Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nem kellene ezt itt gyerekek.Itt a nagy többség nem kezdő,akit jobban érdekel,hogy a kiszemelt játéka hogyan fog menni,utánanéz.

(#7502) thomasa válasza Pocok256 (#7500) üzenetére


thomasa
senior tag

Engem sosem zavart, hogy valami nem megy very ultrán, csak sima ultrán, 2 fűszállal kevesebb lengedezik.
Ezen kár befeszülni. Mit szóljon aki ugyancsak Gamer-nek hívott notit vesz 960m-el. Ássa el magát?

Mikulásbá: én tudni szeretném mire akar kilyukadni.

[ Szerkesztve ]

(#7503) Pocok256 válasza thomasa (#7502) üzenetére


Pocok256
veterán

Engem is hidegen hagy és én is leszoktam venni a 16 os szűrést 8 ra és máris jó. De itt most arról volt szó, hogy képes e kompromisszumok nélkül futtatni minden mai AAA+ címet. A válasz nem és a jövőben még inkább így lesz. Ennyit állítottam és ezt próbáltátok megcáfolni. (ami nem jött össze mert a tények tények maradnak.)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7504) wanted5


wanted5
őstag

egyébként nem tudom mit kell ezen meglepődni, a 980m "lassan" már a 2 éves konstrukció lesz, csoda lenne ha a legújabb játékok minden überbrutálextraultra 4k grafikán 120 fps-sel futnának

(#7505) foxxmulder


foxxmulder
csendes tag

hali,
Mikulásbá tanácsa után ma visszakaptam a laptopot szervizből. Cserélték a cpu ventit. Viszont nem kapcsol be a billentyűzet háttérvilágítása (Fn+F4). Összeszerelésnél elronthattak vmit? :O

[ Szerkesztve ]

(#7506) ->Raizen<- válasza wanted5 (#7504) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ahhoz képest jól tartja magát, amúgy szerintem egy notebook sosem a kompromisszum mentes játékról szólt.
Arra ott a méregdrága pc. Az meg hogy kinek mi a játszható szint embere válogatja. 20-30 fps-el toltam a black and white 1-2t meg a swine-t ezek voltam az utolsó ilyen jellegű játékok amikkel játszottam ide nem kellettek nagyon a reflexek. Egy shooternél már más a helyet, multiba az ember butít is a grafikán meg trükköz hogy minél több legyen az fps. Erről a témáról lehetne napokig beszélni. :D Én pl az új doom miatt váltottam g751-re amúgy a gtx 860m is kielégítette az igényeimet, és mivel nincs pénzem 10-20 ezres játékokra, régebbi eredeti játékaimmal ütöm el az időt.. Nagyon megvenném az új tomb raidert is de hát várni kell a leárazásra. Arra is panaszkodott pocok kapitány hogy nem megy jól. :D

(#7507) Mikulásbá válasza foxxmulder (#7505) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

ATK Package fenn van?

(#7508) foxxmulder válasza Mikulásbá (#7507) üzenetére


foxxmulder
csendes tag

igen,és nem telepítettem újra se a windowst. Mielőtt szervizbe ment, még működött. Azért gondolom, hogy vmi gáz van,mert amikor először nem világított (mert nem volt telepítve minden program) akkor bekapcsoláskor világított addig, amíg bootolt. Most egyáltalán nem világít :(

[ Szerkesztve ]

(#7509) Mikulásbá válasza foxxmulder (#7508) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A BIOS-ban nézz szét,lehet ott van valami elállítva,kikapcsolva.

(#7510) thomasa válasza ->Raizen<- (#7506) üzenetére


thomasa
senior tag

Egy körökre osztott xcom2 játéknál sem hiszem, hogy kellenek a reflexek... :U

(#7511) foxxmulder válasza Mikulásbá (#7509) üzenetére


foxxmulder
csendes tag

beszéltem a szervizes kollégával aki javította a gépet, azt mondta, hogy előfordulhat a szalagkábel húzódott ki összeszerelésnél...ami a legbosszantóbb hogy ezt nem vette észre amikor bekapcsolta? hiszen rögtön kellet volna világítania a billentyűzetnek :o
most küldhetem vissza, fasza

(#7512) DLIVEKING999 válasza Pocok256 (#7495) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Köszöntem :)
Már azt hittem,hogy az én gépemmel van a baj :D

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7513) DLIVEKING999 válasza foxxmulder (#7511) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Gyakorlatilag beismerte,hogy bénázott,de szart rá amikor tesztelte a gépet. Ergo ,csak sejteni lehet,hogy milyen "munka" folyik ott.

