Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) plukacs7 válasza Mikulásbá (#9800) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Asztali :). Ha még visszanéz ide, megírja a részleteket :)

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9802) kozmy válasza Mikulásbá (#9800) üzenetére


kozmy
őstag

pontosan asztali ketyeg, rendszeresen olvasni fogom a topicot ha tudok akkor segítek mindenkinek.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9803) plukacs7 válasza kozmy (#9802) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Pld ebben? :)

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 124
BCP1: 0000000000000000
BCP2: FFFFFA8012895028
BCP3: 00000000BF800000
BCP4: 0000000000000124
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\061017-9438-01.dmp

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9804) kozmy válasza plukacs7 (#9803) üzenetére


kozmy
őstag

Mivel tört lehet az OP ezért lehet ez a hiba szerintem. Ez a hiba miben gátol?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#9805) plukacs7 válasza kozmy (#9804) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Hát BSOD, azaz kékhalál. Standby után nem gyün vissza a gép.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9806) plukacs7 válasza kozmy (#9804) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Ja, meg bekaptál pár malware-t, köztük egy orosz hijackert :P Málverbájtsz letakarította.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9807) Pocok256 válasza plukacs7 (#9805) üzenetére


Pocok256
veterán

Tudtommal win 10 ben a.legujabb Intel driver már.javította. Mást meg nem érdemes erre a gépre rakni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9808) plukacs7 válasza Pocok256 (#9807) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Meglesz..

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9809) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Ez normális? Asszem nem.

Prime 95 blend torture + furmark full hd 4x msaa.

Videokártyát értem, durmark védelem. De a proci trotylingol, felváltva power limit és current limit. Aztán meg thermal trotyling.

Gép üvegasztalon, környezeti hő 24 fok.

Ja, és fél óra után ilyesmit dob BF1 alatt is, csak ott a GPU még magasabbra mászik (80+ fokok), gondolom mert ott nincs bepített védelem és megy rendesen a 980 - 1100+ mhz-en.

Please help?

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9810) spanglee001 válasza plukacs7 (#9809) üzenetére


spanglee001
addikt

thermal grizzlyt neki ha még nincs, azóta nem is nézem a hőfokokat :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9811) plukacs7 válasza spanglee001 (#9810) üzenetére


plukacs7
aktív tag

De a medve az nem játék... :)

A power és voltage trotylingon meg nem segít asszem. Vagy tévedek.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9812) Pocok256 válasza plukacs7 (#9811) üzenetére


Pocok256
veterán

Undervolt segít mivel közös höcsövön vannak.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9813) plukacs7 válasza Pocok256 (#9812) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Undervolt már van (core)...

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9814) Pocok256 válasza plukacs7 (#9813) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor félre értettem a kérdésed sry. A paszta segít a throttlingon hisz ha jobb a hőátadás akkor jobb a hűtési hatásfok is.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9815) Jazz válasza plukacs7 (#9797) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Arra a színprofilra már éhezik az összefoglaló is nagyon.:)
Rendes színprofilból még mindig hiány van. Eddig bármi amit a neten fellehetett lelni és kifejezettem "G751JY-hoz való" volt (vagy nem), mind vállalhatatlan.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#9816) Pocok256 válasza Jazz (#9815) üzenetére


Pocok256
veterán

Mivel g751 et is vagy 4 féle panellal szerelik ezért sanszos ha kolléga feltesz ide 1 db ot akkor az 1 emberből 1 nek lesz jó csak :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9817) plukacs7 válasza Jazz (#9815) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Az enyém az egyiptomi csaj szerint :

LG Display LP173WF4-SPD1

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9818) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Ja és ami a Splendid-ben van az sürgősen elfelejtendő. Két perc alatt kézzel, szemre jobbat alkottam. Meg szerény is vagyok.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9819) Jazz válasza plukacs7 (#9817) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Enyém is.

(#9816) Pocok256:
:N

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#9820) #34576640


#34576640
törölt tag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni.
Honnan tölthetem le az Asus Sonic Studio-t a wireless headsetemhez, illetve a firmwaret hogyan lehet frissíteni?

Köszi!

