Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Hibátlan itt is.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8052) thomasa


thomasa
senior tag

Gyerekek, megjavult a gyári ssd-m kondíciója. Egyszerűen csak egy HD sentinel frissítés kellett, ami rájött, hogy ez ez ssd, és nem úgy mérjük a kondíciót, mint egy HDD. Akinek volt hasonló problémája, az csekkolja a 4.71-es verziót. Ha ügyes vagy ingyen regisztrálhatod, szokott lenni akció náluk.

(#8054) xyvz2


xyvz2
tag

Nálam is, kijelző OK, wifi OK.

[ Szerkesztve ]

(#8055) thomasa válasza Mikulásbá (#8053) üzenetére


thomasa
senior tag

Notebookosról nem esett szó sajnos.

(#8057) kozmy


kozmy
őstag

Olyan progit tud mondani valaki aki ssd-ről ssd-re onozható és egyből butolható is?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8058) Mikulásbá válasza kozmy (#8057) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Klónozás?
Macrium Reflect Free - én a telepített verzióval csináltam anno,hibátlan.

(#8059) kozmy válasza Mikulásbá (#8058) üzenetére


kozmy
őstag

Klónozás, csak telóról el ütöttem. Köszönöm

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8060) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Johetne mar lassan a hivatalos bejelentes, kivancsi vagyok hogy az Asus tenyleg megteszi-e azt, hogy a GX800VG 24" kijelzot kap :Y

Jelenlegi info alapjan ugy tunik, hogy tenyleg GTX 980 sli lesz benne (mondjuk a pontok alapjan sejteni lehetett) 6820hk cpu-val megtamogatva :)

[ Szerkesztve ]

(#8061) matteo_szg válasza Darth_Revan (#8060) üzenetére


matteo_szg
őstag

Május 30.

jupiiii

(#8062) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#8060) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

4000 euro :Y
24" - az minden,csak nem notebook.Összehajtható kijelző?

(#8063) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#8062) üzenetére


Darth_Revan
veterán

(#8064) xyvz2


xyvz2
tag

Sziasztok. Valaki használja a Battery Bar Pro nevezetű progit? Magyar nyelvű, és az aksit figyeli, minden adatot kiolvas belőle, ill be lehet állítani riasztásokat, de nem is ez a lényeg hanem hogy kiírja az aksi elhasználódását azaz hogy mennyivel "romlott" a teljesítménye a gyári állapothoz képest. Na nekem azt írja: 1.6% al romlott az akku, 90 000mWh lenne a gyári érték és most 88 560 mW :F ez normális egy 2 hónapos gépnél, ami heti 1x van bekapcsolva fél órára ??? Ha valaki esetleg ért az aksikhoz vagy a progihoz vagy a témában járatos, vagy "régi" ROG tulaj és válaszolna nagyon megköszönném, mert eléggé .....at. THX

[ Szerkesztve ]

(#8065) makimakom válasza Mikulásbá (#8056) üzenetére


makimakom
aktív tag

feltettem, de ez is egy sz*r ... wolfenstein old blood azóta 2-xer is kifagyott, meg mikró akadások lettek a játékban. :W

előtte a 361.75 volt fent azzal nem volt probléma. nem tudom miért rossz minden új driver.

[ Szerkesztve ]

(#8066) Mikulásbá válasza xyvz2 (#8064) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Teljesen hihető,én amikor megvettem a gépet,a kötelező töltés majd telepítés után már 1% elhasználódást írt az AIDA64-ez a mai napig nem változott.

(#8067) xyvz2 válasza Mikulásbá (#8066) üzenetére


xyvz2
tag

Köszi a gyors választ. kicsit megnyugtat :B , de lenne még 1 láma kérdésem, ez nem romlik rohamosan az állapotuk, pl mint a régi hhd-ken a bad sector, vagy a kondíció...? Jó biztos fog csökkenni a teljesítménye mit ahogy az autó aksik is kb 3-4-év és behalnak, szóval ez vár ránk is?....Basszus most nézem már 2% :Y

[ Szerkesztve ]

(#8068) Mikulásbá válasza xyvz2 (#8067) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha ez így fog romlani,az baj.ha 2 hónap múlva is 2% lesz,az okés.A gép kezeli az akkut,meríti hálózati használat közben is,94%-nál teljes töltést csinál.