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7514) DLIVEKING999


DLIVEKING999
csendes tag

Lenne egy olyan problémám,hogy vettem egy gépet aprón,de nem magyar billentyűzetes(eredeti),holott úgy volt feltüntetve. Gyakorlatilag valami nyugat balkáni eredetű refurb gép.Attól függetlenül tökéletesen szuperál ,csak hát le vannak matricázva a billentyűk kb 10 db.

Beszéltem a sráccal és,azt mondta,hogy xy összegért rendel eredeti magyar hozzá való billentyűzetet.
Amit elküld én pedig visszaküldöm neki a másikat,ha találok ,egy embert(boltot) aki átszereli és számlát is az elvégzett munkáról.

Igazából nem akkora,gond,mert tervezek egy Ozone Strike Battle venni,amit majd vala,hogy úgy próbálok megoldani,hogy a billentyűk fölött helyezkedjen el. Bár még nem tudom,hogy hogy fog menni,de valami alátámasztással lesz megoldva.

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7515) wanted5 válasza DLIVEKING999 (#7514) üzenetére


wanted5
őstag

igen, és mi a kérdés?

(#7516) thomasa válasza wanted5 (#7515) üzenetére


thomasa
senior tag

Kell neki aki megszereli gondolom. Én a helyedben kérnék egy árajánlatot a fixdirect-esektől. Nekik alkatrész is van, és többnyire értenek is hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#7517) DLIVEKING999 válasza wanted5 (#7515) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Jaj bocsánat :D
Belefeledkeztem a tervezésbe.

Az lenne a kérdés,ha az emberünk szétszedi és belerakja a gyári magyar bill-t akkor nem fogom elveszteni a garanciát?(1év)

Szerintem én is meg tudnám csinálni,de muszáj ,hogy nyoma legyen a gari miatt.

Lenne még egy:Notebook párnát szeretnék,de lehetőleg ilyen hatalmas kivitelben,hogy a noti is ráférjen és egy qck m egérpad is,vagy esetleg egy kisebb. Lehet ilyet kapni? Akár olyan is érdekelne ami befér a nomad hátizsákba és felfújható a párnázott része,hogy minél kevesebb helyet foglaljon.

Azért kell,mert ha el kell mennem ,akkor a munkámból kifolyólag kb egy tábori ágynyi hely lesz és azon fekszek,szal se asztal ,se semmi olyan hely ahol nyugodtan lehetne használni viszonylag kényelmesen.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7518) SkyS1gn válasza Pocok256 (#7489) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen csak a full maxnál vannak hülyeségek amit nem növelik a grafikát de megfektetnek minden rendszert...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#7519) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Most kivételesen én jöttem segíteni azoknak akik úgy szívnak a wifivel mint én. Azt hiszem meg van a megoldás.
Szóval mint tudjátok nagyon sokat szívtam a wifi beállításával, állandóan ugrált a sebesség és volt hogy nagyon belassult a wifi. Nagyon nagyon nagyon sokat kutakodtam, mindenhol idióta beállításokat írtak. Többször is újraraktam a windowst, gyári asus drivert raktam fel, de semmi.
Ma este kipattant az agyamból, hogy mi van ha a windows szépen csendben frissíti a drivert, úgy hogy észre se veszem. Ekkor a win10 csoportba kértem segítséget, hogy mivel tudom kikapcsolni az automata updatet egy hardverhez, kaptam is egyből választ. Leírom, hogy pontosan mit is kell csinálni ha valakinek nem működik a wifi.

