Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) Pocok256 válasza xyvz2 (#8099) üzenetére


Pocok256
veterán

Át sem tudom érezni milyen frusztráción mehettél át 2-3% os capacity csökkenést látva egy vadiúj gépnél. Még szerencse, hogy nem az én eszközöm kaptad meg aminél 5% ot írt ki gyárilag mikor kezembe vettem ! :DDD

Ahogy írták előttem ez egy használati eszköz nem babusgatni kell meg félteni azért van, hogy használd ha gyakorlatban is érzed, hogy rossz akkor kukázod vagy gariztatod ennyi.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8102) thomasa válasza Pocok256 (#8101) üzenetére


thomasa
senior tag

Ez olyan, mintha az autógumikat sajnálnád, amikor vezetsz. ;)

(#8103) vandor01 válasza thomasa (#8102) üzenetére


vandor01
őstag

na azert veszunk occco kinyai gumit... meg laptopot is :D

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8104) Mikulásbá válasza Pocok256 (#8101) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ahogy írták előttem ez egy használati eszköz nem babusgatni kell meg félteni azért van, hogy használd ha gyakorlatban is érzed, hogy rossz akkor kukázod vagy gariztatod ennyi.

Ez igaz,de hogy mikor is rossz egy akku,azt akarta tudni,ezért kérdezett.Jól tette,más is kérdezget olyat,ami másnak a kisujjában van,de ezért van ez a topik.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8105) SkyS1gn válasza Darth_Revan (#8094) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Szerintem f@szság ez a szám...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8106) xyvz2


xyvz2
tag

EMBEREK !!!! :( ÁLLJ MEG VAN OLDVA (BESZÉLVE A PROBLÉMA) ÉS LE VAN ZÁRVA !!! NE RUGÓZZATOK MÁR RAJTA!!!! Amúgy meg tele van az internet 50-50%-os témával pl: benzin-diesel, Intel-amd, nvidia-ati, TÖLTENI AZ AKSIT VAGY NEM !!!!!...stb. Létező, vitás dologról váltottunk pár sor...menjetek már strandra, vagy ilyesmi, én pl megtudtam amit akartam, megnyugodtam (sztem másoknak is segítettünk) és megyek nézem az F-1-t...ebben a témában ennyi volt...STOP!

[ Szerkesztve ]

(#8107) Jazz válasza xyvz2 (#8099) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nem akartam beszállni az akku témába mert blődnek tartottam, de álljon itt, hátha másnak is hasznos lehet, feleslegesen ne parázzanak:
Az Aida csak egy program, ami becsült értéket mutat! Csak közelíti a valóságot. Az hogy látszólag mW-ra adja meg az értéket, az csak egy szám. Ha korrektek lettek volna a programozók, tűréssel adták volna meg a kapacitás értéket, hogy 87565mW +/-5000.
Nekem 2% volt mikor vettem, és fél évre rá is 2%. Erről ennyit.
Egy program soha az életben nem fog neked pontos kapacitás számítást adni egy akkuról. Ahhoz kiszerelt állapotban lekéne meríteni csontra, majd tölteni, oda vissza 10x, méred az áramot stb. aztán átlagolsz. És talán, az már jobban közelít a valóságot de még az se pontos. Az hogy papírra írod, meg statisztikát vezetsz, értelmetlen.
Az a program arra jó, hogy ha nagy geba. van azt észrevegyed. Mint Mikulásbánál, 70% x hét után. De kb. ennyi.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8108) thomasa válasza xyvz2 (#8106) üzenetére


thomasa
senior tag

Valamivel pörgetni kell a topicot :)

(#8109) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Aero noteszgép és RGB LED-es billentyűzet a Gigabyte-tól