3 év nagy idő egy ilyen gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#8069) xyvz2 válasza Mikulásbá (#8068) üzenetére


xyvz2
tag

Kösz az info-t, hát akkor várok és figyelek hogy mi lesz... :U

(#8070) thomasa válasza xyvz2 (#8069) üzenetére


thomasa
senior tag

Ha zavar vedd ki az aksit. Ja, nem lehet :DD

(#8071) kozmy


kozmy
őstag

Kilehet venni csak akkor ugrott a gari :DD

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8072) Digidroid válasza xyvz2 (#8069) üzenetére


Digidroid
tag

Hát nem tudom, nekem jelenleg 2% elhasználódást ír (múltkor 3% volt :Y ) úgy hogy kb. ment a gép max 30-40 órát akkor is végig hálózatról igaz közben volt szervizben is vagy 2 hetet.... Amit jelenleg használok gépet abban az akksi 26 hónapos és a Battery Wear Level 77,2%, mondhatjuk ennyi idő alatt 22,8%-os az elhasználódása, tehát kb. 0,87%-ot kopott havonta, úgy hogy csak hetente egyszer indítom újra, és folyamatosan vagy be van kapcsolva, vagy altatom. minden esetre érdekes ez a gyors ütemű elhasználódás, pláne egy beépített akksi esetében :(
Azért látom Mikulásbának is adódtak gondjai régebben.

(#8073) Mikulásbá válasza Digidroid (#8072) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,ez még az első gépemnél volt,Mint kiderült az akku gyári hibás volt,a szervíz cserélte simán.

(#8074) xyvz2


xyvz2
tag

Kösz hogy hozzászóltatok a témában, én is ma összejártam az ismerősöket akinek tom hogy van valami laptopszerűje. A konklúzió 3 gépet néztem meg vegyesen, 1 intel-dual core nem tom mit, 1 core i3-as és 1 core i5-ös. Na a lényeg hogy kb 1 éves gépek, és mind a 3 nál 27-30 %-os elhasználódást írt...csak annyiból jobb a helyzetük hogy mind a 3 gép cserélhetős aksis volt....

Igazából most mi a jó: 1 töltőre dugva használni állandóan, vagy meríteni az aksit, és mikor már jól lemerült akkor dugni be a töltőt...??? Vélemény? THX!

A másik hogy jól látom 96%-nál vagy az felett hiába dugom be nem tölt, ha 95 alá megy csak akkor indul be a töltés?

[ Szerkesztve ]

(#8075) Mikulásbá válasza xyvz2 (#8074) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A másik hogy jól látom 96%-nál vagy az felett hiába dugom be nem tölt, ha 95 alá megy csak akkor indul be a töltés?

Igen,ez így van jól,pár hsz-el előtte írtam.Igen,ha lehet állandóan hálózatról menjen a gép,azt is írtam,miért.

[ Szerkesztve ]

(#8076) xyvz2 válasza Mikulásbá (#8075) üzenetére


xyvz2
tag

Köszi vettem :R

(#8077) xyvz2 válasza Mikulásbá (#8075) üzenetére


xyvz2
tag

Mikulásbá azt szeretném kérdezni, neked mennyi idő alatt ment tönkre az aksid? Szóval mennyi idő alatt lett 20%-od az elhasználódás? Nekem tegnap előtt 1.7 volt, tegnap 2, ma 2.3... :W 575 mW tünt el tegnap óta...Most rajtahagyom állandóan a töltőt hátha változik mint Digidroidnak...

[ Szerkesztve ]

(#8078) Mikulásbá válasza xyvz2 (#8077) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ahogy már írtam,gyári hibás volt,gyakorlatilag soha nem ment 100%-ig a töltés,ez lett gyanús.Aztán egyre kevesebb lett,majd ment a szervízbe.Úgy 2 hónap volt,de még használtam egy darabig a rossz akksival,egyeztettem a szervízzel,mikor küldjem be a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#8079) xyvz2 válasza Mikulásbá (#8078) üzenetére


xyvz2
tag

Kösz a gyors választ,és azt megkérdezhetem hogy mennyi idő volt a szerviz? Ill hogy "kopasz" gépet adtál be és kaptál vissza, vagy full rendszerrel, progikkal, full belakott gép ment be és jött vissza, vagy hogy megy ez? Csak készülvén a legrosszabbra...

(#8080) Mikulásbá válasza xyvz2 (#8079) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Személyesen a szervíz vezetőjével beszéltem,megegyeztünk,hogy a HDD-ket kiveszem belőle,úgy küldöm a gépet.
Egy jó hét alatt megfordult a gép.

