Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) kozmy válasza gerner1 (#8872) üzenetére


kozmy
őstag

Minek neked test, ha te úgy sem fúrod szét a teknőt, korábban le írtam, hogy 10-12 nyertem ezzel.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8902) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Úgy néz ki,beindult a szekér

Ugyanez Romániában 700 ezer! :F

[ Szerkesztve ]

(#8903) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Nektek az új driver fasza?

Ujraraktam a W10-et tegnap, uj driver, azóta BF1 alatt beesik a gpu kihasználtság 100-ról 60-70re folyamatosan és játszhatatlan mert a fps ibe beugrik olyan mintha brutál input lagom vagy rubberbanding lenne.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8904) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#8903) üzenetére


SkyS1gn
félisten

VIsszaraktam a .63-at azzal jó. :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8905) gerner1 válasza kozmy (#8901) üzenetére


gerner1
veterán

Azért mert, a CPU & GPU hőmérséklet evidens, hogy javul. Engem az érdeklene, amit leírtam, és azt gondolom, hogy ott van a miért is. Abban az is benne van, hogy én is gondolkozom a szellőzés javításon, ahogy a #8875 -ben leírtam.

(#8906) smallmer válasza Mikulásbá (#8900) üzenetére


smallmer
őstag

nekem is 6.0.1.7673 van fent. és annyira trágya a hang hogy nem igaz. berezonál az egész.nem tudom mi a baja. egyszer már vittem vissza a media markthoz egy laptopot hogy ez a baja. Kicseréltél. utána kaptam egy ugyanolyan rosszat

(#8907) xyvz2 válasza smallmer (#8906) üzenetére


xyvz2
tag

Nállad akkor baj ban erőben... hang: nem akarok vitát kezdeni kinek mi a jó... DE!!!! sztem tudjátok szoktam néha beírni hogy van 1 asztali PC-m-meg a ROG G751JY(mikor 2 gépen kínlódok az nvidia driverrel). Hol 1-ik megy hol a másik....Na az van hogy ha van időm akkor néha nyomok 1 kis (sok :DDD ) World Of Tankot. Szóval visszatérve,az asztali PC rá van kötve 1 Logitech Z906 5.1-re, ami, na itt van az: kinek jó, kinek nem, sztem HANGSÚLYOZOM CSAK a pc hanszórók között elég jó minimum, nem szobahifi-hez kell viszonyítani ( tököm tudja pl:harman kardon 5.1). Szóval a lényeg. PC WOT: 1 lövés és leszakad a tető, dübörög a padló ahogy megyek a tankokkal, remeg a szék, de soha a büdös életben nem lehet úgy beállítani, hogy azt tudja mint a G751JY hangszórója. Miszerint mikor megyek a tankal szintén dübörög, ha lövök dübörög, nyílván nem úgy mint az 5.1.....és most jön a lényeg a sok rizsának HALLANI A HIDRAULIKA HANGJÁT ÉS CSAK A ROG-ON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Éééééés ja kipróbáltam a szobahifi marantz 7.1-en (szomszédban hát ami azééééé...) és ott sincs !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Próbáltam más haveroknál is mindnféle eszközön a sokol rádiótol tényleg harman kardon-ig, és CSAK A ROG-ON VAN hidraulika hang !!!, sztem ezek után azt írni hogy szar a hangja......hát barátom....te tudod sztem kurvapicsa jóóóóóó. Föláll a szőr a háramon mikor a tank emeli a csövét és hallani a hidraulikát, úgy hogy a bass nincs levéve...és már inkább ezzel nyomom, és pont hogy a hang miatt, és még ráadásul úgy hogy az asztali pc-n pedig 4K-ban játszom és mégis......... ez csak 1 vélemény gondolom kapok érte hideget-meleget bár a melegeket utálom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8908) Pocok256 válasza xyvz2 (#8907) üzenetére


Pocok256
veterán

Egy ideig baszta a csőröm a stílusod, de mostanra megszoktam és így komolyan kezdenek élvezetesek lenni az írásaid. Full átjön róla, hogy nem sokat tökölsz a megfogalmazással amit érzel leírsz :D Az tuti, hogy őszinte :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8909) Phobosz90


Phobosz90
csendes tag

Hellobello,
gyorskérdés egy G751-es Asus laptop belefér az Asus ROG Shuttle Backpack-be? jó 10k-val olcsóbb mint egy Nomad és ha nem muszáj nem adnék egy táskáért 30.000.Ft-t.
Köszi.