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8110) Grózi


Grózi
veterán

Arra adjatok ötletet,hogy miért nem hajlandó az általam hozott 751 kikapcsolni a képernyőjét win 7 alatt?Manuálisan(fn+F7) kikapcsolja,de hiába állítom be energiaellátásban akármennyi időre,nem kapcsol le...Ja és a 3. verziójú geforce driver mellett.Az enyémmel ilyen gond nincs win 7 alatt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#8111) makimakom válasza Grózi (#8110) üzenetére


makimakom
aktív tag

nekem is ez a bajom vele, hogy nem mindig kapcsolja ki, valamikor fogja magát és folyton vissza kapcsol. :F

(#8112) Grózi válasza makimakom (#8111) üzenetére


Grózi
veterán

Ez ki se kapcsolja,csak manuálisan és alvóba se hajlandó menni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#8113) Jazz válasza Mikulásbá (#8109) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Hihetetlen hol tart már a technológia így a 22.sz. derekán. Színes ledek világítják meg a bill-t. Ha így folytatják, ma rgb led, holnap már térhajtómű.:)

free your mind

(#8114) Mikulásbá válasza Jazz (#8113) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ja,de ez vajon minek ilyen billentyűzet világítás?

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8115) makimakom válasza Grózi (#8112) üzenetére


makimakom
aktív tag

ja értem, nálam az működik, csak az fn+f7-re nem mindig kapcsol ki a kijelző, valami vissza hozza.

[ Szerkesztve ]

(#8116) Pocok256


Pocok256
veterán

Nálam minden működik igaz win 10 pro.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8117) Mikulásbá válasza Pocok256 (#8116) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam is minden rendben,szerintem a Win 7 miatt van a gond.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8118) Jazz válasza Mikulásbá (#8114) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Végül is nem hülyeség. Csak akkora feneket kerítenek neki, mintha arról lenne szó hogy quantum processzor van a gépben.

Ami az MSI-nél van, hogy szivárvány fényben pompázik, de nem állítható az butaság.

Viszont itt az, hogy programozható egyesével az összes gomb világítása (már ha így van), és olyan színt adsz neki amilyet akarsz, az viszont tényleg jó. Kreativitás a köbön, szórakoztató, hasznos is lehet kiemelni egy-egy gombot...stb.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8119) Mikulásbá válasza Jazz (#8118) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Részemről ez nem szempont,annyi érdekel,hogy világítson.Ennek a csicsának az árából inkább a lehető legjobb hűtést tegyék bele.Itt is kíváncsi lennék,az milyen,elég vékonyka a gép.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8120) Grózi válasza Mikulásbá (#8117) üzenetére


Grózi
veterán

Akkor nálam miért nincs gond?Ugyanaz a Home Premium..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#8121) auth.gabor


auth.gabor
tag

Hi,

Erősen gondolkodom egy ASUS GL752VW megvásárlásán, egészen pontosan egy ilyesmi konfigurációt néztem ki: [link]

Van néhány kritérium, ami alapján laptopot keresek:
- i7-6700HQ vagy jobb
- FullHD (vagy jobb), IPS, matt, 15.6-17.3" között
- 1T HDD és M.2 SSD bővíthetőség
- legalább egy USB Type-C
- 16GB memória
- Win10

Jelentős előny a fém ház és a fém kijelzőhátlap és nagyjából 400e forintig tudok elmenni az árban, ennek megfelel a fent említett GL752VW típus.

Van a laptoppal valakinek tapasztalata, vannak-e típushibák, mennyire bírja az időnkénti nagyobb terhelést? Alapvetően játék- és egyéb szoftverek fejlesztésére használnám, nem játékra venném, de nem nagyon lehet combos laptopot venni, amelyik nem játékra van tervezve... :)

https://iotguru.cloud

(#8122) Jazz válasza auth.gabor (#8121) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Nincs. Nem vesz ilyet senki, mert ennyi pénzért 970m-el szerelt G751-et is kaphatsz, ami majd 2x-es teljesítmény a 960m-hez képest.
A 6700hq és a 4720hq között szinte semmi különbség. Annyi hogy az előbbibe épített grafikus gyorsító valamivel erősebb, de mivel nem használod, semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8123) auth.gabor válasza Jazz (#8122) üzenetére


auth.gabor
tag

"Nem vesz ilyet senki, mert ennyi pénzért 970m-el szerelt G751-et is kaphatsz, ami majd 2x-es teljesítmény a 960m-hez képest."