(#8081) xyvz2 válasza Mikulásbá (#8080) üzenetére


xyvz2
tag

Húú az így nagyon jó lenne :DDD Köszönöm az eddigi segítségeidet, nagyon rendes tőled. Ha úgy alakul hogy szerviz lesz akkor még zaklatlak 1-2 kérdéssel, ha nem bánod... De most tesztelem pár napig, meglátjuk hátha "beáll"1 szintre.... :O

[ Szerkesztve ]

(#8082) Mikulásbá válasza xyvz2 (#8081) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha eddig akkuval használgattad,azt nem kellett volna.Ezután csak hálózatról menjen a gép,az akkuról majd gondoskodik,neked semmi dolgod.Hátha ennyi az elhasználódás,amit talán te okoztál. :U

(#8083) xyvz2 válasza Mikulásbá (#8082) üzenetére


xyvz2
tag

Sztem is, totál igazad van, eddig sosem volt bedugva...én marha sztem is én csesztem el.

(#8084) xyvz2


xyvz2
tag

Na reggel van :P Éjjel először töltőn volt a gép, mióta megvan, kb 1.5 hónapja...és igen én vagyok a hibás már biztos,de inkább állat :W :W :W "visszajött"240mW ami még mindig 2.1%, de akkor sem 3%, ha 2 re visszamenne azzal már együtt tudnék élni...már ki nem húzom még meglesz, sőt beállítok 1 olyan generátort mint az útfelbontóknak van, hogy áramszünet esetén is töltsön :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8085) Grózi válasza Mikulásbá (#8082) üzenetére


Grózi
veterán

Ez kicsit vicces kijelentés egy laptop esetén nem? ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#8086) Mikulásbá válasza Grózi (#8085) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha kiragadod az eddigi környezetből,akkor igen.Olvasd el a többit is.Persze hogy lehet akkuról használni,de én úgy vagyok vele,csak akkor,ha nagyon muszáj.Olyat nem szabad,hogy külön meríteni és töltögetni,az akku karbantartásáról már a gép gondoskodik.
Egyébként egy ilyen gépben az akku inkább mint szünetmentes táp funkciónál már.

[ Szerkesztve ]

(#8087) xyvz2


xyvz2
tag

Természetesen a generátort csak hülyeségből írtam, meg nem lesz semmi szünetmentes meg ilyenek...csak azért írtam hogy milyen idióta vagyok hogy saját magam el.....(rontottam) majdnem az aksit. Reggel 5-óra óta is javult a helyzet már 88365mW járok, a "mélypont tegnap 87915 volt, tehát hogy állandóan töltődik már nyertem kb fél nap alatt 450mW-ot. Amúgy nem fogok naplót vezetni a fórumon ne ijedjetek meg, csak ha valaki esetleg elolvassa majd akkor tanuljon belőle...ha elérem a 88500-at azért 1 virtuális sör jár Mikulásbának és Digidroidnak :C

(#8088) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Érdekelne valakit a Tom Clansy's The Division játék féláron?Uplay fiókkal.Nekem nem jött be a játék. :(

(#8089) Grózi válasza Mikulásbá (#8086) üzenetére


Grózi
veterán

Igen,kiragadtam ez tény.Viszont tényleg vicces ez egy laptop esetén kijelenteni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#8090) Jazz


Jazz
Topikgazda

Valaki találkozott már olyan "buggal" (vagy nem tudom mi ez), hogy fixed window esetén a játék 19.75fps fixen. Amint a háttérbe kerül (pl. windwos billentyűt nyomsz, látod a tálcát és a játékot is), felmegy rendesen 75fps-re (v-sync be), vagy 75+ fps-re (v-sync ki), de amint visszaváltasz, megint 19.75.

Fullscreen-ben működik rendesen. De ott is 19fps-el kezd. És csak akkor "javul" meg, ha egyszer alt tab-oltam majd vissza. De ezt minden alkalommal el kell játszani.

Ahogy nézem, másoknál is volt ilyen már 2013-ban az nvidia-val: [link]
Things that fixed it:
-While on a planet, turn off fullscreen and then turn it back on. I have to do this every time I go to my ship and back on a planet.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8091) makimakom


makimakom
aktív tag

Lenne egy olyan problémám a géppel,mikor benyomom az fn+f7-et, hogy ki kapcsolja a kijelzőt és ez nem mindig működik. Hiába nyomom le, kikapcsolja majd egyből vissza is kapcsol.. Most ez vírus miatt lehet, vagy valami program miatt? :F Valakinek volt már ilyen?

