Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) L4mie válasza SkyS1gn (#7949) üzenetére


L4mie
veterán

enyém tökéletes 1.5 éve :) szerintem kifogtál valami gáz darabot.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7952) DLIVEKING999 válasza Jazz (#7947) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Én eddig
Logitech Mx510,MX 518,G5 amit elcseréltem tesóm Diamondbackjére :D végül megcsináltam az MX518-nak a kábelét és azt használtam összvisz 5 évig és egy éve pedig a G400S-t használom.(majd 10 évet quake3 aztam mx510 formájú egerekkel kétlem,hogy most válnék meg egy bevált formulától :)

Bár azt kell,hogy mondjam,hogy a Diamondback félékkel talán gyorsabban lehet játszani,de jóval kényelmetlenebb szvsz.

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7953) PPeti1986


PPeti1986
tag

2 hét alatt megvolt G-Sync upgrade. Új alaplapot rakta bele és 39.000 +áfa volt.

[ Szerkesztve ]

(#7954) ->Raizen<- válasza PPeti1986 (#7953) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az jó drága volt, akkor jól gondoltam hogy alaplapcsere kell hozzá. Én meg úgy dontottem használom a gépet alap beállításokkal, semmi alulfesz, turbo is had menjen, mert pár régebbi játéknál nagyon kellett a magas órajel.

(#7955) PPeti1986 válasza ->Raizen<- (#7954) üzenetére


PPeti1986
tag

reménykedtem abban, hogy 4870HQ procis alaplapot kapok, de maradt a 4860HQ.

(#7957) SkyS1gn válasza Mikulásbá (#7956) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én ezen csak nevetni tudok... mi ez a ...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7958) Mikulásbá válasza SkyS1gn (#7957) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Várjuk ki a végét.
Persze akinek egyáltalán nem jönnek be a FPS játékok,annak mindegy.

(#7959) SkyS1gn válasza Mikulásbá (#7958) üzenetére


SkyS1gn
félisten

De, az MW2 utoljára, azóta csak rosszabb lett:
-úr?! mást már tényleg nemtudnak kitalálni
-ugyanaz a grafikus motor mint mw2 kb
-remastered cod4, a vicc h sokat nem fejlődtek magukhoz képest, de az egyedül többet fog érni mint az uj rész, nyilván külön ugyse tudod majd megvenni, ők is érzik hogy a kutyának se kell igy meg eltudják adni valahogy.

off vége!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7960) ->Raizen<- válasza SkyS1gn (#7959) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Egyet kell értsek, a cod nálam kb a mw2-ig tartott, a black ops 3-nak asszem harmadjára estem neki, és valahogy mindig elfogy az érdeklődés iránta, nem vittem ki.

(#7961) Jazz válasza Mikulásbá (#7956) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ott van még a star citizen.;)

free your mind

(#7962) L4mie válasza SkyS1gn (#7959) üzenetére


L4mie
veterán

plusz belevittek pár titanfall ból lopott cuccot. -.-'

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7963) Mikulásbá válasza Jazz (#7961) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tetszik.Ez fogja még a G751JY-t is?
A The Division milyen?(akinek már meg van és játszott vele)

[ Szerkesztve ]

(#7964) Jazz válasza Mikulásbá (#7963) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Csont nélkül viszi az SC-t.

free your mind

(#7966) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Ki meri valaki próbálni? Az újabb driverek hajlamosak brickelni a régebbi vga karikat. XD

(#7967) L4mie válasza ->Raizen<- (#7966) üzenetére


L4mie
veterán

A driver téglásítja a régebbi kártyákat........kifejtenéd bővebben? kezdjek el félni egy driver felrakásától?
:) nem firmware-re gondolsz véletlenül?

speciel úgy állok hozzá, hogy ha látom értelmét felrakni mert a fejlesztések érdekesek, vagy javulást ígérnek az általam játszott játékokkal felrakom, aztán ha fagy, vagy hibát eredményez visszateszem a régit, de olyant még nem hallottam, hogy egy driver használhatatlanná tett egy vga-t....