Alapvetően nem játékra használnám, hanem fejlesztésre, így a CPU és a memória a fontosabb, mint a GPU.

"A 6700hq és a 4720hq között szinte semmi különbség."

Hát... azért DDR3 és DDR4 között van valamennyi, meg a Skylake és a Haswell között is... :)

...plusz a 4720HQ esetén nincs Type-C USB se.

"Annyi hogy az előbbibe épített grafikus gyorsító valamivel erősebb, de mivel nem használod, semmi értelme."

Nekem elegendő az integrált GPU, nem használom ki a 960M tudását, az se lenne probléma, ha csak integrált GPU lenne a gépben, de ez a kategória ezzel jár, nem is volt a szempontjaim között.

https://iotguru.cloud

(#8124) Jazz válasza auth.gabor (#8123) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ha akarod se tudod használni az integrált GPU-t ebben a gépben.

"Nekem elegendő az integrált GPU..."
Ez esetben ez a gép minden, csak nem az amire neked kell.:)

DDR3 és DDR4 között is "semmi" különbség. Mérni alig tudod, nem hogy észre venni. Ráadásul hátrányai is vannak. Emiatt is inkább DDR3-at választanék azonos ár mellett is.

A két proci között meg szintén semmi, ki kell hogy ábrándítsalak, sőt, inkább visszalépés. Bizonyos okok miatt ha választanom kéne (és egy árban lenne a kettő) akkor is 4720HQ mellett tenném le a voksom.
"Az Intel mindezeken túl végül az analóg VGA csatlakozó teljes kigyomlálását is meglépte, az már nem támogatott az új integrált GPU-ban.
A HDMI 2.0 sem támogatott alapértelmezetten, az eszköz három digitális kijelzővezérlőjén az eDP 1.3-at, HDMI 1.4-et, illetve DisplayPort 1.2-t kezeli, a HDMI 2.0-hoz egy DisplayPort-HDMI konverterre is szükség lesz."

Skylake [link] [link]

DDR4 [link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8125) auth.gabor válasza Jazz (#8124) üzenetére


auth.gabor
tag

"Ha akarod se tudod használni az integrált GPU-t ebben a gépben."

Egy problémával kevesebb... :)

"DDR3 és DDR4 között is "semmi" különbség. Mérni alig tudod, nem hogy észre venni. Ráadásul hátrányai is vannak. Emiatt is inkább DDR3-at választanék azonos ár mellett is."

Hát... például egy teljes backend build elkészítése a unit és integrációs tesztekkel kb. 4-8GB memóriát foglal, ennek a sokszorosát mozgatja meg, miközben 16-32 szálon fut és kihajtja az összes magot nagyjából 5-10 percig, a GPU közben semmit sem csinál. Szerintem lesz szignifikáns különbség a Skylake és a Haswell között, desktop esetén jelentős különbség jött ki a két generáció között... az általad linkelt egy-két éves tesztek jó része is 20-30 százalék vagy nagyobb különbséget hozott ki.

De nyitott vagyok bármilyen fejlesztői laptopra, ami a freelancer életmódot jól támogatja. Ismétlem: nem játékra kell. :)

https://iotguru.cloud

(#8126) Jazz válasza auth.gabor (#8125) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Pl. Ha annyira kell a proci, akár 6820HQ-val is: [link]
Vagy jóval olcsóbban, akár 4980HQ procival is [link]

Itt is konfigurálhatsz kedvedre: [link]

Ebben vidkari sincs és 6700HQ-s [link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8127) auth.gabor válasza Jazz (#8126) üzenetére


auth.gabor
tag

Egyiken sincs USB Type-C, és ha beleteszem azt, ami benne van a nyitó hozzászólásombam lévő GL752-ben, akkor 1000-1200 euró lesz az áruk, amire rájön +8% ÁFA és a szállítási költség...

