Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) Jazz válasza matteo_szg (#7043) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Feltéve ha ezen hiba jogot formál a bizalom garis cserére és pénzvisszafizetésre....

free your mind

(#7052) Digidroid


Digidroid
tag

Sziasztok!
Közeben, már vissza is igazoltak, és én is pont erre akartam kitérni, ugyanis ez áll benne:
Regisztrációját jóváhagytuk.
Ha az eszköze a vásárlás dátumától számított 32 - 365 napon belül műszakilag meghibásodik...

Ezek szerint ha most viszem szervizbe, csak simán kicserélik a gépet/panelt, ha várok vele még 3-4 hetet esetleg nem akarják elismerni garanciális hibának :F Elméletileg, ha színes kép alatt (tehát nem csak homogén fekete tesztképnél) is látszódik akkor az jogot formálhat garanciális javításra. Nálam pedig pedig win alatt is látszódik egy zöld folt, sötétebb színtónusú képeknél. Olyan mintha egy fólia meg lenne hullámosodva benne, kicsit 3d filling... legalábbis ahogy nézegetem jobbról-balról változtatja a helyét.
Más: az ilyen túlfeszt nem pont, hogy a töltőnek kéne felfogni? Mert én viszont mindig előbb a gépbe és után a a faliba szoktam bedugni :F

(#7053) Jazz válasza Digidroid (#7052) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Fordítva. Nem akarsz te impulzust a gépedbe. Előbb a nagyfesz aztán a kis fesz mindig. (De olvasd el a leírást amit kaptál a gép mellé, benne van.)

free your mind

(#7054) Digidroid válasza Jazz (#7053) üzenetére


Digidroid
tag

Oké-oké ... köszi :R

(#7055) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Én a tápkábelt húzom ki a trafóból éjszakára.Mikor megyek melózni,a tápkábelt nem is viszem,azt vittem a melóhelyre másikat,így azt már nem kell "cipelni".Egérpad is van egy másik a melóhelyemen.

[ Szerkesztve ]

(#7056) Jazz válasza Digidroid (#7052) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Azt hogy érted "hogy ha vársz 3-4-et vele esetleg nem akarják elismerni garanciális hibának...". A gépre a gari 2 év. Később is meghibásodhat....

free your mind

(#7057) Digidroid válasza Jazz (#7056) üzenetére


Digidroid
tag

Ezt úgy értem, hogy a bizalom program azt mondja: Ha az eszköze a vásárlás dátumától számított 32 - 365 napon belül műszakilag meghibásodik... tehát csak 32 nap utáni meghibásodás esetén lép életbe, na most a szervizes simán le fogja vágni, hogy gyárilag hullámos a fólia benne, tehát nem később hibásodott meg (ez ha jól látom az asus-nál típushiba is egyben, tehát már valószínűleg találkozott vele) és mivel nem vittem az elején a szervizbe, ezért joggal feltételezheti, hogy a vételi ár megtérítésére számítok, mikor már a vásárlás pillanatában is problémás volt az eszköz. Ezért azt mondhatnák, hogy el kell fogadnom mint gyártási technológiából adódó bevilágítást és együtt kell élnem vele... és kezdődne a herce-hurca :(

(#7058) Grózi válasza Digidroid (#7057) üzenetére


Grózi
veterán

Egyszerű,eddig nem használtad csak állt a szekrényben..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#7059) NTonee válasza Digidroid (#7057) üzenetére


NTonee
veterán

a bizalom programtól függetlenül a gép garanciális, tehát javítaniuk kell. Olyan nincs, hogy elzavar, mert a hiba már korábban is fenn állt. A bizalom program eddig is úgy ment, hogy a kérelmeket elbírálták. Ha a tiédnél úgy döntenek, hogy neked nem jár pénz, akkor nem kapsz és pont. De a gépedet addigra már megjavították, ugyanis kizárólag a szerviz által elvégzett munka/javítás után kiadott papírokat beküldve indulhat a kérelmezés.

[ Szerkesztve ]

(#7060) Digidroid válasza NTonee (#7059) üzenetére


Digidroid
tag

Akkor szerinted érdemes kivárnom a 32 napot ?