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7968) Mikulásbá válasza ->Raizen<- (#7966) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam már az új ketyeg. :K
Régebbi kártyákat?Nem 980M van a G751JY gépedben?Az nem annyira régi. :U

[ Szerkesztve ]

(#7969) ->Raizen<- válasza L4mie (#7967) üzenetére


->Raizen<-
veterán

[link]

Szerintem nem tudom, én többet bétát, vagy olyan whql-es drivert amiről nem olvastam visszajelzést nem rakok fel. :DDD

(#7970) Mikulásbá válasza ->Raizen<- (#7969) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Bétáról nem is volt szó,azt én sem szoktam feltenni.Csak végleges kiadást.
Igaz,volt már egy-két érdekes anomália,azért nem mindennaposak ezek.ha valami gebasz van,megy vissza a régebbi,ennyi.Majd ha javították,frissítek megint.

(#7971) L4mie válasza ->Raizen<- (#7969) üzenetére


L4mie
veterán

ohh ez fincsi -.-'

mondjuk Bétát csak akkor, ha fontos javítást ígér.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7972) ->Raizen<- válasza L4mie (#7971) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Lassan akkor sem, a dx12 miatt a komolyabb hibákat a fejlesztőknek kell ezentúl kijavítania lásd quantum break, 27 gb-os patch. :DDD

(#7973) ->Raizen<- válasza ->Raizen<- (#7862) üzenetére


->Raizen<-
veterán

So the solution: A megoldáshoz:
1) Right click your wireless Icon, bottom left of Winows 10 taskbar (or 7, 8, 8.1)
Jobb egér klick a vezeték nélküli ikonra
2) Select "Open Network and Sharing Center"
A hálózat és megosztás központot kiválasztani.
3) Select "Change adapter settings", found on the left
Kiválasztani az adapter beállításokat megtalálod balra.
4) Right click your wireless connection and select "Properities" (ensure you are doing this on the faulty wireless card and not ethernet or a different wireless adapter if you have more than one)
Jobb click a vezeték nélküli kapcsolatnál és a tulajdonságokat kell kiválasztani
5) Select "Configure"
Kiválasztani a beállítást
6) Select the "Advanced" tab and change these settings from the defualt to the ones I have indicated
Kiválasztani a speciális fület és változtasd meg ezeket az értékeket az alapértelmezettről:

- 802.11n channel Width for 2.4Ghz conenctions to 20mhz ONLY (Defualt is Auto)
20 mhz csatorna szélesség egyedül csak ezt, az alap az auto
- Prefered Band 2.4Ghz (Defualt is Auto)
Preferált 2,4 ghz, az alap auto
- Roaming Agressiveness 1. Lowest (Defualt is 3. Medium)
A barangolás intenzitása legalacsonyabbra, az alap 3, közepes.
- Wireless mode 802.11b/g (Defualt is 802.11a/b/g)
Vezetéknélküli mód 802.11b/g Ez a legfontosabb beállítás

Finally, to eliminate any issues from Windows 10 itself, make sure to disable P2P updates in your wifi settings. Open the Xbox app and sign in, go to settings and disable Game DVR. Open wifi settings and disable auto connecting to wireless hotspots. And finally, if you are not using any bluetooth devices, turn off bluetooth in Windows 10 settings so the wireless card has less interference to deal with.

Végül minden probléma elhárítása érdekében legyél biztos abban hogy deaktiválod a p2p frissítéseket a wifi beállításaidban. Az xbox appot meg kell nyitni be kell jelentkezni, és a beállításokban ki kell kapcsolni a game dvr-t. Nyisd meg a wifi beállításokat és lődd ki a vezetéknélküli nyilvános hozzáférési helyeket. És a bluetooth-ot is lődd le mert interferálhat a wifi kártyával.