1.lépés : wushowhide.cab alkalmazás letöltése : [link]
2.lépés: a programok közül az intel proset/wireless szoftver uninstall, minden beállítás törlésével együtt
3.lépés: eszközkezelő/ wifi kártya / tulajdonságok / illesztőprogram és itt alul az eltávolítás -> pipáld ki hogy törölje az eszköz illesztőprogramját.
4.lépés: wushowhide.cab futtatása, kikeresed a wifi kártyát és hide update
5.lépés: az asus ildaláról letöltött drivert feltepít és láss csodát minden szép és jó.

kábellel és wifivel is 15 megával töltök úgyhogy brutális lett. megérte a 2 hát szívást, idegeskedést.
szerintem érdemes lenne rögzített bejegyzések közé rakni

keresőszavak: lassú wifi, 7260ac, instabil wifi, lassú internet, lassú letöltés

(#7520) Pocok256 válasza smallmer (#7519) üzenetére


Pocok256
veterán

Na grat a megoldásért :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7521) Jazz válasza smallmer (#7519) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Gondoltam beteszem az összefoglalóba, miután betettem végig olvastam a hsz.-t....egyre gondoltunk.:)

free your mind

(#7522) Jazz válasza ->Raizen<- (#7493) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Ez olyan hogy ki min szocializálódott. Van akinek világ életében erős gépe volt. Neki mondjuk 60fps a minimum, alatta zavaróan szaggattónak nevezi. És a max neki az hogy tényleg abszolút minden a maxon, akkor is ha semmi értelme. Ha 128x-os anti aliasing elérhető lenne, akkor azt is bekapcsolná, mert ez a valós max.

A másik tábor meg low-end pc-n nevelkedett. Folyton kompromisszumokat kötött, mindent kikapcsolt ami felesleges, pl. árnyék ki, viszont a textúrát és a felbontást felhúzta hogy szép legyen. Game consol-ban fabrikált különböző trükkökkel hogy játszható legyen a játék. A szeme hozzászokott a 5-15 fps-hez is, megtanult azon játszani. Ha 25-öt elérte boldog volt, a 40-ről meg csak álmodott.
Ezek után ha a "csak" 4-es AA-val megy 16x helyett, és ultra high árnyék helyett "csak" high-al, és 16x anizotróp szűrés helyett "csak" 4x-al, és minden más maxon....nos neki ez is a "full high" kategória, és 40 fps helyett van mondjuk 60-a.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7523) ->Raizen<- válasza Jazz (#7522) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ez így van. Előjött egy probléma a frissen felújított gépemnél. Egy idő után bekapcsolás után azt csinálta hogy nem adott képet, hallottam hogy bejött a win. Ha lecsuktam a gépet majd kinyitottam, volt kép. Arra gondoltam hogy akkor gari lejárta előtt beadom majd szervizbe mert ez nem normális működés.
Úgy jóval ritkábban csinálja ezt, ha egyszerűen lehajtom a gépet és elmegy aludni. Nyitás után viszont akkor pár másodpercig egy kocka alakú nagyjából 5 centis képhiba van a képen, ami szivárványos árnyalatban tündököl, az egér kurzor körül, majd el is tűnik. Ja amikor nem ad képet bekapcs után akkor a rog logó se látszik postolás közben, semmi , csak a fekete háttérvilágítás megy.

[ Szerkesztve ]

(#7524) thomasa válasza Jazz (#7522) üzenetére


thomasa
senior tag

Nevezzük nevén: a középosztály és a burzsoá réteg :D

(#7525) makimakom


makimakom
aktív tag

Mennyire árt ennek a laptopnak a ki-be nyitogatás?
Vagy, ha tehetem, akkor inkább hagyjam nyitva, vagy nem számít neki? Azért nem hagynám mindig nyitva mert akkor meg megy a por a billentyűzetre, nem mintha így nem lenne mindig poros. :DD

[ Szerkesztve ]

(#7526) Jazz válasza ->Raizen<- (#7523) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Én megpróbálnám kicseréltetni egy újra. Nézd meg mi van a szerződésben, mennyi gariztatási idő vagy alkalom után jár (lehet kérvényezni) új gépre való cserét. a végtelenségig te sem járhatsz vissza, neked is használni kell a gépet.

