Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) manoka


manoka
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap este vettem egy rog g752vm masinat!
Eloszor is hihetetlenul boldogga tesz, viszont ahogy itt olvasgatom vannak problemaitok.
Meg nem hozta a futar, igy csak erdeklodes szintjen, en nem szeretnek hozzanyulni semmilyen szempontbol, rendesen fog mukodni a gyarilag telepitett windowsal, es egyeb programokkal, amit asus ratett?
Mikre figyeljek oda, ami esetleg kesobb baj lehet?
Iszonyat paras vagyok, nagyon sok penzt kifizettem erte, es felek, sosem rendeltem igy neten, de asus csak a garanciat forgalmazza itt ra, kozvetlen toluk nem tudtam megrendelni.
Ki mivel jatszik ilyen geppel?
Ezekkel a specifikaciokkal vettem:
17.3" - 1920 x 1080 Screen
Intel Core i7 6700HQ - 2.6 GHz Processor
16 GB RAM
1TB Hard Drive + 256GB SSD
Windows 10 Operating System
DVD-RW Optical Drive
NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB Graphics Card
2 year warranty

Koszi a valaszokat *.*

(#9552) thomasa


thomasa
senior tag

Szeretném bővíteni a tárhelyemet, mégpedig azt találtam ki, hogy mivel a 2 hdd slot már foglalt, a DVD helyére tennék egy újat egy kit-ben. Mennyire jó ötlet? Nem fog agyonmelegedni? Esetleg más is használ ott HDD-t?

(#9553) gerner1 válasza thomasa (#9552) üzenetére


gerner1
veterán

Valaki, mintha írt volna ilyet korábban ...

(#9554) thomasa válasza gerner1 (#9553) üzenetére


thomasa
senior tag

Sokat tekertem vissza, de nem találtam :(

(#9555) #89432064 válasza manoka (#9551) üzenetére


#89432064
törölt tag

Persze, hogy vannak problémák, műszaki termékről, informatikáról van szó, nincs olyan, hogy valami tökéletes, maximum vagy észleled a hibát vagy nem (mert esetleg jelentéktelennek tűnik).

Mikre figyeljek oda, ami esetleg kesobb baj lehet? Én elsősorban a hőmérsékletet monitoroznám néha (az AIDA64 nevű szoftver kiváló erre a feladatra -is-), akksi elhasználódás mértékét is figyelném hébe-hóba. Mielőtt átveszed, azért járd körbe a gépet, hogy nincs-e esetleg valami sérülés stb.

Ki mivel játszik ilyen géppel? Nekem G752VY van, én speciel szeretem a legújabb címeket kipróbálni, nyilván nem mindet. A Dark Souls sorozat, illetve a legújabb Doom viszont mindig ott figyel a gépemen.

(#9556) Mikulásbá válasza #89432064 (#9555) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem már csak ennyi van : [link]
Az Origin és Steam fiókomban van még vagy 20 játék. :U

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#9557) #89432064 válasza Mikulásbá (#9556) üzenetére


#89432064
törölt tag

Mennyit játszottam Crysis-al anno... elő kéne venni ismét

(#9558) #89432064 válasza manoka (#9551) üzenetére


#89432064
törölt tag

Amit elfelejtettem: internetes rendelés esetén a vásárlástól számított 12-14 napig bármilyen indok nélkül visszaviheted a vásárolt terméket, aminek az árát kötelesek visszafizetni.

"Az elállási jog azt jelenti, hogy az interneten (távollevők között) megkötött szerződéstől jogszabályi felhatalmazás alapján egyoldalúan visszaléphetünk és a termék visszaküldése esetén követelhetjük a kereskedőtől az általunk kifizetett összeg visszatérítését." by Fogyasztóvédelem.