(#8910) trtk válasza Phobosz90 (#8909) üzenetére


trtk
csendes tag

Nagyon nagyon szorosan de befér, eredetileg shuffle-m volt(15-ös notihoz), de beláttam hogy nem jó, pár hónapja a nomadban hordom, kényelmesen belefér.

(#8911) gerner1 válasza Phobosz90 (#8909) üzenetére


gerner1
veterán

Nekem ez van . Ebbe is "szorosan" fér bele, de ebben is nagyon jól védett .... Sajnos nem túl sok ilyen alkalmatosság van, amibe belefér ( még szorosan sem) mert a G751, a standard 17 -es noti mérettől nagyobb, és hátul vastagabb is.

[ Szerkesztve ]

(#8912) SkyS1gn válasza Phobosz90 (#8909) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem egy pár1000 Ft-os HP táskám van, a laptop részébe nem fér bele, de ugyanabba a zipár részben belefér, alul ugyanannyi a párna, elöl védi a táska többi része, hátadnál is annyi sőt igy több is a párna.

Kicsit jobban mozog talán benne ha nem rakod teli a táskát, de 30k-t tuti nem adnék egy tatyóra.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8913) xyvz2


xyvz2
tag

Nekem ez van, pont mintha ráöntötték volna, nem kell vazelin hozzá, de nem is lötyög...

[link]

Ja hogy a töltő :DDD azt nem tom, még 1x sem vittem sehová...

Ha valakit érdekel, hiába 18,4 van odaírva, pont méret vastagságra is...(totál gyári méret)

Most nézem a töttőő is belefér, bár akkor lessz 1 dudor az ódalán...

[ Szerkesztve ]

(#8914) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Letölthető a GeForce 375.76 HotFix driver - ha netán valakinek aktuális lenne.

(#8915) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Miért van az hogy jack-en rákötött hangszóróval is recseg minden hang elött és után a beépített hangszóró?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8916) gerner1 válasza Mikulásbá (#8914) üzenetére


gerner1
veterán

Van egy kis "kapkodás" szag -mostanában- az nvidia, szoft. oldalán ...

(#8917) Mikulásbá válasza gerner1 (#8916) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez csak hotfix,engem pl. nem érint.
(amúgy viszont igen) :U

(#8918) Mikulásbá válasza SkyS1gn (#8915) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Próbálj másik Realtek drivert,nemrég volt szó róla,hogy egy régebbi lehet jobb.

(#8919) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

sziasztok!
Egy picit lehet offtopic lessz a dolog,de Asus termékről van szó. Szóval ugye kb 5-6 hónapja vettem meg az Asus G752VY gépecskémet amihez járt egy Asus Cerberus Headset. No vele lenne a gondom. A probléma ott van h a mikrofont nem tudom használni.... ergo nem ismeri be a gép h rádugtam a mikrofonnt a gépre. (egyszerüen teszteltem le: kikapcsoltama beépített mikrofont akkor amikor nem volt rácsatlakoztatva a headset a gépre, majd mikor rácsatlakoztattama headsetet a gépre nem történt semmi, nem érzékelte h uj mikrofon csatlakozott a géphez). Van valakinek valami ötlete h h lehet életre kelteni a Mikrofont? köszi előre is :)

(#8920) SkyS1gn válasza Mikulásbá (#8918) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Gyári Asus van fennt.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8921) Mikulásbá válasza SkyS1gn (#8920) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Realtek oldalán keresd meg a 6.0.1.7673 verziót,szedd le,frissíts először arra-ha az sem jó,vannak újabbak,de nem biztos,hogy jobb lesz,
Próba szemcsere.