(Amúgy az Asus bizalom gari időn már túal vagy?)

free your mind

(#7527) Pocok256 válasza makimakom (#7525) üzenetére


Pocok256
veterán

Olyan hardcore zsanér van benne, hogy meglepne ha bármi baja esne.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7528) ->Raizen<- válasza Jazz (#7526) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Bizalom gari feltételeit nem tudom,ahogy azt se hányszor kell gariztatni, hogy ujat adjanak, kb 7-9 munkanap amig bent van a gép. Egy darabig még használom, aztán lépek 2017 januárjában, de lehet előbb megunom, vagy még történhet bármi, olvastam valakinek gpu hibás lett és többet nem adott képet.

[ Szerkesztve ]

(#7529) makimakom válasza Pocok256 (#7527) üzenetére


makimakom
aktív tag

Köszi, erre voltam kíváncsi! :)

(#7530) kornel1000 válasza ->Raizen<- (#7528) üzenetére


kornel1000
tag

Harmadik javítás után kérheted a géped cseréjét. Ha jól tudom minden egyes javításnál, a gépnek egy fő alkatrészét kell hogy cseréljék. Az Asus bizalom programról pedig szerintem már lecsúsztál ,mivel a vásárlást követő 15 napon belül kellett volna regisztrálni a programba.

(#7531) thomasa válasza makimakom (#7529) üzenetére


thomasa
senior tag

Takard le egy lepedővel, mint egy papagájt. :C

(#7532) Jazz válasza ->Raizen<- (#7528) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Bizalom gari: vásárlást követő 30-naptól 1 évig terjedő időszakban érvényes, ha beregisztráltad a vásárlást követő 15 napon belül. Ha ebben az időszakban hibásodik meg, visszakapod a gép árát, plusz a gépet is javítva. [link]

Azt mondom ennek nézz utána, vagy kérdezd meg (szerintem) hogy mi van az ászf-ben. [link]

(#7530) kornel1000: én is valami ilyesmire emélkeztem.

(#7531) thomasa: én is letakarom ha tehetem, sőt, még le is csukom. :U

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7533) Pocok256 válasza thomasa (#7531) üzenetére


Pocok256
veterán

Takargasa az akinek ... :D Használati eszköz 2 év múlva úgyis kuka.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7534) thomasa válasza Pocok256 (#7533) üzenetére


thomasa
senior tag

2 év, az nem sok, olcsóbb lenne bérelni akkor már :)

(#7535) Pocok256 válasza thomasa (#7534) üzenetére


Pocok256
veterán

Létezik ilyen hogy laptop bérlés ? :D

update.: és tényleg :D Mondjuk nem olcsóbb és ilyen gépet bérelni sem lehet :'(

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7537) Digidroid


Digidroid
tag

Sziasztok!
Tegnap (29-én) leadtam a gépem az fixdirect-nél javításra, az oldaluk szerint:
Javítás leírása: Lcd rendelve
Javítás befejezve: Nincs adat
Visszaadás dátuma: Nincs adat
Közben az mail címemre kaptam egy levelet a GLS-től miszerint, Ezúton értesítjük, hogy a FixDirect Kft. csomago(ka)t készített össze Önnek...... Természetesen a kiszállítás a következő munkanapon 8 és 17 óra között :( (na ezért utálom az ilyen csomagkiszállítós dolgokat most várhatok itthon egész nap, ha személyesen mennék érte 30-40-perc oda illetve vissza, természetesen a számomra legalkalmasabb időpontban)
Létezik ilyen, hogy már el is készült volna?

Frissítés: Most meg az ASUS Magyarorszag-tól is kaptam egy levelet miszerint: Értesítjük, hogy az Ön készülékét a mai napon bevételezték, és várhatóan 2-20 napon belül elkészül.
:F :F :F
Na most akkor mi van :F

[ Szerkesztve ]

(#7538) wanted5 válasza Digidroid (#7537) üzenetére


wanted5
őstag

a szomszéd néni is átveheti ha nincs otthon senki + ha van már tapasztalatod a futárokkal akkor lehet tudni kb mikor ér oda, itt nálunk pl GLS, DHL, DPD mindig 9-11 között

(#7539) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Kis érdekesség a DDR3 és DDR4 közötti különbségre : [link]

A másik humoros eset-van hirdetve egy NVMe SSD-m,amire jelentkezett egy srác,hogy érdekelné,de kell még 1-2 nap.Írtam,oké,ha döntött,szóljon.(már üzleteltünk régebben,nincs okom feltételezni,hogy ne mondjon igazat)
2 nap múlva írt,hogy tárgytalan,egy haverja új G752VW gépébe szánták,de már a második gépnél tartanak,ami GPU hibával másnap ment vissza a feladónak!
Harmadjára már más gépet néztek.No comment!