Szóval nyüstöld rendesen a laptopot :D

(#9559) manoka válasza #89432064 (#9558) üzenetére


manoka
csendes tag

Koszonom szepen!
Ez a gep bamulatos. Oda vagyok meg vissza.
Este felraktam gyors azt a jatekot amivel sokat jatszok es mar probalgattam. Alap beallitasoktol (a gepen) is eldobom az agyam, nem meg ha kicsit hozzapiszkalok majd (persze csak ha utanaolvastam)
Meg a penzt se vontak le, tehat annyira nem felek attol, hogy gebasz lesz, es engen az asus meggyozott. Mar a csomagolastol eldobtam az agyam. Nem magyarorszagon vagyok, nem onnan vettem, de biztos vagyok benne, hogy nem lesz baja. Tudnal esetleg segiteni abba, hogy a hutonel volt ket kis muanyag pocok, mennyire gaz hha bennefelejtem hasznalat kozbe, illetve hha nem rakom bele amikor hasznalom? Azt hiszem reggel olyan komas voltam melo elott, hogy benne hagytam mig mentem egy negyedoras mapot, viszont levagtam azt a muanyagot... Najo tul paras vagyok. :D

(#9560) manoka válasza manoka (#9559) üzenetére


manoka
csendes tag

* ha nem rakom bele amikor nem hasznalom. Bocsi elirtam...:/

(#9561) #89432064 válasza manoka (#9559) üzenetére


#89432064
törölt tag

Erre a két "pöcökre" gondolsz?

(#9562) manoka válasza #89432064 (#9561) üzenetére


manoka
csendes tag

Igen :D
(Most tuti leoltasz h azt hagyni kellett volna a pockon ugye? Ohapamtokgyikvagyok najocsakno -.-)

(#9563) thomasa válasza manoka (#9559) üzenetére


thomasa
senior tag

Most már értem, azt hittem elvitte a cica az ékezeteket.

(#9564) manoka válasza thomasa (#9563) üzenetére


manoka
csendes tag

Telefonrol forumozok. A gep csak jatekrsvan. Egyszerubb ekezet nelkul mert gyorsabb. Bar pont a gyorsasag miatt vetek neha fogalmazasi hibat. :D

(#9565) SkyS1gn válasza manoka (#9564) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:O

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9566) Pocok256 válasza #89432064 (#9561) üzenetére


Pocok256
veterán

Amúgy mi a gyíkom az a pöcök ott :U

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9567) #89432064 válasza Pocok256 (#9566) üzenetére


#89432064
törölt tag

Fogalmam sincs, én csak arra tudok gondolni, hogy valami védelmi funkciót lát el, hogy a laptop segge ne ütközzön a doboz oldalával (?).

(#9568) #89432064 válasza noPublicFG (#9547) üzenetére


#89432064
törölt tag

Pár hete olvastam hasonló problémáról egy fórumon (megpróbálom megkeresni, ha hazaértem). Ha jól emlékszem a tagnak a legegyszerűbb lépés oldotta meg a problémát: feloldotta a titkosítást, tiszta telepítéssel feltette az update-et, majd a titkosítást visszakapcsolta. Kérdés, hogy megéri-e frissíteni a creators update-re, hisz látjuk, hogy akad vele bőven probléma. Én is jó pár napig filóztam rajta a frissítés előtt.

Amúgy https://www.tenforums.com/tutorials/37662-turn-off-auto-unlock-bitlocker-drive-windows-10-a.html

A cmd-ből is lehet elvileg engedélyezni. Remélem tudtam segíteni.

(#9569) manoka válasza #89432064 (#9567) üzenetére


manoka
csendes tag

Meg nem turtam fel a dobozt ujra a papirjaert, de nem lehet, hogy azt hagynom kellett volna a muanyag szalon es hasznalatkor kipattintani, hasznalat utan visszarakni, talan azert, hogy a por ne telepedjen bele es inditaskor azt ne befele szivja? Nem lehet az a beszivoja vagy mi? Nem ertek hozza es baromi vicces, hogy egy kis pocok a legnagyobb bajom vele, tehat bocsi, hogyha valakit ez zavar :/

(#9570) #89432064 válasza manoka (#9569) üzenetére


#89432064
törölt tag

Tényleg nem kötekedésből kérdezem, de ha nem értesz hozzá hogy vettél ilyen kaliberű laptopot? Szóval mi alapján esett a választás a G752-re? Milyen játékokra használod ezt a gépet? :U