(#8092) Jazz válasza Jazz (#8090) üzenetére


Jazz
Topikgazda

A DDU + legújabb nvidia driver megoldotta a problémát.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8093) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok skacok,

beleültettétek a bogarat a fülembe. Megnéztem az aksit és 4 % az elhasználódottsága. 2hónapos a gép. Normális ez? néha szoktam azért aksiról használni.
köszi

(#8094) Darth_Revan válasza smallmer (#8093) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Vadi új gépnél sem lesz 0%, akármennyit is próbálsz ki.
G751JY, G750JZ és most Clevo P775DM1-G esetében is 1-5% között ugrál töltésenként.

Ha 10% körülre felmegy, akkor kell kezdeni aggódni, 1-5% között normális. Clevo gépemnél most 3%-on áll, de volt már pár napja 5% is :U

[ Szerkesztve ]

(#8095) kozmy


kozmy
őstag

Én is mikor megvettem a 751 akkor alapbó 2%-ról indult és mos másfél évesen is 2%- áll at akku elhasználódás.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#8096) xyvz2


xyvz2
tag

Na köszi hogy folytattátok a témát, most nyugodtam meg igazán :R , csak nem akartam telesírni a fórumot. Én is azon akadtam ki hogy 1 .5 hónapos a gép és 2% !!! az elhasználódás... Na de most vezetem papíron hát kb 3-4 napja olyan 4 óránként ránézek, van olyan 40 adatom. ha most ránézek amit látok a legrosszabb 87315MW 3% volt a legjobb 88530 1.5% a max 90 000-ből (bár nem értem hogy jött ez ki százalékosan)...Az a baromi furcsa hogy összevissza ugrál, nem stagnál lineárisan lefelé hanem 1 x feljavul, aztán lemegy 87 xxx 3%-ra, majd felmegy a 88 xxx 1% ba :F.

[ Szerkesztve ]

(#8097) xyvz2 válasza Darth_Revan (#8094) üzenetére


xyvz2
tag

:R

(#8098) Pocok256


Pocok256
veterán

Ez az akksi téma olyan jókat nevetek te jó isten :DD Kb 5% a hibaarány amit tévedhetnek ezek a programok és akkor 1-2% os elhasználódás arányon rugóztok ami 100% nem is valós, de ha igen akkor sem jelent semmit. Majd ha fél év múlva 50% körül lesz akkor lehet mondani, hogy rossz főleg ha ez ténylegesen a gyakorlati teljesítményen is meglátszik. Minden máson cask kacarászok ami itt megy ebben a témában ;]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8099) xyvz2 válasza Pocok256 (#8098) üzenetére


xyvz2
tag

Hát én nem tudtam(ok) ilyen jót szórakozni rajta. A kulcs ha nem látnád át a témát nem a százalékon van hanem azon hogy VADI ÚJ !!!! gépekről van szó. Nyilván van mindenkinek annyi esze hogy az aksik igen romlanak, autó, telefon minden... a kulcs szó ismétlem az ÚJ!!! (látod kiemeltem neked) Amúgy meg elárulom neked hogy olyan progik is vannak, amik még a kis sárga vágott szemű nevét kiírja aki az aksit szereltre!!! ennyit a progi tévedéséből. De hogy értsd: pl az Aida nem látja a tizedes vesszőt, mindig kerekít egész számra, de van olyan ami századra kiírja az adatokat... :P sakk-matt jó szórakozást a témához. Mi meg 3 kérdés-válaszból legalább megnyugtattuk 1 mást,sztem erre valók a fórumok...és kössz még 1x annak a 4-5 embernek akik hozzászóltak érdemben, így már MINDEN HAPPY, élvezhetem a gépemet nincsenek hangyák az agyamban. És ennyi volt az aksi téma. Kb 10 beírás és mindenki boldog...

(#8100) Muerte válasza Pocok256 (#8098) üzenetére


Muerte
addikt

Pontosan ahogy írod :) Nálam 4 éves gépben 8% az elhasználódás mértéke,de úgy hogy az életben nem vettem ki a gépből,(nem raktam hűtőbe becsomagolva mint egyesek :DDD ) volt hogy néha akksiról ment,de tán max. összesen 10 alkalommal,és az sem érdekelne ha 60-80% lenne az elhasználódás mert simán lehetne az is ennyi idő elteltével,de én mindig úgy nézem az ilyen kérdéseket hogy ő van értem nem pedig én ő érte,nehogymá' a szúnyog adjon vért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.