Volt még egy probléma ami néha előjött, bekapcsolás után fekete képernyő, és csak a háttérvilágítás ment. Ez a hiba csak arra javult ha teljesen lemerítettem az akksit 1%-ot állítottam be a kritikus töltöttségre az energiagazdálkodási beállításokban, ezek után már be se lehetett kapcsolni és itt jött a lényeg, 4 percig nyomva tartottam a bekapcsoló gombot majd viszadugtam a töltőt a laptopba és bekapcsoltam. Azóta a gép hibátlan. Gondolom alaplap csere miatt volt valami statikus feltöltődés valahol, amit megoldott a bekapcs gomb nyomvatartása, és az akksi lemerítése.

[ Szerkesztve ]

(#7974) Jazz válasza ->Raizen<- (#7973) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ment az összefoglalóba.

free your mind

(#7975) ->Raizen<- válasza Jazz (#7974) üzenetére


->Raizen<-
veterán

:DD Szeretem megoldani a problémákat.

(#7976) Jazz válasza ->Raizen<- (#7975) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ezzel nem vagy egyedül.:)

free your mind

(#7977) Amalgam


Amalgam
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#7978) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Sziasztok.
A laptopomnál igen recseg a hangszóró, fülhalgatóval is. Mi a teendő?
Egy Asus ROG 771 JW-ről van szó.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#7979) Mikulásbá válasza Amalgam (#7978) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Próbálj másik drivert,vagy ami itt az összefoglalóban van okosság,hátha működne nálad is.

(#7980) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Elsősorban G751 tulajokhoz:
Ki találkozott már olyannal, hogy pl. egy youtube videónál gyakran be-be akad a hang, eltorzul, berezonál? Rohadtul irritáló, hogy egy szaros videót nem lehet sokszor végignézni.

Vélemény?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7981) Mikulásbá válasza rizso (#7980) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak nem beújítottál?
Nálam rendben van a hang.
Az összefoglalóban lévőt megcsináltad már?Ha igen és a driver is okés,de még mindig csinálja,akkor szervíz.

(#7982) rizso válasza Mikulásbá (#7981) üzenetére


rizso
addikt

Köszi a tippet, nem próbáltam még :R

A gép jó ideje megvan, de mondhatni csak másodgépként funkcionál, a cégest sokkal többet használom :( Szerintem sokat mondok, ha 20 óra játék van benne. Külső+egér, saját bill letakarva, nincs kihasználva szegényke, lehet el is adom, és valami egyszerűbb, belépő "gamer" lesz helyette, mert azért néha egy fél órát még lehet kockulnék a jövőben is, arra viszont elég egy GTX960M meg mellé mondjuk egy i5-6300HQ...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7983) thomasa válasza rizso (#7982) üzenetére


thomasa
senior tag

Az erős hardver nem a játékidővel van összefüggésben :)

(#7984) rizso válasza thomasa (#7983) üzenetére


rizso
addikt

Persze, csak érted, itt egy ilyen gép, ami annyira adja a felhasználást, és pont arra nem használom, amire "kell". Régebben rohadt jó lett volna egy ilyen döggel tolni, most viszont a munka, család, lassacskán gyerkőc mellett nem nagyon van időm (meg bevallom: kedvem sem) játszani - single-t hamar megunom, multit nehéz összehozni haverokkal, burnout van ;] És amekkora árkülönbözet lenne a G751 meg egy olcsóbb masina között, abból értelmes, hasznos dolgokat is tudnék venni...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7985) thomasa válasza rizso (#7984) üzenetére


thomasa
senior tag

Egyébként meg tudlak érteni. Egy bizonyos kor után már másak a prioritások és az igények. Én úgy vagyok ezzel, hogy 5-6 évig biztos nem cserélem le. Hiába jelennek meg újabb hardverek és játékok, elleszek azokkal, amiket eddig megismertem. (most ha egy 960-as vga-val szerelt gépre cserélném, csak buknék az üzleten, és az hamarabb is elavul) Lehet most nyersz rajta 100e-t de hosszabb távon az erősebb gép éri meg.