Ennyire ellenszenves a GL752? :)

https://iotguru.cloud

(#8128) Mikulásbá válasza auth.gabor (#8127) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha elég a 15.6",nézz egy Dell 7559-et.
Miért ennyire fontos a USB Type-C?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8129) vandor01


vandor01
őstag

Nos erről még nem esett szó:
mennyire bírja az időnkénti nagyobb terhelést?

a GL752 ben 1.körös hütés van mig 751ben vagy az emlitett DELL ben 2.körös..
suly: GL752: 3,05kg vs G751: 4,85kg

a kulonbseg 1.8kg!
szoval a régibe raktak még anyagot mind a hutésbe mind a házba...
mig az uj GL752 "ligh" (L) verzio sok sok muanyag es kevesebb fémböl es hütésből!

ha tényleg kell az i7-es proci folyamatos full terheléssel?
miközben 16-32 szálon fut és kihajtja az összes magot

nos akkor a GL752 lehet el fog vérezni? :F

ennek ellenére én GL752 akarok venni alapkiszerelésben i5-el +128GB m2
sima általános hasznalatra kivanok egy 17"-os ROG kinezetű "tejfölösdobozt" :D

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8130) auth.gabor válasza Mikulásbá (#8128) üzenetére


auth.gabor
tag

"Ha elég a 15.6",nézz egy Dell 7559-et."

Néztem azt is... de hasonló felépítésben majdnem százezerrel drágább, mint mondjuk egy GL552... jobb lenne, de vannak határok, amelyeket ha mindig csak egy kicsit feszegetem, akkor is könnyen eljutok egy 600-700e forintos laptopig... :)

"Miért ennyire fontos a USB Type-C?"

Van már két eszközöm, ami Type-C csatlakozós és a jövőben több is lesz, a konverterek pedig egyrészt drágák és/vagy nem tudnak annyit, mint egy combos Type-C - Type-C kábel.

https://iotguru.cloud

(#8131) auth.gabor válasza vandor01 (#8129) üzenetére


auth.gabor
tag

"a GL752 ben 1.körös hütés van mig 751ben vagy az emlitett DELL ben 2.körös.."

Maximum egy-két óránként kell elviselnie ezt az 5-10 perces terhelést... a fejlesztési idő nagy részében csak egyszerű build van, az maximum 5-15 másodperc, de azért szeretném, ha ez kevesebb lenne.

"suly: GL752: 3,05kg vs G751: 4,85kg"

Freelancer életmód... nem szeretnék naponta más-más ügyfélhez elcipelni majdnem öt kilót... :)

A jelenlegi HP EliteBook 840 G2 táppal együtt sincs 2kg, ehhez képest a 3-3,5kg még cipelhető, az öt kiló már sok. A 14" kicsinek bizonyult, az első tippem egyébként egy ZenBook UX501VW volt, de a tesztek alapján a hűtése sokkal gyengébb, mint az N552/N752 vagy a GL552/GL752 hűtése, másrészt nincs benne HDD, ami azért hasznos dolog a mindenféle ritkán kellő dolgokhoz és a mentésekhez, de munkára SSD-t használok.

"nos akkor a GL752 lehet el fog vérezni?"

Hát... jobb ötletem nincs egyelőre... :)

https://iotguru.cloud

(#8132) Mikulásbá válasza auth.gabor (#8131) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Minek ROG gép,ha abszolute nem használod ki arra,amire való?Pláne ha dGPU egyáltalán nem kell.
Én egy 14"-os ultrabook-ot néznék full HD-val,a HDD lehet külső is,ugyanott vagy.
Az újabbakban csak SSD van már,de van Type C.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8133) auth.gabor válasza Mikulásbá (#8132) üzenetére


auth.gabor
tag

"Minek ROG gép,ha abszolute nem használod ki arra,amire való?"

