nézed.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9148) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Szóval egy ideje szórakozok miért szaggat a BF1... esik be a gpu usage folyton.... valaki aztmondta lehet a single channel memória, de mondom nekem dual... csak ugy legutóbb mikor a melegedésről volt szó átraktam máshova, (slot 3 és 4-be van most) ránéztem és tényleg single channel...
banyek!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9149) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#9148) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ezt nem hiszem el, visszaraktam szerelőablaknál mert alaplapit nem raktam anno át... tiszta smooth az egész! NEEEE!!! :Y :C :W

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9150) Babsy1221


Babsy1221
újonc

Sziasztok!

Az után akarok érdeklődni, hogy van egy Asus RoG G752VT laptopom és szeretném az SSD-t bővíteni benne.
Már van benne egy gyári Samsung SM951 mz-vpv2560 256gb-os ssd.
A kérdésem az, hogy az Asus RoG G752 Upgrade azt írja hogy (Up to two NVMe M.2 PCIe 3.0 x4 SSDs can be installed in RAID0 (both SSDs need to be identical) configuration for extreme speed - it is highly recommended to install your OS on this partition for best performance.)
Tehát ez azt jelenti, hogy egy teljesen ugyan olyat kell bele vennem?
Várom a válaszokat!

Köszi :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.