(#9821) Pocok256 válasza Jazz (#9819) üzenetére


Pocok256
veterán

Pedig így van nem minden g751 et 1 panellal szerelnek.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9822) #21346560


#21346560
törölt tag

Win 8.1 volt fent, de már eléggé össze volt borulva, gondoltam újrarakom.
A problémám az lett, hogy ugyan azzal a profillal használom most is az XTU-t, mint eddig, de a szépen beállt 81 fokos maximum most simán 90-re is felmegy!
Ez vajon mitől lehet? :U

(#9823) SkyS1gn válasza Pocok256 (#9821) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Főleg hogy van Gsynces meg sima is.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9824) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

egy kis segítséget kérnék, ha valaki már találkozott ilyen jelenséggel:
G751JY. a hangszórók egy ideje el kezdtek halkan "vonyítani". nem is tudom, hogy a hangszóró-e... nem reagál ha kikapcsolom a hangot akkor sem. vagy valami más, esetleg IC cicereghet? nemtudom, nem hangos, de zavaró. (audio driver a legfrissebb van fent win10 mellett)
thx!

update: most nézem hogy teker a venti meg a proci pedig csak böngészek. belenézek mi emészti a procit és valami "microsoft contact tool" volt az. le is állítottam a folyamatot be is kussolt a cicergés meg a venti is és a hőfokok is.
mi a franc ez a tool?

[ Szerkesztve ]

(#9825) Jazz válasza Pocok256 (#9821) üzenetére


Jazz
Topikgazda

G751JY, és nyilván g-sync, az újabbak mind azok.

(#9823) SkyS1gn:
Noti esetében nem szükséges extra modul, mivel a GPU direkt kapcsolatban áll a kijelzővel, eDP csatolón keresztül.

free your mind

(#9826) noPublicFG válasza Hurkaleves (#9824) üzenetére


noPublicFG
senior tag

A microsoft contact tool egy Office-os csoda. Nekem akkor tekert így, (Nem célzok semmire, ne érts félre kérlek!) amikor tört office volt fent.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#9827) plukacs7


plukacs7
aktív tag

No felmászott a Win 10. Eddig minden OK csak most jön a mélyvíz (amikor játék is fut nem csak a homokóra és a windows számológép).

Egy kérdés: Boot elég gyors, viszont érdekes, hogy kikapcsolás és restart esetén is, a fekete képernyőről 10 mp mire eljut az SNSA logóig, és további ~10mp mire feláll a win. Ez normális, vagy az első 10mp-t lehet rövidíteni?

Kapcsolódó kérdés: telepítéshez ugye a fastbootot ki kellett volna (?) kapcsolni, na ennek a biosában ilyen nincs. CSM van, alatta egy azzal kapcsolatos opció, ill. a security fülön Secure Boott és annak alopciói, és a Secure-t egyébként nem lehet bekapcsolni.

Legfrissebb (213) bios...

Apu csodálkozó kérdőjele vagyok

[ Szerkesztve ]

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9828) kornel1000 válasza plukacs7 (#9827) üzenetére


kornel1000
tag

Már nem (213) bios a legfrissebb."303"

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?93878-G752-New-BIOS-for-VL-VY-VT-XG-Station-2-support

[ Szerkesztve ]

(#9829) plukacs7 válasza kornel1000 (#9828) üzenetére


plukacs7
aktív tag

És ha ezt felflashelem, az 752-t csinál a gépből? A külső is változik és gőzkamrás lesz a hűtés? :D :D :D

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9830) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Érdekes egyébként, itt mindig a 3D-ről, játékokról beszélgetünk, és ez rendjén is van...Viszont én filmet nézni is szeretek.

Mivel még egy 10 éves Radeon 1400-ason (+T7200 C2D) is tűrhetően mentek a 720p filmek, gondoltam, megnézem mit tud a technika manapság. MPC-HCt használok vagy tíz éve, ehhez beizzítottam a MadVR nevű, elég tápos video renderert. A matekjához nyilván nagyon keveset (~kb értem, hogy miért bonyolult) értek, de a beállításokat maxra krenkölni azért megy némi utánaolvasással.

