Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) Jazz válasza thomasa (#7747) üzenetére


Jazz
Topikgazda

A képen a baloldali, ami ugye a jobb oldalra kerül ha megfordítod az alaplatok, ahogy használat közben áll.

free your mind

(#7752) gerner1 válasza Pocok256 (#7746) üzenetére


gerner1
veterán

Most, hogy nézem ezt a képet, eszembe jutott előkeresni azt, amelyiken a G752VY alaplapja látható ugyanígy, a hűtőjével együtt..... Kísérteties a hasonlóság.... - Lehet, hogy a következő upgrade -em egy G752VY hűtő lesz ~138€ szállítással. Aztán meglátutjuk, hogy mennyit kell alakítani rajta, hogy beszerelhető legyen a G751-be .....

[ Szerkesztve ]

(#7753) thomasa válasza Jazz (#7751) üzenetére


thomasa
senior tag

Igen, ezt sejtettem, hogy a processzorok alul vannak. meleg is lenne a palm rest hőmérséklet.

(#7754) WZP válasza PPeti1986 (#7749) üzenetére


WZP
aktív tag

Köszi!

Elég drága... de talán így is megfontolandó, elvégre sokkal kevesebbe kerül mint az árkülönbség volt a g-sync nélküli új gépem és egy gyárilag g-synces között. +vadiúj lap az gyakorlatilag új gépet is jelent, meg gondolom kapnék vele M.2 SSD foglalatot is. :)

Csak attól félek hogy CPU downgrade lenne... 4860HQ helyett mit adnak új lappal ?

Várom a csere utáni tapasztalataidat :)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#7755) PPeti1986 válasza WZP (#7754) üzenetére


PPeti1986
tag

Még nem kaptam végső árajánlatot. Gondolom ott lefogják írni mire akarják cserélni.
Enyémbe most is benne van az M.2 foglalat. Egy 4870HQ upgraddel már elégedett leszek.:)
Viszont a 4750HQ processzoros megoldásba nem fogok belemenni.

(#7756) DLIVEKING999


DLIVEKING999
csendes tag

A 4720HQ procit ,mennyire lehet alul feszelni,hogy ne melegedjen annyira?

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7757) ->Raizen<- válasza DLIVEKING999 (#7756) üzenetére


->Raizen<-
veterán

-60mv ig.

(#7758) makimakom válasza ->Raizen<- (#7757) üzenetére


makimakom
aktív tag

nekem -80mv-ig volt. az már sok lehetett? lehet azért fagyasztotta le a gépem? de mindjárt kipróbálom -60-al csak már félek tőle, hogy kikapcsol megint.
Core-t és Cache-t -60mv-re tettem úgy jó? vagy még másnál is kell valamit állítani?

[ Szerkesztve ]

(#7759) Pocok256 válasza makimakom (#7758) üzenetére


Pocok256
veterán

Sehol semmit nem kell állítani i ha túlmelegszik akkor vissza kell dobni szervizbe, hogy javítsák meg, ha képtelenek rá akkor meg visszakérni az árát. Teljesen fölösleges bűvészkedni ilyennel, ennek a gépnek normál esetben játékok alatt le kéne tudnia hűtenie magát. Ha nem akkor kuka.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7760) ->Raizen<- válasza makimakom (#7758) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ha pl witcher 3 alatt 90 fok fölött a cpu-d alul fesz nélkül, turboval, akkor be kell adni szervízbe, mert vagy a paszta nem jó, vagy a hűtőmodul, és cserélik. Nekem a maffia 2 nem akart elindulni -60mv-al a benchmark része, ezért most -55mv-on használom. Igen, azért hülyült mert a -80mv nál már instabil a kockád.

(#7761) thomasa válasza Pocok256 (#7759) üzenetére


thomasa
senior tag

Ezzel egyet kell értsek. Nem minden user kapja szét atomjaira a gépet. Nem is feladata.

(#7762) DLIVEKING999 válasza ->Raizen<- (#7757) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Az intel extreme utility-t használom,azon belül advanced settings és core /core voltage offset -30mV.
Csak ennyit kell csinálni?

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7763) SkyS1gn válasza DLIVEKING999 (#7762) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:K

nekem -55 nem tulmelegedés miatt csak ugy

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7764) ->Raizen<- válasza DLIVEKING999 (#7762) üzenetére


->Raizen<-
veterán

All controlls. Core voltage offset, cache voltage offset. És ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#7765) Grózi válasza Pocok256 (#7759) üzenetére


Grózi
veterán

+1,ha nekem az IBT lefut maximum beállításon throttling nélkül,akkor ott az övével gond van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#7766) makimakom válasza Grózi (#7765) üzenetére


makimakom
aktív tag

nem mondtam, hogy gond lenne vele, csak visszább venném ,hogy fölöslegesen ne melegedjen, ne menjen tönkre. főleg, hogy jön a nyári kánikula is majd, ugye az is rátesz... mert még így is simán 100 fölötti fps-el mennek a régebbi játékok, de nem mintha olyan sokat játszanék, nem vagyok egy hc gamer. :D