(#7061) Digidroid válasza Grózi (#7058) üzenetére


Digidroid
tag

Hát igen, csak mivel, ha jól látom típushibáról van szó, tudhatják a meghibásodás nem 32 nap után lépett fel, hanem a gyártási okokból kifolyólag simán selejtes volt...

(#7062) Darth_Revan válasza Digidroid (#7061) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ezert is kellett volna azonnal kiprobalni vagy ha ez nem ment, akkor hazhozszallitassal rendelni, hogy a torveny 14 napig adjon neked lehetoseget visszavinni...

Igy mar csak a szervizbe kuldes maradt.

A modern Asus laptopoknal a legjellemzobb tipushiba (G751JY es G752VY eseteben is) a gyartasnal rosszul elhelyezett hovezeto paszta (vagy tul keves vagy tul sokat tesznek ra sok esetben), ami tulmelegedest okoz.
Masik elofordulo hiba a kijelzo eseteben a vilagitas altal okozott "foltok" a szeleknel, valakinek alig latni, valakinel viszont zavaro. Foleg feher a jellemzo, de ritka esetbe latni zold es kek foltot is.

Citromot vettel selejtes kijelzovel es a sok eltelt ido miatt maradt a gari es a varas.

[ Szerkesztve ]

(#7063) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#7062) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én még azt is kinézem a boltból,hogy egy már egyszer eladott de visszaküldött gépet adtak el megint,hátha alapon. :U

(#7064) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#7063) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha ujkent adtak el (ugy hogy hazilag megteveszto modon vissza is csomagoltak) akkor minosegbiztositasi szempontbol nem 1 jogszabalyt sertettek volna meg...

(#7065) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#7064) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tudom,de régebben voltak furcsaságok,többek között ilyen húzás is.

(#7066) gerner1 válasza Darth_Revan (#7062) üzenetére


gerner1
veterán

Bár nem jelezte pontosan, így nem tudhatjuk, de a 14 nap abban az esetben helytálló, amennyiben a vásárló természetes személy. Cég, vagy vállalkozás nevére kiállított számla esetében, már más a képlet....

Egyébként egyet értek.

(#7067) Darth_Revan válasza gerner1 (#7066) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Es ha nem szemelyesen veszi, mint ahogy o is tette.

(#7068) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Van G751JY-hoz is optibay beépítőkeret? Láttam egész könnyű kivenni az olvasót a csavar a szerelőablakból elérhető.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7069) -Alvin- válasza SkyS1gn (#7068) üzenetére


-Alvin-
tag

Én ilyet vettem annó és tökéletesen passzol hozzá, a lényeg h 9,5 mm es a belevaló.
[link]

(#7070) Mikulásbá válasza SkyS1gn (#7068) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tényleg nem elég,ami benne van?Inkább kötném egy külső USB 3.0-ás tokban még HDD.t,mint az ODD-t szerelgetni.

(#7071) SkyS1gn válasza Mikulásbá (#7070) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem kell sokat szerelgetni rajta, müanyag takarót átrakod és kész kb... G550-en is használtam. Minek az olvasó, folyton csak kinyitogatom véletlenül, haszna 0. Meg nem kell még egy külső bizbaszt hordozgatni.
Ha vennék még egy SSD-t nem akarom a sandisk 128gb-ot kidobni. Vagy m.2 és akkor ami a helyén van menne optibayben.

(#7069) -Alvin- Köszi, előzőt is itt aprón vettem. :R

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7072) gerner1 válasza SkyS1gn (#7071) üzenetére


gerner1
veterán

Cefet lassú ám az Optibay-hez tartozó sata port .... Ne tegyél oda SSD -t. Nekem HDD van ott, de azt tényleg csak extra háttértárnak használom.

(#7073) Mikulásbá válasza gerner1 (#7072) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na ezt el felejtettem,az csak SATA II-es,még egy HDD is lassú benne.