Szóval azt hittem, hogy egy "mai" (980m és4710HQ) jól elbánik bármivel, amit full hd lejátszás és 720p => 1080p upscale címén rádobok, de nem. Simán megfektet egy ilyen divat utolsó előtti sikolya párost (80ms körüli késések, szaggató lejátszás, és a hőmérsékletek kb ott vannak, mint egy játéknál, 70+ fokok.

Persze itt is mint a 3D-nél, egy szint felett csak benchmark, a minőségjavulást max az veszi észre, akinek már az oviban is videovágó olló volt a jele...

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9831) Jazz válasza plukacs7 (#9830) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Valós idejű interpolálás? Nem hiszem hogy erre ezek a hardware-ek fel vannak készítve. Tehát marad a software.
És értelem is semmi. Kivéve itt: [link] [link] :DDD
Bónusz: [link] :DDD (Főleg 3:42-től :) )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#9832) plukacs7 válasza Jazz (#9831) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Skálázást és renderelést is támogatják vmilyen formában (DXVA, CUVID) és dolgozik is a VGA azt a monitor programokban látom.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9833) spanglee001


spanglee001
addikt

vettem bluetooth hangszórót de csúszik a hang 1 kicsit és nem nagyon különíthető el a bal és jobb oldal így játékra nemjó, mindegy veszek mégegyet és kettőt összekötök vezetékkel, ezt próbálom most, de nem szól sztereóba valószínűleg nem jó a kábel :F tehát ha balra húzom ha jobbra húzom fél hangerőn szól középen szól normálisan mind a kettő de ugyanaz szól belőlük. valaki tudna segíteni milyen 3,5 jack elosztó kellene hozzá ami szétválasztja a bal és jobb oldalt? g751em van

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9834) thomasa válasza spanglee001 (#9833) üzenetére


thomasa
senior tag

Ez nem igazán gép specifikus kérdés, inkább valami hangszóró csoportban tenném fel.

(#9835) spanglee001 válasza thomasa (#9834) üzenetére


spanglee001
addikt

sajnos kezdem azt hinni hogy igen, a telefonról rendesen üzemel, a feleségem laptopja régebbi assus ott is rendesen üzemel. de itt monóba szól ugyanazzal a kábellel :F bluetotthon ott stereo de késik a hang egy kicsit. headset is rendesen stereo :F tehát még beállítás gondja se lehet szerintem :O

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9836) Pocok256 válasza spanglee001 (#9835) üzenetére


Pocok256
veterán

Jack dugó rossz. Többfajta van belőle guglizz utána ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9837) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Újabb tapasztalat (ha még nem volt) USB port / külső delejes körbepörgencs keménylemez ügyben.

Szidva vala (biztos joggal) az USB vezérlés, miszerint a szociáldemokrata (baloldali, pun intended) portok dobálják az USB3-at.

Némi árnyalás. WD My Passport (Essentials, tehát egy kb 4 éves, nagyon nem csúcs WD - nincs neki se piros, se kék, se fekete színe asszem)) ami egyébként szentinel100%os és teljesen OK működött Lenovo gépeken, állandóan elmegy egerészni. Elalszik, és nem jön vissza. Másolás, filmnézés közben behisztizik. Némá, mondok, mégsem a szél rángatta a száját a sok mínuszolónak.

Átal rakom jobb oldali portra. Nimá, ott is dobálja.

Mondom, anyád, hirtelen ötlet az én vezérem, felkúrom dühből a 8 éves, Kínában IBM koppintás gagyi Thinkpad külső házban vásárolt, HM500JI Samut (Sentinel 80+ %, crystalmark sebességteszt nem fut le rajta, szóval kukalakó oszkár...) - USB3-as kábellel, ki tudja honnan kiműtött SATA-USB adapterrel (kösz Kozmy).

No ez stabil 65 MB másolási sebességet hoz, és nem dobálja. Aludni elmegy ez is, bárhogy van a win10-ben beállítva az energia-nem-menedzsment, de ha rányomok felébred.

Szóval a Doszpot rajzolja körbe, aki a WD drivert írta hozzá, most guglizhatok hátha van megoldás.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9838) plukacs7 válasza Pocok256 (#9836) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Négy láb jó. Két láb rossz. :D :D

[ Szerkesztve ]

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9839) SkyS1gn válasza plukacs7 (#9837) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Megértem felfogni mi az istenről vakerolsz :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9840) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Két stupid kérdés.