Írtam vala, hogy combos CPU és memória csak ilyen gépekben van... :)

"Én egy 14"-os ultrabook-ot néznék full HD-val,a HDD lehet külső is,ugyanott vagy. Az újabbakban csak SSD van már,de van Type C."

Tudom, írtam lentebb a ZenBook UX501-et, az 15.6", jó is lenne, de... terhelés alatt 50 fok fölé emelkedik a ház hőmérséklete: [link] és [link]

A GL752 legalább 10 fokkal hűvösebb: [link] és a G752 még 3-4 fokkal jobb.

https://iotguru.cloud

(#8134) Mikulásbá válasza auth.gabor (#8133) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Oké.Ha nem játékra kell,de a többi paraméter megfelel,akkor vegyed a GL752-t

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8135) auth.gabor válasza Mikulásbá (#8134) üzenetére


auth.gabor
tag

Még az N552VX és az N752VW is érdekel, ezek kicsit drágábbak, mint a GL752, de számomra lényeges paraméterben nem térnek el...

https://iotguru.cloud

(#8136) L4mie válasza auth.gabor (#8135) üzenetére


L4mie
veterán

Na igen, pont írni akartam, hogy neked inkább ebbe az irányba kellene elmozdulnod :)

ajánlott topicoc:
[link]

[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8137) auth.gabor válasza L4mie (#8136) üzenetére


auth.gabor
tag

Köszi, áttértem oda... az N752VX egyre szimpatikusabb... :)

https://iotguru.cloud

(#8138) #56268288


#56268288
törölt tag

Sziasztok!

Péntektől már én is a kezeimbe vehetem a legújabb szerzeményemet, amit Muerte75 kollégának köszönhetek. Egy G751JY G-sync-es masináról van szó.
Kérdésem tehát az volna, hogy milyen táskát érdemes venni hozzá? Most van egy nekem, de nem hiszem, hogy abba belefér. A mostani gépem is 17,3", csak kb 2 kilóval könnyebb. Vagy próbáljam meg a mostaniba belerakni?

(#8139) Jazz válasza #56268288 (#8138) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ha rákeresel nagyon sok találatot fogsz találni itt a fórumon belül. [link] Több ízben ki lett már tárgyalva, általában a nomad-ot szoktak emlegetni (hátitáska), vagy amit én szoktam javasolni hp elitbeook válltáska....találni fogsz bőven hsz.-t a témában.:)

free your mind

(#8140) Pocok256 válasza Jazz (#8139) üzenetére


Pocok256
veterán

Nomád vagy shuttle kb ez a kínálat.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8141) DLIVEKING999 válasza Pocok256 (#8140) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Ma volt alkalmam tesztelni a Nomad vízállóságát :D
Rommá áztam és nem ázott be sehol a hátizsák.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#8142) auth.gabor válasza #56268288 (#8138) üzenetére


auth.gabor
tag

Én a Dell Inspiron N7110 laptopot egy Osprey escapist 30 biciklis hátizsákban vittem, éppen hogy, de elfért benne... most fog érkezni az N752, remélem az is elfér benne... :)

https://iotguru.cloud

(#8143) #56268288


#56268288
törölt tag

Köszönöm a válaszokat! :)

(#8145) Jazz válasza Mikulásbá (#8144) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ez hány coll-os?

free your mind

(#8146) Mikulásbá válasza Jazz (#8145) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

18,6" -ez legalább pozitív,de 980 Ti SLI?Minek?300 FPS?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8147) thomasa válasza Mikulásbá (#8144) üzenetére


thomasa
senior tag

GX800 ez is tumoros :P

(#8148) vandor01 válasza thomasa (#8147) üzenetére


vandor01
őstag

de legalább a nagy screen mögött kisebbnek tünik a tumor..
irigy vagyok... savanyu a szöllő... takargatnám itt az asztalon azt a tumorkát!
:DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8149) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#8146) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azt hol mondja, ohgy 980 Ti van benne? :F

(#8150) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#8149) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link]

Ez egy teszt verzió,lesz más konfiggal is.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.