[ Szerkesztve ]

(#7540) Digidroid válasza wanted5 (#7538) üzenetére


Digidroid
tag

Közben kaptam egy újabb levelet is. :)) Igazából itthon lennék, csak a lakás kitakarítását tervezem, porszívózás közben meg nehezen hallom meg a kaputelefont valamint a telefont is, meg könyékig retkesen amúgy is elég szar felvenni, de ajtót nyitni és gépet átvenni is...

(#7541) Mikulásbá válasza Mikulásbá (#7539) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Sorry,G752VY-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#7542) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Sziasztok!
Bocsi hogy ide írok, csak érdeklődnék h esetleg tudnátok e tanácsot adni, hogy érdemes e gondolkozzak Asus G szeriaban.
A keretösszegem max 320-350 e ft. Játék és fényképszerkesztésre szeretném. Amivel játszanék: Fall Out 4, Far Cry Primal, GTA V stb. :)
Köszönöm a segítséget :)
Szép estét

(#7543) DLIVEKING999 válasza Bjorngolf (#7542) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Szerintem érdemes,de inkább , 380 körül gondolkozz.
Most van egy elég jó hirdetés az h aprón,szerintem megtalálod.

A többi g szériás asus szerintem hulla,legalábbis a kis méretű kijelző miatt és,hogy nincs normális hűtésük.
Ha ennyi pénzed van akkor érdemes még hozzádobni 30 at és lesz egy fullos notid.
Volt G551-em is és ez a típus fényévekkel jobb.

Előjáróban csak annyit ,hogy az új 752 szériát szerintem nem éri meg megvenni.
A különbség max annyi,hogy ddr4 es a memória,meg máshova rakták a kiegészítő billentyűket,a többi elhanyagolható szvsz.

Inkább használtan vegyél 751jy-t G-syncest.
A shadowplay gomb tényleg szart helyen van a 751-esen ,de ne izgulj ki lehet kapcsolni ,hogy ne induljon el arra a gombra.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7544) makimakom válasza DLIVEKING999 (#7543) üzenetére


makimakom
aktív tag

shadowplay gombot hogyan lehet kikapcsolni? velem is előfordult már többször is, hogy véletlenül arra nyomtam rá esc helyett.

(#7545) DLIVEKING999 válasza makimakom (#7544) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Geforce exp. Shadowplay
És ott be lehet állítani ,milyen gombra vegyen fel vagy kikapcsolni(bár ebben nem vagyok biztos).

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#7546) makimakom válasza DLIVEKING999 (#7545) üzenetére


makimakom
aktív tag

Köszi, megnézem.

(#7547) makimakom válasza smallmer (#7519) üzenetére


makimakom
aktív tag

A múltkor nekem egy olyan wifi probléma lépett fel, hogy rámentem a munkahelyi wifimre ami mindig is működött, de most azt írta ki, hogy nincs internet kapcsolat és kis sára felkiáltójel volt ott. tehát a gépen nem ment róla az internet közben a többi eszközön ment. a megoldás a wifi driver újratelepítése volt, de már a driver letörlése és a gép újraindítása után újra működött. érdekes, hogy fogja magát és bebugol a wifi driver. :DD

(#7548) action294 válasza ->Raizen<- (#7528) üzenetére


action294
csendes tag

Szia! Kijelző képfrissítési rátáján állítottál? BIOS gyári?

(#7549) ->Raizen<- válasza action294 (#7548) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem állítottam és a legújabb bios van fenn.

(#7550) thomasa válasza ->Raizen<- (#7549) üzenetére


thomasa
senior tag

Ez a lecsukás-felnyitás elsötétülés hiba nálam is volt, de vga driver csere után megoldódott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.