(#7986) Mikulásbá válasza thomasa (#7985) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1

Én ezért is töröltem a gépem hirdetését.Most is melóhelyen bicajjal jöttem,a kis ultrabook-ot hoztam.Később viszont ha kocsival megyek,mindig a nagy gépet használom,mindig tolok egy két pályát valamelyik játékkal.
A G751JY még mindig egy csúcsgamer gép,remek áron.(ár-érték-teljesítmény)A következő, pl. G752, már sokkal drágább és ez a tendencia lesz.A középkategória ára lesz a mostani 400 ezres,a csúcs gépek 600 ezer vagy afölött lesznek.
Szóval ez a gép ha vigyázok rá még egy darabig bőven elég lesz,legfeljebb a legújabb játékoknál kicsit vissza vesz a beállításoknál.

(#7987) C4L1


C4L1
csendes tag

Üdv!

Milyen laptop táskát tudnátok ajánlani nekem a G751-hez? Ugyebár nem rendelkezik a legkisebb méretekkel a kialakítása miatt, ezért nem igazán találtam jó 17" körüli táskákat amibe bele is férne. Jobb lenne sima kézben/vállon hordható, de ha nincs más akkor marad a hátitáska.

Köszönöm a segítséget előre is!

(#7988) Mikulásbá válasza C4L1 (#7987) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már csak a súly miatt is jobb a hátizsák,abból pedig a NOMAD az ajánlott.Nem olcsó,de jól is néz ki,tartós anyag,nagy,sok más holmi is belefér.

(#7989) ->Raizen<- válasza thomasa (#7985) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az a gond hogy 5-6 évig szinte biztos hogy ezek a notik nem fogják bírni. /tervezett elavulás befigyel/

(#7990) thomasa válasza ->Raizen<- (#7989) üzenetére


thomasa
senior tag

Első "gamer" notim egy MSI volt 2007-ben, még megvan, semmi baja...

(#7991) ->Raizen<- válasza thomasa (#7990) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én csak azt kívánom hogy ne legyen igazam, de a rendszeres karbantartást nem lehet elkerülni, évente pasztázni, kitakarítani minimum, vagy a forrasztásoknak lőttek (rideg ólommentes speciális keverék). :D

[ Szerkesztve ]

(#7992) thomasa válasza ->Raizen<- (#7991) üzenetére


thomasa
senior tag

Most ha azt mondom 3 évente takarítottam ki, biztos furán nézel, pedig így van. Ezek már olyan paszta keverékek, amik nem száradnak be, mint a tualatin idejében.

(#7993) martinkahhw


martinkahhw
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Asus Rog G751JT tipusú laptopot es nagyon halk játék alatt is a hutese. 77 fokot mertem a procinak. Nem meleg ez neki? van esetleg mód arra hogy manuálisan allitsam a hűtést? witcher 3-mal játszottam.

[ Szerkesztve ]

(#7994) ->Raizen<- válasza martinkahhw (#7993) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem meleg jó az.

(#7995) martinkahhw válasza ->Raizen<- (#7994) üzenetére


martinkahhw
csendes tag

Köszönöm a válaszod :R

(#7996) SkyS1gn válasza martinkahhw (#7993) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Az bőven jó!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7997) martinkahhw válasza SkyS1gn (#7996) üzenetére


martinkahhw
csendes tag

Köszönöm :))

(#7998) DLIVEKING999 válasza ->Raizen<- (#7994) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Nekem ,ha nincs lekorlátozva a proci akkor Pl Gta5 alatt is simán felmegy 90c ig.
2 hónapja van meg kb.

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7999) Grózi válasza DLIVEKING999 (#7998) üzenetére


Grózi
veterán

Jó sz@rul lehet gyárilag pasztázva,az enyém jelenleg(1 éves,26 fok szobahő) 3 óra GTA V után a max. cpu hőfok 77C.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#8000) makimakom válasza DLIVEKING999 (#7998) üzenetére


makimakom
aktív tag

Én is teszteltem kicsit : 1 óra gta 5 után max 75 fokig ment a proci v-sync bekapcsolva. Korlátozás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.