[ Szerkesztve ]

(#7767) Grózi válasza makimakom (#7766) üzenetére


Grózi
veterán

Egy játék se terhel úgy mint a szintetikus tesztek,ha az lefut gond nélkül akkor nincs gond.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#7768) kozmy


kozmy
őstag

Az alul feszelést elég egyszer meg csinálni és ki-be kapcsolás után nem kell többet vagy minden bekapcsolás után alul feszelést meg kell csinálni?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#7769) kozmy


kozmy
őstag

Nekem efektív jó a hűtésem szerintem mert Aida stres test órás hajtás után is 75 fölé nem megy.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#7770) makimakom válasza kozmy (#7769) üzenetére


makimakom
aktív tag

az annyira nem is terheli le azért :DDD
alulfeszelést nem kell minden alkalommal, elég ha elmented profilként.
de a programot mindig el kell indítani, de lehet, hogy a profilt is mindig be kell tölteni vele.

[ Szerkesztve ]

(#7771) kozmy válasza makimakom (#7770) üzenetére


kozmy
őstag

Értem, mivel lehet meg izzasztani a gépet igazán, combos játékom nincs max Project Carsom van azt maxoltam ki de azzal sem megy fel 72 fok fölé.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#7772) ->Raizen<- válasza kozmy (#7771) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Project cars is jó az is beterheli nagyon a gépet. Xtu-ban elég ha beállítod az értékeket, aztán az úgy marad újraindítás után is.

(#7773) smallmer


smallmer
őstag

Srácok,
ki milyen táskával használja a 17,3 -as laptopot? :) még a g75vw táskáját használom, a rog-osat, de abban alul nincs párna és ha "ledobom" akkor hallom hogy koppan kicsit a laptop? gondotlam rá, hogy vennék neki egy puha tokot és úgy raknám a táskába, vagy inkább vegyek egy új táskát? ötleteket kérnék szépen .
köszönöm

(#7774) Digidroid válasza smallmer (#7773) üzenetére


Digidroid
tag

Párnázd ki valami puha anyaggal (szivacs, pulóver stb.) a táskád alját. :DDD

(#7775) ->Raizen<- válasza Digidroid (#7774) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Bubis fólia is egy megoldás, lehet pattogtatni is unalmas órákban. :D

(#7776) SkyS1gn válasza Digidroid (#7774) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Énis ezt ajánlom, minek azért új táska... főleg hogy csak igen drágákba fér rendesen bele.

Én vettem egy olcsó HP táskát, a rendes helyre nem fér bele a rekeszébe hanem az elé kell raknom, de ott is párnázott alul hálisten.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7777) Mikulásbá válasza smallmer (#7773) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azért ne nagyon kopogtass a géppel,ha nem muszáj.
Béleld ki az alját a táskának,elég lesz az.

(#7778) makimakom válasza smallmer (#7773) üzenetére


makimakom
aktív tag

Nekem is egy túra táskám van hozzá, nem vettem külön ezért. Aljába tettem egy párnát és ennyi. Tökéletes táska. :D

(#7779) PPeti1986 válasza smallmer (#7773) üzenetére


PPeti1986
tag

Én Rog Nomadot használok. Sikerült 15e-ért venni.

(#7780) thomasa válasza smallmer (#7773) üzenetére


thomasa
senior tag

Mióta megvettem soha sem mozdítottam el az asztalról, úgyhogy nem használok táskát hozzá :D

[ Szerkesztve ]

(#7781) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Sziasztok!

Egy het mulva tervezek rendelni egy G751-es gepet. A G-sync-el kapcsolatban mi a helyzet? Nem talalom leirasban. http://www.digiprime.hu/laptop/asus-laptop/asus-g751jy-23483-elado

Ezt tervezem megvenni. Valakinek van ilyen? Esetleg tapasztalatok? Teljesen kezdo vagyok laptop teren es mivel a Razer nem gyart nekemvalo gepet maradtam ennel.

(#7782) ->Raizen<- válasza Cattle_Decap (#7781) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Van ilyenem, de 4720hq procival. Hűtés,kijelző, teljesítmény nagyon ott van a szeren, kényelmes gépelni rajta, és halk, jók a hangszórók is finomhangolás után. A t73xx modellek g-sync-es cuccosok.

(#7783) Cattle_Decap válasza ->Raizen<- (#7782) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Honnan tudod melyik model? Nem latom kiirva ott.