(#9571) manoka válasza #89432064 (#9570) üzenetére


manoka
csendes tag

Egy eleg regi jatekkal jatszom. Aminek egy olcsobb es "butabb" gep is eleg lenne. Olvasgattam mik a legjobbak es legujabb videokartya, stb osszeallitasok. Igy valasztottam, hogy nem nvidia m-es hanem akkor mar a 10es szeriabol. I7bol nem engedtem mert i5 keves volt az elozo gepnel. Bar az csak egy lenovo. Osszesegeben csak probaltam egy eros gepet talalni, amivel barmit jatszhatok magas grafikaval. Fps lag nelkul. Tudom most jon, hogy pc-bol olcsobban es jobbat is rakathattam volna ossze, de miota jatszok kb 6eve, egy asus volt az almom. Most pedig szinte talcan loktek nekem ezt. Nem sokat vacilaltam. Igazandibol egy pc-hez is hulye lennek, mert engem csak az erdekel, hogy jatszani tudjak, de ez a gep valami csodalatos, es nem akarom, hogy barmilyen hulyesegem miatt baja legyen... Nyugi van csaladom oket jobban szeretem, de a gep a szabadidomet es a szabadnapomat teszi meg pihentetobbe. Altalaban a csalad tobbi resze dolgozik a szabadnapjaimon. Nem akarom elrontani ezert kerdezoskodok. De ha ez titeket zavar nem sertodom meg, csak keresgelek infot mashol.

(#9572) Muerte válasza manoka (#9571) üzenetére


Muerte
addikt

Azok a pöckök nem kellenek,nyugodtan leszedheted őket.A gép felülről a billentyűzet felől szív friss levegőt és hátul fújja ki a meleget a vastag rácson.

(#9573) Mikulásbá válasza Muerte (#9572) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én úgy tudom,hogy még itt is maradt ez a techika,ami a hűtést illeti,azaz nem a billentyűzetről szívja a levegőt.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#9574) Muerte válasza Mikulásbá (#9573) üzenetére


Muerte
addikt

Én azt írtam "billentyűzet felől",szóval tök ugyan arról beszélünk :)

[ Szerkesztve ]

(#9575) fecasan


fecasan
csendes újonc

Sziasztok!

Creators Update óta használhatatlan a G751JY-m, nagyjából 2 percenként dobálja a wifit. AC 7260 van benne. Újratelepítettem a drivert, ugyanúgy rossz, valamint driver nélkül is dobálja. Újrahúztam a win-t, így most jó. Próbáltam kikapcsolni regeditben,gpeditben, hogy ne frissítsen, de ugyanúgy letölti őket automatikusan. Valaki találkozott már ilyen problémával?

DEJA VU

(#9576) manoka válasza Muerte (#9572) üzenetére


manoka
csendes tag

Koszonom szepen!
Elrakom azert a dobozaba, csak, hogy szepen egybe legyen. :)

Tenyleg bocsanat mindenkitol, akit zavarnak a kerdeseim.
Ha valaki jatszik fps jatekokkal, es lenne turelme es ideje valaszolgatni par kerdesre beallitasokat illetoen, az kerem dobjon egy privatot, nem szeretnem itt zavarni azokat a usereket akik tobbet ertenek hozza mint en.
Koszonom.

(#9577) Pocok256 válasza manoka (#9576) üzenetére


Pocok256
veterán

Nehogy már te kérj bocsánatot a forum azért van hogy ilyen kérdéseket tegyél fel legalábbis az eddigiek bőven beletartoztak, az hogy egy két ember mogorva mert rosszul kelt ne vedd magadra skippeld őket és kész. Játékbeállítási kérdések meg határvonal, talán az aktuális játék topikjában jobban tudnak segíteni :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9578) manoka válasza Pocok256 (#9577) üzenetére


manoka
csendes tag

Koszi. Azert gondoltam, hogy innen erdeklodnek, mert egyreszt azt hiszem 10eves a jatek, es itt mar legalabb par ember tudja, hogy lokott vagyok :D es valahol jobban bizok azokban akik ilyen gepet nyustolnek, mint azokban akik jatszak azt a jatekot :D

(#9579) noPublicFG válasza #89432064 (#9568) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Köszönöm, igen. :R

plus ça change, plus c'est la même chose

(#9580) #89432064 válasza fecasan (#9575) üzenetére


#89432064
törölt tag

Nekem a gpeditben a windows update opcióban úgy van beállítva, hogy értesítsen letöltés és telepítés előtt. Ha nálad is ez van akkor nem kéne letöltenie (legalábbis nekem nem tölti le).