HWINFO-ban hol lehet megnézni, hogy a DVD játékos milyen porton lóg? Ha jól gondolom, SATA 2 - ezt írta itt mindenki - de vadászkutya legyedk, ha tudom, hol írja. A Matshita drive tulajdonságainál elég szűkszavú, a nevét tudja és semmi mást.

Ha SATA 2 és beépítő kerettel szeretnék egy SSD-t belemókolni, akkor mi az a legjob, amit érdemes venni bele de még nem gyorsulja le a portot? 250-500 Gb amiről beszélnénk. Programok telepítésére kizárólag (a másik 250 Gb hamar elfogy).

Kösz.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9841) plukacs7 válasza SkyS1gn (#9839) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Ja, ha kell tudok száraz, technokrata nyelven is írni, de minek.

"Harminckét nevem volt, találjátok ki melyik az igazi" (S.E.)

Nekem célom, hogy stílusom legyen ennyi.

A lényeg, hogy G751 nem szereti WD Passport.

[ Szerkesztve ]

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9842) gerner1 válasza plukacs7 (#9840) üzenetére


gerner1
veterán

Én úgy emlékszem, hogy az optikai egységnek a portja, SATA-I -es ....

(#9843) plukacs7 válasza gerner1 (#9842) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Akkor azt is rajzolják körbe, aki ezt így tervezte.

Elkurvultam 10+ év THinkpad használat után...

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9844) gerner1 válasza plukacs7 (#9843) üzenetére


gerner1
veterán

Az alapesethez bőven elég a sata-1 sebesség. Gyártói oldalról mi indokolná, hogy ott is sata-III legyen (?)... A bay-0 -ba lehet 2db SSD -t rakni, ha van az alaplapon 2280 -as PCIe SSD -nek port. Akkor az mellé, a SATA portra még ráakasztható 1 SSD, néhány gyártó típusából (amelyek a dobozukból kiszerelve még elférnek ott). A bay-1 -be pedig, szintén rakható (sata2) ssd, vagy hdd.

[ Szerkesztve ]

(#9845) plukacs7 válasza gerner1 (#9844) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Elég, csak hozzászoktam az Ultrabay lehetőséghez, amit eleve ODD/HDD swaphoz terveztek, de akinek kell asszem még akkut is rakhat bele.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9846) plukacs7 válasza gerner1 (#9842) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Közben megtaláltam, mert láma voltam és rossz helyen kerestem. Valóban SATA1 de kibírjuk a másfél gb/sec "lassúságot". Lassabbra emlékeztem, alighanem kutyultam az USBvel

Update: ezek szerint lehet, hogy van valahol még egy SATA port...? 0 után rögtön 2 és 3 következik, ez normális...?

[ Szerkesztve ]

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9847) gerner1 válasza plukacs7 (#9846) üzenetére


gerner1
veterán

Ez van. Egyedül a bay-0 -ba érdemes 2db ssd -t rakni, mert ott érvényesülni tud a tempó. Persze csak akkor lehet, ha van port...

(#9848) plukacs7 válasza gerner1 (#9844) üzenetére


plukacs7
aktív tag

G751JY csak sata alapú M"-t támogat tudtommal, PCIe-t nem

Az eddigi megoldások többnyire vmi olyasmi hogy Bay 0 és 1-be mennek az ssd-k, DVD helyére pedig a vinya. Ha lépek, én is ezt teszem alighanem

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#9849) spanglee001 válasza plukacs7 (#9848) üzenetére


spanglee001
addikt

nekem is bennt a dvd helyén egy wincsi hibátlanul megy :K

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9850) gerner1 válasza plukacs7 (#9848) üzenetére


gerner1
veterán

Nekem is ilyen van benne. PCIe 4x, AHCi, csak 512GB -os . A csatolót m.2 -nek mondja mindenki, de valójában ez sem pontos, mert ebben a gépben m.2-M aljzat van. Az m.2 B&M → az a SATA -s.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.