(#7784) SkyS1gn válasza Cattle_Decap (#7783) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Kérdezz rá a live chaten, megfogják mondani sőt extra konfigban is kérheted ha nemtetszik pl ssd vagy hdd.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7785) Cattle_Decap válasza SkyS1gn (#7784) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Rendben, majd megkerdezem oket. Az SSD nekem eleg es a HDD is. Csak a CPU-t neztem, hogy miben mas a 4720 es a 4750. Lenne meg egy kerdesem. Tervezek hozza venni Windowst. Egy 10-es OEM kulcsot. Na most. Ha csak egy kodot kapok a vasarlassal hogy tudom feltelepiteni? Tudtok ebben is segiteni? Illetve egeret akarok melle venni majd. Razer Diamondbackre gondoltam. Fulesem van egy Kraken Pro. Azzal nem lesz gond. Filmnezessel mennyit bir? Szentes-Budapest 2 ora 40 perc. Kihuzza valahogy, vagy felejtsem el?

(#7786) thomasa válasza Cattle_Decap (#7785) üzenetére


thomasa
senior tag

Még vehetsz win7pro licenszet, amivel aktiválható a win10. Nem is kell win7-et feltenni hozzá, egyből a 10 megeszi a kulcsot.

(#7787) Cattle_Decap válasza thomasa (#7786) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Leirnad ezt egy kicsit nekemvalobb, amolyan hulyegyerek szinten? Tehat kapok egy csupasz laptopot. Veszek egy W7Pro kodot. Innentol hogy tovabb?

[ Szerkesztve ]

(#7788) thomasa válasza Cattle_Decap (#7787) üzenetére


thomasa
senior tag

Felmész a májkroszoft oldalára
Rákattintasz a "USB-meghajtót, DVD-t vagy ISO-fájlt szeretne készíteni?" alatt lévő eszköz letöltése gombra, ami leszedi a media creation tool-t (nyilván ezt mind egy másik pc-n) És megkreálod vagy a DVD-t vagy a pendrive-ot az ott leírtak szerint.

[ Szerkesztve ]

(#7789) SkyS1gn válasza Cattle_Decap (#7787) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Leszedsz egy W10iso-t kinyomod bootolható pendrive-ra és mikor kéri a kulcsot a W7-ét adod meg.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7790) ->Raizen<- válasza Cattle_Decap (#7785) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A 4750hq-nak alacsonyabbak az órajelei jóval. 2 ghz, turbóval 3,2 ghz vs 4720hq 2,6 turbóval 3,6 ghz. Nem kérdés, hogy az utóbbi gyorsabb. Vonaton én nem kapnám elő ezt a gépet, utazáshoz inkább tablet, és azon filmezz. Az akkumulátort megnézem majd, minimum fényerővel, alulfesszel mennyit bír.

[ Szerkesztve ]

(#7791) thomasa válasza ->Raizen<- (#7790) üzenetére


thomasa
senior tag

Vonaton? Leütnek, és ellopják, ha más nem, a kalauz :P

(#7792) PPeti1986 válasza thomasa (#7791) üzenetére


PPeti1986
tag

Lattam mar vonaton aki elokapta a g750-et es jatszott :)

(#7793) wanted5 válasza PPeti1986 (#7792) üzenetére


wanted5
őstag

Egy olyan nagy batár gépet tuti elő nem vennék vonaton. Ölben szinte használhatatlan, de ha mégis egeret hova rakod, ha már játékról van szó? Ülésre lerakni meg egyszerűen hülyeség, annyi por fog ott belemenni, amihez legalább 2 év kéne.

Ott a telefon, tablet tessék azon játszani meg filmezni. Ha nagyon bátor az illető és sok pénze van akkor pedig hajrá. Én tuti nem csinálnék ilyesmit egy fél millás géppel. (és ahogy írták, a lopás lehetősége is hatványozottan megnő)

[ Szerkesztve ]

(#7794) Pocok256


Pocok256
veterán

Simán előkapom vonaton és HS -t játszok vagy olvasgatok rajta ott a első osztály aránylag nagy asztalokkal tök kényelmesen el lehet férni :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7795) SkyS1gn válasza Pocok256 (#7794) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Telefonon nem jobb?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7796) Pocok256 válasza SkyS1gn (#7795) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem phabletem van hanem z1 compactom aminél a hs vagy a twitch nézés nem túl kényelmes :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7797) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Jó ez a quantum break. Szépen megy a laposon.

(#7798) baro32 válasza ->Raizen<- (#7797) üzenetére


baro32
aktív tag

Igen szépen , nekem a g750jz gtx880m-en MEDIUM-beállítás egy két dolog ULTRA-ban.
Ha minden ULTRÁN akkor már forgásnál stb. már nem folyamatos a játék de szerintem MEDIUMON is szép.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#7799) Jazz válasza ->Raizen<- (#7797) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Fotorealisztikus játék és nincs vér? wtf. [link]

free your mind

(#7800) ->Raizen<- válasza Jazz (#7799) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A fotórealizmustól messze van, és vér is van a teljes verzióban. Érdekes, az élő szereplős mini mozik miatt is. Első dx12-es game, pár sebből vérzik technikailag, de lesz ez még jobb is!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.