(#8922) wanted5 válasza Bjorngolf (#8919) üzenetére


wanted5
őstag

a különböző kábelek nem véletlen vannak hozzá, próbáld azokkal

(#8923) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
Van valakinek ismerőse az Asusnál?Érdeklődje már meg,hogy várható-e még az idén G752VS lapos.
Nekem azt írták,nem várható! :F

(#8924) Bjorngolf válasza Mikulásbá (#8923) üzenetére


Bjorngolf
tag

Magyarországon nem kapható még? :O Ohh ez durva. Itt kinn kb azután meg tudtam volna venni h megjelent :D

(#8925) Muerte válasza Mikulásbá (#8923) üzenetére


Muerte
addikt

Ez? [link]

(#8926) Mikulásbá válasza Muerte (#8925) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,ez napok óta kinn van,de akkor ez szürke cucc lenne?
Az Expert szerint az idén nem várható hivatalosan G752VS. :F

(#8927) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Most kellene matteo,felhomályosítana minket..... :B

(#8928) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

http://www.saveonlaptops.co.uk/G752VS-GC054T-ASUS-G752VS-GC054T_1998362.html

Jo kis konfig ez :D

[ Szerkesztve ]

(#8929) gerner1 válasza Mikulásbá (#8927) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem írj neki. Az biztos, hogy a karácsony előttre várt szállítmány, már rendelésben van. Idő kell mire ideér, vám, stb, időben kiadni a kisker partnereknek ...

(#8930) Mikulásbá válasza gerner1 (#8929) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már írtam neki,ma is,régebben is,de semmi. :U

(#8931) lajxko


lajxko
tag

G751JY-ba bele lehetne szerintetek paszírozni egy ilyet?
Seagate ST4000LM016 4TB 2,5" HDD. Szoftveresen gondolom kezeli GPT-UEFI-ben, csak fizikailag kérdéses... mert elvileg ez 15mm magas.

[ Szerkesztve ]

(#8932) gerner1 válasza lajxko (#8931) üzenetére


gerner1
veterán

Én még nem próbáltam, de 2TB -s HDD -n már én is gondolkodtam, és az is vastagabb a standard 2,5" -eknél. A G751 -ben a hdd hely is mélyebb, de még nem mértem le pontosan ..

(#8933) Zoli19851114


Zoli19851114
újonc

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni egy -mondhatni elég kínos- esettel kapcsolatban. Adott egy g752vy notebook, amit egy vírus miatt újra kellet telepítenem. A gépen gyárilag volt egy Sonic Studio II equalizer, amit az újratelepítés után nem találok. ( A g750.-nél a realtek mappában volt a maxxaudio equalizer, amivel tudtam maxolni a hangszórót)A baj csupán annyi, hogy a 752.-es realtek mappájában is a maxxaudio installer van a sonic studio helyett, azt pedig nem támogatott alkalmazásként nem fogadja el. Se googlen, se máshol nincs önálló telepítője, így pedig a gépnek olyan a hangzása, mint egy '90s évekbeli kaputelefonnak. Ehhez kéne valami ötlet, vagy esetleg nincs meg valakinek, aki feltölti az installert?

(#8934) gézu válasza Zoli19851114 (#8933) üzenetére


gézu
őstag

[link]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#8935) Ralond


Ralond
tag

Sziasztok!
Van egy G771JW gépem, SSD-t szeretnék bele venni. Lehetőség van egy sima 2,5"-os, vagy egy M.2-es SSD beszerelésére. Ti melyiket ajánlanátok, van valakinek tapasztalata ilyen téren?