További lehetőségek:

"If you’d like to do this yourself, the exact setting you’ll need to change is under HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU — you’ll need to create the last few keys there. Create a DWORD value named “AUOptions” under the AU key and give it one of the following values:

00000002 (Notify for download and notify for install)

00000003 (Auto download and notify for install)

00000004 (Auto download and schedule the install)

There’s another “trick” making the rounds for this. It involves disabling the Windows Update system service in the Windows services administration tool. This isn’t a good idea at all, and will prevent your computer from receiving even crucial security updates. While it would be nice if Microsoft offered some more choice of when to install updates, you shouldn’t opt out of security updates entirely. To prevent Windows from automatically downloading updates on any PC, just set its connection as metered."

(#9581) fecasan válasza #89432064 (#9580) üzenetére


fecasan
csendes újonc

Köszi a választ! Elvileg nálam is így van, ehhez képest csendben mindent felpakol. [screen]

Ha mást nem, akkor az utolsót bepróbálom még és várok egy következő update-ig.

DEJA VU

(#9582) #89432064 válasza fecasan (#9581) üzenetére


#89432064
törölt tag

http://www.pcworld.com/article/3085136/windows/two-ways-to-control-or-stop-windows-10-updates.html Ezt próbáltad? (a gpedit alatti opcióra kérdezem)

(#9583) fecasan válasza #89432064 (#9582) üzenetére


fecasan
csendes újonc

Még nem, most kapcsoltam be. Tesztelem és kiderül, jó lesz e. :R

DEJA VU

(#9584) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

üdv mindenkinek, új tag vagyok itt, a hétvégén szereztem be egy G751JY masinát használtan.
eddig nagyon meg vagyok elégedve vele!
én is belefutottam a végtelenített audio telepítésbe, de elolvasva majd alkalmazva a hibaelhárítást meg is szűnt, a hangzást is belőttem, jó lett.

kérdésem, megfigyelésem a hőfokokra irányulna.
hallottam, olvastam, hogy könnyen felszalad 90 fok környékére 3D terhelésnél.
namost nálam játékok alatt (ME andromeda, doom, fallout4) a mostani hűvös időkben (szobahő jó ha van 20 fok) a GPU 65 a proci 75 foknál tetőzött. ezt én nagyon jó értéknek tarom. ez normális vagy kiemelkedő érték?

thx!

[ Szerkesztve ]

(#9585) gerner1 válasza Hurkaleves (#9584) üzenetére


gerner1
veterán

Normális.

(#9586) djtarajos01


djtarajos01
újonc

Üdv!

A napokban vettem egy Asus GL752VW notebookot és egy Samsung 250 GB Evo 960 M.2 SSD-t. Sajnos a kártya behelyezése után a bios nem látta, Bios frissítés megvolt, de ezek után sem megy. Valaki tudna segíteni, hogy hogyan telepíthetném rá a Win-10-et?

Előre is köszönöm!!

(#9587) gerner1 válasza djtarajos01 (#9586) üzenetére


gerner1
veterán

NVMe ssd -t nem kezel. Ez az oka annak, hogy nem látja.
Csak AHCI -t kezel.