(#7074) SkyS1gn válasza gerner1 (#7072) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nyilván...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7075) Grózi válasza Mikulásbá (#7065) üzenetére


Grózi
veterán

Az Ip@nnál a mai napig jellemző.. :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#7076) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Lehet mar emlitve volt, de pontositva lett mar az, hogy a regi fajta G751JY es JT modell tulajok pontosan mennyiert tudjak megvasarolni a G-Sync funkciot?
A hivatalos ar $99, de gondolom erre Magyarorszagon meg jon ra extra ado/koltseg.

Engem ugyan nem erint, de gondolom lenne, aki szeretne a gepet hivatalosan is 100% G-Sync kepesse alakitani meg a hatarido (Majus 1.) lejarta elott :K

(Elvilev vilagszintu a dolog, de vannak regiok amik picif meg le vannak maradva a csatlakozasban)

Mondjuk nem kicsi kaosz van ez a promocio teren...ahany orszag Asus kepviselete, annyi velemeny...Asus USA szerint csak USA-n belul erheto el a dolog, de ott sem mindenhol, Asus Germany 87 eurot ker az upgrade megcsinalasaert, Asus Sweden 130 eurot ugyanazert, Asus Slovakia is 100 eur folott ker, Asus UK pedig azt se tudja merre van arccal elore es nem is hallottak meg errol a promociorol, stb... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7077) SkyS1gn válasza Darth_Revan (#7076) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ez kajak létezik? Ekkora surmóságot :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7078) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Szerintetek melyik éri meg jobban egy legolcsóbb 240gb adata m.2 ssd vagy egy 850Pro sata? Van akkora előnye az m.2-nek belépőszinten?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7079) Jazz válasza SkyS1gn (#7078) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Normál használatra tökéletesen elég a Samu 250Gb 850 EVO. 5 év gari, Sata 3, 550Mb/sec.

free your mind

(#7080) Darth_Revan válasza SkyS1gn (#7078) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Mennyi az iras/olvasasi sebessege? Lehet ugyanannyi vagy kevesebb, mint a 850 Pro-nak. Az olcsobb m2 SSD-k nem gyorsabbak, mint a jobb Sata3 SSD-k.

Mas:
Van valami info arrol, hogy ez a modell rendelkezik-e 3D Vapor Chamber-el? Csak mert Asus USA szerint meg VY-nal sincs minden modellben Vapor Chamber...

(#7081) SkyS1gn válasza Darth_Revan (#7080) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Erre jutottam én is, még olcsóbb is a sata.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7082) Digidroid válasza Darth_Revan (#7064) üzenetére


Digidroid
tag

A gép előttem lett kibontva, az asus matricát szerintem ők semmi képen nem tudták volna ilyen állapotban visszaállítani, esetleg maga az asus csomagolhatta újra, viszont ez esetben refurbished termékként kellett volna értékesíteniük, természetesen csakis a hiba kijavítása után.
Mindenesetre ma voltam az fixdirect-nél :K

(#7083) DVlad válasza Digidroid (#7082) üzenetére


DVlad
őstag

Nagyon drukkolok, hogy rendeződjön az ügyed, mélyen átérzem a problémádat.

A 752-vel kapcsolatban is fennáll ez a kijelző probléma?

(#7084) makimakom válasza Darth_Revan (#7076) üzenetére


makimakom
aktív tag

Ez engem is érdekelne. Itt Magyarországon is meglehet csináltatni, hogy beletegyék a G-Syncet? Külföldre nem küldeném ki ezért a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#7085) matteo_szg válasza Digidroid (#7082) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem refurbished termékről van szó, minden esetben jelezve van, ha mégis. Kifogtál egy hibás darabot sajnos, reméljük, hamar rendeződik.

jupiiii

(#7086) PPeti1986 válasza makimakom (#7084) üzenetére


PPeti1986
tag

Ez a megoldas engem is erdekelne.

(#7087) Digidroid


Digidroid
tag

Ügyfélszolgálatosnak mutattam a hibákat ábrázoló képeket, majd beszólt telefonon a szervizbe, mire visszakérdezett - gamer-e a gép? - mondtam igen, majd jelezte garanciális a hiba.
Azt nem tudom azért kérdezte, hogy gamer gép mert ezeknél gyakran előforduló hiba, vagy pedig csak ezeknél javítják garanciálisan :F Én az utóbbi napokban azért utána olvastam a dolognak, és ha rendszer alatt is látható zavaró elszíneződés, akkor garanciálisnak kell tekinteni a hibát.