(#8936) matteo_szg válasza Mikulásbá (#8926) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem szürke természetesen, hivatalos magyar konfig.

jupiiii

(#8937) Zoli19851114 válasza gézu (#8934) üzenetére


Zoli19851114
újonc

Ezt a cikket már elolvastam, de NINCS benne a Sonic Studio II a realtek driverben! azért köszi a szándékot. :)

(#8938) kornel1000 válasza Zoli19851114 (#8937) üzenetére


kornel1000
tag

Innen le tudod tölteni: https://rog.asus.com/forum/showthread.php?88250-Sonic-Studio-problem-G752VY&highlight=sonic+studio
Második hozzászólás végén van a link.

(#8939) Mikulásbá válasza matteo_szg (#8936) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Oké,akkor az egyik hivatalos magyar konfig már meg is van. :U
(kezdek félti-ami az árakat illeti,remélem lesz fapados verzió is,de vajon mennyiért?)

[ Szerkesztve ]

(#8940) Zoli19851114 válasza kornel1000 (#8938) üzenetére


Zoli19851114
újonc

Nagyon szépen köszönöm! Király vagy! :DD :K :C :R :Y :Y

(#8941) Djatis válasza Mikulásbá (#8939) üzenetére


Djatis
senior tag

Úgy látom Én is, hogy kicsit elszálltak az árak! Ez már nem a mi pénztárcánkhoz való! A G751 nagyon jól be lett lőve ár szempontjából de a mostani árak brutálisak!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#8942) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Baszki huzamosabb BF1 alatt most észrevettem hogy CPU 95C és le is esik az FPS, valszeg throttlingol a cpu... pedig nyáron pasztáztam ujra MX4-el.... mi a fene? Fentit feljebb venni nemlehet?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8943) Mikulásbá válasza Djatis (#8941) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,erről volt már szó.Egy kategóriát ugrottak az árak. :U

(#8944) kozmy válasza SkyS1gn (#8942) üzenetére


kozmy
őstag

Én is így jártam hogy játékok alatt throtlingolt a cpu mire rájöttem, hogy a bill alatti szlotbol a memokat ki kellett szedjem és az olfotta meg a problémáimat, és nem a pasztázás volt a gond.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8945) gerner1 válasza kozmy (#8944) üzenetére


gerner1
veterán

Ez még az előtt volt, hogy az alsó burkolaton megcsináltad a ventilleknél a furkálást, vagy már az után ??

(#8946) SkyS1gn válasza kozmy (#8944) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Most ez komoly?

Mikor szét volt robbantva akkor átrakhattam volna a könnyen hozzáférhetőbe, bakker.

Tényleg ennyire elállja az utat?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8947) kozmy válasza SkyS1gn (#8946) üzenetére


kozmy
őstag

Én a 32GB memotól meg kellett sajna felezznem,16 el adtam próbáld ki, ved ki onnan és ted a másik oldalba, nekem ez oldotta meg hogy ott most nincs semmi.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8948) kozmy válasza gerner1 (#8945) üzenetére


kozmy
őstag

Furkálás urán volt ez, a bill alatt semmi szelőzés nincs.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8949) straightedge


straightedge
tag

Sziasztok, új nvidia drivernél az összes játékban nincs 20 fps-em se, ez mitől van? Régebbi driverrel tökéletesen működik, csak már idegesít, hogy állandóan kiírja, hogy frissítsem fel. Gyári driver van amit az asus oldaláról szedtem le mert csak ezzel működik rendesen újratelepítés után, minden egyéb driver fent van.

(G752VY)

[ Szerkesztve ]

(#8950) gerner1 válasza kozmy (#8948) üzenetére


gerner1
veterán

"Furkálás urán volt ez ..."
No, pont ezért kértem volna a #8872 hszban a tesztet. A "miért is" pontosítását pedig a #8875 -ben leírtam. Ezek szerint, a furkálás nem hozott előrelépést .... Nálam is 32GB van, de még nem csináltam meg a szellőzés modosítást, és eddig nem volt egyszer sem throttling, pedig én is nyomtam a nyáron <35°C feletti környezeti körülmények mellett....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.