[ Szerkesztve ]

(#9588) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Egy furcsaságot fedeztem fel a W10 Creator's Update után. Olyan mintha teljesítmény centrikus üzemmódban a ventilátorok kicsit alacsonyabb hőmérsékletnél (kb. 5°C-szal hamarabb ) pörögnének fel. (Tegyük hozzá, hogy ennek örülök!)
Bárki más esetleg tapasztalt valami változást ezzel kapcsolatban?

plus ça change, plus c'est la même chose

(#9589) spanglee001


spanglee001
addikt

látom pörög a g752, nagyon töröm az agyam, hogy az asztalim leváltsam :K ritkábban játszok, +melóban tudnám használni a lapost és elég jó tesztvideókat láttam róla, igaz 500ba húztam a lélektani határt de az +70k már nem oszt nem szoroz sokat. visszaolvasgatok kicsit, remélem nem találok róla komoly negatívumokat, mert ez megtetszett. bf1/bf4/csgo/rocket liga ezekkell játszom, persze nem fogja hozni az asztalim teljesítményét de amennyit játszom manapság :F

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9590) spanglee001 válasza spanglee001 (#9589) üzenetére


spanglee001
addikt

vagy ilyen árba lenne más jobb alternatíva? most számoltam át kb 600ba eltudnám passzolni a gépem.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9591) SkyS1gn válasza spanglee001 (#9589) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Azokra teljesen jó, de 980M-es 752 esetén meg jobban jársz egy 751-el is akár :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9592) spanglee001 válasza SkyS1gn (#9591) üzenetére


spanglee001
addikt

de az 4 gigás 980m meg 4870hq procival láttam meg az nem portalanítja magát, á nekem mindíg a jó kell hiába 2xanniba kerül, de most nincs lóvé nagyon :W

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9593) gerner1 válasza spanglee001 (#9592) üzenetére


gerner1
veterán

Játékok alatti teljesítményben csekély a különbség a G751JY -hoz képest. Ugyanakkor külső megjelenése nekem is jobban tetszik, és van lehetőség 2db NVMe ssd - t használni raid -ben. A portalanító funkció nekem kérdőjel, mert a statikusságot nem szünteti meg, és ennek ellére ezt is újra kell pasztázni, időnként. Akkor pedig, amúgy is "nagytakarítás" van...

(#9594) spanglee001 válasza gerner1 (#9593) üzenetére


spanglee001
addikt

viszont úgyhallotam hogy az 52es sokkal jobb hangban, ami fontos lenne szintén mivel fejest nem használhatok melóhelyen :F és mintha olvastam volna hogy az 51ből egy bios frissitéssel kiszedték a gsyncet :F

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9595) Mikulásbá válasza spanglee001 (#9594) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ami gyári G-Sync-es,azt nem lehet kivenni.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#9596) spanglee001 válasza Mikulásbá (#9595) üzenetére


spanglee001
addikt

mobilnetről vagyok most nem tudom megkeresni, a vr-teches fiuk g752es videójában mondta hogy a 751ben volt gsync a monitorja is túlhajtható volt, de ezt egy bios frissitéssel letiltották, most lehet azóta megint van, vagy őkvoltak tudatlanok de tisztán emlékszem, hogy ezt mondták :K

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9597) Mikulásbá válasza spanglee001 (#9596) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A nem G-Sync verziókhoz(T73xxx kódszám alatti) lehetett később megvenni a G-Syncet valahogy ha jól rémlik.Szerencsére ez engem nem érint.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#9598) thomasa válasza spanglee001 (#9596) üzenetére


thomasa
senior tag

Nem kötelező a biost frissíteni...

(#9599) Pocok256


Pocok256
veterán

Pontosítsunk. G751 nél hivatalosan külön pénzért lehetett venni g-syncet. Maga az eszköz fizikailag képes rá egyedül a licensz miatt nem lett aktiválva. Ezt egy lelkes buherás kijátszotta és egyik nvidia driverbe aktiválta a g syncet ami kisebb hibákkal de.ment frankón. Ezt nvidia természetesen észrevette és perrel fenyegetve levetette a buherás munkáját. Ezek után nem is készült ilyen téren több próbálkozás.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9600) Mikulásbá válasza Pocok256 (#9599) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

"Pontosítsunk. G751 nél hivatalosan külön pénzért lehetett venni g-syncet"

Pontosítsunk : csak a gyárilag G-Sync nélküliekre vonatkozik ez.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.