(#7088) vincevega válasza Darth_Revan (#7076) üzenetére


vincevega
csendes tag

Nekem is G-Sync nélküli van, ezt a választ kaptam emailben:
"Dear ASUS Valued Customers,
thanks for your kindly mail.
We have forwarded your question to our europen hub. We are waiting for his answer."
A forrás amúgy:
G-SYNC Upgrade on ROG G751JY/JT Laptops Now Available!

Welcome to the mindfuck

(#7089) zolizozo80


zolizozo80
tag

Sziasztok! Szeretnék kérdezni egy illetékest, hogy novemberben lejár a garanciája a JY-nek és van e mód rá plusz garancia vásárlásának??? :R

(#7090) Darth_Revan válasza vincevega (#7088) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Magyarul te magad rakerdezel a FixDirectnel vagy az Asus Magyarorszagnal, ha valaszt is akarsz. :D

(#7091) -Alvin- válasza zolizozo80 (#7089) üzenetére


-Alvin-
tag

Beregisztrálod asus oldalán és év 1 évet rá lehet hosszabbítani asszem 50 eurotól indul...

(#7092) Digidroid válasza DVlad (#7083) üzenetére


Digidroid
tag

Köszönöm az együtt érző hozászolást..... :R

(#7093) Digidroid válasza Jazz (#7079) üzenetére


Digidroid
tag

Azért arról se feledkezzünk meg, hogy csak 75tb-ig van rá garancia, illetve az 5 év csak meglévő hologramos jótállási jeggyel érvényesíthető, amit jónáhány bolt csak plussz pénzért ad :(
850 EVO hologramos jótállási jegy nélkül 3 év gyártói garanciával
850 EVO hologramos jótállási jeggyel 5 év gyártói garanciával
info
Én őt választottam: Adata Premier Pro SP920 256 GB 5 év garancia, ha regisztrálod, nincs írási limit és fullos kiszerelés, ja és MLC :K

[ Szerkesztve ]

(#7094) Mikulásbá válasza Digidroid (#7093) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én regisztráltam a Samsung oldalán a 850 EVO-mat és megkaptam az 5 évet!

(#7095) wanted5 válasza Digidroid (#7093) üzenetére


wanted5
őstag

nem kell annyira megijedni az írási limittől se, hamarabb telik le a garancia mint hogy elérnéd a limitet..
én pl 1 év alatt írtam 5 terrát, pedig használva van a gép rendesen

egy átlagos ssd ma már nagyon sokáig bírja, rengeteg teszt is van, hamarabb romlik el a géped, és / vagy avul el minthogy az ssd beadja a kulcsot

(#7096) Digidroid válasza Mikulásbá (#7094) üzenetére


Digidroid
tag

Mellékelték a hivatalos, webshop által kitöltött/lepecsételt, hologramos Samsung garanciajegyet ?
Mert, ha nem akkor azért olvasd el ezt. De ha megvan akkor persze nyugodt lehetsz :K

(#7097) Digidroid válasza wanted5 (#7095) üzenetére


Digidroid
tag

Nekem 3 terra 15 hónap alatt, de én kímélem, de ha valaki 1-2 havonta húzza újra a rendszerét és rendszeresen telepít 30-60 gigás játékokat akkor sajnos akár 3 év alatt simán meg is haladhatja :(

(#7098) wanted5 válasza Digidroid (#7097) üzenetére


wanted5
őstag

1-2 havonta rendszert telepíteni?? :Y ugyan minek?

[ Szerkesztve ]

(#7099) Mikulásbá válasza Digidroid (#7097) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Rendszeresen telepíteni 30-60 gigás játékot??Azt elég egyszer telepíteni,utána érdemes rendszert menteni,úgy egyszerűbb,nem?

[ Szerkesztve ]

(#7100) Digidroid válasza wanted5 (#7098) üzenetére


Digidroid
tag

Hallottam már ilyenről, én az asztalira 2009-ben raktam fel az xp-t (akkor raktam össze :D ) igaz tavaly augusztus óta egyszer volt bekapcsolva :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.